کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
(2013-01-26 ساعت 18:56)M@nSooooR نوشته:  بابا یکی تحویل بگیره، اینقدر تبریک بازاره که سوال منو اصلا هیچکس ندید، با اجازه سوالمو دوباره میپرسم:
ببخشید دوستان کسی اینجا هست که منتظر کلیر شدن باشه؟
امروز 53 روزه که از تاریخ مصاحبه ام در آنکارا میگذره اما هنوز خبری از کلیر شدن نیست!!
آفیسر به من گفت مراحل اداری شما بین 4 تا 6 هفته طول میکشه، من فکر میکردم حرفهاشون دقیقه اما انگار اونها هم مثل خودمونن
سلام
مصاحبه من 2 ژانویه بوده و به من گفتن 1 ماه تا 2 ماه طول میکشه ، ازشون پرسیدم ممکنه بیشتر از 2 ماه بشه ، گفت نه ، حالا هم منتظرم و هر روز سایت رو چک میکنم Sad
نا امیدی
همان امید است
که بوی "نا" میگیرد
از بس که میماند ته دل...
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق ، shabnam.84 ، dinadino228 ، Tomas
بچه ها؟ یه سؤال؟!!! این فرم هایی که باید پر شه واسه سفارت در آنکارا... مثلا ds.156
و یه عالمهء دیگه که میدونید.
اول اینکه باید آنلاین پر شه ، درسته؟
نامزدم واسم ایمیل کرده که من اینجا همه چیزای مربوط به خودمو پر کنم و واسش اسکن کنم و ایمیل کنم دوباره.
حالا یه چیزی، جاهایی که امضاء میخواد چی میشه؟؟!؟!Sad
دوباره اون باید همه رو که پر کرد پیرینت کنه؟ پستشون کنه؟؟ نمیشه جای منم امضاء کنه؟ آخه کلی امضاء روی برگهء سفید واسش فرستادم.
و یه چیز دیگه هم هست، من اینجا هیچ وقت کار دولتی نکردم و نداشتم،
به نظرتون توی فرمها که خواسته مثلا سابقه اشتغال خودتون رو بنویسید، اگه هیچی ننویسم چی میشه؟
نمیگن چه علاف بوده این همه سال!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!Sad
آخه من فقط تو شرکتهای آشناهام(تقریبآ) مشغول شدم و کارای پروژه ای...
حالا هم از ترس fbi check گفتم هیچی ننویسمSad
چی کار کنم!؟؟!؟!؟!Sad
نوع ویزا : K1 Rolleyes
سرویس سنتر: Vermont
رسید مدارک(سری اول) : (22may2012)
رسید مدارک بیشتر Sad7january2013)
تاریخ اپروو: (february\2013)
زمان مصاحبه : may 2013 دریافت ویزا : تقریبا یه ضربWink
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Tomas
دینا جان فرمها رو خودت باید پر کنی و امضا کنی و پست کنی به آنکارا. نیازی نیست بفرستی واسه نامزدت که
شغل رو بنویس housewife
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: dinadino228 ، girl ، Tomas
آخه مشکلن خیلی با این زبان من، میترسم یه چیزی رو اشتباه پر کنم. باید آنلاین پر شه حتما؟؟؟
میشه اون پر کنه ، ایمیل کنه واسه من ، از اینجا پست کنم دیگه؟
اینجوری خیالم راحت تره...
آها آره مینویسم خونه دار.
فقط مشکل اینه که باید آنلاین پر شه
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Tomas
نمیدونم باید آنلاین پر بشه یا نه. چون ما ازدواجیا که آنلاین چیزیو پر نمیکنیم. فقط بگو واست پر کنه و ایمیل کنه بعد خودت پرینت بگیر و امضا کن
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: dinadino228 ، girl ، Tomas
دینا همون بهتر که کار دولتی نکردی. اینجوری احتمالا چک نمیخوره بهت. یکی مثل من کار دولتی داشته باشه حتما شامل حالش میشه Smile
هیچ مشکلی هم نداره که بنویسی کار نکردی

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
غمم از زیستن بی تو در این لحظه ی پر دلهره است...
پاسخ
تشکر کنندگان: dinadino228 ، الهه سابق ، girl ، payamkj ، Tomas
سلام به همه ی دوستان Smile
یه سوال داشتم ، امروز نامه ی اپروال شدنمون به دست نامزدم رسید Smile ما آنکارا رو انتخاب کرده بودیم ولی الان میخواییم ایروان رو انتخاب کنیم چون میگن خیلی زودتر برا مصاحبه وقت میدن و کلا همه چیزشم بهتر از آنکارا و ابوظبی هست ، این مطلب درسته؟
بعدشم مثه اینکه باید 405$ بابت این کار واریز بشه! این پولو من باید موقعی که میرم ایروان با پول مصاحبه بدم یا نامزدم؟
ازتون ممنون میشم که مثه همیشه جواب سوالامو بدید Smile
من این سوالو تو بر ما چه میگذرد هم پرسیدم، ببخشید چون الان استرسم خیلی بالاست!
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
(2013-01-30 ساعت 00:39)houmanmir نوشته:  سلام به همه ی دوستان Smile
یه سوال داشتم ، امروز نامه ی اپروال شدنمون به دست نامزدم رسید Smile ما آنکارا رو انتخاب کرده بودیم ولی الان میخواییم ایروان رو انتخاب کنیم چون میگن خیلی زودتر برا مصاحبه وقت میدن و کلا همه چیزشم بهتر از آنکارا و ابوظبی هست ، این مطلب درسته؟
بعدشم مثه اینکه باید 405$ بابت این کار واریز بشه! این پولو من باید موقعی که میرم ایروان با پول مصاحبه بدم یا نامزدم؟
ازتون ممنون میشم که مثه همیشه جواب سوالامو بدید Smile
من این سوالو تو بر ما چه میگذرد هم پرسیدم، ببخشید چون الان استرسم خیلی بالاست!

طبق گفته های بچه ها ظاهرا ایروان بهتر و زودتر وقت می ده. در مورد این مبلغ اطلاعی ندارم اگه برای تعویض سفارت باشه که باید قبل از مصاحبه پرداخت بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، Tomas ، rrrraaaazzzz
سلام به همه دوستانه خوب مهاجر. من الان تو خونمون تو آمریکا هستم ، نمیدونم از کجا شروع کنم ، توی آنکارا آپارتمان گرفتیم البته نامزدم با کارتش تونست رزرو کنه، یکی‌ برای من و خانواده‌ام ، یکی‌ هم برای خودش ، نزدیک سفارت. اول که رفتم مدیکال ، همونطور که بچه‌های قبلی‌ گفتن ، کار‌ها کاملا مشخصه نگران هیچی‌ نباشین ، ازتون سوال میشه که می‌خواین xray خانوم انجام بعده یا فرق نداره من زدم فرق نداره ، اونجا یه کاور میدان میپشین و اصلا فرقی‌ نداره که آقا انجام بده، من وکسنمو زده بودم ، غیر از آنفلانزا، اما اشتباها وقتی‌ می‌پرسه آبله رو نگفتم گرفتم ، با اینکه تو کارتم آزمایش معلوم بود که گرفتم ، اما خودم اشتباه کردم اونام دوباره زد. راستی‌ سی‌دی که بهم داد روش تاریکه تولدم اشتباه بود که دوباره رفتم درست کرد که البته نمیدونم اصلا این سی‌دی چی‌ هست که برای ورود به آمریکا اصلا نمیخواستن. سفارتم که قبلا کامل توضیح دادن، فقط اینکه پولشو ما انلاین دادیم ، وقتی‌ نوبت تون بشه، باید ایستاده جواب بدین. سوال هم راجع به طریقه آشنایی، کجا می‌خواین ازدواج کنین ، خانواد‌ت چه نزری دارن، چه جوری خانواد‌ت با نامزدت صحبت می‌کنن ( نامزدم آمریکایی هست ) و سوالاتی از این قبیل ، اخرشم خوش آمد به آمریکا و گفت ۳ یا ۴ روز کاری دیگه برین پست ویزا تون حاضر .اینجوری شد که نامزدم خواست که باهاش بیام ، منم با کلی‌ تردید که هیچی‌ نیاوردم ، خدا فظی نکردم ، اما فکر کردم که خدا فظی سخته اینجوری بهتره ، به هر حل رفتیم بلیط گرفتیم ، با پروازی که نامزدم داشت، از آنکارا به استانبول ، بعد به نیویورک که ۱۰ ساعت و نیم طول کشید، بعد به واشنگتن که ۶ ساعت طول کشید، بماند که چه قد توی هر فرودگاه منتظر موندیم ، طولانی‌ بود اما به هر حل گذشت، تو استانبول یه سوالاتی کردن پاکتی که پست با ویزا میده رو گرفت اما باز نکرد، بعد هم وارد نیویورک که شدم رفتیم قسمت امیگریشین ، ۲ تا برگه‌ توی هواپیما به سمت آمریکا که برین میدن که پر کنین، اسم، ... . اونا رو به همراه مدارکی که با ویزا میدن اونجا گرفتن، انگشت نگری کردن عکس گرفت، به هر حل سخت نیست، دوباره سوال که کی‌ ازدواج می‌کنین، سعی‌ کردم چیزایی که بچه‌های گل قبلا گفته بودن رو تکرار نکنم، توی آنکارا هم با مترو توی کیزیلی همه جا میتونین برین ، همه تاکسی‌ها تاکسی متر دارن ، ما دو هفته بودیم .دوستتون دارم امیدوارم همتون همه کاراتون خوب پیش بره، موفق باشین .ببخشید اگه اشتباه تایپی داره.
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، leila.e ، Tomas ، Saeedv13 ، dinadino228 ، arian307 ، rrrraaaazzzz
تبریییییییییییییک میگم ملیسا جان. امیدوارم خوشبخت بشی Smile
عزیزم اگه ممکنه سفرنامه کامل رو تو قسمت سفرنامه ها بنویس.. فکر نکن تکراریه و نیازی نیست بنویسی. تکرار باعث میشه کسانی که میخوان برن مصاحبه با اطمینان بیشتری برن Smile
موفق و پیروز باشی Smile
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: melisa ، Tomas
دوستان یه سوال!
بعد از اینکه مدارک به دستشون میرسه کی ایمیل حاوی رسید نامبرو میدن؟ به چه عنوانه این ایمیل؟ ما مدارکمون طبق پیگیری از طریق رسید پستی 27 رسیده تگزاس.
ولی هنوز ایمیلی ندادن

ملیسا جان تبریک میگم و برات آرزوی خوشبختی میکنم.
نوع ویزا: k1. سرویس سنتر: ورمونت
ارسال مدارک: 22 ژانویه 2013-دریافت رسید نامبر:26 فبریه -اپرووال: 25 جولای-کیس نامبر: 14 آگوست- مصاحبه: آخر اکتبر، آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
(2013-01-31 ساعت 08:49)leila.e نوشته:  دوستان یه سوال!
بعد از اینکه مدارک به دستشون میرسه کی ایمیل حاوی رسید نامبرو میدن؟ به چه عنوانه این ایمیل؟ ما مدارکمون طبق پیگیری از طریق رسید پستی 27 رسیده تگزاس.
ولی هنوز ایمیلی ندادن

ملیسا جان تبریک میگم و برات آرزوی خوشبختی میکنم.

سلام دوست عزیز
این پروسه اکثرا 2 هفته بیشتر طول نمیکشه Smile
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: leila.e ، Tomas
ممنون دوست عزیز. شما خودتون به سرویس سنتر ورمونت فرستادین مدارکو؟ یا اونا خودشون به جای دیگه منتقل میکنن؟
نوع ویزا: k1. سرویس سنتر: ورمونت
ارسال مدارک: 22 ژانویه 2013-دریافت رسید نامبر:26 فبریه -اپرووال: 25 جولای-کیس نامبر: 14 آگوست- مصاحبه: آخر اکتبر، آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
ملیسا جان با تبریک فراوان، امیدوارم همیشه شاد و خوشبخت باشی.
یه سؤال: توی فرودگاه نیویورک من شنیدم یه فرم میدن که برای ویزای کار هست. تو گرفتی؟
مرسی.
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، melisa ، Tomas
بچه ها؟ ما از روزی که مدارک مجدد خواستن و فرستادیم، ۲۵ روزی گذشته. ۱۳ دی(۲ ژانویه) فرستادیم، ۱۸دی(۷ ژانویه) ایمیل دادن که مدارکتون رسیده. از ۲ هفته تا ۲ ماه جواب میدیم.
میخوام بدونم کسی این شرایط رو داشته تا به حال؟؟ اگه داشتین، کی جواب گرفتین؟؟؟
یعنی میزارن سر ۲ ماه جواب میدن؟؟؟ همون لحظه آخر!!!!
آخه من خیلییییییی نگراااااااانم!!!!!! دلم گرفته و خسته شدم....SadSadSad
همش میترسم نکنه دوباره مدرک بخوان و اپروو نکنن!!!!!Sad
کسی هست برای نامزدی که کارش اینقدر طول کشیده باشه؟( ۸ماه و ۲۰ روز ) از اولین اقدام تا الان!!!!Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، shabnam.84 ، rrrraaaazzzz ، Tomas

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان