کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2016-07-21 ساعت 20:57)alireza55 نوشته:  
(2016-07-21 ساعت 19:33)mulan1979 نوشته:  
(2016-07-21 ساعت 18:57)bhb32 نوشته:  الان یه هفتس که از مصاحبه من می گذره
15 جولای، 19 جولای و 21 جولای آپ شده
Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview, .......................................
دو خطی ، یه خطی چیه؟؟
سلام دوست عزیز. در مورد یک خطی و دوخطی اگر شما به چند پست قبلی دقت کنید کاملا با تصویر دوستان زحمت کشیدن و توضیح دادن. من هنوز ارمنستان هستم و سه شنبه مصاحبه داشتم . روی موبایلم سایت cease رو ندارم که چک کنم ببینم در سایت وضعیت من بعد از مصاحبه تغییر کرده یا خیر؟ اما ممنون میشم اگر توضیح بدید منظور از اپدیت شدن در سایت چیه که شما گفتید در یک هفته سه بار  آپ شدید.اگر لطف کنید و توضیح بدید ممنون میشم.
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/S...MWCuebHqOw==
این لینک سیسه، بازش میکنی و اونجایی که نوشته کیس نامبر ،کیس نامبرتو بزن،بعد نتیجه میاد، اون قسمت که نوشته Case updated date جلوش یه تاریخی هست ،2 یا 3 تای اولش مهم نیست ،چون بعد از مصاحبه برای همه چند تا اپدیت میاد ولی بعد از هفته اول شاید هر چند روز یا چند ماه یکدفعه اپدیت داشته باشی ،بعضیا در طول دوره انتظارشون زیاد اپ دارن بعضیا کمتر هنوز معلوم نیست این اپدیت ها چقد نشونه مثبتیه ولی در مجموع اپ داشتن بهتر از نداشتنشه به نظر من
. هر موقع سیس رو چک میکنی یه متن چند خطی زیرش هست،توی اون متن یجا بین دو تا کلمه mail و available یه / هست ،هر موقع اون اسلش تبدیل شد به Or یعنی شد mail or available چند روز بعدش کلیر میشی.

سلام دوست عزیز. توصیحتون خیلی عالی بود. من بلافاصله به سایت سیس مراجعه کردم از انجاییکه مصاحبه من ۱۹ جولای بود،فقط یک اپدیت برای ۲۱ جولای موجود بود و من کاملا متوجه جریان / یا or شدم. باز هم از راهنمایی خیلی خوبتون ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza55 ، maryam1983 ، Pargosha ، قرباني ، bhb32 ، shadoow
(2016-07-18 ساعت 01:33)maryam1983 نوشته:  
(2016-07-17 ساعت 19:42)ep30lon نوشته:  
(2016-07-17 ساعت 19:10)maryam1983 نوشته:  سلام دوستان.
من تا دو سه روز ديگه از آنكارا برميگردم ايران. وقتي برگشتم يه وكالت پست ميكنم براي وكيل در آنكارا تا بتونه وقتي كلير شدم، كارهاي مربوط به ارسال و دريافت پاسپورت و ويزام رو اونجا انجام بده. اگه كمتر از ٦ ماه طول بكشه ديگه به حضور خودم نيازي نيست. و ايشون مداركم رو ارسال ميكنه ايران برام.

هزینه این کار رو با دریافت توسط خودتون مقایسه کنید.....
به اضافه اینکه وقتی کلیر شدین
شما می تونید اینکار رو هم انجام بدین عجله نکنید. به نظر من اینکار در آنکارا اصلا صلاح نیست.
و اینکه
اگر این هزینه رو انجام بدین خدایی نکرده گوش شیطون کر بیشتر از 6 ماه بشه به هر حال شما باید مدیکال رو تجدید کنید.
نکته بعدی اینکه
اگر کمتر باشه شما فقط نیاز به ارسال پاسپورت با پست دارید
می تونید برید استانبول هتل
پاسپورت رو پست کنید
و محل دریافت رو نزدیک هتل استانبول مشخص کنید.
و بعد از استانبول پرواز به آمریکا برید.

البته همه اینها به هزاران دلیل و برهان بستگی داره
مقوله پیکاپ رو با آژانس های تهران انجام بدید ارزونتر براتون در میاد.

پ ن
(تو ترکیه همه منتظرن از مسافر یک لیره بکنن
این آدام ها رو تو مدیکال هم دیدم
متاسفانه ایرانیهایی که اینجا کار می کنند...... )

اپسيلون جان مگه ميشه تو اين مرحله اداره پست رو تغيير بدم از آنكارا به استانبول؟؟
ضمنا" براي اينكار ٢٠٠ دلار پرداخت كردم.

بله شما بعد از كلير
پاسپورت و برگه اي پي و برگه پست رو دوباره ميفرستين
ميشه پست رو عوض كرد به هر جا تو تركيه كه ptt داره
٢٠٠ دلار ؟؟؟؟؟؟؟
٢٠٠ لير هزينه وكالت هست
١٠٠ لير هم هزينه پيك آپ
٦٠٠ لير از شما گرفتن برا چي ؟!
CR1 PD:27OCT2014
Approve : 7 Jan 2015
دریافت کیس نامبر : Jan 2015
دریافت اینویس نامبر : march  2015
فرم DS-261 , پرداخت 320$ 120 $: March 2015
ارسال مدارک نهایی : Jun 2015
اعلام نقص مدارک : Dec 2015 رفع dec 2015
تکمیل پرونده از NVC به سفارت 19 feb
تکمیل تا مصاحبه 120روز
مصاحبه : آنکارا یکضرب
آرامش-خوشحالی-کودتا-ترس-نگرانی-آرامش
خوشحال بودیم ویزا گرفتیم حالا خوشحالیم که زنده ایم.
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
همیشه معجزه ای در حال اتفاق هست گوش بزنگ باش.
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam1983 ، قرباني
(2016-07-21 ساعت 23:31)ep30lon نوشته:  
(2016-07-17 ساعت 19:42)ep30lon نوشته:  هزینه این کار رو با دریافت توسط خودتون مقایسه کنید.....
شما می تونید اینکار رو هم انجام بدین عجله نکنید. به نظر من اینکار در آنکارا اصلا صلاح نیست.
و اینکه
اگر این هزینه رو انجام بدین خدایی نکرده گوش شیطون کر بیشتر از 6 ماه بشه به هر حال شما باید مدیکال رو تجدید کنید.
نکته بعدی اینکه
پاسپورت رو پست کنید

پ ن

اپسيلون جان مگه ميشه تو اين مرحله اداره پست رو تغيير بدم از آنكارا به استانبول؟؟

بله شما بعد از كلير
٢٠٠ دلار ؟؟؟؟؟؟؟
٢٠٠ لير هزينه وكالت هست
١٠٠ لير هم هزينه پيك آپ

تازه طرف آشنا هست و مثلا ايشون كلي عرض ارادت هم داشته... اگه شما از هزينه مطمئن هستيد، من واقعا" براي اين آقا متأسف ميشم. ضمن اينكه اين شخص به ما گفت از همه ٣٠٠ دلار حق الوكاله ميگيره...
Fedهازدواج با سيتيزن- ‎IR1‎
سفارت: آنكارا
شروع پروسه: 2014/9/9
اپروو: 2015/5/13
دريافت كيس نامبر: 2015/6/17
ايميل تأييد تكميل مدارك در ان وي سي:  2016/3/3
ايميل مصاحبه: 2016/5/25
تاريخ مصاحبه: 2016/7/14
نتيجه مصاحبه:  AP

آپديت هاي مهم:
(٢٠١٦)
١٥ جولاي - ١٢ دسامبر

(٢٠١٧)
 - ١٣ دسامبر دو خطي شدن 

(٢٠١٨)
٢٢ فوريه or  
٥ اپريل waiver 
 ٣٠ جولاي يك خطي شدن 
 ٢٥ اكتبر تبديل or به / 

(٢٠١٩)
١٢ جولاي (ارسال پكيج ويور توسط وكيل ما) 
٥ دسامبر (دو خطي)
 ١١ دسامبر (تكميل دوباره فرم DS-260) 

(٢٠٢٠)
٧ ژانويه or شدن
١٣ ژانويه Expiring Soon
٢٣ ژانويه or
٢٤ ژانويه ايميل مصاحبه مجدد (مورخ ١٨ فوريه)
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني
(2016-07-22 ساعت 00:10)maryam1983 نوشته:  
(2016-07-18 ساعت 01:33)maryam1983 نوشته:  اپسيلون جان مگه ميشه تو اين مرحله اداره پست رو تغيير بدم از آنكارا به استانبول؟؟

بله شما بعد از كلير
٢٠٠ دلار ؟؟؟؟؟؟؟
٢٠٠ لير هزينه وكالت هست
١٠٠ لير هم هزينه پيك آپ

تازه طرف آشنا هست و مثلا ايشون كلي عرض ارادت هم داشته... اگه شما از هزينه مطمئن هستيد، من واقعا" براي اين آقا متأسف ميشم. ضمن اينكه اين شخص به ما گفت از همه ٣٠٠ دلار حق الوكاله ميگيره...

ضمنا" من موقع برگشت با شخصي صحبت ميكردم كه زياد به آنكارا سفر ميكرد. ايشون مدعي شد بعضي وكلا اينجا بابت اينكار مبالغ عجيبي حتي تا چند هزار دلار هم در بعضي موارد پول گرفتن!
Fedهازدواج با سيتيزن- ‎IR1‎
سفارت: آنكارا
شروع پروسه: 2014/9/9
اپروو: 2015/5/13
دريافت كيس نامبر: 2015/6/17
ايميل تأييد تكميل مدارك در ان وي سي:  2016/3/3
ايميل مصاحبه: 2016/5/25
تاريخ مصاحبه: 2016/7/14
نتيجه مصاحبه:  AP

آپديت هاي مهم:
(٢٠١٦)
١٥ جولاي - ١٢ دسامبر

(٢٠١٧)
 - ١٣ دسامبر دو خطي شدن 

(٢٠١٨)
٢٢ فوريه or  
٥ اپريل waiver 
 ٣٠ جولاي يك خطي شدن 
 ٢٥ اكتبر تبديل or به / 

(٢٠١٩)
١٢ جولاي (ارسال پكيج ويور توسط وكيل ما) 
٥ دسامبر (دو خطي)
 ١١ دسامبر (تكميل دوباره فرم DS-260) 

(٢٠٢٠)
٧ ژانويه or شدن
١٣ ژانويه Expiring Soon
٢٣ ژانويه or
٢٤ ژانويه ايميل مصاحبه مجدد (مورخ ١٨ فوريه)
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني
(2016-07-17 ساعت 19:42)ep30lon نوشته:  هزینه این کار رو با دریافت توسط خودتون مقایسه کنید.....
و اینکه
نکته بعدی اینکه
پاسپورت رو پست کنید

پ ن

بله شما بعد از كلير
٢٠٠ دلار ؟؟؟؟؟؟؟
٢٠٠ لير هزينه وكالت هست
١٠٠ لير هم هزينه پيك آپ

من وقتى كلير شدم خيلى با ايميل و تماس با سفارت و سيس پيگير تغيير پست شدم ولى نميشد

ارسال از هر دفتر پستى تو تركيه امكانپذيره ولى دريافت فقط از همون دفترى كه براى مصاحبه رجيستر كردين ممكن ميشه

كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، mulan1979 ، Pargosha ، maryam1983
سلام به همه دوستان مهاجرسرا،
من خودم كيس گرين كارتي بودم سال ٢٠١٣ و بعد از ازدواج براي همسرم اقدام كردم. چند تا سوال داشتم كه اگر پاسخش رو بدونيد، خيلي بهم كمك خواهد كرد:
١. همسرم دانشجوي فوق ليسانس هستند و سربازي نرفتند هنوز. آيا مدارك مربوط به سربازي (كارت پايان خدمت) جزء مدارك اصلي براي روز مصاحبه هست؟ ما ميتونيم براي اون روز، نامه اشتغال به تحصيل رو در كنار مدارك ديگه ارائه كنيم.
٢. زمان مصاحبه همسرم، آيا من حتما بايد امريكا باشم؟ يعني نميتونم در سفر مربوط به مصاحبه (دوبي يا آنكارا ...) همراه همسرم باشم؟ چون بعضيا ميگن موقع مصاحبه، كسي كه اقدام كرده براي همسرش (ويزاي f2a) بايد خودش امريكا باشه وگونه ممكنه سفارت ايراد بگيره!
من خودم پاس سفيد گرفتم كه الان ايران هستم و دليلم اين بود كه بتونم تا زمان اماده شدن ويزاي همسرم، كنارش باشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-22 ساعت 01:43)Nas1990 نوشته:  سلام به همه دوستان مهاجرسرا،
من خودم كيس گرين كارتي بودم سال ٢٠١٣ و بعد از ازدواج براي همسرم اقدام كردم. چند تا سوال داشتم كه اگر پاسخش رو بدونيد، خيلي بهم كمك خواهد كرد:
١. همسرم دانشجوي فوق ليسانس هستند و سربازي نرفتند هنوز. آيا مدارك مربوط به سربازي (كارت پايان خدمت) جزء مدارك اصلي براي روز مصاحبه هست؟ ما ميتونيم براي اون روز، نامه اشتغال به تحصيل رو در كنار مدارك ديگه ارائه كنيم.
٢. زمان مصاحبه همسرم، آيا من حتما بايد امريكا باشم؟ يعني نميتونم در سفر مربوط به مصاحبه (دوبي يا آنكارا ...) همراه همسرم باشم؟ چون بعضيا ميگن موقع مصاحبه، كسي كه اقدام كرده براي همسرش (ويزاي f2a) بايد خودش امريكا باشه وگونه ممكنه سفارت ايراد بگيره!
من خودم پاس سفيد گرفتم كه الان ايران هستم و دليلم اين بود كه بتونم تا زمان اماده شدن ويزاي همسرم، كنارش باشم.

كيس شما يك مقداري شبيه ما هست
در مورد سربازي اساتيد راهنمايي كنن
در مورد موندن تو ايران خانم بنده هم مثل شما براي اينكه پيش من باشه پاس سفيد گرفت
روز مصاحبه من ايشون سه ماه بود رفته بود امريكا
ولي افسر گفت بايد مدارك نشون بدي كه خانمت مقيمه
مثلا گواهي نامه يا ثبت نام در دانشگاه و ....
حتي من پرينت حساب بانكي خانمم رو نشون دادم قبول نكرد
Cat.: F2A. Priority Date: May, 2014
Interview: YEREVAN. July, 2016 - AP
سربازي: معافيت كفالت. شغل: خصوصي 
دوخطي: 15 دسامبر 2017 
او آر:‌ 18 دسامبر 2017 
دريافت ايميل ويور: 19 دسامبر 2017 
درخواست اطلاعات مسافرت ها: 6 فوريه 2018 
تبديل از اوآر به اسلش: 8 فوريه 2018
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Nas1990
من الان رفتم تو سايت armenia.usenbassy يه كيس نامبر رو همينجوري انتخاب كردم بعد تو سايت ceac وارد كردم
ولي كماكان واسش administrative proccess زده بود
ماجرا چيه
Cat.: F2A. Priority Date: May, 2014
Interview: YEREVAN. July, 2016 - AP
سربازي: معافيت كفالت. شغل: خصوصي 
دوخطي: 15 دسامبر 2017 
او آر:‌ 18 دسامبر 2017 
دريافت ايميل ويور: 19 دسامبر 2017 
درخواست اطلاعات مسافرت ها: 6 فوريه 2018 
تبديل از اوآر به اسلش: 8 فوريه 2018
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-22 ساعت 10:37)bhb32 نوشته:  من الان رفتم تو سايت armenia.usenbassy يه كيس نامبر رو همينجوري انتخاب كردم بعد تو سايت ceac وارد كردم
ولي كماكان واسش administrative proccess زده بود
ماجرا چيه

تا وقتي اون شخص كه از تو سايت ارمنستان كلير شده، بره سفارت و پاسش رو تحويل بده و ويزاش ايشود بشه همين طوري باقي ميمونه تو سايت سيس.
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، Pargosha
اره کارت پایان خدمت الزامیه برای کسی که سربازی رفته، ولی شما که نرفتید گواهی اشتغال به تحصیل کارتونو حل میکنه و سفارت هیچ مشکلی باهاش نداره ،کلا هم اینا ترجیح میدن طرف سربازی نرفته باشه تا اینکه رفته باشه.به شرط اینکه مدرک داشته باشید،مثل گواهی اشتغال به تحصیل یا معافی یا هر چیز دیگه. نمیدونم موقع مصاحبه باید امریکا باشید یا نه ولی اونچیزی که ازش مطمینم اینه که بودنتون با همسرتون کمکی به مصاحبش نمیکنه اونم اگه بزارن شما همراش برید توی سفارت که به احتمال زیاد نمیزارن . من اگه جای شما بودم بر میگشتم امریکا .
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Nas1990 ، Pargosha

با سلام

1- نمیشه گقت کارت سربازی جز الزامات هست ولی این سئوالی هست که افیسر میپرسه.
حالا من نمیدونم همسر شما قصد سربازی رفتن رو دارند یا خیر؟
پاسپورت ایشون چه وضعیتی داره؟
الان چقدر به مصاحبه مونده؟
2- با توجه به داشتن پاس سفید و اقامت شما در ایران بله حتما سه ماه یا بیشتر قبلش امریکا برید.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: Nas1990 ، alireza55 ، Pargosha
از هر دوي شما دوستان كه پاسخ داديد به سوالهاي من، ممنونم ????

اگر زمان بندي به گونه اي بشه كه هنوز درسش ادامه داشته باشه در ايران، كه گزينه سربازي حذف ميشه. ولي اگر مجبور بشه بره، ديگه ممنوع الخروج ميشه؟ تا دو سال؟

در مورد سفر براي مصاحبه، منظورم همراهي در سفر بود ولي ميدونيد! هيچ جا ننوشته كه من بايد در زمان مصاحبه همسرم، امريكا باشم و اين مورد ممكنه مشكلي ايجاد كنه ولي به طور شفاهي از خيلي ها، اين نكته رو شنيدم. براي همين، نميدونم چه بايد كرد چون ترجيحمون اينه كه با هم بريم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
من هفته پيش ابوظبي مصاحبه داشتم و علي رغم اينكه همه مداركم كامل بود، چك خوردم [emoji17][emoji17] آفيسر حتي نگاه به اصل مدارك من هم نكرد فقط چندتا سوال پرسيد و گفت ما چندتا چيز كوچيك بايد چك كنيم، برگه رو داد دستم و گفت سايت رو چك كنم، اين اف بي آي چك چقدر طول ميكشه ؟
يكي از دوستان گفتن ٣-٦ ماه حداقل، بشدت ناميد شدم، اصلا فكر نميكردم باز هم انقدر بايد صبر كنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-21 ساعت 10:43)رضام نوشته:  دوستانننننن بالاخره تو کوچه ما هم داره یه خبرائی میشه  Tongue ! امشب کیس من آپ شد و ظاهرا دو خطی شده. یک نمونه از دو خطی شدن رو میزارم تا دوستانی که سوال داشتن متوجه بشن. اگه این فلسفه دو خطی -یک خطی درست باشه امیدوارم تا چند روز دیگه تو کوچه ما هم عروسی بشه Wink
حالا متوجه میشم که افیسرها خیلی هم زمان تقریبی رو پرت نمیگن، چون به من گفت 1-2 ماه که امروز سر 2 ماهش بود!!! هرچند همه موارد استثناء هم دارن. گفتم اعلام کنم تا دیگر دوستان که مثل من دارن روزای برزخی رو میگذرون امیدوار بشن که ایشالا به زودی نوبت کوچه اوناس  Big Grin

رضا جان
باوجود اينكه من نمونه عكسى كه گذاشته بودى رو ديدم، متوجه نشدم چه چيزى مشخص كننده دوخطى و يا يك خطى بودن هستش.
ميشه لطفا يه كوچولو شرح بدى!؟ ميدونم توضيح واضحاته، ولى خب ، لطفا!

با احترام
شهرام
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: behnamnegin ، رضام ، anahita1361
(2016-07-22 ساعت 22:06)atessafg نوشته:  دوستان سلام
من هفته پيش ابوظبي مصاحبه داشتم و علي رغم اينكه همه مداركم كامل بود، چك خوردم [emoji17][emoji17] آفيسر حتي نگاه به اصل مدارك من هم نكرد فقط چندتا سوال پرسيد و گفت ما چندتا چيز كوچيك بايد چك كنيم، برگه رو داد دستم و گفت سايت رو چك كنم، اين اف بي آي چك چقدر طول ميكشه ؟
يكي از دوستان گفتن ٣-٦ ماه حداقل، بشدت ناميد شدم، اصلا فكر نميكردم باز هم انقدر بايد صبر كنم

سلام
متاسفم که شما هم به جمع برزخیان انتظار پیوستین....امیدوارم خیلی زود جوابتون بیاد ولی برای اینکه ذهنتون زیاد در گیر این قضیه نباشه باید برای حداقل 6 ماه انتظار خودتون و اماده کنید..من هم ابوظبی مصاحبه داشتم و امروز 7 ماه انتظارم وارد ماه هشتم شد..و یکی از دوستانم که انکارا مصاحبه داشتن متاسفانه 16 ماهه که منتظرن....به خیلی مباحث وابسته است ولی اگر خیلی به مدت زمان متمرکز بشید بیشتر اذیت کنندست..در هر صورت به جمع ما خوش اومدین و براتون ارزوی موفقیت دارم
پاسخ
تشکر کنندگان: Saba Si ، hosseinslm ، abbasran ، alireza55 ، baran_bahar ، Pargosha

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان