کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
دوستان عزیز
من تمام انجمن هارو خوندم،اگر با این وکیل آمریکایی صحبت نکرده بودم شکی برام نمونده بود که ما فقط برای انجام یک دیدار برنامه ریزی کنیم.
اما چطور این وکیل اینقدر مطمئن گفته که اینکار انجام شدنیه؟در واقع این جواب و مواردی در حد شنیداری که بعضی ها بدون دیدار اولیه و عکس اینکارو انجام دادن.مشکل من اینجاست که اینجا 50% تصمیم با منه و من شکی ندارم که حرف شما منطقیه اما باید سعی کنم اونور هم قانع کنم؟
اگر این دیدار انجام بشه دیگه جای نگرانی نیست؟هنوز فکر میکنید ویزای نامزدی برای ما بهترین راهه؟
من نظرم به ثبت ازدواج در دوبی یا ترکیه بود، که اصولا این وکیل همه برنامه هارو بهم ریخت.
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببینید آقای diako، وقتی بچه ها صحبت از دیدار حضوری میکنند، صرفا به خاطر اینه که قانون ویزای نامزدی و مهمترین requirement برای این نوع ویزا دیدار حضوری در 2 سال گذشته هست...نه من، نه هیچکدوم از بچه ها نمیدونن که وکیل شما قراره چجوری این مورد رو حل بکنه، بخاطر همین بهتره برای اینکه خانواده نامزدتون از حرف شما مطمئن بشن، بهشون بگید که برند و لینک هایی که توی اون تاپیک و پست که من اشاره کردم رو بخونند. اون لینکها همه یا برای اداره مهاجرته، یا وزارت کشور آمریکا. لطفا همه اون لینکها رو بهشون بدید. به طور خاص این دو تا لینک رو بهشون بگید حتما بخونن:
- USCIS: Fiance Visa بخش دوم (Eligibility Requirements)، نقطه 4 ام.
- DOS: Fiance Visa بخش دوم (?"What Is a “Fiancé)، پاراگراف 2 ام.

توی این 2 تا لینک (و باقی لینکهایی که توی تاپیک نامزدی و توی پست من هستن) به صراحت نوشته شده که برای ویزای نامزدی باید در 2 سال گذشته همدیگرو دیده باشید...این 2 تا لینک رو بهشون نشون بدید، و بگید که شما از خودتون حرفی نمیزنید و این قانونشه...بهشون بگید به جای اینکه به شما شک کنند، به اون وکیل شک کنند که چجوری میخواد این قانون رو دور بزنه...$6000 پول کمی نیست، اگه میخواید این فرد رو استخدام کنید دقیق این لینکهارو بهش بدید و بپرسید که چجوری میخواد اینکار رو انجام بده.
ویزا: K1
سفارت: Abu Dhabi
مرکز: California Service Center
ارسال مدارک: February 8, 2012
اپرووال: July 5, 2012 (بعد از 148 روز)
ارسال به NVC: ا July 23, 2012
دریافت توسط سفارت: July 28, 2012
ایمیل مصاحبه: August 4, 2012
مصاحبه: October 14, 2012
دریافت ویزا: October 21, 2012
کل پروسه: 250 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، shabnam.84 ، diako ، negi
6000 دلار!!!! واسه پر کردن چهارتا فرمی که خییییلیییی آسونه و هیچ نقطه مبهمی نداره. چرا چنین پولی رو میدید؟ وکیل فقط فرم پر میکنه و هییییچ کار دیگه ای نمیتونه بکنه. کسانی که فکر میکنن وکیل واسه کیس های خانوادگی کاری انجام میده بشدت در اشتباهن. چون کار وکیل فقط پر کردن و ارسال فرمهاست.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، diako ، girl ، mercedeh2011
دوستان عزیز
من مستقیم تماس گرفتم با پدرش و با ایشون صحبت کردم و شرایط رو توضیح دادم و گفتم چنین کاری امکان پذیر نیست مگر ایشون جادوگر باشن، ایشون هم که دست کمی از دیکتاتور ندارن خیلی محکم گفتن که ایشون انتخاب کردن و مطمئنن که جواب میده(شغل ایشون قاضی هستش) و نمیذارن دخترشون به خاورمیانه بیاد چون هم خطرناکه هم ممکنه کارشو از دست بده!!!(مثل اینکه مرخصی گرفتن خیلی سخته براش). گفت دست آخر نشد برات دعوتنامه توریستی میفرستم که منم با خنده خداحافظی کردم.در مورد هزینه اش هم گفتن که خودشون پرداخت می کنن!من فکر نمیکنم عملی باشه فکر کنم 7-8 ماه از عمرم فقط تلف بشه تا اینجا که بهتون بگم من کنکور ارشد قبول شدم اما فعلا برای ثبت نام دست نگه داشتم فقط برای این موضوع.شانس من رو برای گرفتن ویزای توریستی چطور می بینید؟اصلا شدنیه؟والا من دیگه گیج گیج ام،تو مایه های همون شیب؟بام؟ویزا؟
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
کی به شما گفته هزینه پر کردن فرمها 2500 دلاره؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه نمیذارن بیاد خاورمیانه، قبرس که میذارن بیاد. توی قبرس همدیگه رو ببینید خوب
اگه شینگن نداری که شانست خیلی واسه توریستی کمه.
من اگه بودم دانشگاهمو ثبت نام میکردمو میرفتم. حالا اگه شد که میرم آمریکا وگرنه درسمو از دست ندادم
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، diako ، mercedeh2011
دوست عزیز حواستون باشه همه پل ها رو خراب نکنی پشت سرت، خیلی تبریک می گم بابت قبولی ارشد. این خیلی موفقیت بزرگی هست. به نظر من اگر خدای نکرده کارتون با مراحل نامزدی به سختی خورد، برای ویزای دانشجویی اقدام کنید. فکر می کنم شما شرایطش رو دارید.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، diako
دوستان عزیز
در ایمیلی که وکیل فرستاده اینطور آمده که اگر شما بتوانید ثابت کنید که دیدار قبل از ازدواج در کشور شما سنت شکنی محسوب می شود،شما شامل یک استثنا خواهید شد.
همچینین نوشته ایشون راه هایی امتحان شده دارند که بارها؟! جواب گرفتند و متوانند برای شما هم عمل کنند..همچنین اقدام از طریق سفارت مالزی یک امتیاز محسوب می شود.(!)
پاسخ
تشکر کنندگان:
راستش این سنت شکنی برای خانومهاست نه آقایون. یعنی شما نمیتونی بگی من چون ایرانیم، در کشور ما رسم نیست پسر قبل از ازدواج برود و دختری را ببیند. میتوانید بگید پدر دختر نذاشته اون به خاور میانه بیاد و شما هم نمیتونستید غیر از خاور میانه به جای دیگه ای سفر کنید چون بهتون ویزا نمیدادن یا هزینه اش زیاد میشده. شما ساکن مالزی هستید؟ اگه ساکن ایرانید فقط آنکارا و ابوظبی میتونید برید، نه مالزی
پدر ایشون اجازه نمیده توی مالزی یا قبرس همدیگه رو ببینید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، diako ، Acaro
دوست عزیز.
نه من ساکن ایران هستم،این که فرمودید که این قانون فقط مخصوص خانم هاست می تونید مستندی به من نشون بدبد فقط؟این وکیل خودش گفته که پرونده رو میاره مالزی.از یک لینکی فهمیدم که یک خانواده ایرانی از طریق ایشون موفق شدن(البته کیس مهاجرت سرمایه گذاری بوده اما تنها این وکیل موفق شده کارشون رو انجام بده)من بخشی از ایمیل ایشون رو براتون میفرستم.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
دوست عزیز تو ایران همچین قانونی‌ نیست و تمام دنیا می‌دونن اینو که قبل از ازدواج همه همدیگرو میبینن. حتی زمان پدر و مادرامونم می‌دیدن همدیگرو. فکر می‌کنید باور کنن همچین حرفیرو؟!!! شما اگه اینو بگید احتمالا میگن اگه واقعا تو همچین فرهنگی‌ بزرگ شدید نمی‌تونید تو آمریکا دوام بیارید.. من که تا حالا اینو نشنیده بودم و فکر هم نمیکنم منطقی‌ باشه. اگه ممکنه شما هم از وکیلتون یه آدرس معتبر بگیرید ببینیم اینو کجا نوشتن چون با این حساب مشکله خیلیا حل می‌شه
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: diako ، الهه سابق ، mercedeh2011
دوست عزیز،اینکه اینکار هم سخته و هم از نظر من ابلهانست من شکی توش ندارم.اما چنین چیزی وجود داره کاملا:

In general, the foreign-citizen fiancé(e) and U.S. citizen sponsor must have met in person within the past two years. USCIS may grant an exception to this requirement, based on extreme hardship for the U.S. citizen sponsor to personally meet the foreign-citizen fiancé(e), or, for example, if it is contrary in the U.S. citizen sponsor’s or foreign-citizen fiancé(e)’s culture for a man and woman to meet before marriage.

http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._2994.html

ولی من شکی ندارم بسیار سخته،و شاید غیر ممکن اما چاره ای ندارم چون خانواده اون همچنین اجازه ای نمیدن،من الان دارم تلاش میکنم برای دیدار در مالزی اقدام کنم اما اگر مسئله پدر و قضیه خاورمیانه هم حل شه مشکل وقت و مرخصی ایشون هست.شاید مجبور باشم این ریسک رو بکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق ، mercedeh2011
من منبعی ندارم که میگم واسه خانوماست. ولی عاقلانش اینه که هیچ منطقی قبول نمیکنه که خانواده پسر، به پسرشون اجازه ندن قبل از ازدواج بره و دختری رو ببینه. به علاوه اونا کاملا با فرهنگ ما آشنا هستن.
این که گفته پرونده رو به مالزی منتقل میکنه، خیلی عجیبه. چون وکیل در پروسه های نامزدی و ازدواج تنها کارش پر کردن فرمهاست و عملا کار دیگه ای برای انجام دادن نداره. محل مصاحبه فقط ابوظبی و آنکاراست و تغییر محل سفارت به هیچ وجه نمیتونه توسط وکیل انجام بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، girl
(2012-10-15 ساعت 22:56)soheilk نوشته:  سلام به همه دوستان Wink

خواستم از این تریبون به همه دوستان approve شدن نامزد اینجانب رو اعلام نمایم Big Grin فقط اینو بهتون بگم همونطور که همه توی مهاجرسرا میگن، مصاحبه اش خیلی خیلی خیلی خیلی آسون بوده و اصلا هیچکدوم از اون 3 کیلو مدرکی که برده بوده رو ازش نخواستن Big Grin سوال هم فقط ازش پرسیدن که چجوری باهم آشنا شدید، تو ایران دانشجویی؟ (بله) و میخوای بری اونجا درستو ادامه بدی؟ (بله)...همین !!! ظاهرا شکر خدا کلیرنس هم نخورده و بهش گفتند که یک هفته باید بمونه تو امارات تا ویزاش رو صادر کنند Cool

از همه دوستان بخاطر تمامی کمکهاشون ممنونم و امیدوارم که بقیه دوستان هم هرچه زودتر عاقبت به خیر بشن Wink
با سلام به دوستان عزیر و تبریک به دوستمون که کارشون درست شده
یه سوال داشتم از دوستانی که کارشون آنکاراست
به من گفتن به تازگی در سایت سفارت نوشتن که تمام کیس ها chek name میخورن ، خواهش میکنم اگه کسی به تازگی رفته یا کسی اطلاعی از این موضوع داره من رو هم از نگرانی در بیاره
نا امیدی
همان امید است
که بوی "نا" میگیرد
از بس که میماند ته دل...
پاسخ
تشکر کنندگان:
تازگی ها نیست دوست عزیز. ایرانیا همیشه چک نیم میخوردن و اف بی آی چک هم میخورن
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، girl
سلام داروخانه 13 آبان واکسن آنفولانزا آورده، قیمت 14500، منتها با نسخه پزشک میده، من دادم یکی از دوستام که پزشکه برام تو دفترچه بیمه نوشت و رفتم خود انستیتو پاستور زدم و تو کارتم هم وارد کرد. قیمت تزریق در انستیتو پاستور : 1000 تومان
یک سوال دارم:
تو ایمیلی که از سفارت برام اومده و روز مصاحبه رو مشخص کرده یک سری مدارک نوشته که باید همراه خودم داشته باشم که شامل اصل شناسنامه و پاسپورت و برگه مدیکال و مدارکی که رابطه نامزدیمون رو ثابت کنه و 240 $ که باید به بانک TEB واریز کنم، اما صحبتی از اسپانسر نکرده،
من قبلا همراه با فرمهایی که برای سفارت فرستاده بودم برگه مالیاتی نامزدم هم فرستادم که البته به نظر مبلغش خیلی زیاد نبود و ما فکر می کردیم که از ما کواسپانسر بخوان، اما همچین چیزی در ایمیلی که زدن نخواستن، به نظر شما اینکه از ما کو اسپانسر نخواستن یعنی نامزدم رو قبول کردن یا ممکنه روز مصاحبه بگن لازمه؟
اصلا ملاک پذیرش اسپانسر چیه؟
آبی که برآسود زمینش بخورد زود
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان