کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2011-05-04 ساعت 12:24)rozollina نوشته:  
(2011-05-03 ساعت 22:22)mohammadonline نوشته:  
(2011-05-03 ساعت 19:31)saba.m نوشته:  
(2011-05-03 ساعت 15:28)mohammadonline نوشته:  دوستان سلام
دستم به دامنتان ( پاچه شلوارتان)Big Grin
آقا من چند تا سوال فنی دارم ممنون میشم دوستان کمکم کنید

1- برای اقدام کردن گرین کارت از طریق ازدواج آیا لازم هست فردی که سیتیزت هست تو آمریکا باشه؟ ( العان تو آمریکا هست و قرار تا چند وقت دیگه بیاد ایران تا ازدواج کنیم 3 سال هم با هم نامزد هستیم، لازم هست برگرده تا کارها رو انجام بده، یا این که از طریق آنلاین یا یکی از نزدیکاش ( خواهر یا مادر) می تونن واسش انجام بدن)
2- اگر خودمان کار انجام دهیم بهتر است یا اینکه وکیل بگیرم؟
3- کسی وکیل خوب سراغ داره؟
ممنون میشم کمکم کنید.
خیلی این واسم مهم هست که باید برگرده یا نه. Shy

سلام
فکر نمیکنم کسی که برای شما اقدام می کنه باید زمان اقدام آمریکا باشه ولی زمانی که برای مصاحبه تشریف می برید برایشان مهم هست که کسی که برای شما اقدام کرده مقیم امریکا باشه و اگه ایشون اون موقع آمریکا نباشن یا یه جوری وابستگی به امریکا ایشون رو نتونین ثابت کنین معمولا ایراد میگیرن و مدرکی برای اثبات این موضوع میخوان
به نظرم نیاز به وکیل نیست چون تمام فرم ها و روال مشخص هستند و وکیل فقط در پر کردن و ارسال فرم ها کمک میکنن که شما با مطالعه این سایت و کمک دوستان راحت می تونید فرم ها رو تکمیل و ارسال کنین
ممنونم صبا جان از پاسخت
نامزد من اونجا به دنیا اومده . بر طبق نظر شما ما می توانیم بعد از عقد ، عقد نامه را ترجمه کنیم و به همراه دیگر مدارکی که در سایت سفارت اومده برای سفارت ارسال کنیم تا وقت سفارت را برام بزارند؟
به نظر دوستان موندن نامزد من بعد از عروسی تو ایران تا موقعی که بتونیم با هم بریم آمریکا مشکلی در روند گرین کارت به وجود می آورد؟
ممنوم از همه دوستان

دوست عزیز
شما بعد از اینکه ازدواج کردین باید ترجمه عقدنامه را بفرستید اداره مهاجرت با فرمها و مبالغ لازم کسی دیگر هم میتونه اینکار را برای شما انجام دهد و لزومی ندارد که حتما خود شخص اینکار را بکند در ضمن به کسی که شما را ساپورت میکنه هم خیلی توجه داشته باشید چون خیلی مهم
مسئله دیگر اینکه کار شما حدود 6 ماه الی یک سال طول میکشه تا ویزا را بگیرید و همانطور که دوست عزیز saba گفتند هنگام مصاحبه خیلی مهم که همسر شما کجا باشه بهتر که ایران نباشن یا اینکه موقع مصاحبه همراه شما باشن هم خوبه چون سیتی زن هستن میتونن برن داخل بهرحال فرمها و درخواستها کاملا واضح هستند و مرحله به مرحله برای شما بعد از دریافت جواب شما فرستاده میشوند بنظر من هم نیازی به وکیل نیست شما فقط در مرحله اول از کسی اونجا بخواین فرمهای لازمه را بگیرن و برای شما پر کنند و بفرستند - موفق باشید
سلام مجدد و تشکر از دوستانی که دارن دانش و تجریشون رو شیر میکنند.
آقا من تا حالا با 4 تا وکیل حرف زدم و کل این 48 صفحه این تاپیک رو تو 3 روز خوندم. اما مشکل کجاست؟
3 تا از این وکیل ها گفتند که زمان اقدام کردن لازم به حضور سیتیزن تو آمریکا نیست و خودشون کارها رو انجام میدن و خانم من میتونه تا موقعی که کار من درست بشه تو ایران بمونه
اما یکیشون گفت ما نمیتویم بگیم که زمان اقدام تو آمریکا نباشه، اما هیچ رکوردی هم برای این کار چک نمی شه
از طرفی برخی از دوستان تو این تاپیک گفتند که کسی که سیتیزن هست نباید مدت زیادی خارج از آمریکا باشه( با توجه به اینکه اسپانسر من خانومم نیست چون دانشجو هست (کس دیگه ای اسپانسرم هست) و العان هم 3 ماه بین 2 ترم تعطیل هستند و ترم بعد را هم مرخصی گرفتند آیا باز هم به نظر دوستان مشکلی برای حضور حدود 7 یا 8 ماه در ایران ( و بعد با هم بریم سفارت) در گرفتن گرین کارت من هست؟)
ممنون از همتون
ان شالله همه دوستان به آرزوهاشون برسند و من هم از صدقه سر اونها به آرزوم برسم.
یاحق
منتظر نظراتون هستم.

پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24
(2011-05-05 ساعت 01:05)mohammadonline نوشته:  سلام مجدد و تشکر از دوستانی که دارن دانش و تجریشون رو شیر میکنند.
آقا من تا حالا با 4 تا وکیل حرف زدم و کل این 48 صفحه این تاپیک رو تو 3 روز خوندم. اما مشکل کجاست؟
3 تا از این وکیل ها گفتند که زمان اقدام کردن لازم به حضور سیتیزن تو آمریکا نیست و خودشون کارها رو انجام میدن و خانم من میتونه تا موقعی که کار من درست بشه تو ایران بمونه
اما یکیشون گفت ما نمیتویم بگیم که زمان اقدام تو آمریکا نباشه، اما هیچ رکوردی هم برای این کار چک نمی شه
از طرفی برخی از دوستان تو این تاپیک گفتند که کسی که سیتیزن هست نباید مدت زیادی خارج از آمریکا باشه( با توجه به اینکه اسپانسر من خانومم نیست چون دانشجو هست (کس دیگه ای اسپانسرم هست) و العان هم 3 ماه بین 2 ترم تعطیل هستند و ترم بعد را هم مرخصی گرفتند آیا باز هم به نظر دوستان مشکلی برای حضور حدود 7 یا 8 ماه در ایران ( و بعد با هم بریم سفارت) در گرفتن گرین کارت من هست؟)
ممنون از همتون. ان شالله همه دوستان به آرزوهاشون برسند و من هم از صدقه سر اونها به آرزوم برسم. یاحق. منتظر نظراتون هستم.

سلام
زندگی مشترک خیلی خوب و شادی رو براتون آرزو می کنم
فکر می کنم اگر خانم شما با شما سفارت بیان و با توجه به اینکه دانشجو هستن مشکلی پیش نیاد
هیچ قانونی وجود نداره که کسی که برای شما اقدام میکنه حتما موقع ارسال فرم هاو مدارک امریکا باشه هر کسی میتونه مدارک رو ارسال کنه ولی کسی که برای شما اقدام میکنن باید مقیم امریکا باشن موضوع حضور در امریکا برای اینه که چون اگه مقیم نباشند چرا می خواین یه نفر رو ببرن اونجا حتی توی نامه هایی که ایشالا بعدا براتون ارسال می کنن همچین چیزی عنوان نمیشه تا اینکه میرین سفارت و اونجا شاید عنوان بشه .......ایشالا که مشکلی پیش نمی یاد چرا یه وکیل هم به شما گفته نمیدونم ولی ممکنه این احتمال رو میدن که بعضی از افرادی که اقدام کردن رو در طی روال چک کنن مثلا با تلفن تو آدرسی که گفتن حضور دارن که برای کیس های خیلی خاصه اونم تو پروسه اف بی آی چک و متاسفانه اینم در نظر داشته باشیدکه بعضی از وکلا هم درست جواب نمیدن یا جواب های غیر واقعی می دن تا بتونن پرونده راحت شما رو داشته باشن
به نظر من احتمال 75% 3 وکیل از 4 وکیل قویتر از 25% و نتیجه داده
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، mohammadonline ، rozollina ، emankh101
سلام دوستان.
کیس ما نامزدی هست ادرس من تو ایران عوض شده میخواستم بدونم نامه ها به ایران پست میشه یا به us.
ممنون از کمکتون.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: viking
(2011-05-07 ساعت 21:49)alireza62 نوشته:  سلام دوستان.
کیس ما نامزدی هست ادرس من تو ایران عوض شده میخواستم بدونم نامه ها به ایران پست میشه یا به us.
ممنون از کمکتون.

به ادرس ایمیل و آدرس پستی نامزدتان پست خواهد شد.
بزودی من برای مصاحبه خواهم رفت . لطفا اگر ممکن است در جملات کوتاه هر چه نکته و پند برای روز مصاحبه دارید برایم بنویسید.
در صورت ضرورت برایم پیام خصوصی بفرستید.ممنون از لطفتان

امر دیگه ای ندارین؟! Big Grin
(Frozen Mind)
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، Parniyan
دوستان عزیز یک راهنمایی می‌خواستم

کیس من IR-1 هستش و موقهٔ اومدن به آمریکا حدود ۴ سال از ازدواجم میگذره.البته اون موقع که برای immigration اقدام کردیم کیس من CR-1 بودش ولی‌ خود USCIS بعد از گذشت ۲ سال کیس رو به IR-1 تغییر داد.

حالا به نظر دوستان آیا گرین کارت من Conditional هستش یا permanent؟

ممنون
[font=Trebuchet MS]شماره کیس:****ANK2009
تاریخ مصاحبه:17 آبان
تاریخ کلیرنس:21 دی
تاریخ عزیمت:24 آوریل
عزیمت به:Saint Louis,Missouri

[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
یه سوالی داشتم از حضورتون: با توجه به اینکه کیس من نامزدی است و بعد از اومدن نامزدم قراره اینجا عروسی بگیریم من میتونم برای خانوداه نامزدم هم دعوت نامه بفرستم که برای عروسی بیان یا فقط نامزدم میتونه این کارو بکنه؟ و آیا نباز به ساپورت مالی هست یا خیر؟( من فقط چند روزه که میرم سرکار)
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-05-11 ساعت 05:08)bbboys1981 نوشته:  دوستان عزیز یک راهنمایی می‌خواستم

کیس من IR-1 هستش و موقهٔ اومدن به آمریکا حدود ۴ سال از ازدواجم میگذره.البته اون موقع که برای immigration اقدام کردیم کیس من CR-1 بودش ولی‌ خود USCIS بعد از گذشت ۲ سال کیس رو به IR-1 تغییر داد.

ممنون

تا جایی که میدونم سابقه ازدواج بیش از دو سال دیگه کاندیشنال نمیشه و گرین کارت عادی میگیره
پاسخ
تشکر کنندگان: bbboys1981
(2011-05-11 ساعت 05:08)bbboys1981 نوشته:  دوستان عزیز یک راهنمایی می‌خواستم

ممنون

کیس من هم CR1 بود، حتی ویزا CR1 هم داشتم. اما تو فرودگاه وقتی مهر زدن روی مهر نوشتن IR1 و وقتی هم گرین کارت اومد ۱۰ ساله و permanent صادر شده بود، نگران نباش رفیق... SmileWink
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
پاسخ
تشکر کنندگان: bbboys1981
(2011-05-08 ساعت 08:51)viking نوشته:  [quote='alireza62' pid='106651' dateline='1304788765']
سلام دوستان.
ممنون از کمکتون.

به ادرس ایمیل و آدرس پستی نامزدتان پست خواهد شد.

[

پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، mina127us
(2011-05-11 ساعت 06:08)mina127us نوشته:  سلام دوستان
یه سوالی داشتم از حضورتون: با توجه به اینکه کیس من نامزدی است و بعد از اومدن نامزدم قراره اینجا عروسی بگیریم من میتونم برای خانوداه نامزدم هم دعوت نامه بفرستم که برای عروسی بیان یا فقط نامزدم میتونه این کارو بکنه؟ و آیا نباز به ساپورت مالی هست یا خیر؟( من فقط چند روزه که میرم سرکار)
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

فکر کنم قانونا بتونین البته تا جایی که میدونم حتی دعوت نامه هم لازم نیست و خودشون متونن اقدام کنن اما واقعیت اینه که 95% ویزا نخواهند داد.
پاسخ
تشکر کنندگان: mina127us ، emankh101 ، alireza62
سلام دوستان
یه سئوالی داشتم من و نامزدم برنده لاتاری 2010شدیم نامزدم ویزاشو گرفته و حدودآ 4 ماهه آمریکاست ولی من نتوانستم ویزا بگیرم شاید علتش هم طول کشیدن پروسه مطالعه پروندم بود در نتیجه کیس من سوخت . سئوالم اینه که با وجود اینکه نامزدم گرین کارتشو گرفته میتونه برای من اقدام کنه و من چه مدارکی را باید ارائه بدم تا کارم به جریان بی افتد ایا من در آمریکا حتما باید ساپورتر قوی داشته باشم . اگر نامزد باشیم زودتر ویزا میدن یا ادواج کنیم؟ با تشکر از شما

ماره کیس: 2010AS00020xxx
تاریخ دریافت
محل دریافت نامه: تهران
کنسول: ابوظبی
مصاحبه: 18july
زندگي فروشگاه بزرگي است كه هر چه بخواهي به تو ميدهد
بشرطي اينكه حاضر شوي قيمتش را بپردازي.Rolleyes

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-05-12 ساعت 15:16)saki_h نوشته:  سلام دوستان
یه سئوالی داشتم من و نامزدم برنده لاتاری 2010شدیم نامزدم ویزاشو گرفته و حدودآ 4 ماهه آمریکاست ولی من نتوانستم ویزا بگیرم شاید علتش هم طول کشیدن پروسه مطالعه پروندم بود در نتیجه کیس من سوخت . سئوالم اینه که با وجود اینکه نامزدم گرین کارتشو گرفته میتونه برای من اقدام کنه و من چه مدارکی را باید ارائه بدم تا کارم به جریان بی افتد ایا من در آمریکا حتما باید ساپورتر قوی داشته باشم . اگر نامزد باشیم زودتر ویزا میدن یا ادواج کنیم؟ با تشکر از شما

سلام دوست عزیز
باتوجه به اینکه نامزد شما فعلا گرین کارت دارن نمیتونن از طریق ویزای نامزدی برای شما اقدام کنن. چون اقدام از طریق ویزای نامزدی مستلزم سیتیزن بودن است.
اما میتوانید از طریق ازدواج اقدام کنید که زمان زیادی را باید صبر کنید تا کارهای کیس شما درست شود چیزی حدود 3 سال.
اگه سوالی داشتین بپرسین.
نوع ویزا: k1 (نامزدی)
اولین اقدام:2010/sep/25
مصاحبه: 13 ،جولای 20۱۱ - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: ۱۲ روز
کلیر: ۲۵ جولای 2011
تاریخ گرفتن ویزا: ۱۹ آگست 2011
طول مدت پروسه :۱۰ ماه

و خدایی که در این نزدیکیست . . .
.
پاسخ
تشکر کنندگان: rozollina ، saki_h

ببخشید فضولی ممکنه باشه اما خیلی عجیبه که میبینم دو نفر دوست/نامزد باهم برنده لاتاری شدن در یک سال!! آخه چطور ممکنه؟ احتمالش یک به میلیون هم نیست!!
پاسخ
تشکر کنندگان: satusa ، rozollina ، emankh101
(2011-05-12 ساعت 22:09)yami نوشته:  

ببخشید فضولی ممکنه باشه اما خیلی عجیبه که میبینم دو نفر دوست/نامزد باهم برنده لاتاری شدن در یک سال!! آخه چطور ممکنه؟ احتمالش یک به میلیون هم نیست!!

سلام دوست عزیز
واقعا میتونم بگم یه معجزه بود. واقعا خود من هم تعجب کردم و همه دوستان هم نظر شما رو داشتند ولی متاسفانه ما پس از سه سال اشنایی بعد از قبولی در لاتاری موضوع مان پیچیده شد و ایشا که اصلآ علاقه و یا اعتقادی به رفتن به امریکا نداشتند از این فرصت استفاده کردند و رفتند ولی من که همه تدارکات و کارها را برای ایشان کردم ماندم . در هر صورت شاید خاص خدا باشه ولی اینو به دوستان میگم اگه یه کار نخواهد بشه شما هرچه بالا و پایین برید نمیشه مثل من که تو لاتاری برنده شدم ولی پروسه کاریم تا سپتامبر تکمیل نشد و جا ماندم . شاید قسمت ما اینکه اینجا خوشبخت بشیم نه آنجا البته تا انجا که جا داره آدم باید تلاش کنه
با آرزوی موفقیت شماShy

ماره کیس: 2010AS00020xxx
تاریخ دریافت
محل دریافت نامه: تهران
کنسول: ابوظبی
مصاحبه: 18july
زندگي فروشگاه بزرگي است كه هر چه بخواهي به تو ميدهد
بشرطي اينكه حاضر شوي قيمتش را بپردازي.Rolleyes

پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، emankh101 ، Parniyan ، hasti_banoo ، rahbar ، Farshid22
سلام بر همه بچه های خوب مهاجرسرا
کسی میدونه بعد از ارسال فرم های ds -230 , i- 864 چقدر طول میکشه بگن بریم مصاحبه ممنون اگه کسی راهنمائی کنه
نوع ویزا : CR1 ازدواجی
اولین اقدام :4 دسامبر 2010
رفتن کیس به nvc : می 2011
تاریخ مصاحبه: اکتبر 2011
کلرینس: 7 ماه
کلییر:جون 2012
دریافت ویزا: 13 جون 2012
تاریخ رفت به بلاد کفر: 22 جون 2012Big Grin

پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان