کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2012-07-13 ساعت 22:43)girl نوشته:  
(2012-07-13 ساعت 17:03)فردا نوشته:  
(2012-07-13 ساعت 16:17)girl نوشته:  سلام. من یه سوال دارم وقتی همسرم واسم اقدام کرد گرین کارت داشت پس من جزء گروه f2a بودم. الان ستیزن هستش با توجه به اینکه ما 2 سال از عقدمون میگذره من جزء چه گروهی هستم؟!!! IR1,CR1,F2A?
(2012-07-13 ساعت 01:42)elahenadafy2 نوشته:  girl جان چه خبر؟ چیزیو که خواسته بودن فرستادین واسشون؟

اره عزیزم. ولی متاسفانه به ایمیل و تلفنامون جواب درست نمیدنو فقط میگن وقتش که شد خودمون خبرتون میکنیم. البته من عدم سوءپیشینه نفرستادم. همسرم با وکیل مشورت کرده واون گفت که فعلا نفرستید! گفت اصلا اگه هم بخوان الان نباید بفرستید روز مصاحبه ببرید همراهتون!!! تورو خدا واسم دعا کنید Sad

وکیلتون ایرانیه؟!!
تا جایی که من متوجه شدم برای پرونده های ایران نیازی به عدم سو پیشینه نیست.دست کم توی کیس من CR-1(ازدواج با سیتیزن)که نبود.از همون اول گفتن نیازی نیست.حالا در مورد کیس شما نمیدونم.
از اول هر مدرکی رو که توی سایت مهاجرت آمریکا (با توجه به کیس ) گفته شده ،میفرستید و در صورت کم بودن هر مدرکی خودشون بهتون اطلاع میدن (یعنی به همسرتون احتمالا)و زمانی رو برای رسوندنش ، بهتون مهلت میدن.تا جایی که می دونم پروسه ازدواج با گرین کارتی یک مقدار طولانی تره.نگران نشید ولی سعی کنید خودتون هم شخصا با مرجع مربوطه تماس بگیرید.

سلام. ما وکیل نگرفتیم فقط مشورت کردیم باهاشون و آمریکایی هستن. همسرم 1 سالی میشه که ستیزن شده و حتی وکیل هم به همسرم گفته زیادی طولانی شده ولی درست میشه... من که امیدی ندارم دیگه شورشو دراوردن بعد می گن ایران قانون نداره!!! والا اگه ایران بود عمرا میذاشتن یه زوج اینقدر از هم دور بمونن!!!
آخی ناراحت شدم.حتما یک مشکل قانونی یه جای کار هست.من کیس های مشابه شما(ازدواج با گرین کارتی) چندتایی دیدم.با توجه به شرایط اون ها،وضعیت شما تا حالا که عادی بوده.
ناامید نشید.می دونم این جور دلداری ها توی این موقعیت دردی از شما دوا نمی کنه ولی چاره ای هم نیست.به قول یه شاعر که میگه : " از بخت یاری ماست شاید، که آنچه می خواهیم یا بدست نمی آید یا از دست می گریزد " روزهای سختی رو میگذرونی .... به امید خدا درست می شه

(2012-07-13 ساعت 21:59)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-07-13 ساعت 16:17)فردا نوشته:  سلام دوستای خوبم.
وقتی مطالب این تاپیک رو می خوندم متوجه شدم " ما منتظران " بدون اینکه متوجه باشیم بیشتر اوقات زندگیمون رو داریم صرف انتظار و نگرانی می کنیم و این اندازه از نگرانی باعث کلافگی و سر در گمیمون توی قسمت های دیگه زندگی میشه .
به نظرم اومد دوستانی که به امور این سایت وارد تر هستن ،تاپیکی رو ایجاد کنن که اعضا بتونن در مورد احساسات ، نگرانی ها و آنچه از لحاظ روحی و روانی پشت سر گذاشتن یا میذارن رو بنویسن .
حتی در مورد واکنش های اطرافیانشون.مثل نگرانی های خانوادگی،واکنشهای منفی یا مثبت دیگران نسبت به رفتن شما و یا حتی اینکه از وقتی قرار شده برید رفتار دیگران چقدر باهاتون تغییر کرده.(اعم از مثبت با منفی) ویا اینکه در مدت انجام پروسه نگرش وشناختتون نسبت به خودتون ،همسر یا نامزدتون چه تحولاتی داشته.
و بعد از اون شروع کنیم به گفتن ایده هامون، اینکه چه کارهایی رو در طول مدت انتظارمون انجام میدیم و چندتای اون ها اثر مثبت روی زندگی حال و آیندمون داره.
برای مثال چقدر زبان خوندیم یا می خونیم،تصمیم داریم توی آمریکا چه کاری انجام بدیم،درس بخونیم یا کار کنیم. درچه رشته ای و یا چه شغلی... در چه شهری... ویا اینکه به نظرتون برای زندگی در این محیط جدید، نیازمند چه مهارتهای رفتاری و اجتماعی تازه ای هستیم و......
اگر هم این تاپیک قبلا ایجاد شده لطفا بنده رو هم در جریان بذارید.
عذر خواهی می کنم که مطالب گفته شده با موضوع مربوط نبود.

دوست عزیز
پیشنهاد خیلی خوبی دادید و من کاملا باهاتون موافقم. این مطلبو توی تاپیک پیشنهادات که لینکشو واستون میذارم مطرح کنید.
http://mohajersara.com/thread-2177-post-...#pid190933
ممنون.این کار رو انجام دادم.Smile
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق
سلام دوستان

من همین الان عضو اینجا شدم یه سوال دارم میخاستم کمک بگیرم

دوست دختر من سیتیزن است و ایران زندگی میکنه در نتیجه آدرس در آمریکا برای خودش نداره و مالیات هم نداده، اما به هر حال پاسپورت داره، میخام بدونم مطمئن ترین راه ویزای نامزدیه یا ازدواج؟ چقدر طول میکشه؟ آیا حتما باید بره آمریکا و از اونجا اقدام بکنه یا نه...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-18 ساعت 16:47)کورش محسنی نوشته:  سلام دوستان

دوست دختر من سیتیزن است و ایران زندگی میکنه در نتیجه آدرس در آمریکا برای خودش نداره و مالیات هم نداده، اما به هر حال پاسپورت داره، میخام بدونم مطمئن ترین راه ویزای نامزدیه یا ازدواج؟ چقدر طول میکشه؟ آیا حتما باید بره آمریکا و از اونجا اقدام بکنه یا نه...
دوست عزیز
ویزای ازدواج تاپیک خودشو داره و باید سوالتونو اونجا مطرح میکردید. مدیران عزیز زحمت میکشن و این پستو به تاپیک ویزای ازدواج منتقل خواهند کرد.
به هر حال
نامزدی یه کم کوتاهتره. البته یکی دو ماه فقط. البته نمیدونم ایتکه نامزدتون ایران زندگی میکنه میتونید واسه ویزای نامزدی اقدام کنید یا نه. منظورم اینه که ممکنه بهتون بگن خوب شما که توی ایران بودین هردوتون پس چرا عقد نکردید.
در هر حال ویزای نامزدی نیاز به مدارکی دال بر اثبات رابطه داره. مدارکی مثل عکس های دو نفره و پرینت تلفن و ایمیل و این چیزها.
به نظر من بهتره همین جا عقد کنید. نامزدتون هم از همینجا میتونه واسه شما اقدام کنه و لازم نیست از آمریکا اقدام کنه (البته در صورت ازدواج، اگه واسه نامزدی بخواهید اقدام کنید نمیدونم میشه از اینجا اقدام کنن یا نه)
نامزدی معمولا بین 7 تا 12 ماه طول میکشه و ازدواج هم 9 تا 12 ماه.
راستی بهتره بگید نامزد، نه دوست دختر. آخه اینجا یه سایت رسمیه و بهتره از عبارات رسمی تری استفاده بشه دوست من Smile
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
سلام مجدد، ما با هم حدود 40 روز اروپا بودیم و کلی هم فیلم و عکس داریم توی 8 تا کشور، دقیقا سوال منم همین جاست که آیا ایشون که مالیات تا حالا به دولت پرداخت نکرده اصولا eligable هست یا نه، پس ممنون میشم اگه برای ویزای ازدواج در مورد من راهنمائیم کنید،
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-18 ساعت 18:13)کورش محسنی نوشته:  سلام مجدد، ما با هم حدود 40 روز اروپا بودیم و کلی هم فیلم و عکس داریم توی 8 تا کشور، دقیقا سوال منم همین جاست که آیا ایشون که مالیات تا حالا به دولت پرداخت نکرده اصولا eligable هست یا نه، پس ممنون میشم اگه برای ویزای ازدواج در مورد من راهنمائیم کنید،
دوست عزیز
چون ایشون تا حالا مالیات پرداخت نکرده فقط نمیتونه اسپانسر شما بشه و باید یه اسپانسر معرفی کنه واستون. همین.
شوهر منم از بچگی ایران بوده و از همین جا هم اقدام کردیم و طبیعتا شغل و مالیاتی هم در کار نبود. حالا داریم دنبال یه اسپانسر میگردیم که منو از نظر مالی ساپورت کنه.
هیچ مشکلی نیست و فقط باید یه اسپانسر داشته باشید.
بازم میگم در مورد نامزدی نمیدونم میشه از اینجا اقدام کرد یا نه ولی ازدواج هیچ مشکلی نیستش که از اینجا اقدام کنید.

ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان:
الهه خانم گرامی

از پاسختون ممنونم ، برای این کار باید از کجا شروع کرد؟ از پر کردن پتیشن اینجا؟ ممنون میشم اگه اینجا یا جای دیگه امکان چت هم باشه خیلی خوبه ، ممنون از همه ی پاسخ های شما
البته اضافه کنم که من تو آمریکا 2 تا خاله و یک دائی سیتیزن دارم که همشون امکان اسپانسر شدن رو دارن، چون طبق گفته ی خودشون حسابشون با IRS کاملا صافه...
پاسخ
تشکر کنندگان:
در مورد مراحل کار و فرمهایی که باید پر کنید هم سوالی بود در خدمتم.
راستی باید حتما یه نفرو توی آمریکا داشته باشید که توی فرمها آدرس اون شخصو بدین. چون همه نامه ها به اون آدرس میره.
من خودم با وکیل گرفتن مخالفم چون مراحل کار بسیار ساده هستش. ولی اگه کسیو توی آمریکا ندارید که آدرسشو بنویسید میتونید وکیل بگیرید. چون توی دو مرحله باید پول به حساب اداره مهاجرت و اداره ویزا بریزید و اگه کسیو نداشته باشید که واستون از اونجا پول بریزه، از ایران هم که نمیتونید پول بریزید پس بهتره وکیل داشته باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: فردا
دوست عزیز
مدارک زیر را لازم داری شما
1- فرم I-130 را که نامزدت بعد از عقد واست پر میکنه
2- فرم G-325 را هم واسه خودت هم ایشون پر میکنی
3- ترجمه شناسنامه های هردوتون و ترجمه عقدنامه تون
4- کپی پاسپورت ایرانی و آمریکایی همسرت و کپی پاسپورت خودت
5- کپی سوشیال سکیوریتی همسرت
6- 2 تا عکس 5 در 5 از خودت و 2 تا هم از نامزدت
7- یک چک به مبلغ 420 دلار که از یک جساب بانکی توی آمریکا باید باشه
8- همه اینارو باید به آدرس اداره مهاجرت واقع در شیکاگو پست کنی.
9- همه فرمها و آدرس ها را میتونی از توی سایت http://www.uscis.gov پیدا کنی
پاسخ
تشکر کنندگان: nnavidp ، فردا
در مورد ویزای نامزدی می دونم که برای درخواست اولیه 1 فرم هست مخصوص ارسال از خارج آمریکا(که در مورد روند پیشرفت این نوع پرونده اطلاعی ندارم)
مورد بعدی که معمولا زمان مصاحبه پیش میاد اینه که از شما سوال می پرسن که نامزدت کجا زندگی میکنه و اگه آمریکاس چند وقته که رفته، مدت زمانیکه اونجا زندگی میکنه اهمیت چندانی نداره اما اینکه آمریکا زندگی کنه مهمه(در واقع مدارکی برای اثبات حضور نامزد در آمریکا لازمه، حداقل در مورد من که اینجور بود)
به نظرم شما هم در این رابطه تحقیق بکنید بد نیست.
در موزد اسپانسر نظر شما کاملا درسته و کافیه تا یک نفر دیگه اسپانسر شما بشه(یا به اصطلاح کو-اسپانسر)
و کافیه نامزد یا همسر شما نامه ای بنویسه مثلا با این مضمون که بخاطر اینکه مشغول به تحصیل هستم و کار نمیکنم تکس هم نمیدم.

اما واقعا در مورد اینکه همسر شما کلا آمریکا زندگی نکنه شک دارم، مواردی در همین مهاجرسرا نوشته شده که به دلیل عدم حضور در آمریکا در زمان مصاحبه کیس رد شده، البته من خودم با این مورد برخورد نکردم اما پیشنهاد میکنم شما تحقیق بیشتری انجام بدید تا خدای نکرده این همه زحمت و انتظار از بین نره
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
سلام nnavidp

والا جالبه ایشون اصلا تز آمریکا خوشش نمیاد و عاشق تهرانه، البته برای رفتن حرفی نداره اما من خودم که به وکیل زنگ زدم گفت ویزای ازدواج بهتره و تقریبا بدون شک صادر میشه، البته گفت 2 ماه قبل از مصاحبه بیاد آمریکا تا "یکسری" مدارک رو به پرونده اضافه کنه حالا اون یکسری چیه منم نمیدونم
پاسخ
سلام به همه دوستان. میخواستم بپرسم که ویزای CR1 حدودا چقدر زمان میبرد و آیا درست است که مدت زمان انتظار برای گرفتن آن کمتر شده است؟ با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-19 ساعت 11:29)nimaamiri نوشته:  سلام به همه دوستان. میخواستم بپرسم که ویزای CR1 حدودا چقدر زمان میبرد و آیا درست است که مدت زمان انتظار برای گرفتن آن کمتر شده است؟ با تشکر

سلام دوست عزیز.
در مورد پروسه خودم می تونم بگم آخر جون 2011 (10 تیر حدودا) اقدام کردیم و مصاحبه 18 جون 2012( 29 خرداد) بود.الان هم منتظر کلیرنس هستم.البته به دلیلی یکی دوماه طولانی تر شد.می تونه تا 8-9 ماه هم تموم شه.
Rolleyes
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
(2012-07-18 ساعت 17:25)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-07-18 ساعت 16:47)کورش محسنی نوشته:  سلام دوستان

دوست عزیز
ویزای ازدواج تاپیک خودشو داره و باید سوالتونو اونجا مطرح میکردید. مدیران عزیز زحمت میکشن و این پستو به تاپیک ویزای ازدواج منتقل خواهند کرد.
به هر حال
نامزدی یه کم کوتاهتره. البته یکی دو ماه فقط. البته نمیدونم ایتکه نامزدتون ایران زندگی میکنه میتونید واسه ویزای نامزدی اقدام کنید یا نه. منظورم اینه که ممکنه بهتون بگن خوب شما که توی ایران بودین هردوتون پس چرا عقد نکردید.
در هر حال ویزای نامزدی نیاز به مدارکی دال بر اثبات رابطه داره. مدارکی مثل عکس های دو نفره و پرینت تلفن و ایمیل و این چیزها.
به نظر من بهتره همین جا عقد کنید. نامزدتون هم از همینجا میتونه واسه شما اقدام کنه و لازم نیست از آمریکا اقدام کنه (البته در صورت ازدواج، اگه واسه نامزدی بخواهید اقدام کنید نمیدونم میشه از اینجا اقدام کنن یا نه)
نامزدی معمولا بین 7 تا 12 ماه طول میکشه و ازدواج هم 9 تا 12 ماه.
راستی بهتره بگید نامزد، نه دوست دختر. آخه اینجا یه سایت رسمیه و بهتره از عبارات رسمی تری استفاده بشه دوست من Smile
سلام.
حالا که هر دوی شما در ایران هستید یک حساب مشترک باز کنید و سعی کنید گردش مالی داشته باشه.میزان پولش هم خب هر چی بیشتر بهتر.وقت مصاحبتون این مدرک برای اثبات رابطه حقیقی واقعا بکار میاد.
اگر عقد کنید بهتره.ممکن 1-2 ماه طولانی تر بشه ولی پروسه دریافت گرین کارت ، بعد از ورود به آمریکا خیلی ساده تر میشه ولی در کیس نامزدی یه کم درد سر داره.
من هم با elahenadafy2 موافقم.نه تنها به خاطر رسمی بودن سایت بلکه اگر درصدی دلیل ازدواجتون رفتن به آمریکا باشه و حتی این رو فقط توی دل خودتون نگه دارید و باکسی هم درمیون نذارید ولی حس تون به نامزد یا همسرتون در حد دوستی باقی بمونه ورفتارتون شبیه مردهای متاهل نباشه ،شک نکنید که متوجه می شن و حتی اگه ردتون نکنن کارتون گره می خوره.روز مصاحبه من آقایی بود که با وجود کامل بودن مدارک واسپانسر قوی کیسش به مشکل بر خورد و کارش گیر کرد.فکر میکنم به دلیل تابلو بودن نداشتن هیچ احساس تعهد و وفاداری به همسرش بود.چیزی رو که من وبقیه تو ی یک نگاه متوجه میشیم ،حتما آفیسر بهتر از ما می فهمه !!

پاسخ
دوست عزیز نامزدتون باید حتما یکی دو ماه قبل از مصاحبه شما بره آمریکا و اونجا خونه کرایه کنه و قبض آب و برق و این چیزا پرداخت کنه. به این جور مدارک میگن domicil که نشون دهنده اینه که شخص پتیشنر واقعا قصد موندن در آمریکا رو داره.
ببینید اصلا مهم نیست که ایشون آمریکا زندگی نکردن ولی باید نشون بدن که حداقل بعد از اومدن شما قصد دارن اونجا بمونن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-19 ساعت 12:58)فردا نوشته:  من هم با elahenadafy2 موافقم.نه تنها به خاطر رسمی بودن سایت بلکه اگر درصدی دلیل ازدواجتون رفتن به آمریکا باشه و حتی این رو فقط توی دل خودتون نگه دارید و باکسی هم درمیون نذارید ولی حس تون به نامزد یا همسرتون در حد دوستی باقی بمونه ورفتارتون شبیه مردهای متاهل نباشه ،شک نکنید که متوجه می شن و حتی اگه ردتون نکنن کارتون گره می خوره.روز مصاحبه من آقایی بود که با وجود کامل بودن مدارک واسپانسر قوی کیسش به مشکل بر خورد و کارش گیر کرد.فکر میکنم به دلیل تابلو بودن نداشتن هیچ احساس تعهد و وفاداری به همسرش بود.چیزی رو که من وبقیه تو ی یک نگاه متوجه میشیم ،حتما آفیسر بهتر از ما می فهمه !!
چه جالب منم دقیقا میخواستم همینو بگم ولی ترسیدم دوستمون دلخور بشه Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان