کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2016-07-22 ساعت 09:43)bhb32 نوشته:  
(2016-07-22 ساعت 01:43)Nas1990 نوشته:  سلام به همه دوستان مهاجرسرا،
من خودم كيس گرين كارتي بودم سال ٢٠١٣ و بعد از ازدواج براي همسرم اقدام كردم. چند تا سوال داشتم كه اگر پاسخش رو بدونيد، خيلي بهم كمك خواهد كرد:
١. همسرم دانشجوي فوق ليسانس هستند و سربازي نرفتند هنوز. آيا مدارك مربوط به سربازي (كارت پايان خدمت) جزء مدارك اصلي براي روز مصاحبه هست؟ ما ميتونيم براي اون روز، نامه اشتغال به تحصيل رو در كنار مدارك ديگه ارائه كنيم.
٢. زمان مصاحبه همسرم، آيا من حتما بايد امريكا باشم؟ يعني نميتونم در سفر مربوط به مصاحبه (دوبي يا آنكارا ...) همراه همسرم باشم؟ چون بعضيا ميگن موقع مصاحبه، كسي كه اقدام كرده براي همسرش (ويزاي f2a) بايد خودش امريكا باشه وگونه ممكنه سفارت ايراد بگيره!
من خودم پاس سفيد گرفتم كه الان ايران هستم و دليلم اين بود كه بتونم تا زمان اماده شدن ويزاي همسرم، كنارش باشم.

كيس شما يك مقداري شبيه ما هست
در مورد سربازي اساتيد راهنمايي كنن
در مورد موندن تو ايران خانم بنده هم مثل شما براي اينكه پيش من باشه پاس سفيد گرفت
روز مصاحبه من ايشون سه ماه بود رفته بود امريكا
ولي افسر گفت بايد مدارك نشون بدي كه خانمت مقيمه
مثلا گواهي نامه يا ثبت نام در دانشگاه و ....
حتي من پرينت حساب بانكي خانمم رو نشون دادم قبول نكرد

جدا؟؟؟
خب، يعني من بايد كپي گواهينامه ام رو يا مثلا خونه اي كه به اسم خودم اجاره كردم رو به همسرم داده باشم تا بتونه ثابت كنه من مقيم هستم؟
آخه من موقع گرفتن پاس سفيد، اعلام كردم كه دليلم موندن پيش همسرم تا زمان درست شدن كارش براي مهاجرت هست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-22 ساعت 22:10)Sherione نوشته:  
(2016-07-21 ساعت 10:43)رضام نوشته:  دوستانننننن بالاخره تو کوچه ما هم داره یه خبرائی میشه  Tongue ! امشب کیس من آپ شد و ظاهرا دو خطی شده. یک نمونه از دو خطی شدن رو میزارم تا دوستانی که سوال داشتن متوجه بشن. اگه این فلسفه دو خطی -یک خطی درست باشه امیدوارم تا چند روز دیگه تو کوچه ما هم عروسی بشه Wink
حالا متوجه میشم که افیسرها خیلی هم زمان تقریبی رو پرت نمیگن، چون به من گفت 1-2 ماه که امروز سر 2 ماهش بود!!! هرچند همه موارد استثناء هم دارن. گفتم اعلام کنم تا دیگر دوستان که مثل من دارن روزای برزخی رو میگذرون امیدوار بشن که ایشالا به زودی نوبت کوچه اوناس  Big Grin

رضا جان
باوجود اينكه من نمونه عكسى كه گذاشته بودى رو ديدم، متوجه نشدم چه چيزى مشخص كننده دوخطى و يا يك خطى بودن هستش.
ميشه لطفا يه كوچولو شرح بدى!؟ ميدونم توضيح واضحاته، ولى خب ، لطفا!

با احترام
شهرام
F2A
سلام
شهرام جان وقتی داخل سایت ceac کیس نامبر خودتو چک میکنی یه صفحه ای باز میشه که یه متن داخلش هست اون متن رو از your visa تا اخرش که has been reached هست با موس انتخاب کن تا ابی رنگ بشه بعدش روش کلیک راست کن و view selection source رو بزن یک صفحه برات باز میشه که یه توضیحاتی توش نوشته شده دقت کن اسکرول پایین صفحه رو تا جایی که میشه به سمت چپ ببری تا اول اون جمله رو ببینی اگه اون جمله تو خط باشه و ابتدای خط دوم in addition نوشته باشه دوخطی شدید و تا چند روز اتی احتمالش زیاده که or بشید و بعدش انشالله کلیر ......و اگر در یک خط باشه که یک خطی هستید و فعلا باید صبر کنید Wink
موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: رضام ، قرباني ، abbasran ، alireza55 ، m_vaziran ، mulan1979 ، Pargosha ، شهرام 2 ، shahram es ، Yashita
دوستان!
يك سوال كوچيك دارم!
اين Priority Date كه توي نامه ها زده، چي هست دقيقا؟ من چرا نميفهممش!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان امروز متوجه شدم زیر مجموعه های من 2 خطی شدن ولی من که کیس اصلی هستم هنوز 1 خطی هستم این یعنی هنوز تو برزخ هستیم ؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-23 ساعت 06:37)tomi نوشته:  سلام دوستان امروز متوجه شدم زیر مجموعه های من 2 خطی شدن ولی من که کیس اصلی هستم هنوز 1 خطی هستم این یعنی هنوز تو برزخ هستیم ؟
اره ، باید صبر کنید که شما هم دو خطی بشی.
پاسخ
تشکر کنندگان: tomi ، Pargosha
(2016-07-23 ساعت 15:05)alireza55 نوشته:  
(2016-07-23 ساعت 06:37)tomi نوشته:  سلام دوستان امروز متوجه شدم زیر مجموعه های من 2 خطی شدن ولی من که کیس اصلی هستم هنوز 1 خطی هستم این یعنی هنوز تو برزخ هستیم ؟
اره ، باید صبر کنید که شما هم دو خطی بشی.

کسی اطلاع داره که بعد از 2 خطی چه زمان or میشه معمولا ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979
(2016-07-22 ساعت 22:36)behnamnegin نوشته:  
(2016-07-22 ساعت 22:10)Sherione نوشته:  
(2016-07-21 ساعت 10:43)رضام نوشته:  دوستانننننن بالاخره تو کوچه ما هم داره یه خبرائی میشه  Tongue ! امشب کیس من آپ شد و ظاهرا دو خطی شده. یک نمونه از دو خطی شدن رو میزارم تا دوستانی که سوال داشتن متوجه بشن. اگه این فلسفه دو خطی -یک خطی درست باشه امیدوارم تا چند روز دیگه تو کوچه ما هم عروسی بشه Wink
حالا متوجه میشم که افیسرها خیلی هم زمان تقریبی رو پرت نمیگن، چون به من گفت 1-2 ماه که امروز سر 2 ماهش بود!!! هرچند همه موارد استثناء هم دارن. گفتم اعلام کنم تا دیگر دوستان که مثل من دارن روزای برزخی رو میگذرون امیدوار بشن که ایشالا به زودی نوبت کوچه اوناس  Big Grin

رضا جان
باوجود اينكه من نمونه عكسى كه گذاشته بودى رو ديدم، متوجه نشدم چه چيزى مشخص كننده دوخطى و يا يك خطى بودن هستش.
ميشه لطفا يه كوچولو شرح بدى!؟ ميدونم توضيح واضحاته، ولى خب ، لطفا!

با احترام
شهرام
F2A
سلام
شهرام جان وقتی داخل سایت ceac کیس نامبر خودتو چک میکنی یه صفحه ای باز میشه که یه متن داخلش هست اون متن رو از your visa تا اخرش که has been reached هست با موس انتخاب کن تا ابی رنگ بشه بعدش روش کلیک راست کن و view selection source رو بزن یک صفحه برات باز میشه که یه توضیحاتی توش نوشته شده دقت کن اسکرول پایین صفحه رو تا جایی که میشه به سمت چپ ببری تا اول اون جمله رو ببینی اگه اون جمله تو خط باشه و ابتدای خط دوم in addition نوشته باشه دوخطی شدید و تا چند روز اتی احتمالش زیاده که or بشید و بعدش انشالله کلیر ......و اگر در یک خط باشه که یک خطی هستید و فعلا باید صبر کنید Wink
موفق باشی

بهنام عزیز
ممنون از توضیح جامع و کاملت
مرسی

شهرام
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: behnamnegin
دوستان ببخشين or يعني چي؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-23 ساعت 17:11)atessafg نوشته:  دوستان ببخشين or يعني چي؟

https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/S...MWCuebHqOw==
این لینک سیسه، بازش میکنی و اونجایی که نوشته کیس نامبر ،کیس نامبرتو بزن،بعد نتیجه میاد، اون قسمت که نوشته Case updated date جلوش یه تاریخی هست ،2 یا 3 تای اولش مهم نیست ،چون بعد از مصاحبه برای همه چند تا اپدیت میاد ولی بعد از هفته اول شاید هر چند روز یا چند ماه یکدفعه اپدیت داشته باشی ،بعضیا در طول دوره انتظارشون زیاد اپ دارن بعضیا کمتر هنوز معلوم نیست این اپدیت ها چقد نشونه مثبتیه ولی در مجموع اپ داشتن بهتر از نداشتنشه به نظر من
. هر موقع سیس رو چک میکنی یه متن چند خطی زیرش هست،توی اون متن یجا بین دو تا کلمه mail و available یه / هست ،هر موقع اون اسلش تبدیل شد به Or یعنی شد mail or available چند روز بعدش کلیر میشی.

نوشته شده توسط alireza55 در كمتر از ١٥ پست اخير

دوستان حداقل چند صفحه از تاپيك رو مطالعه كنيد كه سوالات تكرارى كمتر بشه

كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza55 ، tomi ، maryam1983 ، mulan1979 ، Saba Si ، atessa ، قرباني ، armehraboon ، Pargosha ، V_B
اين يه خطي دو خطيرو شماها چجوري كشف كرديد
دمتون گرم
جالبه ٢٣ جولاي كه تعطيل هست واسه من آپ شد
Cat.: F2A. Priority Date: May, 2014
Interview: YEREVAN. July, 2016 - AP
سربازي: معافيت كفالت. شغل: خصوصي 
دوخطي: 15 دسامبر 2017 
او آر:‌ 18 دسامبر 2017 
دريافت ايميل ويور: 19 دسامبر 2017 
درخواست اطلاعات مسافرت ها: 6 فوريه 2018 
تبديل از اوآر به اسلش: 8 فوريه 2018
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، armehraboon ، shadoow ، anahita1361 ، Pargosha
سلام به همه دوستان عزیز
بنده در تاریخ ۲۰ اگوست ۲۰۱۴ نوبت سفارت داشتم
و الان ۱۱ ماهه منتظر هستم
چندین بار به واسطه نامه سناتور ،خودم ،همسرم ، وکیل سایتم بیخودی به روز رسانی بیفایده داشته
ولی خوشبختانه در تاریخ ۱۳ جولای به روز رسانی مجدد داشتم
من قبل از این تاریخ ceac source code متن چک نکرده بودم
ولی الان دو خطی هستم
واقعا امیدوارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من همین امروز or شدم؛ بعد از 6 ماه و سه هفته انتظار Ap ویزای من F21 هست و ده روز پیش دو خطی شدم از طرف سفارت ابوظبی ...
پاسخ
همسر من هم یکهفته پیش دو خطی شد و امروز or شد!
الان باید منتظر ایمیل از سفارت باشیم یا تو همون سیس کلیر شد بریم سفارت؟

Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
سلام به دوستان

من هم or شدم امروز . حالا ببینیم کار تمام هست یا فقط رفتیم مرحله بعدی Cool Big Grin
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
(2016-07-24 ساعت 16:50)شاپرک نوشته:  همسر من هم یکهفته پیش دو خطی شد و امروز or شد!
الان باید منتظر ایمیل از سفارت باشیم یا تو همون سیس کلیر شد بریم سفارت؟

کلیر شدن فکر نکنم توی سیس باشه .
سایت سفارت ابوظبی اعلام میکنه و نمیدونم ایمیل هم میشه یا نه؟!
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015