کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربه ما در گرفتن گواهینامه
bacheha age too orange county mikhahin emtehan bedin dmv santa ana nobat begirin chon oonja supervisoresh ye aghaye irani hast be name alex va kheili iraniharo rahnamai mikone.
شماره کیس: 2010AS00025XXX
تاریخ دریافت نامه قبول--2009-30JUNE
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2009-05-JULY
تاریخ کارنت شدن کیس:jun-15-2010
تاریخ دریافت نامه دوم:1aug
تاریخ مصاحبه:2010-25-aug
تاریخ دریافت کلیرنس:13sep
تاريخ دريافت ويزا 17sep
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، armanbala ، SH1A2R3 ، ali234 ، nedaba
(2011-03-08 ساعت 17:15)rasarasa نوشته:  
(2011-03-08 ساعت 05:26)samira t نوشته:  من اصل گواهینامه خودمو از ایران آوردم ولی‌ به dmv نگفتم و امتحان آیین نامه هم در کالیفرنیا دادم،با این وجود بهم ماشین اجاره میدن برای امتحان شهر؟و اینکه باز باید موقع امتحان صاحب بیمه‌ یا کس دیگه همراهم باشه؟
شما میتوانید اصل گواهینامه تان را ببرید دی ام وی و یک پرمیت 3ماهه رانندگی بگیرید. البته در دی ام وی نزدیک ما یکی از کارمندها ایرانی بود و او این کار را انجام میداد .نمیدانم جایی اگر کارمند ایرانی نداشته باشد از کجا میفهمند که آن گواهینامه است یا کارت دیگر. ولی با این پرمیت 3ماهه شما میتوانید با ماشین خودتان امتحان دهید در غیر اینصورت به دلیل نداشتن گواهینامه باید با ماشین شخص دیگری که همراهتان میاید امتحان دهید.
ما حتی ماشین و بیمه اش به نام خودمان بود و خریده بودیم و گواهینامه بین المللی هم داشتیم ولی به ماگفتند که نمیشود با ماشین خودمان امتحان دهیم چون گواهینامه بین المللی را هم قبول ندارند .
یک راه دیگر هم هست اینکه با یکی از این معلمهای رانندگی چند ساعتی کلاس بگیرید آنها خودشان ماشین به شما میدهند و درضمن معمولااینقدر آشنا در دی ام وی دارند که میتوانند شما را درنوبت زودتری قرار بدهند.

وقتی امتحان کتبی رو دادیم و پرمیت 3ماهه گرفتیم, نتیجه امتحان کتبی برای امتحان عملی باقی می مونه ؟ یا دوباره باید برای گواهینامه کالیفرنیا امتحان کتبی داد ؟؟ شرمنده از سوال احمقانه ام. اما آخه اینا خیلی خنگن هیچی ازشون بعیید نیست Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، ali234 ، nedaba
(2011-03-23 ساعت 21:46)shahrzad_a نوشته:  
(2011-03-08 ساعت 17:15)rasarasa نوشته:  [quote='samira t' pid='99145' dateline='1299545819']
من اصل گواهینامه خودمو از ایران آوردم ولی‌ به dmv نگفتم و امتحان آیین نامه هم در کالیفرنیا دادم،با این وجود بهم ماشین اجاره میدن برای امتحان شهر؟و اینکه باز باید موقع امتحان صاحب بیمه‌ یا کس دیگه همراهم باشه؟
شما میتوانید اصل گواهینامه تان را ببرید دی ام وی و یک پرمیت 3ماهه رانندگی بگیرید. البته در دی ام وی نزدیک ما یکی از کارمندها ایرانی بود و او این کار را انجام میداد .نمیدانم جایی اگر کارمند ایرانی نداشته باشد از کجا میفهمند که آن گواهینامه است یا کارت دیگر. ولی با این پرمیت 3ماهه شما میتوانید با ماشین خودتان امتحان دهید در غیر اینصورت به دلیل نداشتن گواهینامه باید با ماشین شخص دیگری که همراهتان میاید امتحان دهید.
ما حتی ماشین و بیمه اش به نام خودمان بود و خریده بودیم و گواهینامه بین المللی هم داشتیم ولی به ماگفتند که نمیشود با ماشین خودمان امتحان دهیم چون گواهینامه بین المللی را هم قبول ندارند .
یک راه دیگر هم هست اینکه با یکی از این معلمهای رانندگی چند ساعتی کلاس بگیرید آنها خودشان ماشین به شما میدهند و درضمن معمولااینقدر آشنا در دی ام وی دارند که میتوانند شما را درنوبت زودتری قرار بدهند.

وقتی امتحان کتبی رو دادیم و پرمیت 3ماهه گرفتیم, نتیجه امتحان کتبی برای امتحان عملی باقی می مونه ؟ یا دوباره باید برای گواهینامه کالیفرنیا امتحان کتبی داد ؟؟ شرمنده از سوال احمقانه ام. اما آخه اینا خیلی خنگن هیچی ازشون بعیید نیست Shy

emtehan katbi ta 3mah etebar dare va niazi be emtehan dobare nist magar to shahri 3 bar rad beshi oon moghe bayad dobare emtehan katbi bedi dar morede emetehan behind the wheel chand ta nokte ro bayad hatman raayat konid az hame mohemtar negah kardan az rooye shoone chap va rast va stop kamel dar jahaii ke stop sign dare age soali dashtin dar khedmat hastam
پاسخ
تشکر کنندگان: armanbala ، SH1A2R3 ، Soap McTavish ، nedaba
(2011-03-24 ساعت 11:36)BABAK نوشته:  emtehan katbi ta 3mah etebar dare va niazi be emtehan dobare nist magar to shahri 3 bar rad beshi oon moghe bayad dobare emtehan katbi bedi dar morede emetehan behind the wheel chand ta nokte ro bayad hatman raayat konid az hame mohemtar negah kardan az rooye shoone chap va rast va stop kamel dar jahaii ke stop sign dare age soali dashtin dar khedmat hastam

ممنونم از توضیحتون.اما می دونین منظورم چیه؟وفتی امتحان کتبی دادیم این نتیجه تا 3 ماه اعتبار داره.( البته فکر کنم بیشتر از 3ماه باشه) اما وقتی برای پرمیت اقدام می کنیم وارد پروسه ای بجز پروسه معمول شده ایم. مثل اینکه بگن نتیجه امتحان شما در پرونده پرمیت سه ماهه رانندگی هست و پرونده گواهینامه رانندگی کالیفرنیا ی شما خالیه و نتیجه امتحان کتبی توش نیست.
اینطوری نمیشه نه ؟ دوتا فایل جدا باز نمیشه که؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba
(2011-03-24 ساعت 21:39)shahrzad_a نوشته:  [quote='BABAK' pid='100593' dateline='1300950371']

emtehan katbi ta 3mah etebar dare va niazi be emtehan dobare nist magar to shahri 3 bar rad beshi oon moghe bayad dobare emtehan katbi bedi dar morede emetehan behind the wheel chand ta nokte ro bayad hatman raayat konid az hame mohemtar negah kardan az rooye shoone chap va rast va stop kamel dar jahaii ke stop sign dare age soali dashtin dar khedmat hastam

ممنونم از توضیحتون.اما می دونین منظورم چیه؟وفتی امتحان کتبی دادیم این نتیجه تا 3 ماه اعتبار داره.( البته فکر کنم بیشتر از 3ماه باشه) اما وقتی برای پرمیت اقدام می کنیم وارد پروسه ای بجز پروسه معمول شده ایم. مثل اینکه بگن نتیجه امتحان شما در پرونده پرمیت سه ماهه رانندگی هست و پرونده گواهینامه رانندگی کالیفرنیا ی شما خالیه و نتیجه امتحان کتبی توش نیست.
اینطوری نمیشه نه ؟ دوتا فایل جدا باز نمیشه که؟
na har joftesh yekiye yani ye emtehane katbi bara har dotash kafiye
شماره کیس: 2010AS00025XXX
تاریخ دریافت نامه قبول--2009-30JUNE
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2009-05-JULY
تاریخ کارنت شدن کیس:jun-15-2010
تاریخ دریافت نامه دوم:1aug
تاریخ مصاحبه:2010-25-aug
تاریخ دریافت کلیرنس:13sep
تاريخ دريافت ويزا 17sep
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba
سلام. امتحان کتبی فارسی در کالیفرنیا واسه منم دقیقا یکی از همین سوالاتی بود که بچه ها گذاشتن
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، emankh101 ، behzadb57 ، maaref ، SH1A2R3 ، ali234 ، kopol ، nedaba
با سلام به همه دوستان Smile

امروز لیست سوالات امتحان آئین نامه رانندگی ایالت تگزاس را براتون می‌گذارم.

قول ۱۰۰% که اگه هر کسی‌ این سوالات را بخونه حتما آئین نامه را قبول می‌شه.

سوالات در یه فایل ZIP و بصورت PDF هستن. ضمن اینکه گزینه صحیح هم نوشته شده و میتونید استفاده کنید.

یادآوری کنم که توی تگزاس برخلاف کالیفرنیا امتحان رانندگی بصورت فارسی نیست و کاملا انگلیسی‌ امتحان می‌گیرن ولی‌ به دو روش کامپیوتری و کاغذی.

امیدوارم که مفید باشه Smile

با آرزوی موفقیت همه دوستان مهاجرسرایی عزیز در همه مراحل SmileWink

http://www.4shared.com/file/wubm01Eu/Tex...cense.html
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
پاسخ
یک نکته مهم برای گرفتن گواهینامه وجود داره که من بهش برخوردم که می تونه برای دوستان دیگه هم پیش بیاد به خصوص اونایی که با ویزای نامزدی وارد آمریکا شدن.

بعد از امتحان شهر و برای گرفتن گواهینامه از شما مدرکی می خوان که تاریخ تولدتون و حضور قانونی شما رو تو آمریکا نشون بده (Birth date verification and legal presence requirements) که می تونه مدارک متنوعی باشه که تو سایت DMV به لیست کاملش اشاره شده. این مدرک برای ما تازه مهاجران پاسپورت و کارت I-94 هستش. اما نکته مهمی که وجود داره اینه که برای صدور گواهینامه باید حداقل 60 روز به تاریخ انقضای اون مدرک مونده باشه. در غیر این صورت گواهینامه شما رو صادر نمی کنن و شما باید مدرک دیگه ای نشون بدید که حداقل 60 روز اعتبار داشته باشه.

در این وضعیت اگر شما با پر کردن فرم I-485 برای گرین کارد اقدام کرده اید، سریعترین مدرکی که می تونه در این وضع به شما کمک کنه، فرم Notice of Action I-797 شماره 2 هستش که خبر از Approved شدن کیس شما میده و تاریخ اعتبار جدیدی رو برای ادامه حضور قانونی شما در آمریکا توش قید کرده. (فرم Notice of Action I-797 اولی فقط رسیدن مدارک شما رو خبر میده و اون اعتباری برای این موضوع نداره.)

این شرایط به خصوص برای اونایی که با ویزای نامزدی اومدن چون اعتبار کارت I-94 شون 90 روزه هستش می تونه پیش بیاد و اگر کمی دیر بجنبند، تو گرفتن گواهینامه دچار این مشکل خواهند شد.

در ضمن اگر از اعتبار همان مدرک بیشتر از 30 روز مونده باشه شما می تونید همه مراحل گرفتن گواهینامه که شامل امتحان شهر هم میشه رو بگذرونید ولی اگه از اعتبار اون مدرک کمتر از 30 روز مونده باشه، از ادامه مراحل کارتون جلوگیری میشه تا اینکه مدرک جدید رو ارائه کنید.

-------------------------------------------------------------------------------------

لینک مرجع:

درباره Birth date verification and legal presence requirements این لینک را ببینید:

http://dmv.ca.gov/dl/dl_info.htm#BDLP

راجع به کل موضوعی هم که توضیح دادم، اینجا را ببینید:

http://dmv.ca.gov/dl/dl_info.htm#ltlp

-------------------------------------------------------------------------------------

نمونه فرم Notice of Action I-797 شماره 2:

http://www.visajourney.com/gallery/album...s/NOA2.jpg

نمونه فرم Notice of Action I-797 شماره 1:

http://www.visajourney.com/gallery/album...s/NOA1.jpg

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، shahrzad_a ، hamed_gh ، DLT ، frozen mind ، maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، mehrnoosh6476 ، nedaba
دوستان عزیز
کسی تجربه گرفتن گواهینامه توی مریلند رو داره که ما رو راهنمایی کنه؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، nedaba
دوستان درود
برای اینکه دوستان بیشتر با روند امتحان آشنا بشوند . لازمه که روند خودم رو در هوستون تگزاس بنویسم
من از تهران گواهینامه بین المللی گرفتم . اومدم
خیلی ها در حین رانندگی از طرف پلیس جریمه شدند ولی من یکساله اینجام و جریمه نشدم و واقعا از روند اینکه آیا در اینجا گواهینامه بین المللی رو قبول دارند یا نه ، بی اطلاعم.... اما با همین گواهینامه بیمه ماشین بهم دادند.... خلاصه کم کم داشت تاریخ گواهینامه تمام میشد که یکسری جزوه به دستم رسید که در بالا نوشتم و دوست عزیزم dreamer60 هم زحمت کشیدند و در پست قبلی گذاشتند.
من این جزوه ها رو گرفتم ،خوندم و رفتم ... توی یک صف طولانی ایستادم و بعد شماره گرفتم و تا بیاد نوبتم بشه تقریبا 4 ساعتی طول کشید و توی اون هوای داغ حسابی داغ شدیم
نوبتم شد و 25 دلار دادم و ازم همونجا عکس گرفت ... و اطلاعاتم رو تکمیل کرد ( مراقب باشید اطلاعاتتون دقیق دقیق نوشته شده باشه)
من قبلا شنیده بودم که در تست آیین نامه ، شما حق انتخاب دارید که با کامپیوتر امتحان بدید یا بر روی برگه
منم میخواستم برگه رو انتخاب کنم... چون بعد از زدن تست مثلا اگر همه رو تمام میکردم میتوانستم باز یه نگاهی کنم ببینم درست زدم یا خیر ولی کامپیوتر اینطوری نیست و وقی یه سوال رو زدی همون لحظه بهت میگه که درست یا غلط زدی و میره سوال بعدی
اما متاسفانه فقط تست کامپیوتری بود
البته اشکالی نداره چون واقعا خیلی راحته... دقیقا سوالات از همه جزوات بود و اصلا هم مثل ایران سوال رو نمی پیچونند که نمیدونم ضریب هوشی شما رو تست کنند و ......
اما من به یک مشکلی بر خوردم و اونم این بود که به کامپیوتری افتادم که صفحه مونیتورش شفاف نبود و حسابی اذیت شدم و بعدش هم مردود
وقتی با مسئولش صحبت کردم بهم گفت که باید همون لحظه اول میگفتی که کامپیوترت رو تغییر بدیم
من بار دوم قبول شدم ... اما دوستان هر مشکلی رو دیدید همون لحظه بگید ..... چون بعدا قبول نمیکنند
خلاصه واقعا سوالاتش سادست فقط بدون جزوات کار سختی بود ( تا سه مرتبه هم حق امتحان دارید با همون 25 دلار ولی اگر قبول نشدید باز پروستون از اول شروع میشه و 25 دلار بیشتر)
بعد که این مرحله رو قبول شدم برام نوبت زد 20 روز دیگه برای امتحان شهر
بهر حال 20 روز دیگه هم رفتم و قبول شدم و ساده
مثل ایران بود اما بازم ساده تر
به همین سادگی
همون لحظه هم یه برگه موقت بهم داد تا بتوانم رانندگی کنم و گفت 3 هفته دیگه اصل گواهینامت میاد و همین هم شد
خلاصه بسیار ساده بود
باز میگم واقعا بدون جزوه ها کار سخت میشه
موفق باشید
بدرود

كاش در كتاب قطور زندگي سطري باشم ماندني
نه حاشيه اي از ياد رفتني

دوستان هنرمند و علاقه مند به هنر : http://mohajersara.com/forumdisplay.php?fid=56
پاسخ
Wink 
سلام دوستان
دوشنبه پیش رفتم برای امتحان گواهی نامه و راحت امتحان تستی را قبول شدم Tongueالبته از تمامی دوستان که سوالات امتحان در کالیفرنیا گذاشته اند تشکر می کنم همون سوالات بود البته فکر کنم بعضی از جوابها غلط علامت زده بودند من 2 تا اشتباه داشتم راستی فقط نیم ساعت خواندم و بقیه را در لبتاپ سیو کرده بودم تو همون سالون خوندم . اینجا همه ایستاده امتحان میدن .اون لحظه یاده ده ساله پیش که اولین بار امتحان آیین نامه دادم افتادم که 10 مراقب داشتیم . راستی یه پسره با زیر پراهنی (رکابی) عکس گواهی نامه انداخت که برام جالب بود. در ضمن من گواهی موقت دارم و حق رانندگی به تنهایی دارم. 1 ماه بعد امتحان شهر را باید بدمBig Grin
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، frozen mind ، behzadb57 ، OverLord ، AmericanHamid ، maaref ، najibi ، armanbala ، aziking ، SH1A2R3 ، iraniha ، ali234 ، nedaba
از اونجا که زیاد وقت نداشتم تمام این 13 صفحه رو بخونم ، لازم دونستم که یکی از راحت ترین و کم هزینه ترین راه های گرفتن گواهینامه رو خدمت شما عرض کنم .
برای استفاده از راه اولی که خواهم گفت باید از کارت دبیت بانکی تون استفاده کنید ، یعنی باید این کارت رو داشته باشید یا از مال یکی از دوستان و آشنایان استفاده بفرمائید .
راه اول : تشریف میبرید به یکی از این وب سایت هایی که مینویسم :
البته بعضی از ایالت ها این مورد درشون کار نمیکنه ولی اکثرا میتونید با سرچ کردن این جمله i drive safely با ذکر نام ایالتتون در گوگل سایت مورد نظر رو در ایالت خودتون پیدا کنید یا در ایالت همسایه که نزدیک باشه . کل هزینه ی لازم برای دریافت برگه ی قبولی امتحان کتبی 75 دلار هست . که پرداخت میکنید بعد هر 6 ساعت فیلم نگاه میکنید و آخرش هم امتحان میدید منتها شما هرچقدر که دوست دارید جواب غلط بدید چون اونقدر ازتون سوال رو میپرسه تا جواب درستش رو بزنید . این از این

راه دوم : کلاسهای آموزشی موجود در شهرتون که اونها هم safely هستن ، همین مبلغ رو دریافت میکنن و 6 ساعت فیلم براتون پخش میکنن و بعد سوالها رو همراه با جواب خدمتتون میدن شما هم پر میکنید و تحویلشون میدید . بعد هم قبول میشید .

من خودم از راه اول استفاده کردم ، هم قوانین رو بخوبی یاد گرفتم و هم در عرض یک روز امتحان دادم و با 25 دلار پرداخت اضافی همون فرداش هم برگه ی قبولیم رو از طریق پست ویژه دریافت نمودم .

موفق باشید . باز هم میگم تو بعضی ایالت ها مثل لاسوگاس از قرار معلوم از این خبرا نیست .
پاسخ
(2011-05-08 ساعت 06:21)emankh101 نوشته:  با سلام به همه دوستان Smile

امروز لیست سوالات امتحان آئین نامه رانندگی ایالت تگزاس را براتون می‌گذارم.

قول ۱۰۰% که اگه هر کسی‌ این سوالات را بخونه حتما آئین نامه را قبول می‌شه.

سوالات در یه فایل ZIP و بصورت PDF هستن. ضمن اینکه گزینه صحیح هم نوشته شده و میتونید استفاده کنید.

یادآوری کنم که توی تگزاس برخلاف کالیفرنیا امتحان رانندگی بصورت فارسی نیست و کاملا انگلیسی‌ امتحان می‌گیرن ولی‌ به دو روش کامپیوتری و کاغذی.

امیدوارم که مفید باشه Smile

با آرزوی موفقیت همه دوستان مهاجرسرایی عزیز در همه مراحل SmileWink

http://www.4shared.com/file/wubm01Eu/Tex...cense.html
دوستان کسی نمونه سوالات آیین نامه رانندگی دالاس رو نداره آپلود کنه ؟ این فایل در فوردشیر پاک شده.مرسی

کیس نامبر2010
ورود اول اکتبر 2010
ورود دوم:می2011
باآرزوی توفیق برای شما
someil=سمیل=اسماعیل=samuel
پاسخ
تشکر کنندگان: armanbala ، SH1A2R3 ، SANI HAGHIGHI ، yalda91 ، nedaba
دوستان عزیز
کسی تجربه گرفتن گواهینامه توی florida رو داره که ما رو راهنمایی کنه؟
ممنون
پاسخ
با سلام
گرفتن گواهینامه چقدر طول می کشه؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان