کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
سلام به همگی‌عزیزان.روز بخیر.این قضیه ددلاین یه ماهه بعد ایمیل کلیری چی هست؟
من‌۲۳ آگوست کلیر شدم. الان برای ۲۵ سپتامبر بلیط دارم‌ برم آنکارا که ۲۷ مدارک رو برسونم‌ به پست و سه روز یعد گویا مدارک میرسه به پست.آیا من دیر دارم میرم آنکارا؟ من با توجه به زمان سه ماهه ای که سفارت داد برنامه ریزی کردم برم ولی سایر عزیزان نظر دیگه ای دارن حتی شنیدم میگن اگه بعد یه ماه مدارک برسه سفارت شاید مجددا چک‌امنیتی بخورم؟!اگه اینجوریه پس چرا گفتن سه ماه تو ایمیل.
عزیزان تجربتونو میگید؟من بلیطمو کنسل کنم زودتر بگیرم بنظرتون؟

کیس: K1‎
ارسال مدارک :  july 28  
سفارت: آنکارا
وقت مصاحبه: ‎12 january
نتیجه ی مصاحبه: AP (FBI Check)
کلیر:29 آگوست
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
ارسال مدارک به سفارت 27 سپتامبر
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Pargosha
(2016-09-14 ساعت 08:46)hosseinslm نوشته:  سلام به همگی‌عزیزان.روز بخیر.این قضیه ددلاین یه ماهه بعد ایمیل کلیری چی هست؟
من‌۲۳ آگوست  کلیر شدم. الان برای ۲۵ سپتامبر بلیط دارم‌ برم آنکارا که ۲۷ مدارک رو برسونم‌ به پست و سه روز یعد گویا مدارک میرسه به پست.آیا من دیر دارم میرم آنکارا؟ من با توجه به زمان سه ماهه ای که سفارت داد برنامه ریزی کردم برم ولی سایر عزیزان نظر دیگه ای دارن حتی شنیدم میگن اگه بعد یه ماه مدارک برسه سفارت شاید مجددا چک‌امنیتی بخورم؟!اگه اینجوریه پس چرا گفتن سه ماه تو ایمیل.

من شنیده بودم ددلاین شش ماهه ست.یعنی من اگه کلییر بشم و نتونم تا یه ماه بعدش اسپانسر جور کنم بازم میرم تو AP ؟ عجب گرفتاریه هااااا
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
ما f4 هستیم و 11 اگوست or شدیم همچنان هم از سفارت نامه کلیری نرسیده . یکبار 12 اگوست یکبار 17 و یکبار هم 6 سپتامبر از سایت سیس آپ دیت شدیم ولی وضعیت همچنانor هست. می خوام بدونم چرا سیس 3 بار بعد از or شدن ما را |آپ دیت کرده؟ کار سفارته یا آمریکاست؟؟؟؟به نظرتون دلیلش چیه؟؟؟؟ ممنونم
کیس:  F4
اقدام اولیه:2003
تاریخ مصاحبه:  مارچ2016  انکارا
نتیجه: ap
تعداد نفرات کیس: 3 نفر (یک بچه  و خودم و همسرم)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-13 ساعت 17:58)Camelia_B نوشته:  
(2016-09-13 ساعت 15:24)Pargosha نوشته:  
(2016-09-13 ساعت 11:25)Camelia_B نوشته:  سایت abudhabiivo رو هم چگ می کنم ولی می گه که کیس شما اطلاعاتش موجود نیست، فقط توی CEAC اطلاعات رو می اره، چند بار هم به سفارت ایمیل زدم ولی هیچ جوابی ندادند.

دوست عزیز نگران نباشین یکی از دوستان هم همین
مشکل شما رو داشتن تو ابوظبی که تو سایت
اطلاعاتشون نبود و دوستان راهنمایی کرده بودن
الان یادم نیست کدوم پست بود
ولی میدونم که بچه های ابوظبی وارد هستن و
راهنمایی تون میکنن
اگه دو خطی شدین سفارت ابوظبی سریع تر از آنکارا عمل میکنه و فاصله دو خطی تا or شدن خیلی کمه
و تو ceac یه متن هست که / داره  به جای اون
مینویسه or  و چن روز دیگه تو سایت سفارت باید
کلیر بشین و سفر برای دریافت ویزا رو ایشالا
آغاز میکنین

سلام دوباره، من الان 1 ماهه که فهمیدم دو خطی و OR  چی هستش و از همون موقع که فهمیدم و چک کردم به موزیلا 2 خطی هستم ... ولی هنوز or نشدم
اگه دوستانی که ابوظبی بودند راهنمایی کنند ممنون می شم،
تاریخ مصاحبه 28 مارچ
اولین و اخرین اپدیت توی CEAC  که هنوز از اون موقع تغییر نکرده 30 مارچ
دوخطی( نمی دونم از کی، ولی الان 1 ماهه که هستم)
الان هم 6 ماه داره تموم می شه ...

دوست عزیز مصاحبه من هم 3 روز بعد از شما ابوظبی بود و هنوز منتظرم، من که به ماه دیگه امیدوارم، از سپتامبر چشمم اب نمی خوره
کیس: K1
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: ‎31 March‎
وضعیت ویزا: AP
مدرک تحصیلی: دیپلم
شغل: کارمند شرکت خصوصی
آپدیت سفارت: ‎31 March‎
آپدیت سیس: OR  19 October ، دوخطی ‎31 March, 3 April, 5 April, 13 June (Email), 18 July (Email), 24 August (Email), 14 September
کلیر: October 20th
دریافت ویزا: 3 نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-14 ساعت 08:46)hosseinslm نوشته:  سلام به همگی‌عزیزان.روز بخیر.این قضیه ددلاین یه ماهه بعد ایمیل کلیری چی هست؟
من‌۲۳ آگوست  کلیر شدم. الان برای ۲۵ سپتامبر بلیط دارم‌ برم آنکارا که ۲۷ مدارک رو برسونم‌ به پست و سه روز یعد گویا مدارک میرسه به پست.آیا من دیر دارم میرم آنکارا؟ من با توجه به زمان سه ماهه ای که سفارت داد برنامه ریزی کردم برم ولی سایر عزیزان نظر دیگه ای دارن حتی شنیدم میگن اگه بعد یه ماه مدارک برسه سفارت شاید مجددا چک‌امنیتی بخورم؟!اگه اینجوریه پس چرا گفتن سه ماه تو ایمیل.

سلام حسین عزیز قضیه ددلاین فکرنمیکنم به این شکل صحت داشته باشه ما هم بعد or شدن ازابوظبی ایمیل داشتیم که مدارک 260 ونیو مدیکال رو براشون بفرستیم هیچگونه زمانی روهم برامون تعیین نکردن با 2تا لیدر سفارت که ارتباط داشتم گفتن تانهایتا زیر دوماه بیایی بهتر است...در ضمن من از قبل زمان 3ماهه رو برای ددلاین شنیده بودم که منطقی ترهم بنظر میرسه

پاسخ
تشکر کنندگان: maryam1983 ، armehraboon ، hosseinslm
(2016-09-13 ساعت 16:05)benita t نوشته:  دوستان واقعا کسی از سفارت ارمنستان کلیرنس نخورده من 5 ماهه که منتظرم و هیچ خبری نیست حتی تا حالا آپدیت هم نشدم اگر از دوستان کسی خبری از سفارت ارمنستان داره و یا با من تو ماه آپریل کلیرنس خورده یه اطلاعاتی بذاره ببنیم تا کی باید منتظر باشیم

دوست عزیز دقیقا این سواله منم هست که چرا هیچکسی از ارمنستان تا حالا خبری از کلیرنس خودش نداده!!!منم چهار ماهه و تا حالا بجز آپدیت با ایمیل هیچ آپدیتی نداشتم.چرا ارمنستان هیچ حرکتی نمیکنه؟؟؟واقعا چراااا؟؟؟خیلی عذاب آور شده
Category : IR1
Priority Date : 13Nov2014
Embessy : Yerevan
Interveiw : 17May2016
UP : 17,18,19 May_9,10 Nov_17,18 Jan
آپدیت دوخطی : 2017 May 11
clearance & or : May 12
Issued: 26 May
ورود به آمريكا : 2017 JUL 13
دريافت گرين كارت : 2017 AUG 26
سیتیزن شدن : 2022 22 APR
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-14 ساعت 00:09)danieledoa نوشته:  
(2016-09-13 ساعت 17:58)Camelia_B نوشته:  
(2016-09-13 ساعت 15:24)Pargosha نوشته:  دوست عزیز نگران نباشین یکی از دوستان هم همین
مشکل شما رو داشتن تو ابوظبی که تو سایت
اطلاعاتشون نبود و دوستان راهنمایی کرده بودن
الان یادم نیست کدوم پست بود
ولی میدونم که بچه های ابوظبی وارد هستن و
راهنمایی تون میکنن
اگه دو خطی شدین سفارت ابوظبی سریع تر از آنکارا عمل میکنه و فاصله دو خطی تا or شدن خیلی کمه
و تو ceac یه متن هست که / داره  به جای اون
مینویسه or  و چن روز دیگه تو سایت سفارت باید
کلیر بشین و سفر برای دریافت ویزا رو ایشالا
آغاز میکنین

سلام دوباره، من الان 1 ماهه که فهمیدم دو خطی و OR  چی هستش و از همون موقع که فهمیدم و چک کردم به موزیلا 2 خطی هستم ... ولی هنوز or نشدم
اگه دوستانی که ابوظبی بودند راهنمایی کنند ممنون می شم،
تاریخ مصاحبه 28 مارچ
اولین و اخرین اپدیت توی CEAC  که هنوز از اون موقع تغییر نکرده 30 مارچ
دوخطی( نمی دونم از کی، ولی الان 1 ماهه که هستم)
الان هم 6 ماه داره تموم می شه ...

یعنی از اول دوخطی بودین؟ جالبه. ما که از کار اینا سر در نمیاریم. ایمیل زدین تا حالا؟

تا الان 3 بار ایمیل زدم و هیچ جوابی ندادند، 3 بار هم زنگ زدم به NVC، اونها هم گفتند که با سفارت پیگیری می کنند ولی هنوز هیج جوابی نیومده ..
شماها همتون آپدیت داشتین بعد از مصاحبه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: danieledoa
6- فیسبوک: شاید خنده دارتر از این نباشد که برخی افراد به دلیل فیسبوک رد درخواست شده اند. افسرهای مصاحبه کننده نسبت به برخی افرادی که پیج FB ندارند شک می کنند و پروسه آنها وارد مراحل امنیتی می شود.
[/quote]
زحمت کشیدید واقعاً که این مطالب رو گردآوری کردید. به هر حال کمک میکنه که تحمل این دوران راحت تر شه ...
فقط در خصوص مورد شش می تونم ایراد جدی بگیرم چون هیچ منطقی پشتش نیست. در مورد اکانت توئیتر، اینستاگرام ، چه میدونم جی میل ، یاهو و... فلان چطور؟! اصولاً اکانت داشتن یا نداشتن قراره چه چیزی رو ثابت کنه؟! شاید یه نفر هیچ اکانتی تو این سایت ها نداشت یا اصلاً با اسم و مشخصات اصلی خودش نداشت! که خیلی ها با توجه به سن و سال شون که اصولاً برخوردی با اینترنت نداشتن و ندارن ویزاشون رو گرفتن. من خیلی از آدمای چهل به بالا رو می شناسم که اصولاً فعالیت مجازی ندارن. خیلی از کم سن و سال تر ها که هرجای دیگه ای فعال هستن به جز FB!
مطمئن باشید تمام این موارد حدسیات و تو بهترین حالت یافته های تجربی هستن . دونستن شون کمک خاصی نمیکنه و فقط قراره یه حس روانشناختی رو ارضاء کنه. آدم ها به طور طبیعی در مواجه با پدیده های ناشناخته بسیار مضطرب و آشفته میشن و در اولین فرصت سعی می کنن بشناسنش و اگه موفق نشن سعی می کنن با ذهنیات خودشون به خودشون بشناسوننش!!! اینجا ما هرگز نمی تونیم پی ببریم که واقعاً اون تو چی میگذره و در نتیجه از حدسیات و مشاهدات خودمون کمک می گیریم. پس  حدسیات رو با قطعیات اشتباه نگیرین و اگه حتی تمام این موارد در مورد شما صدق میکنه قضیه رو قطعی تلقی نکنید! امیدوار باشید چون تجربه ثابت کرده این پروسه هیچ حساب و کتابی بر نمی داره!!
[/quote]

با سلام

قطعا بحث کلیرنس پیچیدگی خودش رو داره و اصلا جزیاتش نمیتونه کاملا مشخص باشه

ولی در مورد فیسبوک که اینجا مطرح شد ...اولا فیسبوک به صورت کاملا رسمی با نهادهای امنیتی
آمریکا همکاری داره ..حالا اینجا صرفا بحث داشتن اکانت نیست !
موضوع این هست که از مجموعه فعالیت های کابران میخوان ببینن موضوع ضد امنیتی میتونه استخراج بشه یا خیر..
حالا اینکه چجوری انجام میشه...مسلما خیلی پیچیده هست

ضمنا رزومه شما در لینکداین linkedin هم جز موارد بررسی میتونه باشه...برای همین میگن رزومه ای که به سفارت داده میشه
تضادی با واقعیت نباید داشته باشه...

در مورد اکانت یاهو و گوگل و ... خب اونها همکاری اشکاری با نهادهی امنیتی ندارند بر خلاف فیسبوک..

گرچه بیشتر این موارد گمانه زنی هست و واقعا نمیشه از صحت صد در صدی اون اطمینان داشت...

به نظر من باید دقت کرد که مثلا اطلاعاتی که به سفارت میدید با واقعیت یکی باشه وگرنه خوب میشه از طریق بعضی از این شبکه های اجتماعی خلافش رو ثابت کرد...این بهترین نکته موضوع هست... چون بعضا دیدم که میگن
ما بریم سفارت و بگیم دیپلم هستیم و بیکار و ... تا کلیرنس نخوریم! ولی خوب این مضوع در بلند مدت خلافش احتمالا محرز میشه...

امیدوارم پروسه کلیرنس برای تمام دوستان هر چیزی که هست کوتاهتر بشه ... و همه هرچه سریعتر ویزا رو بگیرن.
[/quote]

شما متوجه ایراد من به متن اصلی نشدین دوست عزیز!!! وگرنه مشخصه و واضحه که:
1-تمام فعالیت های مجازی ما قابل دسترسی هست براشون و نه تنها فیس بوک بلکه گوگل و سایر سرویس های اینترنتی به طور کامل با نهاد های امنیتی همکاری دارن.
2- اطلاعاتی که به اسم خودمون تو فضای مجازی منتشر کردیم نباید با آنچه که به ادارات مهاجرت تو هر مرحله ای ( حتی قبل از مصاحبه) تناقض داشته باشه. هر چند کع باز ملاک اطلاعاتی هست که ما با امضاء یا سوگند تاییدشون کردیم.
این موارد درسته. ولی ایراد من چیز دیگه بود!! و از اون لحاظ به نظرم نگرانی وجود نداره.
CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، mulan1979 ، maryam1983 ، Pargosha
کیس: K1‎
ارسال مدارک :  july 28  
وقت مصاحبه: ‎12 january
نتیجه ی مصاحبه: AP (FBI Check)
کلیر:29 آگوست
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
ارسال مدارک به سفارت 27 سپتامبر
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز
بنده دیروز به تاریخ 13 سپتامبر به وقت امریکا، بعد 7 ماه و نیم انتظار آپدیت دوخطی شدم.
F2A
PD: 17Jul 2014
اپروو: 11Dec 2014
کیس نامبر (ابوظبی):13Feb 2015
مصاحبه:.2016 Feb 1 نتیجه AP
دوخطی:13 سپتامبر   OR: اکتبر 19
کلیر: 20 اکتبر Big Grin
آنهايی که می‌روند، یک ماه مانده به رفتنشان غمگین می‌شوند. یک هفته مانده می‌گریند و یک روز مانده به این فکر می‌کنند که ای کاش وطن جایی برای ماندن بود.و آنهايی که می‌مانند، می‌مانند تا شاید وطن را جایی برای ماندن کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، armehraboon ، maryam1983 ، Arash.de ، tomi ، Pargosha ، جواد حبيبي ، s.div ، NAzeez
(2016-09-14 ساعت 15:37)مینز نوشته:  سلام دوستان عزیز
بنده دیروز به تاریخ 13 سپتامبر به وقت آمریکا، بعد 7 ماه و نیم انتظار آپدیت دوخطی شدم.
سلام دوست عزیز . به شما و بقیه دوستانی که کلیر شدن و یا در شرف کلیر شدن هستند تبریک میگم. با ارزوی بهترینها برای همه اعضای این سایت. Wink Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam1983 ، Pargosha ، مینز
(2016-09-14 ساعت 15:37)مینز نوشته:  سلام دوستان عزیز
بنده دیروز به تاریخ 13 سپتامبر به وقت آمریکا، بعد 7 ماه و نیم انتظار آپدیت دوخطی شدم.
سلام
چه خوب تبریک میگم. خیلی خوشحال شدم
CR1
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha ، مینز
(2016-09-14 ساعت 11:00)Roo نوشته:  دوست عزیز مصاحبه من هم 3 روز بعد از شما ابوظبی بود و هنوز منتظرم، من که به ماه دیگه امیدوارم، از سپتامبر چشمم اب نمی خوره

دوستان الان چک کردم و امروز آپدیت دو خطی داشتم! لازم دونستم پیام صبحمو نقل قول کنم که بگم در اوج ناامیدی بسی امید است Wink
کیس: K1
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: ‎31 March‎
وضعیت ویزا: AP
مدرک تحصیلی: دیپلم
شغل: کارمند شرکت خصوصی
آپدیت سفارت: ‎31 March‎
آپدیت سیس: OR  19 October ، دوخطی ‎31 March, 3 April, 5 April, 13 June (Email), 18 July (Email), 24 August (Email), 14 September
کلیر: October 20th
دریافت ویزا: 3 نوامبر
پاسخ
اصلاً فکرش رو نمی کردم! باور کنید اصلاً فکرش رو نمی کردم! امروز آپدیت شدیم از نوع دو خطی!!
واسه همه ایشالا...
CR1
پاسخ
(2016-09-14 ساعت 18:08)mobydick نوشته:  اصلاً فکرش رو نمی کردم! باور کنید اصلاً فکرش رو نمی کردم! امروز آپدیت شدیم از نوع دو خطی!!
واسه همه ایشالا...

تبريك ميگم به همه دوستاني كه كلير شدن و يا در شرف اون قرار دارن ، ايشالا كه خدا بهترين ها رو در مسير زندگيتون قرار بده Smile

برا ما هم كه ٣٨ روز هست كه دو خط هستيم ولي هنوز كلير نشديم هم دعا كنيد Rolleyes
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، mani_badb0y ، maryam1983 ، Pargosha ، s.div ، مینز

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان