کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2012-04-24 ساعت 20:09)mansor_adiban نوشته:  سلام بر همه دوستان
من سیتیزن آمریکا هستم اما سالهاست در ایران زندگی میکنم و در حال حاضر قصد مهاجرت به همراه همسرم به آمریکا را داریم. دو سوال اساسی داشتم:
1) آیا میتوانم در ایران باشم و بوسیله وکیل برای همسرم تقاضای ویزا کنم؟
2) به طور متوسط این پروسه چقدر طول میکشه؟
لازم به ذکره که یکی از اقوام من کاملا ما را ساپورت مالی میکنه.
با تشکر فراوان

بله. میتونید از همینجا اقدام کنید و البته هیچ نیازی هم به وکیل ندارید. همه فرمها رو پر میکنید و پست میکنید.
همسر من هم ایران زندگی میکنه و از همینجا واسم اقدام کرده.
بین 10 تا 12 ماه حدودا طول میکشه
فقط قبل از اینکه نوبت مصاحبه همسرتون بشه، شما باید برید آمریکا و اونجا خونه کرایه کنید. چون موقع مصاحبه از همسرتون مدرکی به اسم domicil میخوان که وسه اینه که بفهمن که شما آیا واقعا قصد زندگی در آمریکا را دارید یا فقط میخواهید واسه همسرتون گرین کارت بگیرید که این مدرکی که باید ارائه بدید همون اجاره نامه هستش
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-25 ساعت 00:33)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-04-24 ساعت 20:09)mansor_adiban نوشته:  سلام بر همه دوستان
من سیتیزن آمریکا هستم اما سالهاست در ایران زندگی میکنم و در حال حاضر قصد مهاجرت به همراه همسرم به آمریکا را داریم. دو سوال اساسی داشتم:
1) آیا میتوانم در ایران باشم و بوسیله وکیل برای همسرم تقاضای ویزا کنم؟
2) به طور متوسط این پروسه چقدر طول میکشه؟
لازم به ذکره که یکی از اقوام من کاملا ما را ساپورت مالی میکنه.
با تشکر فراوان

بله. میتونید از همینجا اقدام کنید و البته هیچ نیازی هم به وکیل ندارید. همه فرمها رو پر میکنید و پست میکنید.
همسر من هم ایران زندگی میکنه و از همینجا واسم اقدام کرده.
بین 10 تا 12 ماه حدودا طول میکشه
فقط قبل از اینکه نوبت مصاحبه همسرتون بشه، شما باید برید آمریکا و اونجا خونه کرایه کنید. چون موقع مصاحبه از همسرتون مدرکی به اسم domicil میخوان که وسه اینه که بفهمن که شما آیا واقعا قصد زندگی در آمریکا را دارید یا فقط میخواهید واسه همسرتون گرین کارت بگیرید که این مدرکی که باید ارائه بدید همون اجاره نامه هستش
بله من هم سیتیزن هستم و البته در امریکا اقدام کردم ولی الان 2 ساله ایران هستم....وکیل من میگه یک سیتیزن هر جای دنیا باشه میتونه از همون جا برای همسرش اقدام بکنه....پس مشکلی ندارید...و در باره این چیزی که دوست عزیزم گفت که موقع مصاحبه باید امریکا باشید وکیل من گفت از کسی که سیتیزن هست همچین چیزی نمیخوان و چون ما وکیل داریم وظیفه اون هست که کاری کنه که همچین چیزی نخان..من اصلا وارد نیستم و تمام چیزی رو گفتم که وکیلم بهم گفته....راست یا دوروغش با خودش

(2012-04-24 ساعت 17:31)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-04-24 ساعت 17:17)kamela نوشته:  چشم امضا ماگذارم.ولی تا جایی که بدونم چون من امریکا که بودم یک وکیل چینی گرفتم و اون خودش با NVC در ارتباط بود و اصلاااا دقیق نمیدونم که حتی کی به nvc فرستاده شده....راستی چطور باید بفهمم چون هیچ نامه ای دست من نیست و وکیل اول من که چینی هم بود رو نمیتونم باهاش صحبت کنم چون زبانم خوب نیست

تاریخ اولین اقدامتون یادتون هستش؟ از اولین اقدام تا امروز چقدر طول کشیده؟

بله عزیزم..من که نوشتم...در NOV 2009 وکیل اقدام کرد و 3 ماه بعدش برگه ها رفت به NVC..
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
(2012-04-24 ساعت 17:29)kamela نوشته:  در ماه NOV 2009 وکیل گرفتم....
2 ماه بعدش نامه امد که مدارک در ان وی سی است
بعد از 2 یا 3 ماه سو پیشینه همسر خواستند و 10000 چیز دیگه
در این بین حدود 5 یا 6 ماه از وکیل بی خبر بودیم و جوابی نمیداد
گفتن اسپانسر که پیدا کردیم و تا اسپانسر مدارکش رو بده 2ماهی طول کشید
بعد از 1 سال وکیل بی وجدان گفت اسپانسر درامدش کافی نیست
وکیل را عوض کردیم و یک وکیل ایرانی گرفتیم
3ماهی طول کشید تا از طریق دبی برای وکیل جدید پول بفرستیم و او پرونده را در دست گیرد و ادامه دهد
اکنون در حال پیدا کردن اسپانسر جدید هستیم و پیدا نمیکنیم و نمیدانیم چه خاکی بر سرمان بریزیم
و همچنین چون برگه های تکس مرا خواسته اند و من تاحالا در بلاد کفر کار نکرده ام این برگه ها را ندارم و داریم یک حسابدار پیدا میکنیم تا این برگه ها را برامون جور کند
خیلی بدبختیم نه؟؟؟؟
مرسی دوست عزیز
خیلی متاسف شدم Sad
ای کاش وکیل نمیگرفتید. روند کار خیلی ساده هستش. هرچند ما خودمون وکیل گرفتیم ولی بعدش دیدیم عجله کردیم و کارها خیلی خیلی ساده هستش. خدا رو شکر وکیلمون آدم خوبی از آب دراومدBig Grin
این وکیل شما نمیتونه واستون اسپانسر جور کنه؟ من شنیدم که یه پولی میگیرن و این کارو میکنن که البته اون هم دردسرهای خاص خودشو داره

ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
لطفا راهنمائی کنید
یکی از دوستان چند سالی است در آمریکا است اما هنوز گرین کارت نگرفته حالا میخواهد از طریق ازدواج گرین کارت بگیره فقط لطفا بگید وقتی که ازدواج کردن چند وقت بعدش گرین کارت بهش میده چون چندین ساله در آمریکا است و سوال دیگر اینکه اگر باکسی که ازدواج میکند بعد از چند ماه زنش خواست طلاق بگیرد آیا این کار چه تاثیری در پرونده این دوستومون داره
یعنی بهش گرین کارت نمیدن
یا بهش میدن ؟
خواهش میکنم راهنماوی کنید
خداحافظ
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. چجوری چند سال امریکاست و گرین کارت نداره؟!!!!
گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج اگر کسی که واسش اقدام میکنه ستیزن باشه 9 ماه تا 1 سال و چند ماه طول میکشه ولی اگه گرین کارتی باشه 3 تا 5 سال طول میکشه. این زمان ها تقریبی هستن و ممکنه کم و زیاد بشن.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
در مورد اینکه چرا نگرفته والا نمیدونم چی بگم خودش خیلی تلاش کرد اما مشکلاتی تو کارش آمد که نشد بگیره البته کاملا قانونی بود ویزاش و تمام کاراش و الان خودش هم به مشکل برخورده و میگن تا ازدواج نکنی گرین کارت بهت نمیدن و داره تلاش میکنه که ازدواج کنه فقط ترسی داشت از اینکه اگر آن خانم یه موقع طلاق خواست بگیره آنوقت چی یعنی بهش گرین کارت نمیدن و یا کارش مشکل تر میشود یا تاثیری نمیزاره ؟ خودش هم نمیدونه چکار کنه
خواهش میکنم راهنمائی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-28 ساعت 04:12)rezapersia نوشته:  سلام
لطفا راهنمائی کنید
یکی از دوستان چند سالی است در آمریکا است اما هنوز گرین کارت نگرفته حالا میخواهد از طریق ازدواج گرین کارت بگیره فقط لطفا بگید وقتی که ازدواج کردن چند وقت بعدش گرین کارت بهش میده چون چندین ساله در آمریکا است و سوال دیگر اینکه اگر باکسی که ازدواج میکند بعد از چند ماه زنش خواست طلاق بگیرد آیا این کار چه تاثیری در پرونده این دوستومون داره
یعنی بهش گرین کارت نمیدن
یا بهش میدن ؟
خواهش میکنم راهنماوی کنید
خداحافظ

اولا که اگه ایشون غیر قانونی اونجا بوده این همه مدت رو که حسابش با کرام الکاتبین هست و حتی ازدواج هم ممکنه نتونه به موندنش کمکی بکنه ولی خوب هیچ چیز رو الان نمیشه قطعی گفت ولی تازه بعد از ازدواج هم اگه بهش گرین کارت بدن تا دو سال کاندیشنال هست و اگه طلاق بگیرن یا حتی ثابت بشه که جدا زندگی میکنن دولت سعی خواهد کرد که اخراجش کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: love story
همانتطور که خدمتتان عرض کردم قانونی در آنجا زندگی میکند آما پرونده اش طوری شده که میگن باید ازدواج کنه تا گرین کارت بگیره
فقط ایشون ترسش از این است که یه موقع اون زنش بعدش از چند ماه پولی زیادی یا چیزی بخواهد و این نتواند تهیه کند و زنش عمدا بخواهد طلاق بگیره خوب فقط میخواهد بدونه چه میشود
یعنی اداره مهاجرت با کسی که میخواهد از طریق گرین کارت ازدواج کند و همسرش بخواهد بعد از چند ما به هر دلیلی طلاق بگیرد چه رفتاری خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-28 ساعت 04:48)rezapersia نوشته:  همانتطور که خدمتتان عرض کردم قانونی در آنجا زندگی میکند آما پرونده اش طوری شده که میگن باید ازدواج کنه تا گرین کارت بگیره
فقط ایشون ترسش از این است که یه موقع اون زنش بعدش از چند ماه پولی زیادی یا چیزی بخواهد و این نتواند تهیه کند و زنش عمدا بخواهد طلاق بگیره خوب فقط میخواهد بدونه چه میشود
یعنی اداره مهاجرت با کسی که میخواهد از طریق گرین کارت ازدواج کند و همسرش بخواهد بعد از چند ما به هر دلیلی طلاق بگیرد چه رفتاری خواهد داشت

همانطور که گفتم از ازدواج هم اگه بهش گرین کارت بدن تا دو سال کاندیشنال هست و اگه طلاق بگیرن یا حتی ثابت بشه که جدا زندگی میکنن دولت سعی خواهد کرد که اخراجش کنه مگر اینکه به زور وکیل و چندین سال دوندگی ثابت کنه به دادگاه که زنش باهاش سو رفتار داشته حالا هر مدلی یا خواسته تلکه اش کنه و پولاشو بگیره و اینا.
پاسخ
تشکر کنندگان:
آقا خیلی ممنون از راهنمائی شما اطلاع میدهم و اگر سوالی داشت با شما دوستان در مین میگذارم تا راهنمائی کنید فقط سوال دیگری لطفا بگید وقتی ازدواج کند با کسی که سیتیزن آمریکا است حدودا چند ماه بعدش گرین کارت conditional میگیره و چند سال بعدش گرین کارت اصلی را میدن
خیلی ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-28 ساعت 05:09)rezapersia نوشته:  آقا خیلی ممنون از راهنمائی شما اطلاع میدهم و اگر سوالی داشت با شما دوستان در مین میگذارم تا راهنمائی کنید فقط سوال دیگری لطفا بگید وقتی ازدواج کند با کسی که سیتیزن آمریکا است حدودا چند ماه بعدش گرین کارت conditional میگیره و چند سال بعدش گرین کارت اصلی را میدن
خیلی ممنون

بعد از ازدواج بین 3 تا 9 ماه ولی معمولا 4 یا 5 ماهه گرین کارت میاد. حذف کاندیشن رو باید 90 روز زودتر از سالگرد دوسالگی صدور گرین کارت اقدام کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-26 ساعت 00:24)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-04-24 ساعت 17:29)kamela نوشته:  در ماه NOV 2009 وکیل گرفتم....
2 ماه بعدش نامه امد که مدارک در ان وی سی است
بعد از 2 یا 3 ماه سو پیشینه همسر خواستند و 10000 چیز دیگه
در این بین حدود 5 یا 6 ماه از وکیل بی خبر بودیم و جوابی نمیداد
گفتن اسپانسر که پیدا کردیم و تا اسپانسر مدارکش رو بده 2ماهی طول کشید
بعد از 1 سال وکیل بی وجدان گفت اسپانسر درامدش کافی نیست
وکیل را عوض کردیم و یک وکیل ایرانی گرفتیم
3ماهی طول کشید تا از طریق دبی برای وکیل جدید پول بفرستیم و او پرونده را در دست گیرد و ادامه دهد
اکنون در حال پیدا کردن اسپانسر جدید هستیم و پیدا نمیکنیم و نمیدانیم چه خاکی بر سرمان بریزیم
و همچنین چون برگه های تکس مرا خواسته اند و من تاحالا در بلاد کفر کار نکرده ام این برگه ها را ندارم و داریم یک حسابدار پیدا میکنیم تا این برگه ها را برامون جور کند
خیلی بدبختیم نه؟؟؟؟
مرسی دوست عزیز
خیلی متاسف شدم Sad
ای کاش وکیل نمیگرفتید. روند کار خیلی ساده هستش. هرچند ما خودمون وکیل گرفتیم ولی بعدش دیدیم عجله کردیم و کارها خیلی خیلی ساده هستش. خدا رو شکر وکیلمون آدم خوبی از آب دراومدBig Grin
این وکیل شما نمیتونه واستون اسپانسر جور کنه؟ من شنیدم که یه پولی میگیرن و این کارو میکنن که البته اون هم دردسرهای خاص خودشو داره

سلام عزیزم...والا چارهای جز وکیل گرفتن نداشتیم...اگر ساده هم باشه باور کن من هیچیییییی ازش سر در نمی یارم...نمیدونم چطور بعضی ها اینهمه وارد هستن با اینکه زبانشونم خوب نیست.....من واقعا گیر افتادم...خیلی ناراحتم.وکیل که میگه اون نمیتونه اسپانسر پیدا کنه و کسایی که این کار رو میکنن پول ملگلرن که پول کمی هم نیست و حداقل 10000$ هست که با اوضاع دلاره الان میشه حدود 20 ملیون که اصلا نمیخام همچین کاری کنم....واقعا نمیدونم جه کنم......دارم دق میکنم به خدا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-28 ساعت 04:48)rezapersia نوشته:  همانتطور که خدمتتان عرض کردم قانونی در آنجا زندگی میکند آما پرونده اش طوری شده که میگن باید ازدواج کنه تا گرین کارت بگیره

من در اشناها همچین کیسی داشتم....دوست شما حتما برای ماندن در امریکا ازدواجهایی کردن و باهاشون زندگی نکردن و دولت این رو فهمیده و برای ایشون شرط گذاشته که حتما باید با کسی ازدواج کنه(و 7 8 سال زندگی کنه )تا بتونه گرین کارت بگیره...مطمین باشید چیزی جز این نیست وگرنه دولت این شرط رو نمیذاشت که در صورت ازدواج میتونه گرین کارت بگیره.و این شرط تنها برای کسانی هست که بارها ازدواج سوری کردن و اونها فهمیدن....تنها راه ایشون ازدواج با یک امریکایی یا یک سیتیزن هست و اگر این بار هم با هم به هر دلیلی زندگی نکنن دولت دوست شما رو برمیگردونه به ایران چون اخطار(ازدواج)داده...اگر هم بعد از چند سال بد از ازدواج گرین کارت بگیرن ایشون رو تحت نظر میگیرن که ببینن ایا بد از چند سال هنوز با همسرشون هستن یا نه و اگر نبودن سیتیزن نمیشن....دوست شما نباید در بانک پول زیادی بزاره و نباید ملک یا میشین ارزش مندی به نام خود بخره که خانومش ازش نتونه بگیره..پولاشو باید در صندوق امانات بزاره وگر نه خانم ایشوم بد از جدایی حقش هست که نصفش رو بگیره....باز هم برای اطمینان به حرف من از وکیل بپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه ی دوستای خوبم. من با یه دختر خانومی که تو آمریکا زندگی می کنه 1 سالی هست که ارتباط دارم و قراره منو ببره آمریکا. این وسط چندتا نکته هست:
1- دختره قبلا یه بار ازدواج کرده و جدا شده. اما هنوز طلاق نامشو نگرفته
2- دختره مسلمون نیست اما من مسلمونم
3- دختره حدودا 1 سال دیگه سیتیزن میشه
از اون جایی که خیلی اصرار داره زودتر باهام ازدواج کنه میخواستم بدونم چه مقدار باید تا 3 ماه دیگه میخواد بیاد ایران آیا امکان داره تو ایران عقد کنیم یا بهتره برم ترکیه در ضمن به خود دختره هم می دونه من یه تومنم پول ندارم. اما می خوام بدونم هزینه وکیل چقدر می شه؟
کیس نامبر: ××91 کنسولگری: ابوظبی تاریخ مصاحبه: ٢١ تیر ماه 92 وضعيت فعلي:کلیر ١٧ آگوست ٢٠١٣ دریافت ویزا : ٩ سپتمبر ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز
شما توی ایران نمیتونید با این خانم ازدواج کنید. باید برید ترکیه و اونجا ازدواج کنید. البته دقیقا نمیدونم که توی ترکیه میشه یه مسلمون با یه غیر مسلمون ازدواج کنه یا نه
به نظر من که اصلا نیازی به وکیل نیست. وکیلا از 2000 تا تا 5000 تا میگیرن. قاعده خاصی نداره. شما باید کیس تون رو که فرستادید، به محض اینکه ایشون سیتیزن شدن، کیستون رو ارتقا بدید. اگه سیتیزن نمیشدن حدود 3-4 سال طول میکشید کارتون. اما چون 1 سال دیگه سیتیزن میشن فکر کنم حدود 1 سال و 7-8 ماهی طول بکشه.
اگه نشد توی ترکیه عقد کنید هم که میتونید صبر کنید تا ایشون سیتیزن بشه و از طریق ویزای نامزدی اقدام کنید. وقتی شما رو برد اونجا، میتونید بر اساس قوانین آمریکا عقد کنید و دیگه این مشکلاتو هم ندارید.
البته سیلی نقد به از حلوای نسیه هستش :-)
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin sadeghi 2 ، mhy_1985

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان