کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2011-04-18 ساعت 19:20)emankh101 نوشته:  
(2011-04-18 ساعت 16:04)Parniyan نوشته:  سلام مهاجرسرایی های عزیز
میشه من رو راهنمایی کنید
دوستانی که مدارکشون را فرستادن اگه کمک کنن ممنون میشم
چطور مدارک را فرستادین nvc؟
منظورم اینه که شما مدارک را فرستادین برای نامزد یا همسرتون در امریکا و ایشون با بقیه مدارک فرستادن؟ یا اینکه ایشون فرستادن ایران و شما همه را باهم فرستادین؟
مدارکی که مربوط به شما هست مثل فرم ds-230 را خودتون میتونید ارسال کنید،

مدارکی هم که مربوط به همسرتون هست مثل فرم‌های مالیاتی و اسپانسر خودش می‌تونه ارسال کنه.

لازم نیست با هم از یکجا ارسال بشن.

فقط یادتون باشه حتما کاور شیت روی مدارک باشه.

ایمان جان ممنون که جواب دادین و متشکر بابت راهنمایی برای کاور شیتSmile
به جز این فرمی که فرمودین من چه مدارک دیگه ای را لازمه که بفرستم؟
نوع ویزا: k1 (نامزدی)
اولین اقدام:2010/sep/25
مصاحبه: 13 ،جولای 20۱۱ - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: ۱۲ روز
کلیر: ۲۵ جولای 2011
تاریخ گرفتن ویزا: ۱۹ آگست 2011
طول مدت پروسه :۱۰ ماه

و خدایی که در این نزدیکیست . . .
.
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101
salam,lotfan age kasi mitoone be man komak kone, moteasefane fonte farsi nadare keyboarde man! hamsare man 28 sal amrica boode vali hichvaght baraye setizen shodan eghdam nakarde bood va greencard dare. taghriban 5 mahe ke eghdam kardim baraye greencarde man va alan dare setizen mishe,vakil behesh gofte be mahze inke setizen shod mitoone biyad mano bebare oonja vali chizai ke man inja mikhoonam kheyli ba harfaye vakil fargh mikone ,mikhastam bedoonam vaghean bayad5 sal sabr konim ya harfi ke vakil zad doroste, 1 mah bad az ferestadane madarek ham baramoon name oomad ke madarek takmile vali ba harfai ke inja khoondam kheyli naomid shodam,lotfan age kasi etelai dare be man komak kone.merc,!

كاربر گرامي، نوشتن به حروف فارسي در مهاجرسرا الزامي است. با وجود مبدلهاي فارسي تحت وب، هيچ عذري براي فارسي ننوشتن پذيرفته نيست. لطفا رعايت فرمائيد.
متشكرم
Frozen Mind
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-04-19 ساعت 18:44)girl نوشته:  salam,lotfan age kasi mitoone be man komak kone, moteasefane fonte farsi nadare keyboarde man! hamsare man 28 sal amrica boode vali hichvaght baraye setizen shodan eghdam nakarde bood va greencard dare. taghriban 5 mahe ke eghdam kardim baraye greencarde man va alan dare setizen mishe,vakil behesh gofte be mahze inke setizen shod mitoone biyad mano bebare oonja vali chizai ke man inja mikhoonam kheyli ba harfaye vakil fargh mikone ,mikhastam bedoonam vaghean bayad5 sal sabr konim ya harfi ke vakil zad doroste, 1 mah bad az ferestadane madarek ham baramoon name oomad ke madarek takmile vali ba harfai ke inja khoondam kheyli naomid shodam,lotfan age kasi etelai dare be man komak kone.merc,!
سلام دوست عزیز
میدونم که روزای سختی رو میگدرونید امیدوارم همه کاراتون به زودی درست بشه
تا اونجایی که من میدونم همسر شما الان با گرین کارت واستون اقدام میکنن و مدت زمان گرفتن ویزا واسه کسی که همسرش گرین کارت داره خیلی بیشتر از کسی که ستیزن داره طول میکشه ولی به محض اینکه همسرتون سیتیزن بشه کیس شما ارتقا پیدا میکنه و کارهاتون به عنوان همسر یک سیتیزن زودتر انجام میشه.
موفق باشید
نوع ویزا:cr1
تاریخ اولین ارسال مدارک:july2010
تاریخapproveشدنBig Grineceber2010
تاریخ مصاحبه:31 مارس2011
محل مصاحبه:آنکارا
تاریخ صدور ویزا:31 مارس2011
تاریخ و محل دریافت ویزا: 1 آوریل 2011
تاریخ پرواز:17 می2011
برای ماندن باید رفت،گاهی به قلب کسی ،گاهی از قلب کسی
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، girl ، emankh101
مرسی‌ ندا جان،ولی‌ می‌خوام بدونم این ۴-۵ ماهی‌ که صبر کردیم چی‌ می‌شه؟ بد از ستیزن شدن باید باز از صفر شروع کرد؟!!!
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-04-18 ساعت 20:16)Parniyan نوشته:  
(2011-04-18 ساعت 19:20)emankh101 نوشته:  
(2011-04-18 ساعت 16:04)Parniyan نوشته:  سلام مهاجرسرایی های عزیز
میشه من رو راهنمایی کنید
دوستانی که مدارکشون را فرستادن اگه کمک کنن ممنون میشم
چطور مدارک را فرستادین nvc؟
منظورم اینه که شما مدارک را فرستادین برای نامزد یا همسرتون در امریکا و ایشون با بقیه مدارک فرستادن؟ یا اینکه ایشون فرستادن ایران و شما همه را باهم فرستادین؟
مدارکی که مربوط به شما هست مثل فرم ds-230 را خودتون میتونید ارسال کنید،

مدارکی هم که مربوط به همسرتون هست مثل فرم‌های مالیاتی و اسپانسر خودش می‌تونه ارسال کنه.

لازم نیست با هم از یکجا ارسال بشن.

فقط یادتون باشه حتما کاور شیت روی مدارک باشه.

ایمان جان ممنون که جواب دادین و متشکر بابت راهنمایی برای کاور شیتSmile
به جز این فرمی که فرمودین من چه مدارک دیگه ای را لازمه که بفرستم؟

مدارک خاص دیگه‌ای لازم نیست.

مگر اینکه چیزی که خودتون فکر می‌کنید اگر احتمالا FBI check می‌خورید بتونه مدت آنرا کوتاه کنه.

مثلا ترجمه سابقه کارتون، چون شما باید شغلی اگر دارید در فرم بنویسید.

چون من خودم این کار را انجام دادم و ترجمه سابقه کار و ترجمه کارت پایان خدمت را با فرم‌ها فرستادم و خوب فکر می‌کنم به نفعم بود چون زمانی‌ که در سفارت بودم دیدم تمامش توی پرونده هست و و مهر در حال بررسی خوردن.

زمان FBI chech من هم تقریبا با توجه به چندتا آشنایی که داشتم در دوستان و فامیل و وضعیتی مشابه من داشتن دیدم که خیلی‌ مناسب بود و کمتر از اونها طول کشید.

به هر صورت مدارک هرچقدر اضافه بفرستی‌ خیلی‌ بهتر از این هست که کم بفرستید، چون در نهایت به خودتون برمیگردند.

در ضمن در مورد سئوالی‌ که در فرم DS-۲۳۰ هست و مربوط به محل زندگی‌ بعد از ۱۶ سالگی هست، دقیقا حساب کنید که از چه تاریخی‌ ۱۶ ساله شدید و از اون تاریخ به بعد تا الان را در فرم‌ها وارد کنید.

موفق باشید.

ایمان....
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، dorsa ، Parniyan ، Farshid22
(2011-04-18 ساعت 19:05)frozen mind نوشته:  
(2011-04-15 ساعت 21:35)saba.m نوشته:  سلام
من تازه عضو شدم یه سوالی داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید ......
پس از ورودبه امریکا چند وقت بعد از گرفتن گرین کارت میشه برای ویزای ازدواج اقدام کرد ؟اصلا زمانی باید بگذره یا بعد از گرفتن گرین کارت میشه اقدام کرد ؟
ممنون

سوال جالبيه.
قاعدتا نبايد بين كسي كه تازه يك ماهه گرين كارت گرفته با كسي كه مثلا 10 ساله گرفته ، فرقي باشه. اما بهتره در اين باره دوستاني كه اطلاعات موثق دارن، نظر بدن.

من وضعیت پرونده شما رو خوندم میشه یه توضیحی درباره "• 2 فوريه 2011 : كليرنس ما بعد از 64 روز آمد، اما گرفتن ويزا منوط شد به كارنت شدن مجدد در ويزا بولتن!" بدین ...........کارنت شدن مجدد در ویزا بولتن یعنی چی ؟ مگه بعد از تائید اف بی آی چک مرحله بعدی اخذ ویزا نیست!!!!!!و چطور یک پرونده از کارنت شدن خارج میشه ؟
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-04-12 ساعت 13:44)mehdi_behzadi نوشته:  
(2011-04-12 ساعت 11:19)fafa نوشته:  سلام به همه دوستان
می خواستم بدونم چه مدت زمان از تکمیل پرونده در NVC تا زمان مصاحبه طول میکشه ؟

ممنون

حدود 45 روز

(2011-04-11 ساعت 21:07)viking نوشته:  دوستان لطفا راهنمایی کنید . امروز یک نفر به موبایل من از امریکا (NVC )زنگ زده بود و گفت که کار ما انجام شده است البته انگلیسی حرف میزد. می خواستم بدانم مگر نباید انها با ایمیل به نامزد امریکایی خبر می دانند . چرا به من زنگ زدنند ؟ البته امروز 11 روز است که شماره ما را NOA2 اعلام کرده است. می خواستم ببینم این معنیش اینه که مدارک ما را به سفارت مربوط برای انجام مصاحبه فرستادند ؟

NVC به کسی زنگ نمیزنه و خودت باید زنگ بزنی به همون شماره گویا زنگ بزن و با دادن کیس نابر کاملا متوجه میشی و میگه که که کیس کامپلیت شده بعد خودشان فایل را می فرستند سفارت

-------------
از NVC زنگ زده بودند. مثل اینکه گاهی بد خرجی هم می کنند تلفن خارج مرز می زنند.
امروز هم کیس نامبر رسیده دست نامزدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101
سلام
با توجه به اینکه هر روز قوانین عوض میشه من می خام بدونم که الان نهایتا بهترین راه برای بردن همسر به آمریکا با داشتن گرین کارت چیه و چقدر طول می کشه؟ سوالم رو مشخص می پرسم لطفا جداگانه جواب بدین شاید به درد همه بخوره:
سناریوی اول:
با همسر مورد نظر ازدواج می کنیم. همه چیز رو ثبت می کنیم و میریم دنبال ویزای ازدواج. این فرآیند چقدر طول می کشه؟

سناریوی دوم:
با همسر مربوطه ازدواج می کنیم، اما همه چیزو مخفی نگه میداریم، برای عیال مربوطه ویزای دانشجویی می گیریم، تا پاش رسید به آمریکا اونجا ثبت رسمی می کنیم و برای اقامت و ایناش اقدام می کنیم. این روش چطوره و چقدر زمان می بره؟

دوستانی که اطلاعات معتبر و مستندی در مورد این دو روش دارن یا اینا رو عملا تجربه کردن لطفا به طور جداگانه هر کدوم از این دو روش رو نقد و بررسی کنن و مزایا و معایبش رو برای دوستان بیان کنن.
ضمنا اگر راه سومی هم به ذهنتون می رسه بزرگواری می کنین اگر بقیه رو هم در جریان بگذارید.
با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-04-24 ساعت 22:01)MSD نوشته:  سلام
با توجه به اینکه هر روز قوانین عوض میشه من می خام بدونم که الان نهایتا بهترین راه برای بردن همسر به آمریکا با داشتن گرین کارت چیه و چقدر طول می کشه؟ سوالم رو مشخص می پرسم لطفا جداگانه جواب بدین شاید به درد همه بخوره:
سناریوی اول:
با همسر مورد نظر ازدواج می کنیم. همه چیز رو ثبت می کنیم و میریم دنبال ویزای ازدواج. این فرآیند چقدر طول می کشه؟

سناریوی دوم:
با همسر مربوطه ازدواج می کنیم، اما همه چیزو مخفی نگه میداریم، برای عیال مربوطه ویزای دانشجویی می گیریم، تا پاش رسید به آمریکا اونجا ثبت رسمی می کنیم و برای اقامت و ایناش اقدام می کنیم. این روش چطوره و چقدر زمان می بره؟

دوستانی که اطلاعات معتبر و مستندی در مورد این دو روش دارن یا اینا رو عملا تجربه کردن لطفا به طور جداگانه هر کدوم از این دو روش رو نقد و بررسی کنن و مزایا و معایبش رو برای دوستان بیان کنن.
ضمنا اگر راه سومی هم به ذهنتون می رسه بزرگواری می کنین اگر بقیه رو هم در جریان بگذارید.
با سپاس

سلام
من سناریوی اول رو تجربه کردم و کل کارم از زمان اولین اقدام تا گرفتن تاریخ مصاحبه حدود 10 ماه شد.فکر میکنم از محاسن این روش اینه که میدونید گرفتن ویزاتون صددرصده و استرسش کمتره البته این رو هم بگم همسر من سیتیزن بود .
نوع ویزا:cr1
تاریخ اولین ارسال مدارک:july2010
تاریخapproveشدنBig Grineceber2010
تاریخ مصاحبه:31 مارس2011
محل مصاحبه:آنکارا
تاریخ صدور ویزا:31 مارس2011
تاریخ و محل دریافت ویزا: 1 آوریل 2011
تاریخ پرواز:17 می2011
برای ماندن باید رفت،گاهی به قلب کسی ،گاهی از قلب کسی
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi ، sib 24 ، frozen mind ، emankh101 ، hamed_gh ، Farshid22
سلام كسي از بچه ها اهل شيراز هست؟
نوع ویزا : CR1 ازدواجی
اولین اقدام :4 دسامبر 2010
رفتن کیس به nvc : می 2011
تاریخ مصاحبه: اکتبر 2011
کلرینس: 7 ماه
کلییر:جون 2012
دریافت ویزا: 13 جون 2012
تاریخ رفت به بلاد کفر: 22 جون 2012Big Grin

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-04-22 ساعت 21:21)saba.m نوشته:  من وضعیت پرونده شما رو خوندم میشه یه توضیحی درباره "• 2 فوريه 2011 : كليرنس ما بعد از 64 روز آمد، اما گرفتن ويزا منوط شد به كارنت شدن مجدد در ويزا بولتن!" بدین ...........کارنت شدن مجدد در ویزا بولتن یعنی چی ؟ مگه بعد از تائید اف بی آی چک مرحله بعدی اخذ ویزا نیست!!!!!!و چطور یک پرونده از کارنت شدن خارج میشه ؟

صباي گرامي ببخشيد كه پست شما رو دير ديدم و دير جواب ميدم.

داستان عقبگرد ويزا بولتن به متقاضيان گرين كارت خانوادگي (گروه F) مربوط ميشه و متقاضيان ويزاي ازدواجي يا نامزدي از اين دردسرها ندارن.

چون هميشه تعداد متقاضيان ويزاي مهاجرت خانوادگي از تعداد ويزاي سهميه سالانه بيشتره، متقاضيان اين گروهها بايد صبر كنن تا شماره پرونده شون در ويزا بولتن كه هر ماه منتشر ميشه، كارنت بشه. اما گاهي به خاطر اين كه NVC حساب كردن بلد نيست و نمي دونه 2 + 2 چند ميشه، يا به قول خودشون وقتي تعداد پرونده ها خيلي زياد ميشه، مجبور ميشن تاريخ هاي ويزا بولتن رو عقب بكشن تا تعدادي از پرونده ها از حالت كارنت يا در دست اقدام در بيان و در نتيجه، تعداد ويزاهاي موجود در اون ماه با تعداد تقاضاها جور در بياد.
به طور كلي اين عقبگرد ويزا بولتن پديده ايه كه تا به حال هيچكس در دنيا نتونسته منطقشو بفهمه (از بس بي منطقه!).
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، saba.m ، sib 24
سلام بچه ها
من واقعا واسه پیدا کردن اسپانسر مشکل پیدا کردم.
به هر کی که فکر کنید گفتم ولی پیدا نکردم.
من چه کار باید کنم؟
گفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد!!!! یه عمری خودمونو كشتیم شیرین ترین علف دنیا بشیم! غافل از اینكه اصلا طرف بز نبود . . . گاو بود به خوردن مقوا عادت کرده بود!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-04-27 ساعت 17:47)viking نوشته:  لطفا راهنمایی کنید در یکی از این فرم هایی (DS-156 K) یا (DS-156) مکانی برای عکس تعیین شده در انجا باید عکس 5 در 5 (سانتی) بگذاریم . می خواستم بدونم این عکس باید از همان عکس ها باشد که موقع مصاحبه باید همراه داشته باشیم تا به مسئول مربوطه قبل از مصاحبه همراه سایر مدارک تحویل دهیم ؟ ( گوش ها دیده شود و رنگ مو باید مشابه موقع مصاحبه باشد و سایر خصوصیات )؟

سلام
بله تمام عکسهایی که برای پرونده شما هست ویا باید همراه داشته باشید باید سایز 2/5x2/5 اینچ باشه که میشه 5x5 سانتیمتر خودمون .
پاسخ
تشکر کنندگان: viking
(2011-04-26 ساعت 02:37)nedadd نوشته:  
(2011-04-24 ساعت 22:01)MSD نوشته:  سلام
سناریوی اول:

سناریوی دوم:

با سپاس

سلام
من سناریوی اول رو تجربه کردم و کل کارم از زمان اولین اقدام تا گرفتن تاریخ مصاحبه حدود 10 ماه شد.فکر میکنم از محاسن این روش اینه که میدونید گرفتن ویزاتون صددرصده و استرسش کمتره البته این رو هم بگم همسر من سیتیزن بود .

سلام
از یک وکیل در امریکا دقیقا سوال اول شما رو پرسیدم چون سوال خودم هم بود با داشتن گرین کارت مدت 4 سال طول میکشد تا شما بتوانید همسر خود را به امریکا ببرید
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: nedadd ، emankh101
[سلام
از یک وکیل در امریکا دقیقا سوال اول شما رو پرسیدم چون سوال خودم هم بود با داشتن گرین کارت مدت 4 سال طول میکشد تا شما بتوانید همسر خود را به امریکا ببرید

[/quote]

دوست عزیز جدیدا کسانی‌ که با گرین کارت برای همسرشون اقدام می‌کنن زمانش کمتر شده.این رو با توجه به صحبت‌های خیلی‌ از دوستان مهاجرسرا میگم که تجربشون رو خوندم.۴سال مال چند سال پیش بود
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، emankh101 ، Farshid22

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان