کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2012-08-10 ساعت 15:16)kamela نوشته:  [quote='sisiliya' pid='200393' dateline='1344532818']
سلام به همه دوستان می خواستم از شما راهنمایی بگیرم . عزیزان به نظرم من هم کیسم یه کم طولانی شده . من شوهرم سیتی زن امریکاس و شهریور سال 90 مدارک را پست کرده و این طور که خودش می گوید تمام مدارک را پست کرده و شهریور نامه اپرو و شده و 2 ماه پیش نامه ای برای او امده که85 دلار ذیگر داده و انها اذرس منزل ما ذر ایران را خواسته بودند که همسرم دوباره برای انها فرستاده و به من گفت که ممکن است نامه ای هم برای من به ایران فرستاده شود که همینطور هم شد.ماه پیش برای من در ایران هم نامه ای ارسال شد می خواستم بدانم که برای کسی که کیس ازدواج است نامه به ایران امده . البته همسر من می گوید این نامه زیاد مهم نیست ولی من نگرانم و خیلی دلم شور می زنه چون همسر من هم مانند همسر girl عزیز می گوید تلفنی جواب کسی داده نمی شود و اینجا ایران نیست.و من هم انگلیسیم خوب نیست ولی برادرم ان را خواند و گفت مشکلی نیست . ولی چرا انها این نامه را برای من فرستادند؟ بی دلیل ؟؟؟ و اما در این نامه your nvc case number و your invoice id number و your beneficiary id number من قید شده ......ایا ما باید کاری کنیم که نمی دونیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا این نامه برای همه به ایران ارسال می شه؟ممنون از

سلام sisiliya عزیز..من هم کیسم ازدواجی و این رو هم همه میدونن که طولانی شده..البته من خودم سیتیزن هستم و برای شوهرم اقدام کردم و ایران هستم .عزیزم برای شوهر من هم هیچ نامه ای در ایران به ادرس ایران ما نیامد..ولی اصلا نگران نباش چون همینجوری که گفتی در نامه کیس نامبر رو بهت گفتن که بدونی..این خیلی هم خوبه که بهت نامه دادن....ما وکیل داریم و من فکر میکنم این نامه را به جای اینکه برای ادرس ایران ما بفرستن حتما برای وکیل فرستادن و من از وکیل تاحالا سوال نکردم...ولی چیز بدی که در نامه بهت نگفتن که نگرانی....اگر هم کارتون طول کشیده حتمااااا همسرت در تکمیل مدارک طول داده....دقیقا عین ما که مدارک رو هنوزم که هنوزه داریم تکمیل میکنیم....ولی در مورد اینکه همسر شما گفته جواب تلفنی رو نمیدن باید بهت بگم که من بارها و بارها با nvc تماس گرفتم و باور کن شده که نیم ساعت صحبت کردن و مارو با ارامش راهنمایی کردن و از پرونده ما گفتن..و اتفاقا ایران اینجور هست که جواب تلفن رو نمیدن....این تجربه خوده من هست و نمیتونه شانس من باشه که جواب دادن چون همینجور که گفتم بارهاااا تماس گرفتم و جواب دادن.....حالا خودت امتحان کن.....موفق باشی
سلام.اتفاقن همسر منم میگه چندین بار تماس گرفته و اون ها با صبوری پاسخ دادن.حتی راهنمایی کردن که باید به کجا مراجعه کنه و چی کار کنه.
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، kamela ، پ.ر
آره هر وقتم من زنگ زدم خیلی مودبانه جواب دادن و کلا خوش برخوردن و مهربون. و اگه جواب سوالی رو ندونن، میگن یه لحظه گوشی، و از همکارشون سوال میکنن و جواب صحیحو بهت میگن.
تازه یه چیز دیگه اینه که توی ایران عمرا جواب کسیو با تلفن نمیدن و میگن باید حضوری سوالتونو بپرسید. انگار میمیرن جواب ملتو بدن!!!! ولی جاهای دیگه دنیا هم بهت احترام میذارن هم انقدر عقلشون میرسه که اگه جواب مردمو تلفنی بدن، دیگه ملت مجبور نمیشن راه بیفتن واسه یه سوال راه بیفتن تو خیابونا و کلی شلوغی و آلودگی ایجاد کنن.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، فردا ، kamela ، پ.ر
(2012-08-11 ساعت 22:22)sib 24 نوشته:  دوستان زیاد ناراحت نباشید.همه این دوران رو گذروندن..حواستون فقط باشه موقع ترجمه مدارک بهشون نگید هدف آمریکاست.قشنگ چند روزی اذیت میکنند تا خیالشون راحت بشه.من رو بیچاره کردن سر ترجمه مدارک.راستش رو گفتم واسه امریکا میخوام و گفت ۴ روز دیگه آمادست منم الکی گفتم ۴ روز دیگه پروازم هست صبحش مجبورم بیام تحویل بگیرم.دقیقا همون روز رفتم و گفت ما کی گفتیم امروز بیاین تو چشم نگاه میکرد و دروغ میگفت.یعنی دلم میخواست خفش کنم..

سلام بهمه دوستان
من یک سئوال داشتم خواهش میکنم از دوستانی که در این زمینه اطلاع دارند راهنمائی کنن
دوستان من بعد از یک سال و نیم انتظار بدون هیچ دلیل منطقی ویزای نامزدیمو ریجکت کردند.طبق پیگیری های مدام افیسرهای اداره مهاجرت در امریکا به نامزدم گفتند که به انکارا برید و در همون سفارت ازدواج کنید.میخواستم بدونم ایا کسی هست که در انکارا ازدواج کرده باشه؟و ایا داشتن پرونده نامزدی در زودتر انجام شدن پروسه ویزای ازدواجم موثر هستو این که ازدواج در انکارا مشکلی ایجاد نمیکنه چون به گفته خود دولت امریکا کسانی که به ایران میایند اگر به مشکلی برخورد کردند مسئولیتی در قبال ائنها ندارند .لطفا راهنمائی کنید
نوع ویزا: k1
دریافتreceipt number:دسامبر2012
سرویس سنتر:کالیفرنیا
دریافت نامه نقص مدارک:اگست 2013
اپروو:سپتامبر2013
دریافت نامه حاوی کیس نامبر: دوم نوامبر
سفارت:ابوظبي. مصاحبه:فوريه٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: پ.ر
(2012-08-13 ساعت 14:05)piboo نوشته:  
(2012-08-11 ساعت 22:22)sib 24 نوشته:  دوستان زیاد ناراحت نباشید.همه این دوران رو گذروندن..حواستون فقط باشه موقع ترجمه مدارک بهشون نگید هدف آمریکاست.قشنگ چند روزی اذیت میکنند تا خیالشون راحت بشه.من رو بیچاره کردن سر ترجمه مدارک.راستش رو گفتم واسه امریکا میخوام و گفت ۴ روز دیگه آمادست منم الکی گفتم ۴ روز دیگه پروازم هست صبحش مجبورم بیام تحویل بگیرم.دقیقا همون روز رفتم و گفت ما کی گفتیم امروز بیاین تو چشم نگاه میکرد و دروغ میگفت.یعنی دلم میخواست خفش کنم..

سلام بهمه دوستان
من یک سئوال داشتم خواهش میکنم از دوستانی که در این زمینه اطلاع دارند راهنمائی کنن
دوستان من بعد از یک سال و نیم انتظار بدون هیچ دلیل منطقی ویزای نامزدیمو ریجکت کردند.طبق پیگیری های مدام افیسرهای اداره مهاجرت در امریکا به نامزدم گفتند که به انکارا برید و در همون سفارت ازدواج کنید.میخواستم بدونم ایا کسی هست که در انکارا ازدواج کرده باشه؟و ایا داشتن پرونده نامزدی در زودتر انجام شدن پروسه ویزای ازدواجم موثر هستو این که ازدواج در انکارا مشکلی ایجاد نمیکنه چون به گفته خود دولت امریکا کسانی که به ایران میایند اگر به مشکلی برخورد کردند مسئولیتی در قبال ائنها ندارند .لطفا راهنمائی کنید

سلام دوست عزیز
امیدوارم با پیگیری در مورد کیس نامزدیتون به نتیجه مثبت برسین
من در مورد ازدواج در آنکارا اطلاعات مناسبی ندارم ولی بعضی از دوستان مهاجرسرا در ترکیه ازدواج کرده اند و مشکلی هم براشون پیش نیومده و اونا بهتر میتونن راهنماییتون کنن ولی تا جایی که میدونم وجود پرونده نامزدی تاثیری در تسریع پروسه پرونده ازدواج نداره چون وقتی شما یک پرونده جدید روی پروندتون میاد پرونده جدید بررسی میشه و قبلیه بسته میشه
ممکنه تو زمان تائید تو uscis و ارسال پرونده به NVC تاثیر مثبت داشته باشه که اینم مطمئن نیستم
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، پ.ر
پیبو جان مطالعه مراحل ازدواج توی ترکیه به تاپیک زیر برو:
http://mohajersara.com/thread-4721-post-...#pid181456
منم با صبا موافقم. ممکنه توی مدت زمان اپروو شدن و همینطور NVC کارتون زودتر پیش بره
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، فردا ، پ.ر
(2012-08-14 ساعت 14:03)پ.ر نوشته:  
(2012-08-07 ساعت 18:37)elahenadafy2 نوشته:  مرسی سهیل جان
راستش ما اونجا هیچ آشنایی نداریم و هیچ کسیو نمیشناسیم. همسرم اونجا متولد شده و از بچگی ایران بوده تا همین چندوقت پیش که واسه ادامه تحصیل رفت اونجا.
اونجا هم هیچ کسیو نمیشناسه.
30 سال پیش وقتی پدر و مادر همسرم آمریکا بودن، با یه خونواده آمریکایی دوست بودن و از 27 سال پیش که برگشتن ایران با این خونواده در تماس بودن. قضیه اینه که مادر شوهرم هم همزمان با من اقدام کرد و حالا ایشون هم باید مدارک اسپانسر بفرسته NVC. خوب طبیعتا به اون خونواده آمریکایی گفت و اونا هم قبول کردن. ولی از اونجایی که خانواده همسرم خیلی منو دوست دارن!!!! این کارو نمیکنن که به اون خانواده بگن که اسپانسر منم بشه. خوب همه تلاششونو میکنن که کار من درست نشه یا عقب بیفته!!
آخی عزیزم...چقدر ناراحت شدم...Sad

داستان همسر شما چقدر شبه به من هست..من هم 30 سال پیش در امریکا متولد شدم و در 1 سالگی امدیم ایران و تا همین 3 سال پیش به امریکا نرفته بودم....ببین همسرت مگه الان امریکا نیست؟اخه گفتی برای تحصیل به امریکا رفته!!من فکر میکنم تنها راه شما اینه که همسرت در خود امریکا به دنبال اسپانسر بگرده..تازه شانس اوردی که همسرت اونجاست و میتونه کاری کنه....ببین من امریکایی ها رو خوب میشناسم...بسیار بسیار خییر و مهربونن...اگه همسرت براشون تعریف کنه به خدا به راحتی براتون انجام میدن....فقط تنها چیزی که مد نظر باید داشته باشین اینه که درامد طرف پایین نباشه و وضع مالی نسبتا خوبی داشته باشه..چون ما در ابتدا یک اسپانسر امریکایی داشتیم که از دوستای امریکایی من بود(که به راحتی قبول کرد اسپانسر بشه)که وقتی بعد از کلی امضا بازی و جور کردن مدارک بعد از مدتی خیلی طولانی تازه خبر دادن که اسپانسر ما شرایط مالی برای اسپانسر شدن نداره و ما مجبور شدیم باز از اول شروع کنیم و کسی رو پیدا کنیم و......باور کن از وقتی ان وی سی گفت درامد اسپانسر ما کمه تا همین چند وقت پیش که موفق شدیم باز کسی رو با بدبختی جور کنیم 1 سال طول کشید که حیف که وقت شما هم گرفته بشه.....امیدوارم به زودی بیای بگی اسپانسر پیدا کردین.....
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، فردا ، پ.ر
مرسی کاملا جان از راهنماییت Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: kamela ، girl
(2012-08-07 ساعت 18:37)elahenadafy2 نوشته:  مرسی سهیل جان
راستش ما اونجا هیچ آشنایی نداریم و هیچ کسیو نمیشناسیم. همسرم اونجا متولد شده و از بچگی ایران بوده تا همین چندوقت پیش که واسه ادامه تحصیل رفت اونجا.
اونجا هم هیچ کسیو نمیشناسه.
30 سال پیش وقتی پدر و مادر همسرم آمریکا بودن، با یه خونواده آمریکایی دوست بودن و از 27 سال پیش که برگشتن ایران با این خونواده در تماس بودن. قضیه اینه که مادر شوهرم هم همزمان با من اقدام کرد و حالا ایشون هم باید مدارک اسپانسر بفرسته NVC. خوب طبیعتا به اون خونواده آمریکایی گفت و اونا هم قبول کردن. ولی از اونجایی که خانواده همسرم خیلی منو دوست دارن!!!! این کارو نمیکنن که به اون خانواده بگن که اسپانسر منم بشه. خوب همه تلاششونو میکنن که کار من درست نشه یا عقب بیفته!!
الهه عزیز...من امشب راجع به وضعیت تو با همسرم صحبت می کنم...خوشحال میشم بتونم کاری واست انجام بدم...ولی بهترین راه اینه که همسرت حضورا از کسی بخواد تا کمکش کنه...چون با این وضعیت قبوله اسپانسر شدن واسه کسی که نه دیده و نه میشناسنش فوق العاده کمه...و کمتر کسی ین کار رو قبول می کنه...ولی نگران نباش...بالاخره یه راهی پیدا می کنیم
پاسخ
تشکر کنندگان: فردا ، kamela ، الهه سابق
(2012-08-15 ساعت 18:48)فردا نوشته:  
(2012-08-15 ساعت 15:05)elahenadafy2 نوشته:  مرسی دوست عزیزم Smile. خیلی خوشحالم که دوستای مهاجرسراییم میان و اینجور به آدم روحیه میدن.
واقعا خجالت آوره که بچه هایی که توی یه سایت و فقط به اسم کاربری آدمو میشناسن، با آدم همدردی میکننو به فکر آدمن، اونوقت خانواده همسر آدم نه تنها به فکر عروسشون نیستن، حتی به فکر پسرشون هم نیستن که اونجا بدون همسرش چقدر واسش سخته!!!
یکی از مشکلاتی که توی این زمینه داریم اینه که همسرم خیلی آدم کم حرفیه و اصلا بجوش نیست، همین باعث شده اونجا دوست و آشنایی نداشته باشه. منظورم دوست و آشنای آمریکاییه. آخه ایرانی هایی که میشناسه هم همشون دانشجوئن و با ویزای دانشجویی رفتن و نمیتونن اسپانسر بشن.
الهه عزیز من مدت هاست که برای دلبستگی هام میزان های متفاوتی با اونچه در عرف هست پیدا کردم.دیگه صرفن این رابطه خونیِ سببی یا نسبی نیست که من رو به کسی علاقمند می کنه،بلکه میزان مسوولیت پذیری افراد در ارتباطشون هست که باعث میشه من هم به اونها علاقه پیدا کنم و در برابرشون احساس مسوولیت کنم.
فکر کنم رابطه بچه های اینجا هم بر اساس همین موضوع باشه.همه بر مبنای یک قانون نا نوشته وظایف و مسوولیت شون رو در قبال هم انجام میدن و اینکه نگران همدیگه هستن کاملن محسوسِ و این خیلی لذت بخشه.

من هم یه پرس و جو هایی برات کردم ولی چون نتیجه خاصی نداشت چیزی نگفتم که امید بی خودی به وجود نیاد.وقتی برم اونجا با کمک شوهرم شاید بتونیم کاری برات انجام بدیم.البته امیدوارم تا اون وقت براتون اسپانسر پیدا شده باشه.

هر نفر اسپانسر چند نفر میتونه بشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
مرسی دوستای گلم. واقعا مرسی
مریم جان بستگی به درآمد شخص و تعداد افراد خانواده + تعداد افرادی که اسپانسرشون میشه داره. به این صورت:
مثلا اگه شخص اسپانسر مجرد باشه و فقط خرج خودشو قرار باشه بده، و بعد اسپانسر یه نفر بشه، باید درآمدش متناسب با 2 نفر باشه یعنی حدود 18500 دلار در سال
اگه اسپانسر متاهل باشه و بدون فرزند، و اسپانسر یه نفر بشه، درآمدش باید متناسب با 3 نفر باشه که هست: 23200 دلار در سال
به همین ترتیب برای 4 نفر 28000، برای 5 نفر 33000، برای 6 نفر 37500، برای 7 نفر 42200 و الی آخر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-15 ساعت 21:55)elahenadafy2 نوشته:  مرسی دوستای گلم. واقعا مرسی
مریم جان بستگی به درآمد شخص و تعداد افراد خانواده + تعداد افرادی که اسپانسرشون میشه داره. به این صورت:
مثلا اگه شخص اسپانسر مجرد باشه و فقط خرج خودشو قرار باشه بده، و بعد اسپانسر یه نفر بشه، باید درآمدش متناسب با 2 نفر باشه یعنی حدود 18500 دلار در سال
اگه اسپانسر متاهل باشه و بدون فرزند، و اسپانسر یه نفر بشه، درآمدش باید متناسب با 3 نفر باشه که هست: 23200 دلار در سال
به همین ترتیب برای 4 نفر 28000، برای 5 نفر 33000، برای 6 نفر 37500، برای 7 نفر 42200 و الی آخر

بله دقیقا...الان این اسپانسر ما میگه ما نفر چهارم هستیم که اسپانسرمون شده!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، فردا
خدا بده برکت! دستش درد نکنه کار مردمو راه میندازه Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: فردا ، kamela ، girl
(2012-08-16 ساعت 02:11)elahenadafy2 نوشته:  خدا بده برکت! دستش درد نکنه کار مردمو راه میندازه Smile

واقعا خدا خیرش بده..از فامیل هاست و میگه من برای فامیل هر کاری میکنم....خدا بهش هر چی میخواهد بده واقعا دعاش میکنیم که بعد از 1 سال پرس و جو و بد بختی کمی امیدوارمون کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
با سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز

من و دوستم که شهروند امریکاست و اونجا به دنیا اومده میخواستیم واسه ویزای ازدواج اقدام کنیم.

با توجه به شرایط و وضعیت بنده تصمیم گرفتیم ارمنستان را به عنوان کشور سوم انتخاب کنیم یعنی در این کشور عقد کنیم.

اینجا چند سوال برای ما به وجود اومده : اول اینکه شرایط عقد در این کشور به چه شکله (چه مدارکی نیاز هست) ؟

دوم اینکه خانوم بنده دینشون مسیحیت هست و این برای ما مشکل ساز نیست برای عقد کردن در ارمنستان ؟

سوم اینکه با توجه به دین همسرم عقد ما در ایران ثبت میشه یا خیر؟ اگه ثبت نشه این ازدواج بین المللی محسوب میشه یا نه ؟ و اینکه اگر این ازدواج بین المللی محسوب بشه با این ازدواج بین المللی ما در ادامه روند گرفتن ویزا به مشکل نمی خوریم ؟

سوال آخر اینکه بعد از ثبت عقدمون این سند رو حتما باید خانومم به آمریکا ببره و اقدام کنه برای ادامه مراحل یا اینکه بنده میتونم از ایران این سند رو بفرستم اداره مهاجرتی آمریکا و بعد خانومم فرمهای مورد نیاز رو پر بکنه ؟ و اینکه چه مدرکی دال بر سیتیزن بودن خانومم USCIS از من میخواد ؟

پیشاپیش ممنون از جوابهاتون.ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز در مورد شرایط ازدواج در کشورهای دیگه اطلاعی ندارم. توی همین انجمن بچه ها مطالب مفیدی در مورد ازدواج در ترکیه گذاشتن. این هم لینکشه:
http://mohajersara.com/thread-4721.html
شما برای عقد در ارمنستان مشکلی نخواهید داشت.
عقد شما در ایران ثبت نمیشه ولی این ازدواج بین المللیه و هیچ مشکلی هم واسه ویزا درست نمیشه.
خانومنتون باید اقدام کنه نه شما. شما ترجمه شناسنامه خودت و همسرت و ترجمه عقدنامه و کپی پاس هردوتونو به اضافه فرمهای مربوطه و چک به مبلغ 420 دلارو به آدرس اداره مهاجرت میفرستید.
مدرک دال بر سیتیزن بودن هم برث سرتیفیکیت خانومتون و کپی پاس آمریکاییش نیازه
پاسخ
تشکر کنندگان: Mohsen Kh ، پ.ر

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان