کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
سلام
من فقط فرم DS-230 قبلا فرستادم NVC حالا این فرمهای که دوستان میگن {DS-156 DS-156K DS- 157 } مربوط به ویزاهای غیر مهاجرتی و نامزدی هستند حالا نمیدونم که سفارت اینهارو از ما بخواد یا نه. ولی با این مدت زمان 138 روزی که این دوست عزیز میگن پس حالا حالا باید منتظر بمونمSad
نوع ویزا : CR1 ازدواجی
اولین اقدام :4 دسامبر 2010
رفتن کیس به nvc : می 2011
تاریخ مصاحبه: اکتبر 2011
کلرینس: 7 ماه
کلییر:جون 2012
دریافت ویزا: 13 جون 2012
تاریخ رفت به بلاد کفر: 22 جون 2012Big Grin

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-08-16 ساعت 08:04)hamid.0711 نوشته:  سلام
من فقط فرم DS-230 قبلا فرستادم NVC حالا این فرمهای که دوستان میگن {DS-156 DS-156K DS- 157 } مربوط به ویزاهای غیر مهاجرتی و نامزدی هستند حالا نمیدونم که سفارت اینهارو از ما بخواد یا نه. ولی با این مدت زمان 138 روزی که این دوست عزیز میگن پس حالا حالا باید منتظر بمونمSad

شاید برای شما کمتر بشه در هر صورت از اول اقدام تا اخرش باید حداقل دوربر یکسال صبر کنید .Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: hamid.0711 ، frozen mind ، emankh101
(2011-08-16 ساعت 08:04)hamid.0711 نوشته:  سلام

سلام.خوب اگه ds-230 رو پر کردید و فرستاید پس از یک ماه و نیم تا سه ماه وقت سفارت و بهتون اعلام می کنن.مطمئن نیستم ولی فکر کنم وقت سفارتتون به اواسط آبان یا آذر ماه بیوفته.البته به امید خدا شاید که زودتر بهتون وقت سفارت و دادن.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، hamid.0711 ، emankh101
نقل قول:سلام دوستان
من به تازگي از آنكارا برگشتم...بعد از كلي انتظار بالاخره ويزاي آمريكا توي پاسپورتم خورد و چشمم به جمالش روشن شد! ولي چه فايده كه تا 3 ماه ديگه باطل ميشه...

سلام خانوم یگانه عزیز اول از همه با همه وجودم آرزو می کنم که کارتون خیلی سریع انجام بشه و پاسپورت دختر عزیزتون ظرف 6 هفته بیاد و دوم اینکه ازتون خیلی خیلی تشکر می کنم چون ما هم دقیقاشرایط شما را داشتیم و اگه شما این پست را نمی ذاشتین ما هم با مشکل شما مواجه می شدیم .فقط اگه لطف کنین و بعد از برگشتن از سفارت سوئیس بگید که شرایط به چه شکله خیلی ممنون بشم .بازم سپاسگزارم و امیدوارم که به زودی خبرهای خوبی ازتون بشنویم
نوع ویزا:cr1
تاریخ ارسال مدارک :21 آوریل 2011
تاریخ رفتن مدارک به nvc:اگوست 2011
تاریخ فرستادن آخرین مدارک :نوامبر 2011
تاریخ مصاحبه :7march 2012
تاریخ دریافت ویزا:9مارس 2012
کل پروسه : ده ماه و نیم
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، love story
سلام
فایل برادر من ازدواج CR1 هست و 01/July/2011 فایلش کامل شد.ولی تا امروز که 50 روز میگذره نامه مصاحبه در ابوظبی هنوز نیومده و وقتی email میکنیم میگن باید صبر کنید تا سفارت وقت را تعیین کند.به نظر شما دوستان کی میتونه وقت مصاحبه برادرم باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من روز ۵ اکتبر ۲۰۱۱ تو آنکارا وقته سفارت دارم اگر کسی هست که تو این روزا وقت سفارت داره اگه بشه باهم واسه دکتر و بقیه کارها اقدام بکنیم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، همسر من ۸ ماه پیش با گرین کارت برای من اقدام کرد و هفتهٔ پیش سیتیزن شد، پروندهٔ من ۳ ماه پیش اپرو شد ولی‌ هیچ فرمی پر نکردیم، به نظر شما چقدر دیگه فرمهارو میفرستن و کلا چقدر دیگه طول میکش تا وقت مصاحبه بدن؟! و میخواستم ارتقأی کیس رو برام توضیح بدید،ممنون میشم راهنماییم کنید.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-08-19 ساعت 14:55)Mehranbt نوشته:  سلام
فایل برادر من ازدواج CR1 هست و 01/July/2011 فایلش کامل شد.ولی تا امروز که 50 روز میگذره نامه مصاحبه در ابوظبی هنوز نیومده و وقتی email میکنیم میگن باید صبر کنید تا سفارت وقت را تعیین کند.به نظر شما دوستان کی میتونه وقت مصاحبه برادرم باشه؟

سلام
مال من که حدود 90 روز طول کشید
ولی اولا من آنکارا بودم
دوما هیچ کس زمان دقیقی نمیتونه بهتون بده بستگی به شلوغی سفارت در اون زمان هم داره
سوما مال خیلی از بچه ها کمتر از 1ماه هم تاریخ دادن!!!!!
موفق باشید.
گفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد!!!! یه عمری خودمونو كشتیم شیرین ترین علف دنیا بشیم! غافل از اینكه اصلا طرف بز نبود . . . گاو بود به خوردن مقوا عادت کرده بود!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: hi_2011
سلام
بچه ها من سوالم اینه که در شماره کیس نامبر اون اعداد نشانگر تاریخه؟ مثلا اگه کیس نامبر این باشه:ANK2010756002 یعنی مال 2010 هست؟ اخه تو لیست سفارت آنکارا این کیس نامبر در تاریخ 8/18/2011 دعوت شده و مربوط به F2A هست
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze
(2011-08-20 ساعت 21:39)mohamadtj نوشته:  سلام
بچه ها من سوالم اینه که در شماره کیس نامبر اون اعداد نشانگر تاریخه؟ مثلا اگه کیس نامبر این باشه:ANK2010756002 یعنی مال 2010 هست؟ اخه تو لیست سفارت آنکارا این کیس نامبر در تاریخ 8/18/2011 دعوت شده و مربوط به F2A هست

این لینک رو مطالعه کنین.

دوست عزیزمون dreamer60 هم مفاد اون لینک رو در اینجا به زبان ساده توضیح دادن:
نقل قول:من اون لیک رو اینجا به زبان شیرین فارسی براتون توضیح می دهم.
به عنوان مثال کیس نامبر ANK2009747001 رو در نظر بگیرید.
سه حرف اول مشخص کننده محل مصاحبه است.(در اینجا آنکارا)
چهار عدد اول مشخص کننده سالی است که پرونده از USCIS به NVC تحویل داده شده است.
سه عدد بعدی رو منهای 500 بکنید.(747-500=247) این یعنی در سال 2009 و در روز 247 ام از این سال پرونده شما به NVC تحویل داده شده است. یعنی 4 سپتامبر 2009.
و 3 عدد آخر هم مشخص کننده این هست که شما چندمین کیس ارجاع شده به آن سفارت در این روز بوده اید.(001 یعنی اولین کیسی که در تاریخ 4 سپتامبر 2009 برای سفارت آنکارا تحویل NVC شده است.)
امید وارم گیجتون نکرده باشم.Big Grin
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، hamid.0711 ، jasmine2953 ، mohamadtj ، golbano ، dreamer60 ، MONA FB
(2011-08-21 ساعت 10:16)frozen mind نوشته:  این لینک رو مطالعه کنین....
ممنون از پاسختون ولی حالا این سوال برام پیش اومده که چطور میشه شماره کیس ANK2010756002 که طبق توضیحات شما باید در 256 ام سال 2010 به nvc فرستاده شده در این ماه به سفارت دعوت شده باشه در حالیکه در کیس F2A بوده و تاریخ ویزا بولتن سال 2008 هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
(2011-08-21 ساعت 21:28)jasmine2953 نوشته:  الآن سوالی که برای من مطرح شده اینه که دونستن این نکته اهمیتی غیر از اینکه بدونیم پرونده کی به NVC رسیده داره؟ مثلا آیا میشه زمان مصاحبه رو تخمین زد؟

نه در ویزای ازدواجی نمیشه زیاد رو چیزی حساب کرد چون من فقط 7 ماه توی USCIS گیر کرده بودم !! اگه تمام مدارک که خواستن درست سر یک هفته با کمتر بفرستی می توانی NVC را سه ماه مراحلش را بگذرانی و بعد دو ماه بعد وقت مصاحبت میشه !!!
البته برای من که این طوری بود
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
پاسخ
تشکر کنندگان: jasmine2953 ، frozen mind ، emankh101
(2011-08-21 ساعت 21:18)mohamadtj نوشته:  ممنون از پاسختون ولی حالا این سوال برام پیش اومده که چطور میشه شماره کیس ANK2010756002 که طبق توضیحات شما باید در 256 ام سال 2010 به nvc فرستاده شده در این ماه به سفارت دعوت شده باشه در حالیکه در کیس F2A بوده و تاریخ ویزا بولتن سال 2008 هست؟

شما در اين ميان چيزي كه مؤيد PD پرونده ايشون باشه مي بينين؟!
بله، اين پرونده در روز 256 ام سال 2010 از USCIS به NVC فرستاده شده، اما معلوم نيست PD اون چه تاريخيه و چقدر در USCIS معطل مونده تا به NVC ارسال بشه.
تاریخ ویزا بولتن هم بر اساس PD هستش نه تاريخي كه پرونده از USCIS به NVC فرستاده ميشه.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، mehdi_behzadi
(2011-08-22 ساعت 23:27)frozen mind نوشته:  شما در اين ميان چيزي كه مؤيد PD پرونده ايشون باشه مي بينين؟!
بله، اين پرونده در روز 256 ام سال 2010 از USCIS به NVC فرستاده شده، اما معلوم نيست PD اون چه تاريخيه و چقدر در USCIS معطل مونده تا به NVC ارسال بشه.
تاریخ ویزا بولتن هم بر اساس PD هستش نه تاريخي كه پرونده از USCIS به NVC فرستاده ميشه.

سلام
فرمایش شما صحیح ولی کیس f2a نرمال 5 ماه تو uscis طول میکشه حالا بگو 5 ماهم بیشتر نه اصلا 1 سال هم بیشتر طول کیشده ولی بازم به PD نمیخوره ، تازه فقط همین یک کیس نامبر نیست تو سایت سفارت آنکارا که نگاه کردم هرچی کیس از نوع f2a هست که تو این ماه دعوت شده تاریخ nvc تو 2011 هست!
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، dreamer60
دوستان عزیز توجه داشته باشید که به هیچ شکلی نمیشه از روی کیس نامبر به pdاون کیس پی برد.
یک نکته دیگه ای که اینجا هست اینه که قبلا" با دوستان به این نتیجه رسیده بودیم که اگر به عنوان مثال فردی دارای شماره کیس abd2009 می باشد ولی این فرد به دلایلی در آخرین روزهایی که هنوز پرونده اش تکمیل یا کارنت نشده تصمیم به عوض کردن محل مصاحبه می کند در صورتیکه nvc با این تصمیم موافقت کند به عنوان مثال این بار به او شماره پرونده جدیدی اختصاص داده خواهد شد به عنوان مثال ANK2011
ولی حال اگر به صفحه تاریخ های مصاحبه آنکارا توجه کنید , متوجه میشید که کیس هایی که با NPL ویا FRN شروع میشوند هم در این صفحه موجوده پس یه جورایی بحث قبلی منتفی میشه ...

روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، golbano ، mohamadtj ، Blaze ، love story

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان