کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2011-02-07 ساعت 18:15)viking نوشته:  پاک زردی حاوی ویزا که نباید باز شه تا در امریکا خودشون باز کنند . چی چیزهایی توش است؟ عکس ها و مدارک اثبات رابطه هم درونش هست یا خیر ؟

اول اینکه دوست عزیز خیلی خیلی حواست باشه که این پاکت زرد آسیبی نبینه...
دوم اینکه این پاک حاوی تمام مدارکی هست که در طول پروسه گرفتن ویزا و مهاجرت شما برای اداره مهاجرت ارسال شده (ترجمه ها، فرم های هویتی مثل DS-230 و مدارک مالیاتی اسپانسر و درخواست ویزای شما) و سپس به سفارت ارسال شده و در سفارت هم مدارک لازم از طرف افیسر و سر کنسول که شامل نظر افیسر مصاحبه کننده، سوابق FBI Check و معرفی نامه شما از طرف سفارت به اداره مهاجرت آمریکا می باشد (پاکت قهوای در داخل پاکت زرد رنگ)
خلاصه کلام این پاکت پرونده هویتی شما هست که در اختیار اداره مهاجرت قرار میگیره...
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
پاسخ
تشکر کنندگان: sheyda65 ، asal65 ، viking ، MARYAM GHAZI ، Lamborghini ، Farshid22 ، mehdi_behzadi ، mohammadonline
(2011-02-16 ساعت 20:35)viking نوشته:  عزیزان هرکسی ازمعنی رنگ های برگه هایی که به مصاحبه شونده بعد از مصاحبه داده می شود (آبی - زرد - سفیدو ...) اطلاع دارد لطفا بنویسد

برگه سفید یعنی Fbi check بهتون نخورده، آبی یعنی Fbi check دارید، زرد رو هم اطلاعی ندارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101
سلام دوستان
کسی میدونه چقدر زمان میبره که وقتی آخرین مدارکی که NVC خواست فرستایم چقر زمان می بره که اعلام کنند فایل کامپلیت شده؟؟
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-02-17 ساعت 12:31)mehdi_behzadi نوشته:  سلام دوستان
کسی میدونه چقدر زمان میبره که وقتی آخرین مدارکی که NVC خواست فرستایم چقر زمان می بره که اعلام کنند فایل کامپلیت شده؟؟

سلام دوست عزیز
وقتی شما اخرین مدرک را میفرستید اگر هیچ مشکلی درمورد مدرکی که فرستاده اید وجود نداشته باشه بعد از 4 هفته کیس شما کامل اعلام میشه و اگر اشکالی داشته باشه هم باز اعلام میشه که چه مدرکی را باید ارائه بدهید ، بعد از این که کیس شماکامل اعلام شد تا 8 هفته بعد از آن منتظر وقت مصاحبه خود باشید . در ضمن در مورد اینکه کیس شما کامل شده یا نه باید از طریق ایمیل یا تلفون خودتون جویا شوید چون آنها هیچ ایمیلی به شما مربوط اینکه کیس شما کامل شده یا نه نمیفرستن
موفق باشید
کتگوری ارتقا داده شد به CR1
تاریخ تکمیل پرونده : 8 اکتبر2010
زمان مصاحبه :2 مارچ 2011 آنکارا
گرفتن ویزا در همان روزBig Grin
پرواز : 10 آگوست 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: MARYAM GHAZI ، emankh101 ، mehdi_behzadi ، Parniyan ، barfi1
سلام به همگی
چند روز پیش خلاصه بعد از گذشت حدود 5 ماه از اولین اقدام نامزدم در امریکا که همون پر کردن و فرستادن درخواست و مدارک اولیه به اداره مهاجرت به جهت اخذ ویزای نامزدی بود.... این طور که خودش میگفت 1 نامه حاوی یک پرسش نامه در خصوص اقرار به نداشتن سوء سابقه اش به همراه یک برگ آبی رنگ بوده براش فرستادن و اشاره کردن که در اسرع وقت جوابش رو به همون اداره پست کنه ! الان هم تو سایت uscis شماره کیسم رو چک کردم؛ یک مرحله رفتم جلوتر ...
میشه از دوستان گلم خواهش کنم راهنمائی کنید در این داستان ، کلاغه (اینجانب) کی به خونه اش میرسه؟!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-02-21 ساعت 21:35)amirr نوشته:  سلام به همگی
چند روز پیش خلاصه بعد از گذشت حدود 5 ماه از اولین اقدام نامزدم در امریکا که همون پر کردن و فرستادن درخواست و مدارک اولیه به اداره مهاجرت به جهت اخذ ویزای نامزدی بود.... این طور که خودش میگفت 1 نامه حاوی یک پرسش نامه در خصوص اقرار به نداشتن سوء سابقه اش به همراه یک برگ آبی رنگ بوده براش فرستادن و اشاره کردن که در اسرع وقت جوابش رو به همون اداره پست کنه ! الان هم تو سایت uscis شماره کیسم رو چک کردم؛ یک مرحله رفتم جلوتر ...
میشه از دوستان گلم خواهش کنم راهنمائی کنید در این داستان ، کلاغه (اینجانب) کی به خونه اش میرسه؟!!!
سلام امیر خان
البته من کیس ازدواج هستم ولی مراحلی که گذروندم اینطور بود
مرحله uscis دقیقا"6 ماه طول کشید.و پرونده فرستاده شد nvc.
بعد مدارکی رو که کهnvc خواست رو فرستادیم واسش که اون هم کمتر از 40 روز طول کشید تا وقت مصاحبه رو در آنکارا واسم میل کردن که اون هم واسه حودود 2 ماه بعدش بود که میشه 11 فروردین.
در ضمن بنا به تجربه من زیاد به خانه های uscis اعتماد نکنین،من زمانی که نامه approve رو گرفتم هنوز اون جدوله داشت من رو توی خونه اول نشون میداد.
امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم.
موفق باشین.
نوع ویزا:cr1
تاریخ اولین ارسال مدارک:july2010
تاریخapproveشدنBig Grineceber2010
تاریخ مصاحبه:31 مارس2011
محل مصاحبه:آنکارا
تاریخ صدور ویزا:31 مارس2011
تاریخ و محل دریافت ویزا: 1 آوریل 2011
تاریخ پرواز:17 می2011
برای ماندن باید رفت،گاهی به قلب کسی ،گاهی از قلب کسی
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، Parniyan ، mehdi_behzadi ، amirr ، mohammadonline

سلام به شما
من هم کیسم نامردی است در کل مراحل کار ما از اول تا روزی که تاریخ مصاحبه من به دستمون رسید 3 ماه و نیم طول کشید!!! اما قسمت نه چندان خوبش همون تاریخ مصاحبه بود که ماله 7 ماه بعدش بود!!!!!!
در کل پروسه بسار راحتی داره ولی من جدیدا شنیدم مرحله uscisطولانی شده و بهتون پیشنهاد میکنم روی 10 ماه تا یک سال حساب کنید که زمان اذیتتون نکنه اگر هم زودتر شد که چه بهترSmile
پس کلاغه باید صبور باشه ولی بالاخره به خونش میرسهTongue

پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi ، amirr ، barfi1
(2011-02-21 ساعت 23:04)MARYAM GHAZI نوشته:  

سلام به شما
من هم کیسم نامردی است در کل مراحل کار ما از اول تا روزی که تاریخ مصاحبه من به دستمون رسید 3 ماه و نیم طول کشید!!! اما قسمت نه چندان خوبش همون تاریخ مصاحبه بود که ماله 7 ماه بعدش بود!!!!!!
در کل پروسه بسار راحتی داره ولی من جدیدا شنیدم مرحله uscisطولانی شده و بهتون پیشنهاد میکنم روی 10 ماه تا یک سال حساب کنید که زمان اذیتتون نکنه اگر هم زودتر شد که چه بهترSmile
سلا م دوستان
مریم جان این ۱۰ ماه تا یکسال را که فرمودین منظورتون کل مراحل بود یا فقطuscis؟!!!!
نوع ویزا: k1 (نامزدی)
اولین اقدام:2010/sep/25
مصاحبه: 13 ،جولای 20۱۱ - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: ۱۲ روز
کلیر: ۲۵ جولای 2011
تاریخ گرفتن ویزا: ۱۹ آگست 2011
طول مدت پروسه :۱۰ ماه

و خدایی که در این نزدیکیست . . .
.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-02-21 ساعت 23:22)Parniyan نوشته:  
(2011-02-21 ساعت 23:04)MARYAM GHAZI نوشته:  

سلام به شما
سلا م دوستان
مریم جان این ۱۰ ماه تا یکسال را که فرمودین منظورتون کل مراحل بود یا فقطuscis؟!!!!
عزیزم در کل عرض کردم. البته زمان کمتر از اینم شنیدیم یکی از دوستان ما 5 ماهه ویزای نامزدی گرفت!!!
شاید اگر منم یه کنسولگری بجز آنکارا یا ابوظبی که خیلی شلوغن همیشه انتخاب میکردم الان خیلی وقت بود رفته بودم!!!!
دوستان دور بودن از عشقمون برای هممون سخته ولی این روزا هم میگذره پس از همه لحظه هاتون لذت ببرید Wink

پاسخ
تشکر کنندگان: Parniyan ، rozollina ، emankh101 ، amirr ، dorsa ، barfi1
ممنونم مریم جان، یک لحظه فکر کردم مرحلهuscis را میگین!!Big Grin
اتفاقا من همیشه به این فکر میکنم که این روزها هم مثل همه ی روزهایی که گذشتن میگذره پس باید نهایت استفاده را از این روزها ببریمRolleyes
البته گفتنش خیلی راحت تر از عمل کردنشهWink
میدونید از یه طرف شوق رسیدن به نامزدم و شروع زندگی مشترکمون خوشحالم میکنه و از طرف دیگه دوری از خانواده ناراحتم میکنهSad
واقعا نمیدونم بااین حس های متضاد چیکار کنمSad

.
پاسخ
تشکر کنندگان: MARYAM GHAZI ، rozollina ، emankh101 ، amirr ، dorsa ، mohammadonline ، barfi1
دقیقا میدونم چی میگی پرنیان جان
منم این مراحلو گذروندم و کامل درکت میکنم وقتی الان به روزی فکر میکنم که تاریخ مصاحبمو گرفتم و چقدر ناراحت شدم باورم نمیشه پس فردا دارم میرم برای مصاحبه!!! بدترین چیز بیکار بودنه که آدمو کلافه میکنه سعی کن تو این زمان کوتاه مهارت هاتو ببری بالا مهم ترین چیز زبانه اگر زبانت خوبه چیزای دیگه یاد بگیر که با دست پر بری . از لحظه هات با خانواده و دوستات خاطره های خوب بساز.
اینم بدون هر تغییر بزرگ در زندگی شیرینی ها و تلخی های خودشو داره. باید همرو با هم بپذیری دوستم
موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: rozollina ، Parniyan ، myfarstar ، emankh101 ، dorsa ، mohammadonline ، barfi1
(2011-02-22 ساعت 00:15)Parniyan نوشته:  ممنونم مریم جان، یک لحظه فکر کردم مرحلهuscis را میگین!!Big Grin
اتفاقا من همیشه به این فکر میکنم که این روزها هم مثل همه ی روزهایی که گذشتن میگذره پس باید نهایت استفاده را از این روزها ببریمRolleyes
البته گفتنش خیلی راحت تر از عمل کردنشهWink
میدونید از یه طرف شوق رسیدن به نامزدم و شروع زندگی مشترکمون خوشحالم میکنه و از طرف دیگه دوری از خانواده ناراحتم میکنهSad
واقعا نمیدونم بااین حس های متضاد چیکار کنمSad

دوست عزیز کاملا احساس شما را درک میکنم اگر خانواده شما راضی و خشنود هستند و اگر میدانند که شما در این راهی که انتخاب کردید خوشحال هستید و خوشبخت مطمئن باشید که انها خوشحالی شما را میخواهند اما این واقعیت زندگی و زندگی ما پر از تضادهاست پس قوی باشید در زندگی و به هدف عالی خودتان فکر کنید اگر واقعا فردی وابسته هستید سعی کنید این وابستگی را کمتر کنید تا بهتر بتوانید در آنجا با این قضیه کنار بیایید بهرحال مهاجرت و زندگی جدید یک پروژه سنگین بستگی دارد که شما چطور انرا اجرا کنید
موفق باشید و به هدف خودتان فکر کنید Smile
کتگوری ارتقا داده شد به CR1
تاریخ تکمیل پرونده : 8 اکتبر2010
زمان مصاحبه :2 مارچ 2011 آنکارا
گرفتن ویزا در همان روزBig Grin
پرواز : 10 آگوست 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: Parniyan ، MARYAM GHAZI ، emankh101 ، Lamborghini ، dorsa ، mohammadonline ، barfi1
مریم و رزولینای عزیز ممنونم بابت دلگرمی هاتون، خوشحالم که حس و حالم را درک می کنید
مریم جان از صمیم قلبم برات آرزوی موفقیت میکنم و ان شالله از مصاحبه با دست پر برگردی
رزولینا جان خداراشکر چون نامزد من از فامیل های مادری هستن خانواده ازین بابت راضی هستن و مشکلی نیست، باحرفاتون کاملا موافقم باید وابستگی هام را کمتر کنم حرفی که نامزدم بارها بهم گفته. تاریخ مصاحبه ی شماهم نزدیکه امیدوارم که موفق باشین
بازم تشکر میکنم ازتون

.
پاسخ
تشکر کنندگان: MARYAM GHAZI ، emankh101 ، rozollina ، Lamborghini ، dorsa ، barfi1
سلام دوستان همسر من (Petitioners )یک ایمیل عجیب از USCIS گرفته من خیلی وقت هست مدارکم در USCIS کامل کردم و نامه APPROVAL راگرفتم و کیس من در مراحل آخر NVC هست. ممنون میشم دوستان من را راهنمایی کنید آیا باید این فرم را پر کنم و به USCIS بفرستم یا نه؟
این هم متن نامه
From: U.S. Citizenship and Immigration Services <uscis@public.govdelivery.com>
Subject: Petitioners required to Complete Part 6 of Form I-129 after Feb. 20, 2011
To: ............................ .................
Date: Friday, February 18, 2011, 9:11 PM

In November 2010, USCIS published a revised Form I-129, Petition for a Nonimmigrant Worker, which became effective on Dec. 23, 2010 and during that time petitioners we not required to complete Part 6 of Form I-129 until Feb. 20, 2011. On Feb. 20, 2011 you must complete Part 6 of the Form I-129.

اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-02-21 ساعت 22:30)nedadd نوشته:  
سلام امیر خان
البته من کیس ازدواج هستم ولی مراحلی که گذروندم اینطور بود
مرحله uscis دقیقا"6 ماه طول کشید.و پرونده فرستاده شد nvc.
بعد مدارکی رو که کهnvc خواست رو فرستادیم واسش که اون هم کمتر از 40 روز طول کشید تا وقت مصاحبه رو در آنکارا واسم میل کردن که اون هم واسه حودود 2 ماه بعدش بود که میشه 11 فروردین.
در ضمن بنا به تجربه من زیاد به خانه های uscis اعتماد نکنین،من زمانی که نامه approve رو گرفتم هنوز اون جدوله داشت من رو توی خونه اول نشون میداد.
امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم.
موفق باشین.

سلام و عرض ادب
به امید موفقیت شما و همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان