کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربه ما در گرفتن گواهینامه
(2011-01-20 ساعت 10:31)Hossein81 نوشته:  دوستان در مراجعه ای که به اداره DMV داشتم متوجه شدم که گیج بودم کارمندان آمریکایی دامن ما ببخشید شلوار مارو هم گرفته و با اینکه ویزای من مهاجرتی بوده دانشجویی فرض شده و اعتبار ID و Driver licence یکساله درج شده..!! ولی مسئول باجه پذیرش فرمودند که ماه آگست بیایید و در خواست بدهید تا هر دو اینها به صورت رایگان برای شما تمدید وارسال گردد ما هم که خیلی خوشحال هستیم به صورت خوشحالتر برگشتیمCool

دانشجویی فرض نشده. همون مهاجرتی در نظر گرفتند. اگر گواهینامه بر اساس ویزای اقامتی در پاسپورت صادر بشه، از اونجا که اعتبار ویزا از تاریخ مهر ورودی به مدت یکسال هست، بنابراین تاریخ اعتبار گواهینامه اول هم در اصل یکساله است.

وقتی گرین کارت صادر بشه ، چون اعتبار اون 5 ساله است، در نتیجه گواهینامه صادر شده هم اعتبار 5 ساله خواهد داشت.

پاراگراف اول آدرس زیر، توضیح مختصری در این مورد داده:

http://www.dmv.ca.gov/pubs/hdbk/obtain_dl.htm?lang=en

نقل قول: Depending on the birth date/legal presence document you present, your first California DL/ID card may expire on the same date as your legal presence document.

پاسخ
تشکر کنندگان: payman R ، kianoush ، Hossein81 ، maaref ، mohsen66 ، armanbala ، MPU ، SH1A2R3 ، nedaba ، azaliaa
دوستان من اگه این مشکل از وطن بود میشد گفت یه چیزی ..ولی در این کشور فوق مدرن و آقای دنیا و جهان اول و هزار تا چیز دیگه این مسائل عجیبه.! البته الان دیگه عجیب نیستاWink
هستی جان ،دوست من در همین ایالت با همین شرایط گواهینامه 5 ساله گرفته.
ضمن اینکه برای ID حرفتون متین ولی در زمان صدور گواهینامه من گرینو 2ماه بود که داشتم و همینطور که میدونید تمام داستان زندگی ما تو سوشیال نامبر هست و به روز میشه به اضافه اینکه ویزای ما مهاجرتیه ولی اعتبارش یک سالست.. احتمال زیاد اینا روی همون اطلاعات ناقص اولیه گواهینامه رو هم صادر کردن.
ممنون از توضیحتون.

(2011-01-20 ساعت 22:50)shahrzad_a نوشته:  
(2011-01-20 ساعت 10:31)Hossein81 نوشته:  دوستان در مراجعه ای که به اداره DMV داشتم متوجه شدم که گیج بودم کارمندان آمریکایی دامن ما ببخشید شلوار مارو هم گرفته و با اینکه ویزای من مهاجرتی بوده دانشجویی فرض شده و اعتبار ID و Driver licence یکساله درج شده..!! ولی مسئول باجه پذیرش فرمودند که ماه آگست بیایید و در خواست بدهید تا هر دو اینها به صورت رایگان برای شما تمدید وارسال گردد ما هم که خیلی خوشحال هستیم به صورت خوشحالتر برگشتیمCool

نکنه تا آگوست قوانینشون عوض بشه ؟؟ Sad
شاید که احتمالا ..! بعضی اوقات ازین کارا کم انجام نمیدن.. Cool

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، Linspire ، rayan.s ، maaref ، armido ، emankh101 ، Pedram.mt ، Rainy ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba
من امروز رفتم امتحان آیین نامه در کالیفرنیا دادم.متاسفانه حدود ۳۰% سوال‌ها با چیزی که دوستان زحمت کشیده بودند و گذاشته بودند فرق داشت ولی‌ خوشبختانه من لب مرز قبول شدم.معاینه چشمشون خیلی‌ الکی‌ بود من باید عینکی میشدم ولی‌ با یکم تقلب نشدم
ARRIVAL DATE: JAN 14
CATEGORY: DV LOTTERY
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، Rainy ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba
(2011-03-01 ساعت 08:28)samira t نوشته:  من امروز رفتم امتحان آیین نامه در کالیفرنیا دادم.متاسفانه حدود ۳۰% سوال‌ها با چیزی که دوستان زحمت کشیده بودند و گذاشته بودند فرق داشت ولی‌ خوشبختانه من لب مرز قبول شدم.معاینه چشمشون خیلی‌ الکی‌ بود من باید عینکی میشدم ولی‌ با یکم تقلب نشدم
کاش یک کپی از سوالاتتون رو اگر دارید بذارید چون مثل اینکه هرازگاهی یکسری سوال اضافه میکنند که جدیده ولی اگر دوباره امتحان میدادید، می دیدید که یکی از سری سوالاتی که گذاشته ایم نصیبتان میشد. من هم همین اتفاق برام افتاد خیلی هم بیشتر از 30 درصد فرق داشت (کپیش در سایت هست)ولی همون موقع دوباره امتحان دادم و اینبار همون سوالاتی که بچه ها گذاشتند نصیبم شد.

برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، emankh101 ، maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba
(2011-03-01 ساعت 17:26)rasarasa نوشته:  
(2011-03-01 ساعت 08:28)samira t نوشته:  من امروز رفتم امتحان آیین نامه در کالیفرنیا دادم.متاسفانه حدود ۳۰% سوال‌ها با چیزی که دوستان زحمت کشیده بودند و گذاشته بودند فرق داشت ولی‌ خوشبختانه من لب مرز قبول شدم.معاینه چشمشون خیلی‌ الکی‌ بود من باید عینکی میشدم ولی‌ با یکم تقلب نشدم
کاش یک کپی از سوالاتتون رو اگر دارید بذارید چون مثل اینکه هرازگاهی یکسری سوال اضافه میکنند که جدیده ولی اگر دوباره امتحان میدادید، می دیدید که یکی از سری سوالاتی که گذاشته ایم نصیبتان میشد. من هم همین اتفاق برام افتاد خیلی هم بیشتر از 30 درصد فرق داشت (کپیش در سایت هست)ولی همون موقع دوباره امتحان دادم و اینبار همون سوالاتی که بچه ها گذاشتند نصیبم شد.

من سوال‌ها رو دارم ولی‌ امکان سکن کردنش برام وجود نداره. اگه کسی‌ لازم داشت دیگه خودم سوال‌های جدید رو تایپ می‌کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، maaref ، samadi2050 ، armanbala ، nedaba
(2011-03-02 ساعت 03:40)samira t نوشته:  
(2011-03-01 ساعت 17:26)rasarasa نوشته:  

من سوال‌ها رو دارم ولی‌ امکان سکن کردنش برام وجود نداره. اگه کسی‌ لازم داشت دیگه خودم سوال‌های جدید رو تایپ می‌کنم
نمیخواد اسکن کنید. ازش یک عکس با کیفیت بگیرید بذارید تو سایت هم کفایت میکنه . منم عکس گرفته بودم.

پاسخ
تشکر کنندگان: samira t ، hamed_gh ، Lamborghini ، emankh101 ، maaref ، armanbala ، nedaba
سارا جان سوالات مهاجرتی خاصی که تو مهاجرسرا تایپیک نداره رو چطور ازت بپرسم ؟ نه ایمیل داری نه پیام خصوصی . تو سیارت میشه بپرسم ؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنی
پاسخ
تشکر کنندگان: nedaba
(2011-03-02 ساعت 17:36)anab نوشته:  سارا جان سوالات مهاجرتی خاصی که تو مهاجرسرا تایپیک نداره رو چطور ازت بپرسم ؟ نه ایمیل داری نه پیام خصوصی . تو سیارت میشه بپرسم ؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنی
anab جان من ترجیح میدم هر کسی سوالی داره تو جای عمومی مثل مهاجرسرا بپرسه نه پیام خصوصی .چون شاید سوال شما سوال خیلیها باشد. من قبلا که پیام خصوصیم باز بود باید فقط جوابهام رو کپی پیست میکردم چون اکثرا سوالها مشابه بود ولی نمیدونم چرا خصوصی پرسیده میشد!! این شد که بستمش . شما هم سوالت رو در هرکدوم از تاپیکهای مرتبط مهاجرسرا بپرسی من قول میدم جواب بدم دوستمSmile

پاسخ
تشکر کنندگان: shr.jafari ، ساشا ، laili ، maaref ، armanbala ، MPU ، nedaba
سلام به بروبچ بامرام
اول خسه نباشی بگم به بربچی که این موضاعاتو ارسال کردن
من 3 هفته میشه که اومدم امریکا
قسمت ما کالیفرنیا شد
بعد کرفتن گرین کارت و کد امنیتی تو این چن وقت رفتم امتحانو دادم
بار اول قبول شدم با 1 اشتباه
من بیشتر کتابو معنی کردم ولی به نظر من بکار نیومد
همین سوالا که بروبچ گذاشتن کفایت میکنه
همینارو بخونید 100% قبولید
Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، admin ، hasti_banoo ، WIKIMAN ، emankh101 ، maaref ، armanbala ، nedaba
من اصل گواهینامه خودمو از ایران آوردم ولی‌ به dmv نگفتم و امتحان آیین نامه هم در کالیفرنیا دادم،با این وجود بهم ماشین اجاره میدن برای امتحان شهر؟و اینکه باز باید موقع امتحان صاحب بیمه‌ یا کس دیگه همراهم باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، nedaba
(2011-03-08 ساعت 05:26)samira t نوشته:  من اصل گواهینامه خودمو از ایران آوردم ولی‌ به dmv نگفتم و امتحان آیین نامه هم در کالیفرنیا دادم،با این وجود بهم ماشین اجاره میدن برای امتحان شهر؟و اینکه باز باید موقع امتحان صاحب بیمه‌ یا کس دیگه همراهم باشه؟
شما میتوانید اصل گواهینامه تان را ببرید دی ام وی و یک پرمیت 3ماهه رانندگی بگیرید. البته در دی ام وی نزدیک ما یکی از کارمندها ایرانی بود و او این کار را انجام میداد .نمیدانم جایی اگر کارمند ایرانی نداشته باشد از کجا میفهمند که آن گواهینامه است یا کارت دیگر. ولی با این پرمیت 3ماهه شما میتوانید با ماشین خودتان امتحان دهید در غیر اینصورت به دلیل نداشتن گواهینامه باید با ماشین شخص دیگری که همراهتان میاید امتحان دهید.
ما حتی ماشین و بیمه اش به نام خودمان بود و خریده بودیم و گواهینامه بین المللی هم داشتیم ولی به ماگفتند که نمیشود با ماشین خودمان امتحان دهیم چون گواهینامه بین المللی را هم قبول ندارند .
یک راه دیگر هم هست اینکه با یکی از این معلمهای رانندگی چند ساعتی کلاس بگیرید آنها خودشان ماشین به شما میدهند و درضمن معمولااینقدر آشنا در دی ام وی دارند که میتوانند شما را درنوبت زودتری قرار بدهند.

پاسخ
تشکر کنندگان: samira t ، ساشا ، Hossein81 ، Lamborghini ، emankh101 ، maaref ، armanbala ، ehsan1095 ، SH1A2R3 ، Soap McTavish ، nedaba
بچه ها من امتحانه تستی دادم و قبول شدم،حل میخام بدونم که واسه امتحانه عملی چه چیزائی رو میپرسن؟و امتحان میگیرن؟
مرسی

زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، SH1A2R3 ، nedaba
من امروز امتحان behind the wheel رو هم دادم و خدا رو شکر قبول شدم و مطمئنم شانسی بود چون من اصلا تمرین نکرده بودم و فقط قوانینو از you tube دیده بودم.زنگ زدم یکی‌ اومد منو برد تا dmv فقط ۳۰ دقیقه تا همون جا رفتم بابت ۲ساعت هم ۸۰ دلار دادم و با ۹ امتیاز منفی‌ قبول شدم
(2011-03-10 ساعت 06:30)Soofia نوشته:  بچه ها من امتحانه تستی دادم و قبول شدم،حل میخام بدونم که واسه امتحانه عملی چه چیزائی رو میپرسن؟و امتحان میگیرن؟
مرسی

من تازه امتحان دادم شاید بتونم کمک کنم.در یکی‌ از پست‌ها یکی‌ از دوستان زحمت کشیدند و یه برگه که مربوط به امتحانه گذاشتند و examiner هم دقیقا تمام اون‌ها رو چک می‌کنه.غیر از pre derive checklist دیگه چیزی از شما نمیپرسه به شما میگه چی‌ کار کن بد خطا هاتونو علامت میزنه در طول مدت رانندگی‌،امتحان من ۳۰ دقیقه طول کشید و کلی‌ منو دور چرخوند
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، frozen mind ، اليزا ، maaref ، najibi ، Rainy ، MPU ، SH1A2R3 ، Soap McTavish ، nedaba

سوالی داشتم از دوستانی که در آمریکا گواهینامه گرفتن و اینکه امتحان عملی رانندگی با ماشین دنده دار هستش یا دنده اتومات و اینکه گواهینامه های صادره در ایالت های مختلف برای خودروهای دنده دستی و اتومات متفاوت هست یا نه؟

ممنون
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba
دوست عزيز شما با ماشين خوتون بايد امتحان بدين قانوناً كه انتخاب خودتون هست ويا اينكه يه ماشين اجاره ميكننين كه اينم انتخاب خودتون هست
تاریخ مصاحبه : 2008 - 16 FEb
تاریخ کلیرشدن : 2011 20 feb
تاریخ دریافت ویزا : 2011 27 FEB
سفارت : ابوذبی
تاریخ پرواز: 2011- 15 jun
نوع کیس : EB3
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان