کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: مدت زمان ارسال فرم DS-230 و بقیه مدارک تا دریافت نامه مصاحبه برای کیس شما چقدر بود ؟
کمتر از یک ماه
11.76%
12 11.76%
یک ماه
3.92%
4 3.92%
یک ماه و نیم
4.90%
5 4.90%
دو ماه
5.88%
6 5.88%
دو ماه و نیم
2.94%
3 2.94%
سه ماه
2.94%
3 2.94%
چهار ماه
12.75%
13 12.75%
پنج ماه
6.86%
7 6.86%
شش ماه
15.69%
16 15.69%
يك سال
14.71%
15 14.71%
يك سال و نيم
6.86%
7 6.86%
دوسال
10.78%
11 10.78%
مجموع 102 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه
(2010-12-16 ساعت 17:55)usamilad نوشته:  سلام دوستان، ما 4 ژانویه مصاحبه داریم ولی متاسفانه، به دلیل تغییر آدرسمون invitation letter به دستمون نرسیده، حالا نظر شما چیه؟
البته در ایمیلی از سفارت خواستیم اگه ممکنه،دوباره بفرستند، با این وجود ..............

سلام و درود بر شما.
من یه خواهش دارم که هر کسی از این صفحه رد میشه! این اطلاعات رو با بقیه به اشتراک بذاره. از شما دوست عزیرم خواهشم همینه.
مهاجرت خانوادگی
گروه F؟
کیس نامبر: *****ANK2005
محل مصاحبه : آنکارا
دریافت نامه تا اپروال کیس و ارسال مدارک به ان.وی.سی :-----
دریافت در خواست 88$ و فرم 3032 : -----
دریافت درخواست ساپورت مالی با تائید واریز پول:-----
ارسال فرم 3032 با پست : -----
دریافت درخواست404$ : -----
ارسال فرم های مالی(اسپانسر) :-----
دریافت درخواست فرم 230 و مدارك خواسته شده با تائید واریز پول :----
ارسال فرم 230 و مدارك خواسته شده : -----
تکمیل مدارک در ان.وی.سی : -----
تاریخ دریافت نامه مصاحبه : ----
تاریخ مصاحبه : ----
تاریخ دریافت ویزا : ----

در رابطه با کیس شما دوست عزیز نگران نباشید. شما یه تماس با nvc بگیرید و ازشون در خولست کنید تا نامه رو براتون ای میل کنند و همومنو پرینت بگیرید. و تا اونجا که من دیدم, یه نسخه به ایجنت شما(آدرس آمریکا) و یک نسخه به آدرس خود شما میفرستن , که معمولا به آدرس آمریکا نامه زود تر میرسه.پس اگر آدرس آمریکاتون عوض شده؛ میتونید منتظره نامه ای که به آدرس خودتون فرستادن باشید. ولی تغییر آدرس رو حتما خبر بدید.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز ممنون بابت تذکرتون تا اونجا که تونستم اطلاعات رو کامل کردم، بذارید یه جور دیگه مشکلم رو بگم، ما آدرس خونه شیرازمون عوض شده و متاسفانه نامه سفارت به دستمون نرسیده، اون طرف آب هم فکر نکنم واسه عموم ایمیل شده باشه، تاریخ مصاحبه رو هم با مکاتبه با سفارت فهمیدیم، یعنی راستش داشتیم نگران میشدیم که چرا دعوت به مصاحبه نشدیم و اونا هم این جواب رو به ما دادند:

Dear Mr XXX,

Thank you for your email. Your appointment is scheduled for January 4, 2011 at 8 am. Appoinmtent letter was mailed to the applicant on November 2, 2010.

Thank you,

Communication Unit
Consular Section
US Embassy Abu Dhabi

البته ما یه ایمیل بهشون زدیم(به سفارت) و خواستیم، اگه ممکنه invitation letter رو به ما ایمیل کنند، با این وجود تا این لحظه که نکردن، شما پیشنهادی دارید؟
F4
Priority Date: 27 March2001
ارسال فرمهای سری اول: 7 مه 2009
کارنت شدن کیس (نوبت اول!): ژولای 2010
Interview: 4Jan 2011
کارنت شدن مجدد پس از عقبگرد ویزابولتن : 8 نوامبر 2012
VISA: 17Jan2013
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ما 1 ماه و 18 روز پیش فرم ds230 رو به nvc فرستادیم و بعد از یک ماه به ما ایمیل دادند که باید اصل شناسنامه را هم برایشان ارسال کنیم
الان 18 روز است که شناسنامه را فرستادیم اما خبری ازشوم نشده
می خواستم بدونم چقدر طول میکشه که جواب به ما بدهند؟
و اینکه چرا فقط از ما اصل شناسنامه خواسته اند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-17 ساعت 01:10)نیوشا نوشته:  سلام ما 1 ماه و 18 روز پیش فرم ds230 رو به nvc فرستادیم و بعد از یک ماه به ما ایمیل دادند که باید اصل شناسنامه را هم برایشان ارسال کنیم

تا اونجایی که من اطلاع دارم و طبق روالی که من واسه کیس خودم انجام دادم در هر مرحله ای که تقاضای مدارک کردند من فقط ترجمه رسمی مدارک را ارسال کردم. (حتی به غیر از ترجمه همراه با فرم I-130، برای فرم DS-230 هم جدا یکسری ترجمه ارسال کردم که احتمالا شما سری دوم را با فرم DS-230 ارسال نکردید)
اصل مدارک را در زمان مصاحبه باید ارائه داد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
خوب نامه ما هم آمد، هفته سوم مرداد فرستادیم مدارک رو و دیروز نامه مصاحبه آمد 10 بهمن هم ابوظبی مصاحبه مان هست
حالا ما میخوایم بندازیم خرداد
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، frozen mind ، usamilad ، Toranj
واقعاً ممنونم بخاطر جو صمیمیانه همکاری در انجمن

frozen mind جان،در پاسخ به سوالتون باید بگم چرا اتفاقاً در فرم DS230 ایمیل هم دادیم، ولی به هر حال ما الان هیچ گونه نامه دومی در دست نداریم، البته از طریق travel.state.gov یه فایل پی دی اف نامه دوم ابوظبی رو دانلود کردم(همون که تمامی مدارک لازم رو نوشته و عکس 4*3 نمونه روش هست) ولی دیگه شامل زمان و ساعت مصاحبه نمیشه، حالا به نظر خودم از اون ایمیلشون پرینت بگیرم تا بلکه یه حورائی این 2 تا رو به هم منگنه کنم و یه نامه دوم دست و پا کنم !

البته پیشاپیش از طریق ایمیل خواستیم که نامه دوم رو ایمیل کنند ولی تا بحال.......

پی نوشت : در پست قبلی منظورم از invitation letter همون appointment letter بود !
F4
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
(2010-12-17 ساعت 15:31)usamilad نوشته:  البته از طریق travel.state.gov یه فایل پی دی اف نامه دوم ابوظبی رو دانلود کردم(همون که تمامی مدارک لازم رو نوشته و عکس 4*3 نمونه روش هست) ولی دیگه شامل زمان و ساعت مصاحبه نمیشه، حالا به نظر خودم از اون ایمیلشون پرینت بگیرم تا بلکه یه حورائی این 2 تا رو به هم منگنه کنم و یه نامه دوم دست و پا کنم !

اگر تا زمان مصاحبه نامه دعوت به دستتون نرسید، حتما یکی از نامه هایی که تا بحال براتون از طرف NVC اومده و کیس نامبرتون در اون مشخص شده رو همراه ببرید. مخصوصا برای زمانی که به پزشک سفارت برای آزمایشات پزشکی مراجعه می کنید.

همینطور ایمیلی که از NVC براتون اومده و روز و ساعت مصاحبه رو معلوم کرده رو برای رفتن دکتر همراه ببرید.

زمان مصاحبه در همه موارد این نامه ها رو درخواست نمی کنند. ولی برای احتیاط یک نسخه از نامه های فوق رو هم برای سفارت همراه داشه باشید

نکته مهم در مورد ابوظبی اینه که بر خلاف اونچه در وب سایتش نوشته عکسهای 5 در 5 از شما می خواهند. گویا این 3 در 4 قدیمی است و هنوز سایت رو تغییر ندادند. بنابراین عکسها همون تمام رخ 5در 5 باشه. هم برای دکتر و هم سفارت.

موفق باشید

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، usamilad
چرا کسی جوابه منو نمیده؟1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-17 ساعت 22:39)نیوشا نوشته:  چرا کسی جوابه منو نمیده؟1

جواب شما را اینجا دادم:
http://mohajersara.com/...pid89024
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-17 ساعت 22:39)نیوشا نوشته:  چرا کسی جوابه منو نمیده؟1
البته این تاپیک خیلی مرتبط نبود با سوال شما!
و شما اصلا شرایط کیستونو نگفتید. ولی شما یا باید اصل شناسنامه و ترجمه
و یا کپی برابر اصل و ترجمه را همراه فرم 230 برای nvc می فرستادید. ولی شما اگر اصل شناسنامه تان را تا آن زمان لازم ندارید میتوانید بفرستید. دقت کنید که گذرنامه تان تا زمان مصاحبه حداقل 6 ماه زمان داشته باشد؛چون برای تعویض گذرنامه (اگر لازم شود) به شناسنامه نیاز دارید.در اینصورت او گذرنامه را تعویض کنید بعد شناسنامه ر بفرستید. شناسنامه شما را روز مصاحبه بهتون تحویل میدهند.

در کیس مادر بزرگ من یک سری مدارک را تاکید کردند که اصلشان را بفرستید و روز مصاحبه همه را پس دادند. پس چیز غیر طبیعی نیست. برای بررسی نظرات افیسر ها متفاوت است و ممکن است این درخواست را بکنند. ما هم که تقلب نکردیم که بترسیم پس بفرستید.

درود
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
(2010-12-17 ساعت 11:22)rbadboy85 نوشته:  خوب نامه ما هم آمد، هفته سوم مرداد فرستادیم مدارک رو و دیروز نامه مصاحبه آمد 10 بهمن هم ابوظبی مصاحبه مان هست

وایییییییییی من بیصبرانه منتظر رسیدن نامه مصاحبه هستم! 2 ماه هم گذشته از تکمیل مدارک!!!

بدینش به من اگه عجله ندارین Big Grin
کتگوری : F2A
تاریخ درخواست : OCT 2009
شماره پرونده : ABD2010XXXXXX
تاریخ تکمیل : OCT 2010
دریافت نامه مصاحبه: April 10 th 2012
مصاحبه: May 21 2012
محل مصاحبه: ابوظبی
دریافت ویزا: May 23 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، dreamer60
ببخشید من چند سوال درباره مدارک لازم در زمان مصاحبه داشتم:

1-پدرم شغل خود را درDS 230، از 30 سال پیش تا حالا، مدرس دانشگاه آزاد، اعلام کرده(که همینطور هم هست) به نظر شما به مصاحبه گر ترجمه کارت کانون کارشناسان دادگستریش و یا کارت بازنشستگی آموزش پرورش رو نشون بده یا نه؟ به نظر خودم این کار رو نکنه بهتره، چون FBI Check میخوریم !!!!

2-من الان ترم 5 صنایع هستم، لازم هست ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل و یا مدرک دیپلم یا حتی پیش دانشگاهی رو ترجمه کنم و ببرم؟

3-کسی که اسپانسرمون شده قبلاً تمام مدارک ساپورت مالی رو به NVC فرستاده و گویا تایید هم شده، ما دیگه نیاز به بردن Tax return 2009 که نداریم؟
F4
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-17 ساعت 01:10)نیوشا نوشته:  سلام ما 1 ماه و 18 روز پیش فرم ds230 رو به nvc فرستادیم و بعد از یک ماه به ما ایمیل دادند که باید اصل شناسنامه را هم برایشان ارسال کنیم

سلام نیوشا
شما بهتر است که زنگ بزنید و پیگیری کنید الان رو NVC زنگ میزنید اتومات اپراتور میگه که مدارک دریافت شده یا نه؟
نگران نباشید من خودم هم اصل شناسنامه را فرستادم هم اصل عقدنامه ام را بهرحال چیزیه که آفیسر درخواست میکنه و باید بفرستیم اما روز مصاحبه اصل روبرمیگردونن من خودم اصل را با TNT فرستادم و یک 10 روز بعد زنگ زدم گفت دریافت کردن این برای اینکه شما تنها کسی نیستی که اصل رو درخواست کردن
(2010-12-18 ساعت 13:24)Toranj نوشته:  
(2010-12-17 ساعت 11:22)rbadboy85 نوشته:  خوب نامه ما هم آمد، هفته سوم مرداد فرستادیم مدارک رو و دیروز نامه مصاحبه آمد 10 بهمن هم ابوظبی مصاحبه مان هست

وایییییییییی من بیصبرانه منتظر رسیدن نامه مصاحبه هستم! 2 ماه هم گذشته از تکمیل مدارک!!!

بدینش به من اگه عجله ندارین Big Grin

Big Grin ترنج راست میگه ما که 2 ماه گذشته و منتظریم جاتونو بدین ترنج جون ثواب داره بخدا Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Toranj ، frozen mind
سلام به دوستان عزیز،

سالی‌ که برای من پیش آمده اینه که ویزا بولتین این ماه رو که چک کردم نسبت به ماه پیش ۱۳ ماه به عقب برگشت،

در صورتیک من حتا کورنت شده بودم و کیس من تکیل شده و فقط مبیست منتظر وقت مصاحبه باشم،

کسی‌ می‌دونه که من الان در چه موقعیتی هستم؟زیرا ویزا بولتین ۸ ماه از prioriti date من هم افتاد به عقب.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-06-29 ساعت 09:34)rbadboy85 نوشته:  
(2010-06-29 ساعت 08:47)hanim نوشته:  پس فكر مي كنم شما بايد دانشجو باشيد. چون سربازي نرفتين و احتمالا كار دولتي نداشتين انشالله كه administrative process ‌هم نخواهيد داشت.

(2010-06-29 ساعت 08:39)rbadboy85 نوشته:  من یه بار میتونم از کشور خارج شم ولی مشکلم سر بعد از مصاحبه هست،اگه این جریان
Administrative Processing به ما بخوره دیگه نمیتونم برگردم ایران، معلوم نیست چقدر طول بکشه
مشکل الان اینه

خیر دوست عزیز، من الان سرباز هستم و پذیرش واسه فوق دارم واسه همین میتونم 1 بار خارج شم از کشور
همین امروز یه ایمیل دادن که مدارکتون ایناش کمه
سلام دوست عزیز
به نظر من شما اصلا نگران نباشید.
کارهایتان را بکنید که بروید. و برای مصاحبه که میروید تمام وسایل خودتونو ببرید. از همه ترجمه ها بیشتر از یکی ببرید. مبنا را بر این بگزارید که 4-6 هفته در آنکارا میمانید و بعد به امریکا میروید و یه بلیط هم برای 1 هفته بعد از انکارا به امریکا رزرو کنید که رفاندبل(قابل کنسل کردن و تغییر زمان) باشد.
در آنکارا شما میتوانید حتی خوابگاه ارزان پیدا کنید. خرج زندگی در انکارا خیلی خوبه(به نسبت جاهای دیگه که من بودم) اگر خواستید در هتل میتوانید چونه بزنید و تخفیف بگیرید و همان جا بمانید. خیلی خوش میگزره اگه تو هتل بمونید؛کلی دوست پیدا میکنید.فقط قبل سفر حتما خاطرات دوستان را بخوانید.
خوشبختانه ما ایرانی ها راحت تا 3 ماه تو ترکیه میتونیم بمونیم.و بیشتر هم بخوایید بمونید میتونید! باید به یه جایی برای تمدید اجازه خروج برید.
درود
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان