کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
(2011-07-14 ساعت 01:43)SHAHN_ZY نوشته:  سلام

دوستان عزیزِ من ، من به یک مشکل خیلی‌ بعدی برخوردم ..

تاریخ مصاحبه رو اشتبأه گرفتم و از طرف اداره مهاجرت آمریکا نامه بدستم رسیده که پروندهام رّد شده.

می‌خواستم بدونم اگه کسی‌ به همین مشکل برخورده .البته باید بگم ک من الان در آمریکا هستم و ویزا نامزدی داشتم و الان ازدواج کردم.

لطفا من را راهنمایی کنید

متشکرم

فکر کنم بهترین راه اینه که با اداره مهاجرت تماس بگیرین و ببینین که الان باید چی کار کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه
دوست دختر من تو امريكاست دندونپزشكه و از نظر مالي ميتونه اسپانسر من بشه ما تا حالا فقط تلفني و چتي با هم ارتباط داريم هيچ عكسي با هم نداريم اون 15-16 ساله كه اونجاس خودش ميگه براي ويزاي نامزدي حداكثر 6 ماه كارا رديف ميشه حتي ميگه من بيام تركيه بمونم تو اين مدت ميخواستم بدونم كه درسته يا نه ؟ما با هم هيچ عكسي نداريم. فرق ويزاي نامزدي با ازدواج چيه؟ لطفا راهنماييم كنيد.متشكرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
بی زحمت کسی میتونه کمی در مورد ویزای نامزدی توضیح بده ؟
ایا باید یکی از زوجین اقامت امریکا رو داشته باشند؟
ممون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام اقا مهدی.
برای ویزای نامزدی باید یک طرف سیتیزن باسه و با گرین کارت نمیشه اقدام کرد.از روزی هم که اقدام کنی 8 تا 11 ماه طول میکشه تا ویزا بدن.البته بدون کلیرنس.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdi1 ، hi_2011
سلام بر دوستان.
از دوستانی که رفتن مصاحبه میشه لطفا بگید پولی که تو بانک وسفارت پرداخت میکنیم باید درهم باشه یا دلار؟یا جفتش میشه؟
ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:

من توی بانک دلار دادم، ولی جفتش می شد. البته داخل سفارت رو یادم نیست که درهم می شد یا نه.
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62
سلام دوستان.
فرم ds-156 که برای نامزدی هست تو نامه نوشته باید انلاین پر کرد اما پایینیش نوشته باید 2 تا کپی ازش گرفت.یعنی باید انلاین پر کرد وقتی تموم شد پرینتش کرد؟در ضمن 1 سوال توش هست کامل منظورشو نمیفهمم.
.has anyone ever filed an immigrant visa petition on your behalf?
اگه میشه راهنمایی کنید ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-07-27 ساعت 09:01)alireza62 نوشته:  سلام دوستان.
فرم ds-156 که برای نامزدی هست تو نامه نوشته باید انلاین پر کرد اما پایینیش نوشته باید 2 تا کپی ازش گرفت.یعنی باید انلاین پر کرد وقتی تموم شد پرینتش کرد؟در ضمن 1 سوال توش هست کامل منظورشو نمیفهمم.
.has anyone ever filed an immigrant visa petition on your behalf?
اگه میشه راهنمایی کنید ممنون.

احتمالا منظورش اینه که قبلا از طریق دفاتر مهاجرتی (مثلا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و غیره) وکیل براتون تقاضای ویزای مهاجرتی کرده یا نه؟ چون ممکنه یکی بگه نه به این حساب که من تقاضا نکرده بودم که! وکیل که یک نفر دیگه هست تقاضا کرده بود برام!!
پاسخ
سلام یامی جان دوست خوبم.
من زدم بله نامزدم برام اقدام کرده.به نظرت اشتباه زدم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.من اینو بله زدم الان چه کارکنم؟میتونم دوباره این فرمو پرکنم یا همون فرمی که پر کردمو ببرم؟به نظر شما مشکل پیش نمیاد؟بازم استرس.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-07-28 ساعت 00:05)alireza62 نوشته:  سلام.من اینو بله زدم الان چه کارکنم؟میتونم دوباره این فرمو پرکنم یا همون فرمی که پر کردمو ببرم؟به نظر شما مشکل پیش نمیاد؟بازم استرس.

خب اگر بله زدی . ازتون پرسیده چه کسی ؟
اگر واقعا جوابتان نه است پاکش کنید درستش کنید. اگر می خواهید دوباره پرنیت نگیرید . با خودکار مشکی نه را بزنید و بله را پاک کنید.(با جوهر پاکن)
پاسخ
تشکر کنندگان:
جواب من نه است چون واقعا تا حالا برای من اقدام نشده.یعنی اینو پاکش کنم مشکل پیش نمیاد؟وقتی بارکد دادن یعنی 1 نسخش رفته اونجا دیگه.به نظرت میشه 1 فرم دیگه پر کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-07-28 ساعت 08:45)alireza62 نوشته:  جواب من نه است چون واقعا تا حالا برای من اقدام نشده.یعنی اینو پاکش کنم مشکل پیش نمیاد؟وقتی بارکد دادن یعنی 1 نسخش رفته اونجا دیگه.به نظرت میشه 1 فرم دیگه پر کنم؟

فقط درستش کن و بفرست مشکلی پیش نمیاد . موقع مصاحبه می توانی قبلش به آفیسر بگی چک کنه و درستش کنه.
اگر واقعا این موضوع خواب خوراکت را گرفته بهتر برای کاهش استرست یکی دیگه پر کنی . قبلی را پاره کن بره.
پاسخ
فکر کنم یکی دیگه پر کنم با خودم ببرم بهتر باشه.سفارت من ابوظبی و نیازی به فرستادن نیست.مرسی از کمکت دوست من.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان عزیز

من چندتا سوال داشتم . البته جواب بعضیهاشون را تقریبا در بعضی از تاپیکها پیدا کردم ولی چون تاریخ پستها مربوط به دو سال پیش میشه احتمال دادم شرایط فرق کرده باشه اینکه دوباره سوال میکنم . به هر حال ببخشید اگر سوالاتم تکراریه و یا جاش تو این تاپیک نیست :

من قصد دارم با خانمی (مطلقه)که سیتی زن آمریکا هست ازدواج کنم و برای ویزای ازدواج اقدام کنم . به همین خاطر قراره که این خانم برای مدت یک هفته بیاد تهران .

میخواستم بپرسم مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت برای ویزای ازدواج دقیقا چیه ؟

آیا مثل ویزای نامزدی نیازی به گرفتن عکس یادگاری دو نفره و یا پرینت ایمیلها برای اثبات آشنایی از قبل هست یا خیر ؟

در جایی خواندم که ترجمه شناسنامه و سند ازدواج باید مهر تایید دادگستری و وزارت امور خارجه داشته باشه !!! میخواستم بپرسم آیا خود جایی که مدارک ما را ترجمه رسمی میکنه از جایی استعلام میگیره ؟ و مهر تایید آنها را میزنه و یا باید خودمان بعد از ترجمه مدارکمان را برای مهر تایید به این دو ارگان مربوطه ببریم ( دادگستری و وزارت امور خارجه ) و آنها مدارک را استعلام میکنند و بعد ترجمه مدارک را مهر میکنند ؟

ببخشید اگر سوالاتم خیلی ابتدائیه . (در این مورد صفر کیلومترم)

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان