کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
من خودم با اپراتور صحبت نکردم اصلا.
از طریق همون ماشین شماره کیس را وارد کردم و اگه توامضام دیده باشید بعد از 15 روز پرونده کامل شد.
نمیدونم والله این داستان شما چیه اما جدا اگه اینطور باشه خیلی طولانی شده.

(2011-07-20 ساعت 14:24)masoudeses نوشته:  آره با حرفتون کاملا موافقم.
با ایمیل که فقط همون جوابو میدن که بالا نوشتم.
تلفنی هم دقیقا اینو میگن:
کیس در حال بررسی میباشد. منتظر نامه مصاحبه باشید. فعلا تلفنی زمان مصاحبه را نمیگیم.
منم گفتم چیزی کم نیست؟؟ گفت نه همه چی کامله!!!!
بیش از 2ماهه الان.

پاسخ
تشکر کنندگان: masoudeses ، emankh101
(2011-07-20 ساعت 14:30)stealth نوشته:  من خودم با اپراتور صحبت نکردم اصلا.
از طریق همون ماشین شماره کیس را وارد کردم و اگه توامضام دیده باشید بعد از 15 روز پرونده کامل شد.

کیس در حال بررسی میباشد. منتظر نامه مصاحبه باشید. فعلا تلفنی زمان مصاحبه را نمیگیم.
بیش از 2ماهه الان.

آره والا خیلی عجیب غریب شده داستان ما
امضا شما و ده ها نفر دیگه از بچه ها رو دیدم . هیچ کدوم انقدر طولانی نبوده پروسه هاشون.
حالا من داستان دارم سر کلیر شدن!! اونم حتما بالای 1سال میشه با این چیزی که من میبینم.Sad
گفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد!!!! یه عمری خودمونو كشتیم شیرین ترین علف دنیا بشیم! غافل از اینكه اصلا طرف بز نبود . . . گاو بود به خوردن مقوا عادت کرده بود!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-07-09 ساعت 06:03)megasat نوشته:  با درود و خسته نباشید به شما دوستان.
سوالی دارم در مورد ازدواج ،آیا میشود از آمریکا به طریق غیابی عقد کرد؟ و آیا سفارت امریکا در ترکیه این عقد نامه را قبول می‌کند؟ خیلی ممنون می‌شم اگر من را راهنمای کنید.با تشکر.
سلام
در صورتیکه وکالتنامه ازدواج داشته باشید امکانش هست ولی ممکنه ایراد بگیرن و در این صورت کل پروسه از ابتدا باید طی بشه ریسک این کار زیاده
بهترین حالت اینه که حضوری عقد کنید
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، emankh101
با سلام
دوستان من اولین پستم رو اینجا مینویسم یه توضیح از کیسم میدم و یه چندتا سوال میپرسم که امیدوارم دوستان جواب بدن
من خانمم گرین کارت داره و مدارک ازدواج ما که در ایران صورت گرفته و ترجمه شده به همراه فرم ها در تاریخ 28 آپریل 2011 به دست USCIS رسیده و نامه دریافت مدارک هم در همین تاریخ اومده تا یک هفته دیگه 3 ماه میشه که این نامه رو گرفتم ولی هنوز خبری از APPROVE نیست:
1) چقدر طول میکشه تا توسط uscis تایید بشه و آیا ممکنه این اتفاق نیفته؟
2)در کدوم مرحله ساپورت لازمه؟ چه راههایی برای ساپورت مالی هست ؟ همسر من تو آمریکا هم کار میکنه و هم درس میخونه آیا میتونه با درآمدی حدود 1000 دلار در ماه این کارو بکنه؟ توضیح: تا حالا ساپورت کسی نشده ولی هزینه تحصیلش رو دولت آمریکا میده
3) کلا میشه کسی همسرش اونجا باشه ولی به طرف مقابلش ویزا ندن؟
4) تلفنی میشه وضعیت الان رپرونده رو پیگیری کرد؟
ممنون بابت پاسخ های شما
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-07-20 ساعت 18:13)masoudeses نوشته:  

بیش از 2ماهه الان.

امضا شما و ده ها نفر دیگه از بچه ها رو دیدم . هیچ کدوم انقدر طولانی نبوده پروسه هاشون.
حالا من داستان دارم سر کلیر شدن!! اونم حتما بالای 1سال میشه با این چیزی که من میبینم.Sad

تو جواب این دفعه یه کم لحنشون بهتر شده
ولی هنوز خبری از وقت مصاحبه نیست!!!!

All documentation necessary to complete the National Visa Center's
processing has been received. As soon as an interview date has been
scheduled, the designated representative of this case (applicant,
petitioner, or attorney) will be notified. The US Embassy or Consulate
General may require additional documentation at the time of the
interview.
گفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد!!!! یه عمری خودمونو كشتیم شیرین ترین علف دنیا بشیم! غافل از اینكه اصلا طرف بز نبود . . . گاو بود به خوردن مقوا عادت کرده بود!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62
(2011-07-21 ساعت 18:20)masoudeses نوشته:  
(2011-07-20 ساعت 18:13)masoudeses نوشته:  

بیش از 2ماهه الان.

تو جواب این دفعه یه کم لحنشون بهتر شده

interview.

سلام مسعود جان, من هم دقیقا شرایطی شبیه به شما را داشتم. البته مدارک ما به اشکال برخورد نکرد ولی پس از اینکه ان وی سی گفت که همه چیز تکمیل شده است دقیقا 7 ماه طول کشید تا به من وقت مصاحبه دادند. کل پروسه من از شروع حدود دو سال طول کشید. محل مصاحبه من ابوظبی بود و می گفتند که چون شلوغ است اینقدر طول کشید. یعنی من هفت ماه فقط همین متن انگلیسی را که شما نوشتی می دیدم. ولی خوشبختانه به من کلیرنس نخورد و امیدوارم که برای شما هم همینطور باشد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: arash1986 ، masoudeses ، emankh101 ، nastaran86 ، سارا کوچولو
سلام به همه دوستان عزیزم
من چند تا سئوال داشتم اگه جواب بدین مثل همیشه ممنون می شم .شوهرم برای من و پسرم اقدام کرده اون سیتیزن آمریکاست چند روز پیش نامه اپرو شدن پسرم اومده ولی هنوز خبری از نامه من نیست .البته وکیل گفته که مال منم باید همین روزها بیاد .سئوال من اینه که ممکنه مال من حالا حالاها نیاد و از این مرحله به بعد چند ماه طول می کشه که به ما وقت سفارت بدن .از اینکه به من جواب می دین ممنونم
نوع ویزا:cr1
تاریخ ارسال مدارک :21 آوریل 2011
تاریخ رفتن مدارک به nvc:اگوست 2011
تاریخ فرستادن آخرین مدارک :نوامبر 2011
تاریخ مصاحبه :7march 2012
تاریخ دریافت ویزا:9مارس 2012
کل پروسه : ده ماه و نیم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-07-22 ساعت 01:21)آراد نوشته:  سلام به همه دوستان عزیزم
من چند تا سئوال داشتم اگه جواب بدین مثل همیشه ممنون می شم .شوهرم برای من و پسرم اقدام کرده اون سیتیزن آمریکاست چند روز پیش نامه اپرو شدن پسرم اومده ولی هنوز خبری از نامه من نیست .البته وکیل گفته که مال منم باید همین روزها بیاد .سئوال من اینه که ممکنه مال من حالا حالاها نیاد و از این مرحله به بعد چند ماه طول می کشه که به ما وقت سفارت بدن .از اینکه به من جواب می دین ممنونم
سلام
همه چی دقیق معلوم نیست. این مرحله واسه من4 ماه شد!! درصورتی که واسه خیلی از بچه ها چند هفته شده.
پستهای منو از اینجا دنبال کنید یه چیزایی دستتون میاد.

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1051&page=52
پاسخ
تشکر کنندگان: آراد
سلام
اگه گرین کارت هستند که فکر کنم فعلا باید منتظر باشید. تا اونجا که میدونم کیس شما F2A میشه و باید از طریق ویزا بولتن چک کنید که کی کارنت میشه

http://travel.state.gov/visa/bulletin/bu..._5489.html

ضمنا اگه نامه ای براتون اومده باشه میتونید از اینجا چک کنید که چه زمانی به NVC فرستاده میشه.
https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard/Ca...4eabVdUITs

(2011-07-21 ساعت 16:42)mohamadtj نوشته:  با سلام
دوستان من اولین پستم رو اینجا مینویسم یه توضیح از کیسم میدم و یه چندتا سوال میپرسم که امیدوارم دوستان جواب بدن
من خانمم گرین کارت داره و مدارک ازدواج ما که در ایران صورت گرفته و ترجمه شده به همراه فرم ها در تاریخ 28 آپریل 2011 به دست USCIS رسیده و نامه دریافت مدارک هم در همین تاریخ اومده تا یک هفته دیگه 3 ماه میشه که این نامه رو گرفتم ولی هنوز خبری از APPROVE نیست:
1) چقدر طول میکشه تا تایید بشه و آیا ممکنه این اتفاق نیفته؟
2)در کدوم مرحله ساپورت لازمه؟ چه راههایی برای ساپورت مالی هست ؟ همسر من تو آمریکا هم کار میکنه و هم درس میخونه آیا میتونه با درآمدی حدود 1000 دلار در ماه این کارو بکنه؟ توضیح: تا حالا ساپورت کسی نشده ولی هزینه تحصیلش رو دولت آمریکا میده
ممنون بابت پاسخ های شما

پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، mohamadtj ، sib 24
(2011-07-22 ساعت 11:26)stealth نوشته:  سلام
اگه گرین کارت هستند که فکر کنم فعلا باید منتظر باشید. تا اونجا که میدونم کیس شما F2A میشه و باید از طریق ویزا بولتن چک کنید که کی کارنت میشه

http://travel.state.gov/visa/bulletin/bu..._5489.html

ضمنا اگه نامه ای براتون اومده باشه میتونید از اینجا چک کنید که چه زمانی به NVC فرستاده میشه.
https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard/Ca...4eabVdUITs

1) چقدر طول میکشه تا توسط uscis تایید بشه و آیا ممکنه این اتفاق نیفته؟
ممنون بابت پاسخ های شما

سلام
ممنون از پاسخ ولی اینهایی که گفتید رو همش و میدونستم و سوالات من چیزای دیگه بودن
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
امیدوارم حداقل کلیر بهتون نخوره و یکبار بیشتر مجبور نشید سفر کنید.

(2011-07-21 ساعت 18:20)masoudeses نوشته:  تو جواب این دفعه یه کم لحنشون بهتر شده

interview.

پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101
(2011-07-22 ساعت 03:22)masoudeses نوشته:  
سلام
همه چی دقیق معلوم نیست. این مرحله واسه من4 ماه شد!! درصورتی که واسه خیلی از بچه ها چند هفته شده.

آقامسعود عزیز منظورتون از این مدت اپرو شدن منه یا کل پروسه اگه اینا به من بگین ممنون می شم
نوع ویزا:cr1
تاریخ ارسال مدارک :21 آوریل 2011
تاریخ رفتن مدارک به nvc:اگوست 2011
تاریخ فرستادن آخرین مدارک :نوامبر 2011
تاریخ مصاحبه :7march 2012
تاریخ دریافت ویزا:9مارس 2012
کل پروسه : ده ماه و نیم
پاسخ
تشکر کنندگان: masoudeses
(2011-07-22 ساعت 14:17)آراد نوشته:  
(2011-07-22 ساعت 03:22)masoudeses نوشته:  
سلام

آقامسعود عزیز منظورتون از این مدت اپرو شدن منه یا کل پروسه اگه اینا به من بگین ممنون می شم

سلام اون نامه ای که بار اول میاد که نوشته مدارک شما رسیده بعدحدود 3-4 ماه اومد(واسه 99% بچه ها تا 3هفته ای اومده)
بعد حدود 6ماه طول کشید اپروال من شد و کیس به جریان افتاد.(مال بیشتر بچه ها تا 1یا2 اومده بوده)
یعنی چند ماه اینجوری رفت!
بقیه ماجرا هم تو اون صفحه ای که گذاشتم هست
البته اینم بگم قضیه ی من یه چیز عجیبی شد
امیدوار شما مثل من نشید و مثل اون 99% همه چی رو روالش پیش بره
سوالی بود در خدمتم
پیروز باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من اولین پستم رو اینجا مینویسم یه توضیح از کیسم میدم و یه چندتا سوال میپرسم که امیدوارم دوستان جواب بدن ...
توصیه اول اینکه دوست عزیز زمان خیلی‌ بیشتری لازم داری تا کیس شما مراحل خودش را طی‌ کنه پس باید صبوری پیش کنی‌.
توصیه دوم اینکه همسر شما شرایط لازم برای اسپانسر را ندارند و از همین الان به فکر کسی‌ باشه که شما را ساپورت کنه.
این مطلب را خیلی‌ جدی عرض می‌کنم چون که اگر انشالله تمام کار‌ها به خوبی‌ پیش بره، موقع ارسال فرم‌های اسپانسر به مشکل بر نخوری و کیستون عقب نیفته.
از طریق تلفن هم فقط میتونی‌ با شماره‌ای که روی نامه‌ها هست تماس بگیرید.
و مطلب آخر اینکه به کسی‌ که همسرش سیتیزن باشه نمیتونند ویزا ندن و طبق قانون آمریکا هر شهروند آمریکایی می‌تونه همسرش را برای زندگی‌ به آمریکا بیاره، اما این موضوع فقط شامل حال سیتیزن هست نه کسی‌ که اقامت قانونی و گرین کارت داره.
این موضوع را بابت این میگم که خود من شرایطی شبیه به شما داشتم و به همین خاطر ۱ سال صبر کردم تا همسرم سیتیزن شد و بعد اقدام کردیم و در مورد ساپورت هم مجبور شدم به خاطر شرایط تحصیل و کار خانومان از کس دیگه برای اسپانسر کمک بگیرم.
البته اگر در طول زمانی‌ که کیس شما تحت بررسی هست همسر شما سیتیزن بشه شرایط خیلی‌ عوض می‌شه و کیس شما ارتقا پیدا می‌کنه و تنها مشکل شما فقط اسپانسر می‌شه چون در صورت سیتیزنی به صورت به کیس رسیدگی میکنند.
موفق باشی‌.... Smile
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamadtj
(2011-07-22 ساعت 18:13)emankh101 نوشته:  توصیه اول اینکه دوست عزیز زمان خیلی‌ بیشتری لازم داری تا کیس شما مراحل خودش را طی‌ کنه پس باید صبوری پیش کنی‌.
توصیه دوم اینکه ...
سلام
ممنون بابت راهنمایی از شما، فقط میشه راهنمایی کنید اسپانسر چه شرایطی باید داشته باشه؟ آیا با پول تو حساب خانمم میشه؟ چه طوری یه اسپانسر پیدا کنم؟ و سوال آخر در چه مرحله ای باید فرم اسپانسر رو پر کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان