کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دالاس، ایالت تگزاس
با سلام
البته اگر مطلب خیلی باهتاپیک مربوط نبود منو ببخشید جایی رو پیدا نکردم برای این سوال
تو اروپا خیلی از کشور ها وقتی هنگام خرید مالیات می پردازی اگر قصد خروج از کشور رو داشته باشی تو فرودگاه اون مالیات رو (مالیات بر مصرف )به شما بر میگردونند تو تگزاس هم این قانون هست ؟ اگر دوستی تجربه داره تو این زمینه ممنون میشوم راهنمایی کند
2014AS2XXX
دریافت نامه اول 1MAY
دریافت نامه دوم13EPTEMBER
تاریخ مصاحبه ایروان27NOVEMBER
کلیرنس برگه خوشرنگ آبی
تعداد اعضای کیس 2
تاریخ دریافت ویزا 12jun2014 Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: sam11
سلام دوستان ما دوروزی هستش که رسیدیم دالاس و در یکی از شعب استودیو 6 نزدیک پلینو هستیم. لطفا دوستانی که مطلع هستند نزدیکترین شعبه اداره سوشیال رو به ما معرفی کنند. تمام جستجوهای من در گوگل و نقشه گوگل فواصل طولانی با کلی پیاده روی و اتوبوس سواری رو نشون میده.[عکس: 299c4e7f1af3b405da8702b74dbd2c2d.jpg]
کیس نامبر: **2014AS000000 (همسرم) / سفارت: آنکارا --> ایروان / ارسال فرمها : 8 June (ایمیل) / دریافت تاییدیه : 16 June / تاریخ دریافت نامه دوم: 13 September/ زمان مصاحبه : هفته اول نوامبر / کلیر همسرم: 21 می بعد از 199 روز و کلیر شدم خودم : روز 9 جولای ، ورود به خاک آمریکا در تاریخ 5 دسامبر ، /[/color] معرفی یک وسیله کاربردی 220V<->110V

پاسخ
تشکر کنندگان: hesam.inanloo ، jojo_hami ، radman87 ، yalda91 ، markopolos ، sam11
سلام جناب شفیعی رسیدن به خیر ..با زحمتای ما ؟
Catagory :F2B
Priority Date : 26APR2012
Case No : Yrv2013......

پس کی روزای خوب میاد؟ اصلا میاد عایا؟!!!Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: sam11
سلام دوستان.ما میخوایم از نزدیکای بوستون به دالاس یا همون حوالی move کنیم.تصمیم جدی هم داریم.مشکلات مختلفی اینجا داریم که اگه بخوام به همش اشاره کنم حوصله دوستان سر کیره.به نظر من دالاس گزینه مناسبی برای ما هست.تنها چیزی که ذهن مارو مشغول کرده کار هست.من خودم اینجا توی 1 ازمایشگاه اب و خاک کار میکنم در امدم زیاد نیست اما بد هم نیست سالی 35000 در میارم و همسرم هم دستیار دندانپزشک هست اما پارت تایم کار میکنه ساعتی 16 میگیره و کلا نزدیک 3 سالی هست اومدیم.باز هم میگم تنها نگرانی کار هست چون دیگه کار تو فروشگاه با درامد پایین زندگی مارو نمیچرخونه و نمیتونیم از 0 شروع کنیم.اگر دوستان میتونین کمکی بدین ممنون میشم.ما قرارداد خونمون تا june هست میخواهیم به هر ترتیبی شده خونه بعدی دالاس باشه.راستی برای رزیدنت شدن توی تگزاس چند وقت هست بعضیا میگن 1 سال بعشیام میگن 2 و برای همه دانشگاهها یکسان است؟اینجا ما برای خونه 3 خوابه نزدیک 1700 میدیم به نظرتون اونجا 2 خوابه 1100 پیدا میشه؟ببخشید پراکنده نوشتم اما واقعا اینجا خستمون کرده و واقعا قصد move داریم.پیشاپیش از کمک دوستاه ممنومیم Smile
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، yalda91 ، markopolos ، alirezanz ، sam11
[quote='alireza62' pid='566950' dateline='1417962286']
سلام دوستان.ما میخوایم از نزدیکای بوستون به دالاس یا همون حوالی move کنیم.تصمیم جدی هم داریم.مشکلات مختلفی اینجا داریم که اگه بخوام به همش اشاره کنم حوصله دوستان سر ***ه.به نظر من دالاس گزینه مناسبی برای ما هست.تنها چیزی که ذهن مارو مشغول کرده کار هست.من خودم اینجا توی 1 ازمایشگاه اب و خاک کار میکنم در امدم زیاد نیست اما بد هم نیست سالی 35000 در میارم و همسرم هم دستیار دندانپزشک هست اما پارت تایم کار میکنه ساعتی 16 میگیره و کلا نزدیک 3 سالی هست اومدیم.باز هم میگم تنها نگرانی کار هست چون دیگه کار تو فروشگاه با درامد پایین زندگی مارو نمیچرخونه و نمیتونیم از 0 شروع کنیم.اگر دوستان میتونین کمکی بدین ممنون میشم.ما قرارداد خونمون تا june هست میخواهیم به هر ترتیبی شده خونه بعدی دالاس باشه.راستی برای رزیدنت شدن توی تگزاس چند وقت هست بعضیا میگن 1 سال بعشیام میگن 2 و برای همه دانشگاهها یکسان است؟اینجا ما برای خونه 3 خوابه نزدیک 1700 میدیم به نظرتون اونجا 2 خوابه 1100 پیدا میشه؟ببخشید پراکنده نوشتم اما واقعا اینجا خستمون کرده و واقعا قصد move داریم.پیشاپیش از کمک دوستاه ممنومیم Smile

سلام
در مورد رشته خودتون اطلاعی ندارم اما همسرتون اگر سرتیفیکیت دارن اینجا کمتر از یک هفته کار پیدا میکنن نگران نباشید.
از سایت http://dallas.craigslist.org/ میتونید مطمئن بشید.
موفق باشید
ورود به امریکا: اکتبر2014

پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، yalda91 ، alirezanz ، sam11
سلام بر دالاس و دالاس نشینان. برای رشته های مهندسی مکانیک /هیدرودینامیک بازار کار در دالاس چجوریه؟؟؟
خدایا چنان کن سرانجام کار ، تو خشنود باشی و ما رستگار.....
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz
سلام به دوستان عزیزی که در حال تحقیق در مورد زمینه های کاری و شغلی در شهر های مختلف هستند .
به عرضتان برساند که با توجه به عدم توانایی اشراف کامل تجربیات ایرانیان عزیزی که عاشقانه در صدد انتقال تجربیات و برداشتهای شخصی خود به دیگر عزیزان هستند لازم است نکات حیاتی ذیل متذکر گردد:

- بدلیل ساختار شهری متفاوت بزرگترین اقتصاد جهان برداشت اقتصادی در شان این کشور لازمه شناخت و تحقیق بیش از پیش می باشد و با ارائه تک نسخه به قضیه نگاه ننمود.
- در هر شهر و ایالتی بطور کلی هزاران هزار فرصت شغلی در روز ساخته می شود و یا بالعکس از بین می رود.
- جهت پرواز در دنیای کاری امروز دو بال نیاز است یک زبان و دوم ارتباط و تحقیق از طریق اینترنت.
- بر خلاف باور بسیاری از هموطنانمان که بدنبال فرار از دیگر ایرانیان هستند زندگی در مناطقی که ایرانیان بیشتری دارد و برقراری ارتباط سالم و درست با دیگر عزیزان میتواند خصوصا در ابتدای راه هجرت راهگشای بسیاری از مسائل باشد.
- برای پیدا کردن شغل بسیار پسندیده تر است بر اساس تخصص و شغل مورد درخواست در مناطق مورد نظر جستجویی در گوگل مپ نموده و نام شرکت های آن منطقه را لیست نموده و بر روی نام آن شرکت کلیک نمایید و مستقیم آدرس وبسایت آن را خواهید یافت و همه شرکت ها بخشی برای استخدام دارند که میتوانید بی واسطه با مدیران آن شرکت ها تماس بگیرید و شانس خود را بیازمایید.

- در گوگل مپ در منطقه مورد نظر زوم کنید و عبارت کاریابی یا همان staffing را جستجو کنید لیستی از شرکت های کاریابی مشاهده مینمایید مثلا در پلینو بیش از 32 شرکت معتبر خواهید یافت که رزومه شما را دریافت می کنند و گاهی کمتر از یک هفته به شما وقت مصاحبه خواهند داد.
- مورد آخر اینکه در نظر داشته باشید انسان های بزرک و موفق و حتی ایرانیان موفق در همه جای دنیا برای شروع کاری را انتخاب نموده اند که لزوما فقط برای امرار معاش بوده و برای ماه ها و یا سالهای اول مهاجرت تا کسب مدارک و تجارب و سوابق شغلی مرتبط از انجام مشاغل غیر تخصصی ناگزیر خواهید بود.

با تشکر از توجه و مطالعه شما
پاسخ
(2014-12-07 ساعت 18:54)alireza62 نوشته:  سلام دوستان.ما میخوایم از نزدیکای بوستون به دالاس یا همون حوالی move کنیم.تصمیم جدی هم داریم.مشکلات مختلفی اینجا داریم که اگه بخوام به همش اشاره کنم حوصله دوستان سر ***ه.به نظر من د.......

اتفاقا دوست عزیز اگر اشاره میکردید به مشکلاتی که شما رو خسته کرده شاید بهتر میشد راهنمایی کرد. در هر صورت اینکه بخواهید از شغل و درامد فعلیتون بگذرید و جا عوض کنید ریسک کمی نداره و نمیدونم اگر فرزند هم دارید که اونم مشکلات خودش رو داره. به هر حال موفق باشین.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: alitab ، ofrfar ، jojo_hami ، alireza62 ، barfi1 ، alirezanz ، sam11
سلام بر پوست عزیز soheil جان.والا از مشکلات سرمای بیش از حد در واقم ما نزدیک به 6 ماه زمستان سرد داریم.دوروبرمون چندتا دوست داشتیم که به کالیفرنیا رفتن و دوست زیادی نداریم و اینجا ایرانی اصلا وجود نداره ولی ما به خاطر گرونی کالیفرنیا رو اصلا بهش فکر نمیکنیم.شهری که ما هستیم خیلی کوچک و سوتو کوره جمعیت زیاد spanish که همشون از پورتوریکو و دومنیکن هستن و اصلا ادمهای درستی نیستن فقط به خاطر منافعی که دولت میده اینجا هستن.با توجه به صحبتهای دوستان فکر کنم خونه اونورا بهتر و ارزونتر باشه اینجا برای 1 خوابه کوچک منطقه خوب که امن باشه نزدیک 1200 +پول گرما که در زمستان نزدیک به 300 در ماه میشه.ولی با توجه به تحقیقات اونجا از لحاظ کار وخانه شرایط بهتر است.ما هم اول دنبال کار هستیم اول کار را که پیدا کنیم به امید خدا میاییم.ولی اینجا مشکلاته دیگری هم هست که با زندگی کردن میشه درک کرد.البته میدونم هرجایی سختی خودش را دارد اما اینجا واقعا غیر قابل تحمل شده.خلاصه ما تصمیممونو گرفتین و امیدواریم با کمک خدا بتونیم بهترین راهو انتخاب کنیم.بازم ممنون بابت توجهتون.هر کسی نظری دارد خوشحال میشوم بدونم و از تجربیاته دوستان استفاده منیک.راستی بچه هنوز نه نداریم.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، barfi1 ، jojo_hami ، alirezanz ، sam11
(2014-12-07 ساعت 18:54)alireza62 نوشته:  سلام دوستان.ما میخوایم از نزدیکای بوستون به دالاس یا همون حوالی move کنیم.تصمیم جدی هم داریم.مشکلات مختلفی اینجا داریم که اگه بخوام به همش اشاره کنم حوصله دوستان سر ***ه.به نظر من دالاس گزینه مناسبی برای ما هست.تنها چیزی که ذهن مارو مشغول کرده کار هست.من خودم اینجا توی 1 ازمایشگاه اب و خاک کار میکنم در امدم زیاد نیست اما بد هم نیست سالی 35000 در میارم و همسرم هم دستیار دندانپزشک هست اما پارت تایم کار میکنه ساعتی 16 میگیره و کلا نزدیک 3 سالی هست اومدیم.باز هم میگم تنها نگرانی کار هست چون دیگه کار تو فروشگاه با درامد پایین زندگی مارو نمیچرخونه و نمیتونیم از 0 شروع کنیم.اگر دوستان میتونین کمکی بدین ممنون میشم.ما قرارداد خونمون تا june هست میخواهیم به هر ترتیبی شده خونه بعدی دالاس باشه.راستی برای رزیدنت شدن توی تگزاس چند وقت هست بعضیا میگن 1 سال بعشیام میگن 2 و برای همه دانشگاهها یکسان است؟اینجا ما برای خونه 3 خوابه نزدیک 1700 میدیم به نظرتون اونجا 2 خوابه 1100 پیدا میشه؟ببخشید پراکنده نوشتم اما واقعا اینجا خستمون کرده و واقعا قصد move داریم.پیشاپیش از کمک دوستاه ممنومیم Smile

سلام خواستم در مورد خونه بهتون دلگرمی داده باشم که اینجا در Plano که شهر خوبی برای زندگی هست، یه خونه یک خوابه در منطقه بسیار خوب و امن ، ماهی 830 دلار هست. بنابراین قبلا ورودتون رو به تگزاس خوش آمد می گیم Smile
شماره کیس: 4XXXX
رویت قبولی:Aug 2011
ارسال فرمهای اول و دوم :Oct 2011 و May 2012
مصاحبه:June 2012
دریافت کلیرنس:July 2012
دریافت ویزا:Aug 2012
ورود به آمریکا:Nov 2012
دریافت گرین کارتBig Grinec 2012
ورود مجدد: July 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، Rock ، barfi1 ، jojo_hami ، markopolos ، alirezanz ، sam11
(2014-12-11 ساعت 02:35)alireza62 نوشته:  سلام بر پوست عزیز soheil جان.والا از مشکلات سرمای بیش از حد در واقم ما نزدیک به 6 ماه زمستان سرد داریم.دوروبرمون چندتا دوست داشتیم ک.....
اگر اینطور که گفتید میتونید از اونجا شغلتون رو کانفرم کنید و بعد جابجا بشید که اصلا ریسکی ندارید. اما نکته دیگه ای هم که هست معمولا دستمزد در هر منطقه و شهر متناسب با سطح هزینه های همانجا هست مثلا اگر در سنفرنسیسکو هزینه زیاده دستمزد هم به همون نسبته بنابر این بهتره سطح دستمزدتون رو هم بدونین تا براورد بهتری داشته باشین.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: barfi1 ، alireza62 ، alirezanz ، sam11
دوستان سلام من دنبال یک ارایشگاه خوب واسه کوتاهی مو زنانه هستم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، sam11
(2014-12-11 ساعت 17:52)soufia نوشته:  دوستان سلام من دنبال یک ارایشگاه خوب واسه کوتاهی مو زنانه هستم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: azadeh212
با سلام کسی ارایشگاه مردانه در پلینو سراغ داره ؟ که خوب باشه
ممنون Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: odiseh ، jojo_hami ، sam11
با سلام
میخواستم بپرسم کسی در پلینو ارایشگاه مردانه خوب سراغ دارد؟
ممنون Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، markopolos

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان