کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربه ما در گرفتن گواهینامه
آخیششش چند وقت بود اینهمه نخندیده بودم خیلی خوش گذشت.:D
خوب با این اوصاف من بیخودی بعد از اینکه 4 ماه از ورودم میگذره دارم سعی میکنم از طریق http://www.iraniandrivers.com/licences/licencehome.aspx
گواهینامه بین المللی بگیرم نه؟؟ یا هنوزم اگر بگیرم به درد می خوره؟؟

من با ویزای توریستی وارد شدم و هنوز ویزام تغییر نکرده . نمی دونم می دونین با مثل من دارین گیج گیجی می خورین یا نه؟اما برای من جالب بود که درwashington state بدون social securoty number نه IDمی شه گرفت نه گواهینامه رانندگی. اما در کالیفرنیا هردوشو میشه گرفت.اما خوب تا 4 بار نپرسیدم باورم نشد:(
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، SH1A2R3 ، nedaba
سلام بچه‌ها من هفته دیگه امتحان عملی‌ رانندگی‌ دارم ، می‌خوام (یک جلسه )برم driving school . بهم قیمت داده ۱۳۰ دلار، آیا قیمتش همینه یا ارزونتر هم هست؟

من roseville سکرامنتو هستم
پاسخ
(2011-01-11 ساعت 04:06)mina_s نوشته:  سلام بچه‌ها من هفته دیگه امتحان عملی‌ رانندگی‌ دارم ، می‌خوام (یک جلسه )برم driving school . بهم قیمت داده ۱۳۰ دلار، آیا قیمتش همینه یا ارزونتر هم هست؟

دوست عزیز اگر شمارو ببره به محل امتحان و همونجا مسیر امتحان رو تمرین کنید چند بار خیلی خوبه و اگه هواستونو جمع کنید قبولید 100%.. مبلغشم زیاد بد نیست.Cool

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: mina_s ، maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba
(2011-01-11 ساعت 11:30)Hossein81 نوشته:  
(2011-01-11 ساعت 04:06)mina_s نوشته:  سلام بچه‌ها من هفته دیگه امتحان عملی‌ رانندگی‌ دارم ، می‌خوام (یک جلسه )برم driving school . بهم قیمت داده ۱۳۰ دلار، آیا قیمتش همینه یا ارزونتر هم هست؟

دوست عزیز اگر شمارو ببره به محل امتحان و همونجا مسیر امتحان رو تمرین کنید چند بار خیلی خوبه و اگه هواستونو جمع کنید قبولید 100%.. مبلغشم زیاد بد نیست.Cool
سلام دوست عزیز
اگر عضو کتابخانه هستید در کتابخانه سی دی هست که آموزش رانندگی به خوبی و اینکه چگونه رانندگی کنید را به شما خواهد داد سی دی بسیار خوبی است حتما تهیه کن اگر در کالیفرنیا هستید من آنرا دارم اگر خواستید آدرس می دهم که بیای بگیری و از ش استفاد کنی . ترس نداشته باش . متاسفانه حجمش زیاد است وگرنه توی سایت می گذاشتم برای چند تا از دوستان که خواستم ارسال کنم نشد

پاسخ
تشکر کنندگان: mina_s ، maaref ، SH1A2R3 ، Soap McTavish ، saba1100 ، nedaba
نکته ای بار ها بچه ها قبلا دوست داشتم باز من هم تاکید کنم و اون چیزی نیست جز استاپ ساین. آقا وقتی میگن توقف کامل یعنی چی؟ من به خاطر همین یک بار رد شدم میرسیدم جلو استاپ ساین و ترمز میکردم و بعد از دو ثانیه میرفتم وقتی افسر بهم گفت چهار تا استاپ ساین رو در کردی داشتم دیوونه میشدم . برگشت گفت وقتی رسیدی به استاپ باید کامل ترمز کنی و تو ذهنت آرو م بگی اس تی او پی و بعد نگاه کنی ببینی ماشینی میاد یا نه بعد حرکت کنی بری این یعنی توقف کامل به هر حال شما اشتباه من رو نکنید.
دیگه اینکه دوستان عزیزی که در دالاس امتحان میدهند اگر خدای نکرده دفعه اول رد شدند برای سری دوم، هممون روز که رد شدند میتونند برند تو صف وایسند شماره بگیرند وبرای یک روز دیگه وقت امتحانشون رو رزرو کنند مثلا برای ساعت 9 یا 10 روز بعد و لازم نیست که دوباره صبح زود برند. فکر کنم برای سری اول هم بشه این کارو کرد ولی خوب اگه عجله داشته باشید ممکنه اونروز شلوغ باشه و نوبتتون نشه پس سری اول بهتر ه همون 6 صبح اونجا باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، mohsen324 ، kianoush ، mina_s ، اليزا ، aadine ، sanaz2010 ، shaan ، Linspire ، mohsen66 ، maaref ، armido ، megaholding ، emankh101 ، DLT ، najibi ، aden ، armanbala ، MPU ، SH1A2R3 ، mhz_ir ، مریم رف ، nedaba ، azaliaa
کتایون جان
مشخصات CD رو میشه بدی که تهیه کنم؟ در کالیفرنیا هستم .با فیلمی که DMVتو سایتش گذاشته فرق داره ؟
مرسی
امیدوارم همه مون زودی قبول شیمRolleyes

(2011-01-11 ساعت 12:55)کتایون نوشته:  
(2011-01-11 ساعت 11:30)Hossein81 نوشته:  [quote='mina_s' pid='92165' dateline='1294702564']

سلام دوست عزیز
اگر عضو کتابخانه هستید در کتابخانه سی دی هست که آموزش رانندگی به خوبی و اینکه چگونه رانندگی کنید را به شما خواهد داد سی دی بسیار خوبی است حتما تهیه کن اگر در کالیفرنیا هستید من آنرا دارم اگر خواستید آدرس می دهم که بیای بگیری و از ش استفاد کنی . ترس نداشته باش . متاسفانه حجمش زیاد است وگرنه توی سایت می گذاشتم برای چند تا از دوستان که خواستم ارسال کنم نشد

پاسخ
تشکر کنندگان: mina_s ، sanaz2010 ، maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba
دوستان سلام
من گواهینامه ام رو بین المللی نکرده بودم از ایران اقدام کردند ایا به اصل گواهینامه هم نیازی هست یا همون گواهینامه بین المللی رو برام بفرستند کافیه ؟؟
و اینکه اگه اشتباه نکنم تو یکی از تاپیکها خونده بودم اگه گواهینامه بین المللی داشته باشیم نیازی نیست امتحان عملی بدیم ایا صحت داره یا نه؟؟من ایالت مریلند هستم .
پاسخ
(2011-01-12 ساعت 01:01)mojgank نوشته:  دوستان سلام
من گواهینامه ام رو بین المللی نکرده بودم از ایران اقدام کردند ایا به اصل گواهینامه هم نیازی هست یا همون گواهینامه بین المللی رو برام بفرستند کافیه ؟؟
و اینکه اگه اشتباه نکنم تو یکی از تاپیکها خونده بودم اگه گواهینامه بین المللی داشته باشیم نیازی نیست امتحان عملی بدیم ایا صحت داره یا نه؟؟من ایالت مریلند هستم .
اینجا ایالت به ایالت اوضاع فرق میکنه حتی وقتی ایالت را عوض میکنید در اکثر مواقع مجبورید دوباره امتحان آیین نامه بدهید. من تا به حال چنین چیزی نشنیده ام که گواهینامه بین المللی داشته باشیم امتحان عملی نمیگیرند اینها حتی گواهینامۀ ایالت بغلی خودشون رو قبول ندارند. درضمن در لس انجلس که ما هستیم اصلا برای گواهینامه بین المللی پشیزی ارزش قائل نیستند، در عوض با اصل گواهینامۀ ایران اجازۀ 3ماه رانندگی میدهند یعنی گواهینامه ایران را بیشتر قبول دارند. ولی حتما در مریلند اوضاع متفاوت است چون در اینجا هر ایالتی ساز خودش را میزند و قوانینشان فرق میکند بنابراین بهتر است یک مریلندی پیدا کنید و از او بپرسید و حرفهای ساکنان بقیۀ ایالتها از جمله مرا نشنیده بگیرید.

برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: kasra ، aadine ، soheilbadami ، mina_s ، emankh101 ، sanaz2010 ، mojgank ، maaref ، Pedram.mt ، najibi ، armanbala ، SH1A2R3 ، Soap McTavish ، nedaba
سلام به همگی
خانوما و آقایونیکه گواهینامه و یا آیدیشون به دستشون رسیده آیا EXPIRE date، پنج ساله درج شده براشون.؟
برای من هر دوتاش 9/2011 نوشته شده ..!! ولی فرمت قدیمیا 5 ساله نوشته شده ..چرا نمیدونم.!Sad
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: sanaz2010 ، maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba
(2011-01-13 ساعت 12:12)Hossein81 نوشته:  سلام به همگی
خانوما و آقایونیکه گواهینامه و یا آیدیشون به دستشون رسیده آیا EXPIRE date، پنج ساله درج شده براشون.؟
برای من هر دوتاش 9/2011 نوشته شده ..!! ولی فرمت قدیمیا 5 ساله نوشته شده ..چرا نمیدونم.!Sad

سلام.. من هر دوی گواهینامه و آی دی کالیفرنیا را در سال 2009 گرفتم، اعتبارش را برای من تا روز تولدم در سال 2014 درج کرده اند... یعنی میشه همون 5 سالی که شما گفتید....
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، maaref ، emankh101 ، najibi ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba
(2011-01-14 ساعت 00:33)nicole.gemini نوشته:  

سلام.. من هر دوی گواهینامه و آی دی کالیفرنیا را در سال 2009 گرفتم، اعتبارش را برای من تا روز تولدم در سال 2014 درج کرده اند... یعنی میشه همون 5 سالی که شما گفتید....

ظاهرا یه مسئله ای هست چون فرمت این کارتهای جدید تغییر کرده..Sad یکی از علمای به نام نظر دادند که امکان داره از روی ویزا تاریخ رو در نظر گرفتن ولی احتیاط واجب اینست که به DMV مراجعه کنم..این دیگه چه داستانیه خدا داند..Cool

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba
دوستان در مراجعه ای که به اداره DMV داشتم متوجه شدم که گیج بودم کارمندان آمریکایی دامن ما ببخشید شلوار مارو هم گرفته و با اینکه ویزای من مهاجرتی بوده دانشجویی فرض شده و اعتبار ID و Driver licence یکساله درج شده..!! ولی مسئول باجه پذیرش فرمودند که ماه آگست بیایید و در خواست بدهید تا هر دو اینها به صورت رایگان برای شما تمدید وارسال گردد ما هم که خیلی خوشحال هستیم به صورت خوشحالتر برگشتیمCool
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، sib 24 ، maaref ، armido ، najibi ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba
(2011-01-20 ساعت 10:31)Hossein81 نوشته:  دوستان در مراجعه ای که به اداره DMV داشتم متوجه شدم که گیج بودم کارمندان آمریکایی دامن ما ببخشید شلوار مارو هم گرفته و با اینکه ویزای من مهاجرتی بوده دانشجویی فرض شده و اعتبار ID و Driver licence یکساله درج شده..!! ولی مسئول باجه پذیرش فرمودند که ماه آگست بیایید و در خواست بدهید تا هر دو اینها به صورت رایگان برای شما تمدید وارسال گردد ما هم که خیلی خوشحال هستیم به صورت خوشحالتر برگشتیمCool
تو آمریکا اشتباه کارمندها نقل و نباته. اونهم در جاهای مهمی مثل دی ام وی و بانک. ولی خوبیش اینه که اصلا سعی نمیکنند اشتباهشون رو ماسمالی کنند و نه جرو بحث میکنند نه چیزی و خودشون خرابکاری رو درستش میکنند. فقط بدیش اینه که یکی نیست بگه تکلیف وقت تلف شدۀ ما ، استرس و مشغلۀ فکری که واسه آدم ایجاد میکنند ،این وسط چی میشه در این بلاد فوق پیشرفته و رویایی؟!
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، Hossein81 ، maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba
(2011-01-20 ساعت 10:31)Hossein81 نوشته:  دوستان در مراجعه ای که به اداره DMV داشتم متوجه شدم که گیج بودم کارمندان آمریکایی دامن ما ببخشید شلوار مارو هم گرفته و با اینکه ویزای من مهاجرتی بوده دانشجویی فرض شده و اعتبار ID و Driver licence یکساله درج شده..!! ولی مسئول باجه پذیرش فرمودند که ماه آگست بیایید و در خواست بدهید تا هر دو اینها به صورت رایگان برای شما تمدید وارسال گردد ما هم که خیلی خوشحال هستیم به صورت خوشحالتر برگشتیمCool

نکنه تا آگوست قوانینشون عوض بشه ؟؟ Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba
(2011-01-14 ساعت 00:33)nicole.gemini نوشته:  

سلام

دوست عزیز . گواهینامه ها کلاً 5 ساله صادر می شوند . ممکنه شما موقعی که برای دریافت گواهینامه ثبت نام می کردین ، یک مدرکی رو نشون دادین که تاریخ انقضاء اش تا 2011/9 بوده و به همین خاطر تاریخ انقضای گواهینامه رو هم به همون تاریخ زدن .

دقیقاً من هم همین مشکل رو دارم . یه بار از DMV زنگ زدن و گفتن یه مدرکی رو بهشون ببرم که تاریخ انقضاء اش به این زودی نباشه ، منم گرین کارت رو بردم به DMV نزدیک خونمون ولی بهم گفتن پرونده من در جریان هستش و فعلاً کاری نمیشه کرد . من منتظرم کارتم به دستم برسه تا دوباره به DMV برم و این جریان رو پیگیری کنم .

موفق باشین
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، maaref ، najibi ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان