کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفت و آمد به آمریکا
والله با خوندن این تاپیک ما نرفته افتادیم رو ویبره دوست عزیز چون تو کشور ثالث هم درس میخونیم خیلی نگران شدم Sad
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: hanim ، mml ، maaref
دوستان عزيز

ميخواستم بدونم كه وضعيت درامد در آمريكا به گونه اي است كه سالي دو سه بار بشه به ايران رفت و امد داشت و اقوامو ديد يا اينكه اگه از ايران رفتي ديگه خداحافظ تا چند سال
خانمم دوست داره سالي دو سه بار مادر شوهر و خواهر شوهرشو ببينه چون دلش واسشون تنگ ميشه و منم همينطور Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، farzad-it ، sunrise ، maaref ، samadi2050 ، honey62
سالی دو سه بار ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به نظرتون کم نیست ؟ بکنید ماهی یکبار که دیگه اذیت نشین اصلا!!! دوست عزیز حتی اگر در آمدت اینقدر زیاد باشه که بتونی سالی دوسه بار بیای کارتو چکار میکنی اینطوری که عذرتو میخوان !
پاسخ
تشکر کنندگان: Spiritual ، mml ، frozen mind ، mavarfan ، saeed1980 ، sohi ، maaref ، samadi2050 ، mehdi47 ، honey62
(2011-06-19 ساعت 20:27)anab نوشته:  سالی دو سه بار ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به نظرتون کم نیست ؟ بکنید ماهی یکبار که دیگه اذیت نشین اصلا!!! دوست عزیز حتی اگر در آمدت اینقدر زیاد باشه که بتونی سالی دوسه بار بیای کارتو چکار میکنی اینطوری که عذرتو میخوان !
سلام دوست خوبم و ممنون از جواب سريعت

خوب سالي دو بار چي حداقل
تعطيلي ها ي عيد نوروز و كريسمس!؟ راستي اونجا تعطيلات حدودا سالي چند روزه به غير از شنبه و يكشنبه با احتساب ولادت و شهادت Kennedy و 22 بهمن اونا و...
راستش من يه كم خيلي اهل سفرم و تو ايران ماشالله تعطيلات بد نيست ، ممنونت ميشم از تعطيلات اونجا و امكان سفر داخلي با ماشين و قيمت سوخت برام بگي.
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، maaref
سلام
من از دوستان عزیزی که زیاد به ایران رفت و آمد دارن یک سوال داشتم و اینکه زمان ورود به ایران آیا سوال و جوابی هم در فرودگاه میکنن که مثلا چکار میکنی اونجا یا چجوری بهت گرین کارت دادن (کسانی که از طریق لاتاری گرین کارت دارن)؟ ممنون میشم اگه کسی جواب بده.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref
(2011-07-22 ساعت 09:07)زهره نوشته:  سلام
من از دوستان عزیزی که زیاد به ایران رفت و آمد دارن یک سوال داشتم و اینکه زمان ورود به ایران آیا سوال و جوابی هم در فرودگاه میکنن که مثلا چکار میکنی اونجا یا چجوری بهت گرین کارت دادن (کسانی که از طریق لاتاری گرین کارت دارن)؟ ممنون میشم اگه کسی جواب بده.
سلام
اصلا نمیپرسن مقوله ویزاتون چیه فقط یک بار پرسیدن از من و گفتم گرین کارت و همین اصلا کاری ندارن

دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: زهره ، maaref
سلام، دوستان یه سئوال مهم دارم، لطف کنید با اطمینان جواب بدید:
من اولین ورودم 18 اکتبر 2010 بوده و تا 1 مارس 2011 هم در آمریکا بودم، یعنی دقیقاً 4.5 ماه! اول مارس اومدم ایران، مهلت 6 ماهه ام 31 آگوست تموم میشه! حالا میخوام اگه بشه اول ژانویه برگردم، یعنی بعد از 10 ماه از اولین خروجم از آمریکا!!! خیلی نگرانم! مطمئنین، مشکلی پیش نمیاد؟ یعنی گرین کارتم باطل نمیشه؟ این مهلت 6 ماه و زیر یکسال کدومش واقعاً درسته؟ ممنون میشم دوستان اگه تجربه عملی دارن بیان کنن!
با تشکر
شماره کیس: 2010AS00015xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی: اواخر June 2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: اواسط July2009
تاریخ کارنت شدن کیس:بولتن May 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: اواسط April 2010
تاریخ مصاحبه: اواسط May 2010
تاریخ دریافت ویزا: 29 july
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، maaref ، honey62
(2011-08-28 ساعت 15:11)azin نوشته:  سلام، دوستان یه سئوال مهم دارم، لطف کنید با اطمینان جواب بدید:
من اولین ورودم 18 اکتبر 2010 بوده و تا 1 مارس 2011 هم در آمریکا بودم، یعنی دقیقاً 4.5 ماه! اول مارس اومدم ایران، مهلت 6 ماهه ام 31 آگوست تموم میشه! حالا میخوام اگه بشه اول ژانویه برگردم، یعنی بعد از 10 ماه از اولین خروجم از آمریکا!!! خیلی نگرانم! مطمئنین، مشکلی پیش نمیاد؟ یعنی گرین کارتم باطل نمیشه؟ این مهلت 6 ماه و زیر یکسال کدومش واقعاً درسته؟ ممنون میشم دوستان اگه تجربه عملی دارن بیان کنن!
با تشکر

دوستان این سوال منم هست
من بعد سه ماه 13 مارس برگشتم ایران و حالا حالا هم بوش نمی یاد برگردم بلاد کفر حداقل تا اواخر اکتبر

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: Spiritual ، AmericanHamid ، azin ، maaref
بهزاد و آذین عزیز،
1- طبق قانون: اگر هر فرد مقیم دائم، بیش از یکسال در خارج از آمریکا بماند، اقامت او (گرین کارت) باطل می شود.
پس: رعایت مدت کمتر از یک سال در خارج از آمریکا، برای این است که گرین کارت باطل نشود. بنابراین اگر کمتر از یکسال خارج از آمریکا باشید گرین کارت باطل نمی شود.
2- طبق قانون: اگر فرد مقیم، در یک دوره پنج ساله، بیش از نصف آن را در امریکا اقامت داشته باشد و هیچگاه شش ماه یا بیشتر در خارج از آمریکا نبوده باشد، با داشتن سایر شرایط لازم می تواند سیتیزن شود.
پس: رعایت مدت کمتر از شش ماه اقامت در خارج از آمریکا، ربطی به ابطال گرین کارت ندارد. بلکه برای این است که پروسه سیتیزن شیپی شما در جریان باقی بماند. یعنی اگر بیش از شش ماه خارج از آمریکا بمانید، در همان موقع پروسه سیتیزنی شما صفر میشود و بعد از پنج سال از اولین ورودتان نمی توانید ادعای سیتیزن شدن بکنید. به عبارت دیگر، این پروسه صفر می شود و دوباره باید پنج سال از تاریخ بازگشت شما از مسافرت شش ماه یا بیشتر (در خارج از آمریکا) بگذرد تا بتوانید برای سیتیزن شدن اقدام کنید.

یک نکته دیگر:
در ورود به آمریکا (به جز دفعه اول که نیاز به طی مراحل مهاجرتی دارید) معمولا از شما سوال نمی پرسند. اما یادتان باشد که دارنده گرین کارت دارای اقامت دائم در آمریکا است و اگر بنا به دلیلی افسر مهاجرت شک کند و بررسی کند و ببیند شما در آمریکا زندگی نمیکنید و در اصل فقط برای زنده نگه داشتن گرین کارت، سالی یکبار به آمریکا سفر می کنید، می تواند گرین کارت شما را ضبط کند و یا باطل کند. اگر چه خیلی ها راه های نادرست و فرعی را هم طی کرده اند و چه بسا سیتیزن هم شده اند، اما من فکر نمی کنم برای ما مهاجرینی که انتظار زندگی بهتر و درست را داریم، استفاده از راه های غیر قانونی و دروغ و ... جذابیتی داشته باشد. بهتر است برای رسیدن به مزایای سیتیزن شدن، مراحل و شرایط درست را انتخاب و برنامه ریزی کنید تا به زودی به اهداف بعدی در مهاجرت (از جمله سیتیزن شدن) دست پیدا کنید.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، AmericanHamid ، behzadb57 ، success ، azin ، mgy ، maaref ، amirhomayoun ، MPU ، nellyala ، ASALI ، j1970 ، saher ، tiba ، saeed5564
به اين مطلب كه در سايت USCIS نوشته شده توجه كنيد، قطعا متوجه قواعد اونها براي حفظ گرين كارت خواهيد شد:
[en]
Does travel outside the United States affect my permanent resident status?
Permanent residents are free to travel outside the United States, and temporary or brief travel usually does not affect your permanent resident status. If it is determined, however, that you did not intend to make the United States your permanent home, you will be found to have abandoned your permanent resident status. A general guide used is whether you have been absent from the United States for more than a year. Abandonment may be found to occur in trips of less than a year where it is believed you did not intend to make the United States your permanent residence. While brief trips abroad generally are not problematic, the officer may consider criteria such as whether your intention was to visit abroad only temporarily, whether you maintained U.S. family and community ties, maintained U.S employment, filed U.S. income taxes as a resident, or otherwise established your intention to return to the United States as your permanent home. Other factors that may be considered include whether you maintained a U.S. mailing address, kept U.S. bank accounts and a valid U.S. driver’s license, own property or run a business in the United States, or any other evidence that supports the temporary nature of your absence.[/en]
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، behzadb57 ، success ، azin ، mgy ، maaref ، Nooshin96 ، jan ، najibi ، MPU ، tiba
(2011-08-28 ساعت 15:11)azin نوشته:  سلام، دوستان یه سئوال مهم دارم، لطف کنید با اطمینان جواب بدید:
با تشکر

سلام
دوست عزیز قانون زیر یکسال هست اما در هرصورتیاگخ آفیسر به شما شک کنه گرین شما ظبط و شما راهی دادگاه خواهید شد!!
پس بهتره زیاد رفت و آمد کنید و اما یک نصیحتBig Grin :
ما گرن کارت میگیریم که در اوناج زندگی بهتری داشته باشیم پس رفت و آمدهای زیاد علاوه بر پرت هزینه وقت و... گرین ما را هم به خطر می اندازه اگه میخواید طولانی خارج شوید ری اینتری بگیرید و راحت !!!!!!
اما اگه کیس شما فرق داره زمان و تعداد رو مدیریت کنید که بعدابه مشکل نخوری
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، maaref ، jan ، j1970 ، saeed5564
فكر كنم همه دوستان ديگه قانون هاي 6 ماه و يكسال رو ميدونن ولي من ميخوام بدونم چه تجربه هاي عملي هم داشتن يعني هنگام ورود چه سوالاتي ازشون شده و دوستان چه جوابي دادن و اگر مهلت 6 ماه يا يكسال رو رد كردن چه برخوردي باهاشون شده.

من 2 نفر رو ميشناسم كه يكسال رو رد كرده بودن و يكي شون الان وكيل گرفته و دنبال پس گرفتن گرين كارت شه و اون يكي با خواهش و التماس توي فرودگاه بهش پس دادن.
در عوض كسايي رو هم ميشناسم كه چند سال بعد رفتن و هيچ مشكلي نداشتن و حتي سيتيزن هم شدن و برگشتن!
شماره کیس:2010AS000022xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:28July 2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 18/08/2009
تاریخ کارنت شدن کیس : JUNE 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 /Aug 4
تاریخ مصاحبه: 2010 /july 14
تاریخ دریافت کلیرنس: 36days ) - 19 Aug )
کنسولگری: Ankara
ورود به آمریکا : ۱ اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، ساسان ، samadi2050 ، jan ، parviz ، najibi ، honey62 ، farnaz82
(2011-09-06 ساعت 19:19)amir1345 نوشته:  RE: بحث شیرین رفت و آمد به آمریکا
دوستان گرامی
این بحث ظاهرا رفتش خیلی شیرین بوده و از شیرینی کسی به آمدش نرسیده !
لذا مجددا از دوستانی که آمد از امریکا داشتن می پرسم

در هنگام خروج از امریکا چقدر $ می توانیم همراه داشته باشیم ؟
ایا تو فرودگاه سوال و جواب می کنن یا باید فرمی رو پر کنیم
و زمان ورود به ایران بهتر است اظهار کنیم یا نه ؟
با تشکر

موقع خروج اصلا کسی با شما کاری نداره و هیچ سوال و جوابی نمیشه
در موقع ورود به ایرانم نمی پرسند و نه لازم نیست

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: amir1345 ، Spiritual ، mitr.p ، maaref ، jan ، mehdi47 ، tamanna
(2011-09-06 ساعت 19:19)amir1345 نوشته:  RE: بحث شیرین رفت و آمد به آمریکا
دوستان گرامی
این بحث ظاهرا رفتش خیلی شیرین بوده و از شیرینی کسی به آمدش نرسیده !
لذا مجددا از دوستانی که آمد از امریکا داشتن می پرسم

در هنگام خروج از امریکا چقدر $ می توانیم همراه داشته باشیم ؟
ایا تو فرودگاه سوال و جواب می کنن یا باید فرمی رو پر کنیم
و زمان ورود به ایران بهتر است اظهار کنیم یا نه ؟
با تشکر

با سلام
موقع خروج از امریکا و دقیقآ قبل از ورود به هواپیما در فرودگاه لس آنجلس دو تا مأمور ایستاده بودن و در مورد پول همراه سوال میکردند و از من که پرسیدن :
گفتم 10،000 تا دارم ........ اون گفت کمتره یا بیشتره ......گفتم نمیدونم و لی در حدود 10،000 تاست ....... گفت باید فرم پرکنی .... بعدشم یه فرم رو داد که پرکردم ...

در موقع ورود به ایران هیچکس کاری باهات نداره ولی بهتره ارز همراهتو اعلام کنی که دفعه بعد وقتی داری خارج میشی مشمول قانون محدودیت 5000 تایی نشی (طبق قانون هر مسافر 5000 دلار بیشتر نمیتونه از کشور خارج کنه)

پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، maaref ، amir1345 ، AmericanHamid ، jan ، OverLord ، comrun ، tamanna ، mavarfan ، mitr.p
(2011-09-07 ساعت 11:54)amir1345 نوشته:  دوست عزیز arisa-mohammad
احتمالا مثل زمان ورود در هنگام خروج از امریکا هم کمتر از $10000 مشکلی نداره
ولی بیشتر باید اعلام بشه ؟

با سلام
منهم چنین برداشتی کردم ولی دقیقأ قانونشون رو نمی دونم .

پاسخ
تشکر کنندگان: amir1345 ، maaref ، jan ، comrun

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان