کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2011-04-28 ساعت 08:08)masoudeses نوشته:  سلام بچه ها
من واقعا واسه پیدا کردن اسپانسر مشکل پیدا کردم.
به هر کی که فکر کنید گفتم ولی پیدا نکردم.
من چه کار باید کنم؟

واقعا کسی نیست یه راه حل بده؟
چرا کسی جواب نمیده؟
نمیشه مثل لاتاری ها ما هم یه حساب بانکی قوی ببریم با خودمون؟ یا حتما اسپانسر باید باشه؟
اگه کسی راهی داره توروخدا بگه
گفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد!!!! یه عمری خودمونو كشتیم شیرین ترین علف دنیا بشیم! غافل از اینكه اصلا طرف بز نبود . . . گاو بود به خوردن مقوا عادت کرده بود!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-04-30 ساعت 03:10)sib 24 نوشته:  [سلام
از یک وکیل در امریکا دقیقا سوال اول شما رو پرسیدم چون سوال خودم هم بود با داشتن گرین کارت مدت 4 سال طول میکشد تا شما بتوانید همسر خود را به امریکا ببرید

دوست عزیز جدیدا کسانی‌ که با گرین کارت برای همسرشون اقدام می‌کنن زمانش کمتر شده.این رو با توجه به صحبت‌های خیلی‌ از دوستان مهاجرسرا میگم که تجربشون رو خوندم.۴سال مال چند سال پیش بود
[/quote]
سلام
من خودم هم با توجه به مطالب دوستان در اینجا که 2 تا 2.5 سال بوده برنامه ریزی کرده بودم ولی با وکیل که صحبت کردم گفتن 4 سال خیلی خیلی شوکه شدم خیلی دوست دارم اگه کسی تجربه غیر این داشته اعلام کنه چون مسیر زندگی من خیلی تغییر می کنه
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان:
با یه وکیل دیگه صحبت کردم ......
به دلیل عقب گرد ویزا بولتن زمان این پروسه متاسفانه الان 4 سال است فعلا دارن پرونده های 2007 رو بررسی می کنن اگه باز جلو بیفته این زمان هم کمتر میشه
--------------------------------------------------------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، Farshid22
كسي نيست جواب بده يا شايد هم همه رفتن usa
نوع ویزا : CR1 ازدواجی
اولین اقدام :4 دسامبر 2010
رفتن کیس به nvc : می 2011
تاریخ مصاحبه: اکتبر 2011
کلرینس: 7 ماه
کلییر:جون 2012
دریافت ویزا: 13 جون 2012
تاریخ رفت به بلاد کفر: 22 جون 2012Big Grin

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-04-30 ساعت 07:57)masoudeses نوشته:  
(2011-04-28 ساعت 08:08)masoudeses نوشته:  سلام بچه ها
من واقعا واسه پیدا کردن اسپانسر مشکل پیدا کردم.
به هر کی که فکر کنید گفتم ولی پیدا نکردم.
من چه کار باید کنم؟

واقعا کسی نیست یه راه حل بده؟
چرا کسی جواب نمیده؟
نمیشه مثل لاتاری ها ما هم یه حساب بانکی قوی ببریم با خودمون؟ یا حتما اسپانسر باید باشه؟
اگه کسی راهی داره توروخدا بگه
دوست عزيز منم دقيقا مشكل شما رو دارم

پست هاي منو جستجو كن ميبيني دقيقا چي گفتم چه جوابي از ان وي سي گرفتم.

نهايتا الان يه سند آپارتمان كارشناس ارزشيابي كردم و ترجمه + يه پولي هم ميزارم تو حساب ، تا ببينم خدا چي ميخواد ، قسمت هست بريم يا صلاح اينه كه هيمن جا بچسبيم به خانواده و زندگي

در هر صورت كيس رد نميشه ، ميگن برو تكميل كن بازم بگرد .

نوبت PD شما كي هست ؟ ببينيم كي زود تر ميره نتيجه رو خبر بده ؟

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Farshid22
چه حیف من برنده نشدمSad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-05-01 ساعت 12:34)a.bavarsad نوشته:  سلام دوستای عزیزم
من امروز با مهاجرسرا آشنا شدم و از اینکه می تونم این امکان رو داشته باشم که از تجربیات شما استفاده کنم خوشحالم.
نامزد من در سال 2005 از طریق خانوادگی اقدام برای گرفتن گرین کارت کرده (برادرش متولد امریکا هست و الان هم پدرو و مادرش سیتیزن شدن) ، July 2010 اولین مصاحبش انجام شد ولی از اون تاریخ تا حالا هنوز هیچ جوابی از سفارت امریکا در دبی نگرفته، البته از وکیلش که در امریکا پیگر کیس اون هست پیگیری کردن و گفته که احتمالاً FBI Check باعث طولانی شدن این پروسه شده ولی گفته تا قبل از اینکه یک سال بشه ویزا رو میگیری که امیدوارم اینطور باشه، حالا با توجه به این شرایط من چند تا سوال در خصوص گرفتن ویزای امریکا از طریق نامزدی یا ازدواج با ایشون دارم :
1- خود این آقا چه مدت بعد از اینکه وارد خاک امریکا میشه گرین کارت میگیره و بعد از چه مدت از دریافت گرین کارت می تونه واسه من اقدام کنه؟
2- من شنیدم کسی ک گرین کارت داره نمی تونه از طریق نامزدی اقدام کنه و حتماً باید ازدواجش رسمی باشه تا بتونه برای همسرش درخواست ویزا کنه، این قضیه صحت داره؟
3- با توجه به اینکه از خوندن پیام دوستان متوجه شدم که مدت دریافت ویزا برای همسر کسی که گرین کارت داره کمتر از سابق که 3 یا 4 سال طول میکشیده، شده می خوام خواهش کنم اگر کسی زمان دقیق رو می دونه یا این قانون جدید اگز جایی اعلام رسمی شده لطف کنه به من بگه خیلی ممنون میشم. چون اگر 4 یا 5 سال بخواد این قضیه طول بکشه خیلی وحشناکه. با توجه به اینکه نامزد من تو این مدت هم نمی تونه خیلی به ایران رفت و آمد داشته باشه چون همه کار و درسش اونجا خواهد بود و من نمی دونم باید این شرایط رو بپذیرم یا ریسک خیلی بالایی داره؟

سلام
1- معمولا بعد از 3 هفته تا 2 ماه پس از ورود گرین کارت می گیرن و همون موقع می تونن اقدام کنن
2- با داشتن گرین کارت فقط از طریق ازدواج میشه اقدام کرد ( گرین کارت - ازدواج ( عقد ) - اقدام برای شما )
3-تا جایی که من میدونم و با دو تا وکیل صحبت کردم الان 4 سال طول میکشه
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، emankh101 ، Farshid22
(2011-05-01 ساعت 12:34)a.bavarsad نوشته:  سلام دوستای عزیزم
من امروز با مهاجرسرا آشنا شدم و از اینکه می تونم این امکان رو داشته باشم که از تجربیات شما استفاده کنم خوشحالم.
نامزد من در سال 2005 از طریق خانوادگی اقدام برای گرفتن گرین کارت کرده (برادرش متولد امریکا هست و الان هم پدرو و مادرش سیتیزن شدن) ، July 2010 اولین مصاحبش انجام شد ولی از اون تاریخ تا حالا هنوز هیچ جوابی از سفارت امریکا در دبی نگرفته، البته از وکیلش که در امریکا پیگر کیس اون هست پیگیری کردن و گفته که احتمالاً FBI Check باعث طولانی شدن این پروسه شده ولی گفته تا قبل از اینکه یک سال بشه ویزا رو میگیری که امیدوارم اینطور باشه، حالا با توجه به این شرایط من چند تا سوال در خصوص گرفتن ویزای امریکا از طریق نامزدی یا ازدواج با ایشون دارم :
1- خود این آقا چه مدت بعد از اینکه وارد خاک امریکا میشه گرین کارت میگیره و بعد از چه مدت از دریافت گرین کارت می تونه واسه من اقدام کنه؟
2- من شنیدم کسی ک گرین کارت داره نمی تونه از طریق نامزدی اقدام کنه و حتماً باید ازدواجش رسمی باشه تا بتونه برای همسرش درخواست ویزا کنه، این قضیه صحت داره؟
3- با توجه به اینکه از خوندن پیام دوستان متوجه شدم که مدت دریافت ویزا برای همسر کسی که گرین کارت داره کمتر از سابق که 3 یا 4 سال طول میکشیده، شده می خوام خواهش کنم اگر کسی زمان دقیق رو می دونه یا این قانون جدید اگز جایی اعلام رسمی شده لطف کنه به من بگه خیلی ممنون میشم. چون اگر 4 یا 5 سال بخواد این قضیه طول بکشه خیلی وحشناکه. با توجه به اینکه نامزد من تو این مدت هم نمی تونه خیلی به ایران رفت و آمد داشته باشه چون همه کار و درسش اونجا خواهد بود و من نمی دونم باید این شرایط رو بپذیرم یا ریسک خیلی بالایی داره؟

سلام دوست عزیز
جواب سوال هایی که پرسیدین
1- ایشون یکی دو ماه بعد گرین کارت خودشون را دریافت میکنن و اگر شما با ایشان ازدواج کرده باشید میتونن برای شما که همسرشون هستین اقدام کنن
2- درست شنیدین کسی گرین کارت داره فقط برای همسرش میشه اقدام کنه برای نامزد نمیشه کسی که سیتی زن هست میتونه برای نامزدش اقدام کنه
3- عزیزم تا حالا هیچ کسی کمتر از 3 سال ویزای ازدواجی از طریق گرین کارت دریافت نکرده ممکنه که موردی باشه و در اصل همه چیز به ویزا بولتین بستگی داره اگر الان دقت کنید در ویزا بولتین کتگوری F2A که مال ازدواج گرین کارتی داره سال 2007 را بررسی میکنه یعنی اگر شما الان اقدام کنید 3 سال تا 4 سال کار شما طول میکشه ، باید اعتراف کنم که زمان زیادی و با توجه به اینکه میگین همسرتون میخوان اونجا بمونن تحمل این شرایط واقعا سخته
بهرحال هر تصمیمی که میگیرید امیدوارم بهترین تصمیم باشه Smile

کتگوری ارتقا داده شد به CR1
تاریخ تکمیل پرونده : 8 اکتبر2010
زمان مصاحبه :2 مارچ 2011 آنکارا
گرفتن ویزا در همان روزBig Grin
پرواز : 10 آگوست 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، frozen mind ، mehdi_behzadi ، emankh101 ، Toranj ، Farshid22
(2011-05-02 ساعت 17:49)viking نوشته:  لطفا راهنمایی کنید . فرم i-134 را یک جا خواندم نوشته بود که باید دفتر خانه رسمی در امریکا تایید کند که امضا کننده هر چه در فرم نوشته صحت دارد . می خواستم بدانم این درسته یا نه ؟
اگر درسته است لطفا بنویسید به ( دفتر خانه رسمی) در امریکا چه می گویند؟

Notary Office
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
دوستان سلام
دستم به دامنتان ( پاچه شلوارتان)Big Grin
آقا من چند تا سوال فنی دارم ممنون میشم دوستان کمکم کنید

1- برای اقدام کردن گرین کارت از طریق ازدواج آیا لازم هست فردی که سیتیزت هست تو آمریکا باشه؟ ( العان تو آمریکا هست و قرار تا چند وقت دیگه بیاد ایران تا ازدواج کنیم 3 سال هم با هم نامزد هستیم، لازم هست برگرده تا کارها رو انجام بده، یا این که از طریق آنلاین یا یکی از نزدیکاش ( خواهر یا مادر) می تونن واسش انجام بدن)
2- اگر خودمان کار انجام دهیم بهتر است یا اینکه وکیل بگیرم؟
3- کسی وکیل خوب سراغ داره؟
ممنون میشم کمکم کنید.
خیلی این واسم مهم هست که باید برگرده یا نه. Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze
چه حیف من قبول نشدم.Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m
(2011-05-03 ساعت 15:28)mohammadonline نوشته:  دوستان سلام

1- برای اقدام کردن گرین کارت از طریق ازدواج آیا لازم هست فردی که سیتیزت هست تو آمریکا باشه؟ ( العان تو آمریکا هست و قرار تا چند وقت دیگه بیاد ایران تا ازدواج کنیم 3 سال هم با هم نامزد هستیم، لازم هست برگرده تا کارها رو انجام بده، یا این که از طریق آنلاین یا یکی از نزدیکاش ( خواهر یا مادر) می تونن واسش انجام بدن)
ممنون میشم کمکم کنید.

سلام
فکر نمیکنم کسی که برای شما اقدام می کنه باید زمان اقدام آمریکا باشه ولی زمانی که برای مصاحبه تشریف می برید برایشان مهم هست که کسی که برای شما اقدام کرده مقیم امریکا باشه و اگه ایشون اون موقع آمریکا نباشن یا یه جوری وابستگی به امریکا ایشون رو نتونین ثابت کنین معمولا ایراد میگیرن و مدرکی برای اثبات این موضوع میخوان
به نظرم نیاز به وکیل نیست چون تمام فرم ها و روال مشخص هستند و وکیل فقط در پر کردن و ارسال فرم ها کمک میکنن که شما با مطالعه این سایت و کمک دوستان راحت می تونید فرم ها رو تکمیل و ارسال کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadonline
(2011-05-03 ساعت 19:31)saba.m نوشته:  

ممنون میشم کمکم کنید.

سلام
فکر نمیکنم کسی که برای شما اقدام می کنه باید زمان اقدام آمریکا باشه ولی زمانی که برای مصاحبه تشریف می برید برایشان مهم هست که کسی که برای شما اقدام کرده مقیم امریکا باشه و اگه ایشون اون موقع آمریکا نباشن یا یه جوری وابستگی به امریکا ایشون رو نتونین ثابت کنین معمولا ایراد میگیرن و مدرکی برای اثبات این موضوع میخوان
به نظرم نیاز به وکیل نیست چون تمام فرم ها و روال مشخص هستند و وکیل فقط در پر کردن و ارسال فرم ها کمک میکنن که شما با مطالعه این سایت و کمک دوستان راحت می تونید فرم ها رو تکمیل و ارسال کنین
ممنونم صبا جان از پاسخت
نامزد من اونجا به دنیا اومده . بر طبق نظر شما ما می توانیم بعد از عقد ، عقد نامه را ترجمه کنیم و به همراه دیگر مدارکی که در سایت سفارت اومده برای سفارت ارسال کنیم تا وقت سفارت را برام بزارند؟
به نظر دوستان موندن نامزد من بعد از عروسی تو ایران تا موقعی که بتونیم با هم بریم آمریکا مشکلی در روند گرین کارت به وجود می آورد؟
ممنوم از همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-05-03 ساعت 22:22)mohammadonline نوشته:  
(2011-05-03 ساعت 19:31)saba.m نوشته:  

ممنون میشم کمکم کنید.

سلام
ممنونم صبا جان از پاسخت
نامزد من اونجا به دنیا اومده . بر طبق نظر شما ما می توانیم بعد از عقد ، عقد نامه را ترجمه کنیم و به همراه دیگر مدارکی که در سایت سفارت اومده برای سفارت ارسال کنیم تا وقت سفارت را برام بزارند؟
به نظر دوستان موندن نامزد من بعد از عروسی تو ایران تا موقعی که بتونیم با هم بریم آمریکا مشکلی در روند گرین کارت به وجود می آورد؟
ممنوم از همه دوستان

دوست عزیز
شما بعد از اینکه ازدواج کردین باید ترجمه عقدنامه را بفرستید اداره مهاجرت با فرمها و مبالغ لازم کسی دیگر هم میتونه اینکار را برای شما انجام دهد و لزومی ندارد که حتما خود شخص اینکار را بکند در ضمن به کسی که شما را ساپورت میکنه هم خیلی توجه داشته باشید چون خیلی مهم
مسئله دیگر اینکه کار شما حدود 6 ماه الی یک سال طول میکشه تا ویزا را بگیرید و همانطور که دوست عزیز saba گفتند هنگام مصاحبه خیلی مهم که همسر شما کجا باشه بهتر که ایران نباشن یا اینکه موقع مصاحبه همراه شما باشن هم خوبه چون سیتی زن هستن میتونن برن داخل بهرحال فرمها و درخواستها کاملا واضح هستند و مرحله به مرحله برای شما بعد از دریافت جواب شما فرستاده میشوند بنظر من هم نیازی به وکیل نیست شما فقط در مرحله اول از کسی اونجا بخواین فرمهای لازمه را بگیرن و برای شما پر کنند و بفرستند - موفق باشید
کتگوری ارتقا داده شد به CR1
تاریخ تکمیل پرونده : 8 اکتبر2010
زمان مصاحبه :2 مارچ 2011 آنکارا
گرفتن ویزا در همان روزBig Grin
پرواز : 10 آگوست 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadonline
(2011-05-03 ساعت 13:52)frozen mind نوشته:  
(2011-05-02 ساعت 17:49)viking نوشته:  لطفا راهنمایی کنید . فرم i-134 را یک جا خواندم نوشته بود که باید دفتر خانه رسمی در امریکا تایید کند که امضا کننده هر چه در فرم نوشته صحت دارد . می خواستم بدانم این درسته یا نه ؟
اگر درسته است لطفا بنویسید به ( دفتر خانه رسمی) در امریکا چه می گویند؟

Notary Office

خب مثل اینکه کسی جواب را نمی دانست خودم جواب را پیدا کردم . کسانی که ((کو اسپنسر ))دارند باید فرم i-134 را ثبت محضری (در امریکا) بکنند . کسانی که(( اسپنسر شان)) شرایط مالی مناسب دارد نیازی به ثبت محضری ندارند .
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، Parniyan ، mohammadonline ، rozollina ، Farshid22

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان