کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2012-08-02 ساعت 15:53)فردا نوشته:  اینطوری حتمن هزینه ترجمه ها هم به حق وکالت افزوده میشودBig Grin
من تا حالا فکر می کردم حتما دادگستری ایران باید ترجمه ها رو تایید کنه !

من خودم هم تا چند وقت پیش همین فکر رو میکردم...در حقیقت میشه گفت قبل از اینکه با این سایت آشنا بشم این فکر رو میکردم...اگه تو همین سایت سرچ کنید، میبینید که خیلی از دوستان توصیه کردند که بیخودی پول اضافه برای تایید دادگستری اصلا ندیم!!! حالا الان دقیق یادم نیست که اینو کجا خوندم، ولی خب دقیقا به همین دلیله که این یه دکون اضافیه!

دقیقا چیزی که توی وبسایت خود USCIS (اداره مهاجرت یا همون Immigration) گفته، اینه:

Please submit certified translations for all foreign language documents. The translator must certify that s/he is competent to translate and that the translation is accurate.

The certification format should include the certifier's name, signature, address, and date of certification. A suggested format is:

Certification by Translator

I [typed name], certify that I am fluent (conversant) in the English and ________ languages, and that the above/attached document is an accurate translation of the document attached entitled ______________________________.

Signature_________________________________
Date Typed Name
Address

(برگرفته از لینک اول در پایین)

همونطور که میخونید حتی فکر کنم خودتون هم میتونید ترجمه اش کنید و یه مهر و امضا بزنید و تاییدش کنید Big Grin...ولی حالا سعی کنید اینکارو نکنید، لول.

برای اطلاعات بیشتر لینکهای زیر رو مطالعه فرمایید:
USCIS1
USCIS2
USCIS3
USCIS4

ویزا: K1
سفارت: Abu Dhabi
مرکز: California Service Center
ارسال مدارک: February 8, 2012
اپرووال: July 5, 2012 (بعد از 148 روز)
ارسال به NVC: ا July 23, 2012
دریافت توسط سفارت: July 28, 2012
ایمیل مصاحبه: August 4, 2012
مصاحبه: October 14, 2012
دریافت ویزا: October 21, 2012
کل پروسه: 250 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: negi ، فردا
(2012-08-01 ساعت 16:24)negi نوشته:  
(2012-08-01 ساعت 16:14)kamela نوشته:  
(2012-08-01 ساعت 03:30)elahenadafy2 نوشته:  نه، منظورم اینه که اگه اینجا دانشجو هستن و حالا حالاها درسشون طول میکشه و از اینجا اقدام کنن، چون روز مصاحبه از فرد میخوان که مدارکی نشون بدن که همسرشون الان توی آمریکا هستن. به مشکل میخورن.

درسته....والا من هم همیشه از این موضوع میترسیدم ولی به جز وکیل خودم با چند وکیل دیگه صحبت کردم و میگن اگر سیتیزن باشید محاله که مدرکی بخوان که ثابت کنی امریکا زندگی میکنی...این رو از کسانی میخوان که سیتیزن نیستن.....حتی وکیل من که دید من میترسم گفت اون با من و قول میدم که نمیخان همچین چیزی و اگر این اتفاق افتاد که ممکن نیسسسست بیفته من تمام پول رو به شما بر میگردونم.

دوست من که متولد و سیتیزن آمریکا هست و ۱۷ ساله که ایران زندگی می کنه برای شوهر و فرزندش اقدام کرد و هر دو بدون مشکل و نیاز به اثبات اقامت در آمریکا هر دو ویزاشون رو ماه پیش گرفتند.

بله....وکیل من هم میگه محاله از شما اثبات زندگی بخواهند وقتی که متولد اونجا هستین........و حتی گفت من نمیدونم این حرفها از کجا در میاد که اینهمه ساله کارم اینه و همچین چیزی ندیده و نشنیدم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
نه دوست عزیز
رسما توی سایت اداره مهاجرت و همچنین سایت NVC عنوان کرده که پتیشنر باید domicil نشون بده که به این معنیه که نشون بده یا ساکن آمریکاست و یا مدارکی نشون بده که بزودی قراره اونجا زندذگی کنه.
از بعضی ها روز مصاحبه نمیپرسن پتیشنرتون کجاست ولی از بعضی ها هم میپرسن و اونجاست که ازتون مدرک میخوان.
اگه یه سر توی تاپیک مهاجرت خانوادگی بزنید میبینید که تاحالا از چند نفر اینو خواستن.

درمورد ترجمه رسمی دادگستری هم به نظر من ریسک نکنید و بدید حتما تاییدیه دادگستری بخوره پاش.
حالا برعکس شما که میگید چندتا وکیل گفتن نیازی به تاییدیه نیست، اتفاقا من هم پارسال 2 تا وکیل بهم گفتم حتما تاییدیه دادگستری لازمه.
به نظر من خودتون ترجمه کنید و واسشون بفرستید
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: فردا ، saba.m
دقیقا تنها ایرادی که از پرونده همسرم گرفتن این بود که موقع مصاحبه چرا پدرشون که براشون اقدام کردن امریکا نیستن و باید مدرکی مبنی بر حضور و زندگی پدرشون در امریکا نشون بدن پدر همسرم هم سیتیزن بودن و تازه چند ماه بود اومده بودن ایران شاید برای کیس های ازدواجی و متولدین امریکا فرق کنه ولی کلا دلیلشون اینه اگه کسی امریکا زندگی نمی کنه چرا درخواست برای زندگی یک نفر دیگه در امریکا بده تا الان هم اینطوری خونده بودم که کسی که اقدام میکنه باید ساکن امریکا باشه یا نشون بده به زودی در امریکا ساکن میشه که برای اونم باید مدارکی مبنی بر این که در امریکا بوده نشون بده من تا این حد میدونستم و برام پیش اومده بود
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl
(2012-08-03 ساعت 02:52)saba.m نوشته:  دقیقا تنها ایرادی که از پرونده همسرم گرفتن این بود که موقع مصاحبه چرا پدرشون که براشون اقدام کردن امریکا نیستن و باید مدرکی مبنی بر حضور و زندگی پدرشون در امریکا نشون بدن پدر همسرم هم سیتیزن بودن و تازه چند ماه بود اومده بودن ایران شاید برای کیس های ازدواجی و متولدین امریکا فرق کنه ولی کلا دلیلشون اینه اگه کسی امریکا زندگی نمی کنه چرا درخواست برای زندگی یک نفر دیگه در امریکا بده تا الان هم اینطوری خونده بودم که کسی که اقدام میکنه باید ساکن امریکا باشه یا نشون بده به زودی در امریکا ساکن میشه که برای اونم باید مدارکی مبنی بر این که در امریکا بوده نشون بده من تا این حد میدونستم و برام پیش اومده بود
پس برای کسی که قرار وقت مصاحبه ،همسرش که ساکن امریکا هم هست ، همراهیش کنه مشکلی پیش نمی یاد؟

ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-03 ساعت 12:17)فردا نوشته:  
(2012-08-03 ساعت 02:52)saba.m نوشته:  دقیقا تنها ایرادی که از پرونده همسرم گرفتن این بود که موقع مصاحبه چرا پدرشون که براشون اقدام کردن امریکا نیستن و باید مدرکی مبنی بر حضور و زندگی پدرشون در امریکا نشون بدن پدر همسرم هم سیتیزن بودن و تازه چند ماه بود اومده بودن ایران شاید برای کیس های ازدواجی و متولدین امریکا فرق کنه ولی کلا دلیلشون اینه اگه کسی امریکا زندگی نمی کنه چرا درخواست برای زندگی یک نفر دیگه در امریکا بده تا الان هم اینطوری خونده بودم که کسی که اقدام میکنه باید ساکن امریکا باشه یا نشون بده به زودی در امریکا ساکن میشه که برای اونم باید مدارکی مبنی بر این که در امریکا بوده نشون بده من تا این حد میدونستم و برام پیش اومده بود
پس برای کسی که قرار وقت مصاحبه ،همسرش که ساکن امریکا هم هست ، همراهیش کنه مشکلی پیش نمی یاد؟

فکر نمی کنم مشکلی باشه تا اونجایی که یادم میاد تو همین سایت خوندم که بعضی از دوستان که همسرشون سیتیزن بودن باهاشون روز مصاحبه سفارت رفتن و مشکلی نبوده فکر می کنم برای افراد سیتیزن مشکلی نباشه ولی افرادی که گرین کارت دارن این امکانو ندارن باز مطمئن نیستم شاید بقیه بهتر بتونن راهنمایی کنن

--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، فردا
(2012-08-03 ساعت 01:02)elahenadafy2 نوشته:  نه دوست عزیز
رسما توی سایت اداره مهاجرت و همچنین سایت NVC عنوان کرده که پتیشنر باید domicil نشون بده که به این معنیه که نشون بده یا ساکن آمریکاست و یا مدارکی نشون بده که بزودی قراره اونجا زندذگی کنه.
از بعضی ها روز مصاحبه نمیپرسن پتیشنرتون کجاست ولی از بعضی ها هم میپرسن و اونجاست که ازتون مدرک میخوان.
اگه یه سر توی تاپیک مهاجرت خانوادگی بزنید میبینید که تاحالا از چند نفر اینو خواستن.

درمورد ترجمه رسمی دادگستری هم به نظر من ریسک نکنید و بدید حتما تاییدیه دادگستری بخوره پاش.
حالا برعکس شما که میگید چندتا وکیل گفتن نیازی به تاییدیه نیست، اتفاقا من هم پارسال 2 تا وکیل بهم گفتم حتما تاییدیه دادگستری لازمه.
به نظر من خودتون ترجمه کنید و واسشون بفرستید

بله دوست عزیز..من اینها رو میدونم و میدونم که domicil یعنی چی...تمام اینهارو وکیل گفته بهم....ولی چندین وکیل و وکیل خودم به من گفتن که domicil شامل کسی نمیشه که اوریکا متولددددددد شده و شامل کسی میشه که خارجججججج از امریکا دنیا امده ....گفتن حتی خیلییییی کم پیش میاد که حتی به کسی که امریکا دنیا نیامده گیر بدن که ثابت کن امریکا زندگی میکنی..
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
بچه ها من اسپانسر ندارم. هیچ کس، کسی رو سراغ نداره که در قبال دریافت وجهی اسپانسر بشه؟ Sad
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-06 ساعت 05:48)elahenadafy2 نوشته:  بچه ها من اسپانسر ندارم. هیچ کس، کسی رو سراغ نداره که در قبال دریافت وجهی اسپانسر بشه؟ Sad

عزیزم کی از شما اسپانسر خواستند؟؟الان در کدوم مرحله هستی؟,؟؟من فکر میکردم شما اخرای کار ویزات هست.....در ایران سند ملکی داری که قیمتی باشه؟البته کسی که برات اقدام کرده باید سند داشته باشه...اگر شما اقدام کردی که شما...........اگر داری همون رو اعلام کنید 90% به جای اسپانسر کارامد است
پاسخ
عزیزم من 12 جولای کیس نامبرمو دادن و هفته پیش هم وکیلمون پولو پرداخت کرد. حالا باید فرم اسپانسر و ویزا رو پر کنیم.
همسرم که دارایی نداره ولی خودم میتونم حساب بانکی جور کنم. مساله اینه که فقط واسه بچه های لاتاری حساب بانکی قبول میکنن و مهاجرت های خانوادگی و ازدواج و نامزدی، فقط اسپانسر میخوان
پاسخ
تشکر کنندگان: kamela
ای بابا! خدا کنه زودتر مشکل اسپانسرتون حل شه که کارتون بیافته جلو Sad
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، saba.m
(2012-08-07 ساعت 01:24)elahenadafy2 نوشته:  عزیزم من 12 جولای کیس نامبرمو دادن و هفته پیش هم وکیلمون پولو پرداخت کرد. حالا باید فرم اسپانسر و ویزا رو پر کنیم.
همسرم که دارایی نداره ولی خودم میتونم حساب بانکی جور کنم. مساله اینه که فقط واسه بچه های لاتاری حساب بانکی قبول میکنن و مهاجرت های خانوادگی و ازدواج و نامزدی، فقط اسپانسر میخوان

درآمد (income) خیلی مهمتر از داراییه! چون اثبات دارایی همسرتون کلی دردسر داره و باید کلی مدرک رسمی بیارید که ارزش داراییهاشو ثابت کنه...شما باید هرطوری شده اسپانسر پیدا کنید...اسپانسر هر کسی میتونه باشه ها! حتما لازم نیست شوهرتون باشه! هر کسی که سیتیزن یا پرمننت رزیدنت تو آمریکا باشه میشه! خانواده نزدیک شوهرتون یا خودتون، دوستان و آشنایان، آشنای دور، دشمناتون حتی! حتی اگه همسایه های خانواده شوهرتون تو آمریکا آدمهای خوبی باشن میشه! فقط باید درآمدشون بالای 125 درصد باشه. خوب فکر کنید، تو فامیل و دوست و آشنا بگردید! نباید به همین راحتی و فقط به خاطر یه همچین چیزی امیدتون رو از دست بدید Sad
ویزا: K1
سفارت: Abu Dhabi
مرکز: California Service Center
ارسال مدارک: February 8, 2012
اپرووال: July 5, 2012 (بعد از 148 روز)
ارسال به NVC: ا July 23, 2012
دریافت توسط سفارت: July 28, 2012
ایمیل مصاحبه: August 4, 2012
مصاحبه: October 14, 2012
دریافت ویزا: October 21, 2012
کل پروسه: 250 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze
مرسی سهیل جان
راستش ما اونجا هیچ آشنایی نداریم و هیچ کسیو نمیشناسیم. همسرم اونجا متولد شده و از بچگی ایران بوده تا همین چندوقت پیش که واسه ادامه تحصیل رفت اونجا.
اونجا هم هیچ کسیو نمیشناسه.
30 سال پیش وقتی پدر و مادر همسرم آمریکا بودن، با یه خونواده آمریکایی دوست بودن و از 27 سال پیش که برگشتن ایران با این خونواده در تماس بودن. قضیه اینه که مادر شوهرم هم همزمان با من اقدام کرد و حالا ایشون هم باید مدارک اسپانسر بفرسته NVC. خوب طبیعتا به اون خونواده آمریکایی گفت و اونا هم قبول کردن. ولی از اونجایی که خانواده همسرم خیلی منو دوست دارن!!!! این کارو نمیکنن که به اون خانواده بگن که اسپانسر منم بشه. خوب همه تلاششونو میکنن که کار من درست نشه یا عقب بیفته!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze
(2012-08-07 ساعت 18:37)elahenadafy2 نوشته:  مرسی سهیل جان
راستش ما اونجا هیچ آشنایی نداریم و هیچ کسیو نمیشناسیم. همسرم اونجا متولد شده و از بچگی ایران بوده تا همین چندوقت پیش که واسه ادامه تحصیل رفت اونجا.
اونجا هم هیچ کسیو نمیشناسه.
30 سال پیش وقتی پدر و مادر همسرم آمریکا بودن، با یه خونواده آمریکایی دوست بودن و از 27 سال پیش که برگشتن ایران با این خونواده در تماس بودن. قضیه اینه که مادر شوهرم هم همزمان با من اقدام کرد و حالا ایشون هم باید مدارک اسپانسر بفرسته NVC. خوب طبیعتا به اون خونواده آمریکایی گفت و اونا هم قبول کردن. ولی از اونجایی که خانواده همسرم خیلی منو دوست دارن!!!! این کارو نمیکنن که به اون خانواده بگن که اسپانسر منم بشه. خوب همه تلاششونو میکنن که کار من درست نشه یا عقب بیفته!!
شرمندم که کاری ازم بر نمیاد.خیلی ناراحت شدم.Sad
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
دشمنت شرمنده باشه فردای عزیزم. دلخوشی من به همین دوستای گل مهاجرسراییمه که توی روزگاری که هیچکی به داد آدم نمیرسه، بچه های گل مهاجرسرا بدون هیچ چشم داشتی به آدم کمک میکننو روحیه میدن. Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، فردا

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان