کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2011-03-26 ساعت 17:52)amirr نوشته:  سلام به همه قدیمی های با مرام
ای بزرگواران ... یکی به سوال من جواب بده ، لطفاً !!!

سلام دوست گرامي
مثل اينكه همه دوستان باتجربه در مسافرت به سر ميبرن!
ازشما خواستن كه مداركتون را بفرستين؟
نوع ویزا: k1 (نامزدی)
اولین اقدام:2010/sep/25
مصاحبه: 13 ،جولای 20۱۱ - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: ۱۲ روز
کلیر: ۲۵ جولای 2011
تاریخ گرفتن ویزا: ۱۹ آگست 2011
طول مدت پروسه :۱۰ ماه

و خدایی که در این نزدیکیست . . .
.
پاسخ
تشکر کنندگان: amirr
سلام خوب هستین؟من یه سوال داشتم من یک سال و خردیی اومدم آمریکا و گرینکارت دارم توی لاتاری برنده شدم حالا می‌خوام نامزدمو بیارم اینجا،البته عقد نکردیم،راهی‌ وجود داره که بتونم ایشونو بیارم ممنونم اگه کمکم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خوب هستین؟من یه سوال داشتم من یک سال و خردیی اومدم آمریکا و گرینکارت دارم توی لاتاری برنده شدم حالا می‌خوام نامزدمو بیارم اینجا،البته عقد نکردیم،راهی‌ وجود داره که بتونم ایشونو بیارم ممنونم اگه کمکم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
الان برای دارنده گرین کارت حدود 3-4 سال طول می کشه همسر را ببرد. کلاس ویزای f2a بهش میگن. به ویزا بولتن یگ نگاهی بنداز دستت میاد ماجرا از چه قراره. برای نامزد گرین کارت که اصلا راهی وجود ندارد. راههای ممکن برای همسر که بیشتر بقول یکی از یوزرها تخیلی هست بشرح زیر است:
- دانشجوئی : باهزینه بالا برای گرین کارتیهاو عدم اجازه کار و ... بیشتر برای شمل دردسره تا همسر.
- توریستی : درشرایط فعلی خیلی سخت اگر نگیم غیرممکنه... کمتر به افراد جوان میدن.اصلا ذات توریستی اینه که به وطنش برمیگرده حالا با داشتن همسر گرین کارتی که غیر ممکنه... اگرهم نامزدین اصلا اسمی از این قضیه نباید بیاد...راستی از دبی هم اصلا اقدام نشه.
- ویزای کاری: عالیه اگر بگیرید... فقط جاب آفر گرفتنش سخته باقیش حتما خوب پیش میره اکثرا ختم به ویزا و بعدا گرین کارت میشه..اولش 3ساله است بعد تمدید تا 6 سال ..حتی اگرهم شما سیتیزن نشدین تو این 6سال بعد این مدت هم خدا بزرگه دیگه...بازهم میشه راهی پیدا کرد. راستی از همین اول آپریل فایل میشه زودهم پررمیشه سهمیه ها...خاستی زودتر دست بکار شین.
اگر شما هم راهی پیدا کردی به ما بگو که ما هم 2 سال علاف همین داستانیم. امیدوارم خدا به جفت شما صبر جمیل عطا کند با عمر نوح!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-03-26 ساعت 23:41)kashi نوشته:  سلام خوب هستین؟من یه سوال داشتم من یک سال و خردیی اومدم آمریکا و گرینکارت دارم توی لاتاری برنده شدم حالا می‌خوام نامزدمو بیارم اینجا،البته عقد نکردیم،راهی‌ وجود داره که بتونم ایشونو بیارم ممنونم اگه کمکم کنید

سلام دوست عزیز
شما میتونید از طریق ویزای نامزدی اقدام کنید،از طریق این ویزا نامزد شما وارد امریکا میشن ولی باید بعد از ورود ایشون ظرف 3 ماه عقد کنید درغیر این صورت ایشون باید برگردند،با توجه به کیس یکی از دوستانم توصیه میکنم با یک وکیل خوب مشورت کنید ،شاید کمی هزینه داشته باشه ولی ارزش آرامش خاطر و امنیت خیال رو داره.
موفق باشید
(2011-03-26 ساعت 20:23)hamed. نوشته:  سلام میخواستم از همه دوستان با تجربه بپرسم که من یکی از آشناهای دورمون بیش از 20 ساله که در آمریکا هستند و ستیزن اونجان و میخواستم بپرسم که من اگه بخوام از طریق نامزدی با همون آشنامون که ستیزن آمریکاست برم چقدر طول میکشه تا بتونم وارد آمریکا بشم و شروع به زندگی در اونجا کنم؟ و بعد از اینکه گرین کارت دائم گرفتم ، اگه از هم جدا شیم مشکلی پیش میاد؟

سلام
میتونید با ویزای نامزدی وارد بشین ولی بعد از ورودتون طی 3مته باید عقد کنین و بعد از چند سال از عقدتون گرین کارت دایم میگیرین.
نوع ویزا:cr1
تاریخ اولین ارسال مدارک:july2010
تاریخapproveشدنBig Grineceber2010
تاریخ مصاحبه:31 مارس2011
محل مصاحبه:آنکارا
تاریخ صدور ویزا:31 مارس2011
تاریخ و محل دریافت ویزا: 1 آوریل 2011
تاریخ پرواز:17 می2011
برای ماندن باید رفت،گاهی به قلب کسی ،گاهی از قلب کسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-03-25 ساعت 20:56)mina127us نوشته:  سلام دوستان
سال نو مبارک ان شاالله که امسال سال وصال باشهBig Grin
من سینتزن هستم و حدود 4ماه و نیم پیش برای نامزدم اقدام کردم. 9 آوریل میرم تو 5 ماه و ان شاالله قراره نامه دوم به دستم برسه. می خواستم بدونم تو نامه دوم چه مدارکی ازم میخوان که از الان آماده کنم؟ الان وقتی چک میکنم در مرحله ی Initial Review هستم. و میدونین به طور تخمینی چقدر طول میکشه که نامزدم بیاد اینجا ؟
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

سلام دوست عزیز
کل کار من در مرحله ای که الان شما هستین 6 ماه طول کشید.خود ان وی سی مدارک مورد نیاز رو واستون میل میکنه شما نمیتونید به گفته کسی اکتفا کنید چون مدارک درخواستی برای هر کیس ممکنه متفاوت باشه اما مهمترین قسمتش که واسه همه مشترک هست فرمهای مالیاتی هست.اگر ارسالهای مربوط به این موضوع رو کامل مطالعه کنید جوابتون رو خواهید گرفت.در این مورد دوستان زیاد نوشتن.
موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، mina127us ، mehdi_behzadi
سلام به همه دوستای خوب مهاجرسرایی
من فردا عازم آنکارا هستم،دوشنبه وقت معاینه دکتر و بنجشنبه مصاحبه دارم،سعی میکنم با کلی خبر برگردم و همینطور یک سفر نامه خوب،دیگه محتاج دعای دوستان و از این حرفااااااااااااا...........
راستی من با یکی از بچه های مهاجر سرا اتفاقی یک زمان مصاحبه داریم که البته لیلا جون کیس لاتاری هستن ولی خودش دلگرمیه.
فعلا خداحافظ.....
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، emankh101 ، rozollina ، mehdi_behzadi
(2011-03-27 ساعت 00:56)nedadd نوشته:  سلام به همه دوستای خوب مهاجرسرایی
من فردا عازم آنکارا هستم،دوشنبه وقت معاینه دکتر و بنجشنبه مصاحبه دارم،سعی میکنم با کلی خبر برگردم و همینطور یک سفر نامه خوب،دیگه محتاج دعای دوستان و از این حرفااااااااااااا...........
راستی من با یکی از بچه های مهاجر سرا اتفاقی یک زمان مصاحبه داریم که البته لیلا جون کیس لاتاری هستن ولی خودش دلگرمیه.
فعلا خداحافظ.....

با آرزوی موفقیت برای شما و همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: nedadd
(2011-03-26 ساعت 20:23)hamed. نوشته:  سلام میخواستم از همه دوستان با تجربه بپرسم که من یکی از آشناهای دورمون بیش از 20 ساله که در آمریکا هستند و ستیزن اونجان و میخواستم بپرسم که من اگه بخوام از طریق نامزدی با همون آشنامون که ستیزن آمریکاست برم چقدر طول میکشه تا بتونم وارد آمریکا بشم و شروع به زندگی در اونجا کنم؟ و بعد از اینکه گرین کارت دائم گرفتم ، اگه از هم جدا شیم مشکلی پیش میاد؟

سلام
میتونید با ویزای نامزدی وارد بشین ولی بعد از ورودتون طی 3مته باید عقد کنین و بعد از چند سال از عقدتون گرین کارت دایم میگیرین.
[/quote]

با تشکر از جوابتون. کلا با پروسه ویزای نامزدی چقدر طول میشکه که من وارد آمریکا شم؟
یعنی چقدر طول میشکه که از آمریکا واسه من ویزای نامزدی فرستاده بشه و بعد از اینکه ویزا فرستاده شد بعد از چند وقت میتونم برم آمریکا ؟

و اینکه بعد از اینکه عقد کردیم، بعد از چند سال میتونم گرین کارت دائمی بگیرم و توی این مدت اگه از هم جدا شدیم چی میشه؟

و اینکه بعد از عقدمون چند سال طول میکشه که به شهروند آمریکایی تبدیل شم؟

ممنون میشم جواب بدید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-03-27 ساعت 17:27)hamed. نوشته:  

سلام

با تشکر از جوابتون. کلا با پروسه ویزای نامزدی چقدر طول میشکه که من وارد آمریکا شم؟
یعنی چقدر طول میشکه که از آمریکا واسه من ویزای نامزدی فرستاده بشه و بعد از اینکه ویزا فرستاده شد بعد از چند وقت میتونم برم آمریکا ؟

و اینکه بعد از اینکه عقد کردیم، بعد از چند سال میتونم گرین کارت دائمی بگیرم و توی این مدت اگه از هم جدا شدیم چی میشه؟

و اینکه بعد از عقدمون چند سال طول میکشه که به شهروند آمریکایی تبدیل شم؟

ممنون میشم جواب بدید
[/quote]

سلام من با ویزای نامزدی اومدم آمریکا برای من تقریبا ۱سال و ۲ ماه طول کشید . ولی‌ شما باید نامزدتو دیده باشید و با هم عکس داشته باشید چون توی روز مصاحبه شما باید عکس پرینت تلفن و ایمیل براشون ببرید که با هم طی‌ این مدت رابطه داشتید. شما با ویزای نامزدی میاید اینجا تا ۳ ماه وقت دارید عقد کنید بد از عقد باید یه سری فرم با مدارک بفرستید تا براتون گرین کارت ۲ ساله بیاد شما باید تقریبا ۲سال باهم زندگی‌ کنید بد از ۲ سال برای گرین کارت دائم اقدام می‌کنید با از اینکه گرین کارت دائم رو گرفتید میتونید طلا ق بگیرید ولی‌ اگه طلا ق نگیرید ۳ ساله میتونید برای سیتیزن شدن اقدام کنید و اگه طلا ق بگیرید ۵ سال باید برای سیتیزن شدن صبر کنید. اگه بازم سالی‌ داشتید بپرسید امیدوارم که جواب سوالاتونو داده باشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، Parniyan ، frozen mind ، milad_magnet
(2011-03-24 ساعت 01:41)amirr نوشته:  سلام دوستان
سال نو همگی مبارک ، امیدوارم در سال جدید همه کلاغ ها به خونشون برسن !
به عرض دوستان با تجربه برسونم که این اخرین وضعیت من در USCIS است .
Post Decision Activity
On March 22, 2011, we mailed you a notice that we have approved this I129F PETITION FOR FIANCE(E). Please follow any instructions on the notice. If you move before you receive the notice, call customer service at 1-800-375-5283.
For approved applications/petitions, post-decision activity may include USCIS sending notification of the approved application/petition to the National Visa Center or the Department of State. For denied applications/petitions, post-decision activity may include the processing of an appeal and/or motions to reopen or reconsider and revocations.
حالا میشه لطف کنید به من بگید ، این متن یعنی چی و این کلاغ کلافه (خودم) ... کی به خونش میرسه ؟
از همه دوستانی که به نحوی لطف کرده و راهنمائی میکنند کمال تشکر دارم و همه رو میبوسم.
[/align]

امیر جان ،

این یعنی یه نامه ای=notice فرستادن برای شما که درخواستتون رو برای ویزای نامزدی=I-129 تایید کرده اند. بعد هم ازتون خواستن تا تمام دستورالعمل هایی رو که در این نامه اومده دنبال کنید. بعد هم میگه که اگر تغییر مکان داده اید ، باید با اون شماره تماس گرفته و تغییر آدرس رو بهشون اطلاع بدین. بعد توضیح می ده که حالت post-decision activity شامل چه مواردی می شه. می گه که برای درخواست های ویزای تایید شده، مثل همین حالت شما،Post-decision acttivity می تونه شامل این باشه: "فرستادن اطلاعیه=notification از سوی USCIS باشه در مورد اینکه در خواست تایید شده ویزای شما را به مرکز ملی ویزا-National Visa Center یاDepartment of States فرستاده است." و برای درخواست های ویزایی که رد شده اند ، حالتPost-decision activiy می تونه شامل موارد زیر باشه: "توضیح پروسه ی استیناف و/یا کارهایی که برای بازگشایی دوباره پرونده و فسخ این حالت می توان انجام داد..."

باید صبر کنید تا نامه های دیگه به ترتیب به دستتون برسه...و تو نامه ای که زمان مصاحبه سفارت رو توش بهتون اعلام می کنن...تمام مدارک مورد نیازی رو که باید با خودتون ببرین بهتون اعلام می کنن..از زمانی که مدارک رو فرستادین تا زمانیکه به آمریکا برسین ، حداقل می تونه 6 تا 7 ماه طول بکشه که بیشتر یا کمتر بودنش رو نمی شه پیش بینی کرد..

شاد باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، amirr
درود دوستان
اگر یک نفر گرین کارت بگیره ولی سیتیزن نباشه . آیا میتونه برای ویزای نامزدی اقدام بکنه؟ و تا چند وقت بعد از ورود می تونه اقدام کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
کسیییی میدونه سوالات مربوط به مصاحبه کیس cr1چه جیزایی هست؟هر کجای سایت رو که خوندم چیزی در این مورد نمیبینم؟فردا صبح مصاحبه دارم و دوست دارم بدونم چیا میپرسن؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi
سلام
کسیییی میدونه سوالات مربوط به مصاحبه کیس cr1چه جیزایی هست؟هر کجای سایت رو که خوندم چیزی در این مورد نمیبینم؟فردا صبح مصاحبه دارم و دوست دارم بدونم چیا میپرسن؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-03-30 ساعت 18:03)nedadd نوشته:  سلام

اصلا نگران نباش، اینقدر ساده هست که خودت هم خندات میگیره چرا اینقدر استرس داشتی

هیچ سوال خاصی‌ نمیپرسن

شغلت تو ایران چی‌؟ چطوری با هم آشنا شدین؟ و تو همین زمینه ها.

فقط یادت باشه تمام مدارکت کامل باشه (ترجمه ها) و مدارک اسپانسر هم دنبالت باشه

موفق باشی‌
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi ، nedadd