کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
عقد ما در تهران بود وروز بعدش مدارك رو برديم برا ي ترجمه و اونها تاريخ عقد رو 3 ژانويه زدند در صورتي كه تاريخ صحيح 2 ژانويه هستش ! اما اون مدارك مورد قبول و كيس ما قبول شد بعدش براي بار دوم من مدارك رو از اصفهان ترجمه كردم و اينبار تاريخ عقد رو درست زد البته دليل اين اشتباه سال كبيسه بودن پارسال بود و گمان ميكنم همين بائث مشكل شد البته من مهر وزارت امور خارجه رو هم فراموش كردم روي ترجمه ها بزنم
به هر حال شوهرم كپي همون اولين ترجمه رو برد و همه چيز حل شد
شما فكر ميكنيد وقتي واسه مصاحبه ميرم همون ترجمه غلط رو ببرم كه قبول شده بود يا اين درسته رو ؟ اين رو در نظر داشته باشيد كه احتمالا 2 تا فايل با هم مقايسه ميشند!
[/quote]
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببینید نگران نباشید که ترجمه مدارک شما اشتباه شده، فقط کافیه همون اول کار قبل از اینکه دست راستتون رو بالا بگیرید و قسم بخورید تمام مشکلاتی که مدارکتون داره رو خودتون توضیح بدید.پس طبیعتن بهتره ترجمه ای رو ببرید که تاریخ ازدواجتون رو صحیح ترجمه کرده.
تاریخ مصاحبه: 2 دسامبر 2009
--------------------------------
تاریخ کلیرنس: 13 ژانویه 2010
-------------------------------
ورود به آمریکا 14 فوریه 2010

پاسخ
تشکر کنندگان: Adam
بچه ها راجع به عکس، کسی عکاسی در تهران میشناسه که بتونه کاملا شرایط عکس رو رعایت کنه و عکس
مطابق خواست سفارت بندازه .
دیروز که داشتم مدارک رو مطالعه می کردم دیدم بجز 5*5 بودن یه شرایطی داره که باید رعایت بشه مثل فاصله چشم ها و سر و ...
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
عکسباران واقع در میرداماد ساختمان اسکان
موفق باشید.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: Ziba
سلام
من تمام کارهای واکسیناسیون رو توی انیستیتو پاستور July که اقدام کردم انجام دادم . حالا وقت مصاحبه من افتاده
برای اواخر March . از لحاظ پزشکی که تأیید شده هستش ولی میخواستم بدونم ممکن دکتر در ترکیه بگه که چون تاریخ واکسن ها مربوط به 6 ماه قبل میشه باید دوباره واکسن ها رو بزنم ؟
اخه یه چیزی خوندم داخل سایت دکتر اونگان که نباید سوابق پزشکی بعضی ها 3 و بعضی دیگه تا 6 ماه
اعتبار داشته باشد مگرنه باید دوباره انجام بشه . .
ممنون میشم راهنمائیم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2009-12-16 ساعت 14:58)Ziba نوشته:  سلام
من تمام کارهای واکسیناسیون رو توی انیستیتو پاستور July که اقدام کردم انجام دادم . حالا وقت مصاحبه من افتاده
برای اواخر March . از لحاظ پزشکی که تأیید شده هستش ولی میخواستم بدونم ممکن دکتر در ترکیه بگه که چون تاریخ واکسن ها مربوط به 6 ماه قبل میشه باید دوباره واکسن ها رو بزنم ؟
اخه یه چیزی خوندم داخل سایت دکتر اونگان که نباید سوابق پزشکی بعضی ها 3 و بعضی دیگه تا 6 ماه
اعتبار داشته باشد مگرنه باید دوباره انجام بشه . .
ممنون میشم راهنمائیم کنید.
دوست عزیز کارت واکسن 10 سال اعتبار داره. نیازی به واکسن زدن مجدد نیست
The secret to a rich life is to have more beginnings than endings
پاسخ
تشکر کنندگان: Ziba ، megaholding ، حامد انجمن
برای ویزای ازدواج هم باید مدارک رو واسه سفارت پست کنم یا وقتی میرم برای مصاحبه با خودم ببرم کافی هستش؟
پاسخ
تشکر کنندگان: حامد انجمن
مراحل ویزای نامزدی و ازدواج فرق نمیکنه. مدارک رو باید پست کنید و اصلها رو با خودتون ببرید.

پاسخ
amrnsb عزیز
طبق نامه ای که برای من اومده بود برای ویزای نامزدی هیچ مدرکی رو نباید به سفارت پست کرد.
پاسخ
با عرض سلام خدمت دوستان
لطفا" اطلاعات خودتون رو در اختیارم بگذارید ، پدر من اقدام به گرفتن ویزای نامزدی به امریکا کرده و 4 ماه پیش برای مصاحبه رفتیم سفارت و در اون جا یک شماره دادن که ما تو سایت سفارت چک کنیم و زمانی که شماره اومد برای مهره ویزا بریم، ما در سفارت به خاطره مدرسه خواهر و برادرم پرسیدم که چقدر طول می کشه گفتن حدود 3 ماه ولی الان هنوز خبری نیست و من کمی فکرم مشغوله، نامزد پدرم هم از اونجا در حال پیگریه ولی هنوز خبری نشده،قابله ذکره که توو سفارت می خواستن به خواهرم و برادرم که سنشون زیر 18 هست ویزا بدن یعنی همون جا مهر ویزا بزنن ولی پدرم گفت نه من که نمی تونم بچه ها رو تنها بفرستم ،گفتن ویزای من و پدرم کمی طول می کشه حالا نمی دونم باید چی کار کنم می دونید آخه نمی دونم کی موقع رفنته و به خاطر همین نمی تونم این جا هم کار انجام بدم و همین منو ناراحت کرده، لطفا" با راهنمایی دوستانتون کمکم کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
مثل همه ممکنه از 1 ماه تا 6 ماه طول بکشه . بهتون نگفتن از کی سایت رو چک کنید؟ معمولا می گن که بعد از 1 ماه یا 2 ماه سایت رو چک کنید. فکر نکنم ایران بتونید برای کار بلند مدت برنامه ریزی کنید .نهایت تا 6 ماه جوابتون میاد دیگه
پاسخ
تشکر کنندگان: nnazi_2005
سلام دوستان من تازه عضو شدم و خیلی هم نگرانم ایا کسی هست از ویزای ازدواج اطلاعی داشته باشه .من شوهرم 5 تیر پروندم به جریان انداخت و کیس نامبرمم اومده الان مدت 4 ماه منتظر وقت سفارتم و دیگه ناامید شدم.ایا کسی از دوستان میتونه مرا راهنمایی کنه؟ ممنون میشم.

----------------------------------------------------------------

لطفا از دادن پست هاي مكرر در تاپيك هاي مختلف اجتناب كنيد.

پست اضافه شما حذف شد. Monica

پاسخ
تشکر کنندگان: nnazi_2005
عزیزم نگران نباش ممکن از 6 ماه تا 2 سال هم طول بکشه بستگی به جایی داره که میخوای بری انشاالله زود خبرت میکنن
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و احترام
من پذیرش دکترا از آمریکا گرفتم در عین حال همسرم سیتیزن آمریکاست و چند سال است که با هم تو ایران زندگی می کنیم و هر دو تامون هم پذیرش گرفتیم به تازگي فهميدم اصلاً نمي تونم برای ویزای دانشجویی اقدام کنم و بايد حتماً ویزای مهاجرت اقدام كنم سوالم اينه كه اگه بخواهم براي ویزای مهاجرت اقدام كنم چگونه مي توانم مداركم را از ايران فايل كنم در ضمن برادر خانمم هم الان در آمريكا است
. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
خوب خوشحالم از اینکه اشتباه امثال منو شما تکرار نکردید. منم زمانیکه همسرم گرین کارت داشت برای F1 اقدام کردم که بهم گفتند شما نمی تونید از Nonimmigrant visas استفاده کنید.
البته من خوب منظور شما از این جمله که"...چگونه می توانم مدارکم رو از ایران فایل کنم..." رو درک نکردم ولی در عین حال اگه برادر خانومه شما آدرسه ثابتی در آمریکا داره همچنین وقت و حوصله پیگیریه مراحل درخواست ویزای شما رو داره ،تمام فرمهای لازم رو (I-130, G-325aو...) پرکنید و برای ارسال به اداره خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده(USCIS) برای ایشون ارسال کنید اینجوری خاطرتون جمعه که مدارکتون میرسه، می دونید که در مراحل مختلف Noticeهای مختلفی به محلی که Petitioner(همسر شما) بعنوان محل اقامت(Domicile) اظهار می کنه از سوی اداره مهاجرت ارسال خواهد شد یا اگر کسری پرونده ای باشه که نیاز به تکمیل از سوی Petitioner باشه به همین ترتیب. حالا فرض کنید برادر خانوم شما به هر دلیل در موقعیتی نباشه که بتونه فعالانه پاسخ Notice ها یا تکمیل نقصی پرونده شما را بده در اینصورت ممکنه مراحل کار شما با تاخیر مواجه بشه. من خودم علی رغم اینکه خانومم در آمریکاست برای جلوگیری از هرگونه تاخیر در روند پرونده ترجیح دادم با صرف حدود 3000 دلار هزینه یک وکیل بگیرم که همه کارهارو انجام بده، هرچند وکیل بجز بازبینی و ارسال و دریافت مدارک کار دیگه ای نمی کنه ولی من که برام یک ماه هم مهمه اینجوری از صحت روند امور مطمعن ترم.حالا خودتون میتونید طبق شرایطی که دارید قضاوت و انتخاب کنید.

پاسخ
تشکر کنندگان: Monica

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان