کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2010-03-09 ساعت 12:02)behroozm نوشته:  دوست عزیز از استانبول به لوس آنجلس من رزرو گرفتم نفری 2000 لیر که حدود 1350 میشه... ولی منم موافقم ترکیش اکثرا مستقیم یا تو نیویورک توقف داره یا تو شیکاگو ، و این برای ما بهتره چون دیگه ویزای ترانزیت نمی خوایم.. و برای کساییکه می خوان بعد گرفتن ویزا از آنکارا برند بهترین حالته.. ولی از ایران کسائیکه مقیم آمریکا هستند کمتر می رند چون 2تا توقف داره ولی با klm , Lufthansa با یک توقف میرند لوس آنجلس... باز کسی اگه اطلاعات کاملتری داره ممنون میشم...

از تهران تا لس آنجلس با امارات هزینه‌اش کمتر از اینیه که شما گفتید که!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-03-09 ساعت 14:07)Hojjat نوشته:  
(2010-03-09 ساعت 12:02)behroozm نوشته:  دوست عزیز از استانبول به لوس آنجلس من رزرو گرفتم نفری 2000 لیر که حدود 1350 میشه... ولی منم موافقم ترکیش اکثرا مستقیم یا تو نیویورک توقف داره یا تو شیکاگو ، و این برای ما بهتره چون دیگه ویزای ترانزیت نمی خوایم.. و برای کساییکه می خوان بعد گرفتن ویزا از آنکارا برند بهترین حالته.. ولی از ایران کسائیکه مقیم آمریکا هستند کمتر می رند چون 2تا توقف داره ولی با klm , Lufthansa با یک توقف میرند لوس آنجلس... باز کسی اگه اطلاعات کاملتری داره ممنون میشم...

از تهران تا لس آنجلس با امارات هزینه‌اش کمتر از اینیه که شما گفتید که!

حجت عزیز ، ما می خواهیم بعد از گرفتن ویزامون تو آنکارا بریم لوس آنجلس ، منطقی نیست برگردیم دبی ، تا جائیکه من تحقیق کردم راحت ترین راهه کلا با توقفش 18 ساعته تا لوس آنجلس ...حالا باز در حال تحقیقم...
شماره کیس: 2010AS10300
تاریخ دریافت نامه قبولی: 18 Jun 2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 25 Jun 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: Viza Bulletin Jan 2010
تاریخ دریافت فرستادن نامه دوم: Dec 2009
تاریخ مصاحبه:Feb 2010
تاریخ دریافت کلیرنس: March2010 2
جمع تقریبی هزینه ها:
پاسخ
تشکر کنندگان:
من یه چیزایی راجع به تغییر وزن چمدان شنیدم مبنی بر اینکه هر مسافر اجازۀ حمل یک چمدان 25 کیلویی را دارد.
آیا صحت دارد؟
آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم
یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم
پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه ها کسی از هواپیمایی BMI یا بریتیش ایر لاین اطلاعاتی داره به من بده ؟
ظاهرا پرواز از لندن به لس آنجلس با 5 ساعت ترانزیت توسط هواپیمایی نیوزلند ایر ولز انجام میشه .
میخواستم بدونم اول اینکه پرواز خوب و مطمئنی هست ؟
درباره بار و چمدان ها کسی چیزی می دونه ؟
پرواز ترانزیته انگلیس نیاز به ویزای ترانزیت داره یا خیر ؟
برای من که ویزای نامزدی هستم آیا بلیط یک طرفه صادر میشه یا خیر ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
Zibaجان
من با bmi تا لندن رفتم،چمدون ها مقدار مجازش 23 کیلوئه و برای 23 کیلوی بعدی جریمه میدی ولی میارزه
کیفیت پرواز و خدمه و غذاهاش خیلی خوب،زیاد هم میرسند و مشکلی هم نیست
ویزای ترانزیت برای من که ویزای لاتاری مهاجرتی بود نمیخواست،شاید برای شما بخوان ولی ظاهرا تا جایی که من اطلاع دارم لندن اصلا ویزای ترانزیت نمیخواد
بار و چمدون من تاخیر داشت ولی از لندن به بعد! چون با خودم رسیده بود لندن و مشکلی نبود،یعنی با bmiمشکلی نبود،با BA معطل شده بود بنابر این سر وقت میگیرن 99%
یه طرفه بودنش هم فکر نکنم چون یادمه آژنسا تاکید میکردن شما اگه اجازه اقامت داری ما برات یه طرفه صادر میکنیم
فقط از همه دوستان خواهش میکنم 30جا!! تازه 40جا بشه چه بهتر! 40 جا آدرس و شماره تلفن مقصدتون توی آمریکا رو بنویسین! لندن کابوسیه اگه مثل من ایرادی پیش بیاد براتون! یه عده قُد زبون نفهم! اونم از نوع هندی تبارش! خلاصه اصلا رو اینترنت و تلفن عمومی سالن ترانزیت تا قبل از گیت و ارائه آدرس آمریکا توی فرودگاه هیدرو حساب نکنین! من آدرس و شماره تلفنمو 1 بار نوشته بودم و عدلی هم گمش کردم پشت صندلی هواپیما جا مونده بود،با بدبختی موبایل قرض کردم اونجا خلاصه حواستون 8دُنگش!!! جمع باشه لطفا!
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، Ziba ، kavoshgarnet ، meweadl ، SamiraN ، سارا کوچولو ، hasti_banoo ، bahram_fadakar ، aadine ، hassan2 ، payam62 ، kaspi
مهرداد جان هزینه بلیطت رو لطف میکنی بگی که چقدر شد؟
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-03-10 ساعت 16:58)merdax نوشته:  Zibaجان
من با bmi تا لندن رفتم،چمدون ها مقدار مجازش 23 کیلوئه و برای 23 کیلوی بعدی جریمه میدی ولی میارزه
مهرداد جان اگه من تا لندن برم و بعد از اون با نیوزلند ایر ولز برم چطور ؟
من شنیدم با توقف 6 ساعته در لندن میتونم با پرواز نیوزلند برم لس انجلس و میتونم دوتا چمدون 23 کیلو ببرم .
قیمت بلیط هم خیلی مناسبتر از لوفتانزاست و ظاهرا فاصله صندلی ها هم خیلی بیشتر و کیفیت پروازش هم خوبتر .
خیلی ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: merdax
(2010-03-09 ساعت 12:02)behroozm نوشته:  دوست عزیز از استانبول به لوس آنجلس من رزرو گرفتم نفری 2000 لیر که حدود 1350 میشه...
شما میتونید به سایت ترکیش برید و قیمتها رو ببینید که نوشته قیمت بلیط یکطرفه از استانبول تا لس آنجلس 979 لیر که میشه حدود 700 دلار.
مبلغی که شما فرمودید از قیمت بلیط رفت و برگشت هم بیشتر میشه.Smile
In the United States I will feel as if I were alive again
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-03-13 ساعت 10:43)joseph نوشته:  
(2010-03-09 ساعت 12:02)behroozm نوشته:  دوست عزیز از استانبول به لوس آنجلس من رزرو گرفتم نفری 2000 لیر که حدود 1350 میشه...
شما میتونید به سایت ترکیش برید و قیمتها رو ببینید که نوشته قیمت بلیط یکطرفه از استانبول تا لس آنجلس 979 لیر که میشه حدود 700 دلار.
دوست عزیز من هم از سایت خود ترکیش گرفتم ، رفت و برگشت هم گرفتم و یک روز سفرمو عقب انداختم تا ارزونتر بشه ، تازه من از استانبول این قیمت رو گرفتم ، آژانس از تهران قیمت داد نفری 2600!!! ، البته چون من تو عید می رم قیمتش بالاتره... و چون حتما باید به آنکارا برم بهترینش همون ترکیش بود ، پروازهای دیگه توقفاش بیشتر بود یا قیمتش خیلی بالاتر بود و اگر هم ارزونتر بود flexible نبود... از ایران هم اگه می خواستم برم تو اون تاریخ امارات قیمت 1570 جا می داد... شما کجا این قیمت را دیدید؟
جمع تقریبی هزینه ها:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-03-10 ساعت 17:13)Ziba نوشته:  
(2010-03-10 ساعت 16:58)merdax نوشته:  Zibaجان
مهرداد جان اگه من تا لندن برم و بعد از اون با نیوزلند ایر ولز برم چطور ؟
من شنیدم با توقف 6 ساعته در لندن میتونم با پرواز نیوزلند برم لس انجلس و میتونم دوتا چمدون 23 کیلو ببرم .
قیمت بلیط هم خیلی مناسبتر از لوفتانزاست و ظاهرا فاصله صندلی ها هم خیلی بیشتر و کیفیت پروازش هم خوبتر .
خیلی ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید.

والا من فقط درباره نیوزلندایرویز میدونم به تازگی بهترین سرویس از نظر جا و مکان نشستن و خوابیدن در اکونومی کلاسهای تمام دنیا رو داره ارائه میده!الان لینک ویدیوشو پیدا کنم میزارم،دقیقا اندازه بیزنس کلاسهای لوفتانزا!
باهاش سفر نداشتم کسی هم فکر نکنم بدونه ولی وضع قیمت و چمدوناشم که خودتون میگین عالیه! حداقلش اینه که یه تجربست دیگه،فقط یادتون باشه چون ایرلاین عوض میکنین 99%باید چمدونا رو توی لندن تحویل بگیرین و تحویل نیوزلندایرویز بدین! فقط از کند کاری و گیرای الکی توی لندن اصلا به دل نگیرین چیزی چون تجربه به من ثابت کرد نه تنها خود سفر بلکه تا 10 روز بعدشم زهرمارتون میشه خدایی نکرده! پس سر فرصت و با خواب مناسب و دوعدد ادویل توی جیب شلوار،به سلامتی راه بیفتین،بد هم به دلتون راه ندید
شرمنده دیر شد این جواب،درگیر بودم یه مقدار
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، Ziba ، aadine
(2010-03-13 ساعت 11:14)behroozm نوشته:  
(2010-03-13 ساعت 10:43)joseph نوشته:  
دوست عزیز من هم از سایت خود ترکیش گرفتم ، رفت و برگشت هم گرفتم و یک روز سفرمو عقب انداختم تا ارزونتر بشه ، تازه من از استانبول این قیمت رو گرفتم ، آژانس از تهران قیمت داد نفری 2600!!! ، البته چون من تو عید می رم قیمتش بالاتره... و چون حتما باید به آنکارا برم بهترینش همون ترکیش بود ، پروازهای دیگه توقفاش بیشتر بود یا قیمتش خیلی بالاتر بود و اگر هم ارزونتر بود flexible نبود... از ایران هم اگه می خواستم برم تو اون تاریخ امارات قیمت 1570 جا می داد... شما کجا این قیمت را دیدید؟
البته قیمتها متفاوته و دفتر ترکیش در تهران هم میخواد در این ایام از آب گل آلود ماهی بگیرهBig Grin
من از این سایت دیدن کردم و قیمتهای مختلفی داره که یه سرویس ارزون رو من دیدم و در ارسال قبلی هم گفتم.
http://www.thy.com/fa-IR/index.aspx
موفق باشید.Smile
In the United States I will feel as if I were alive again
پاسخ
تشکر کنندگان: behroozm
(2010-03-07 ساعت 20:32)reza22 نوشته:  سلام
نظرتون در رابطه ایرفلوت چیه؟
قیمتهاش مناسبه و هواپیماهاش تماما ایر باس و بویننگ هستش (غیر از داستان توپلفها Sad) چیز خاصی از ایر فلوت نشنیدیم و هر روز هم کلی پرواز داره.
لطفا از ایر فلوت هر اطلاعاتی دارید بیان کنید.
آقارضا چون میدونم خیلی اقتصادی فکرمیکنی بهت میگم.
اگه میتونی قیدچمدونهاتو بزنی حتما" این کاررو بکن.من یک بارتجربه این کار رودارم.که البته شانس آوردم چمدونم ساده وبدون قفل بود و ازدست سارقین درامان مونده بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: reza22
(2010-03-17 ساعت 01:58)kash نوشته:  سلام دوستان مها جرسرا

ما با پرواز ترکیش آمدیم و پرواز خوبی‌ بود و یکی‌ از چمدنها مون کاملا پاره بهمون تحویل دادن و چون یک پرواز داخلی‌ آمریکا داشتیم کلی‌ به دردسر افتادیم و پرواز داخلی‌ برامون کلی‌ چسب کاری کردن. و یک چمدان رو هم حسابی‌ گشت بودن و بهم ریخته بودن و برامون یک نامه هم توش گذشته بودن که این چمدان به دلیل امنیتی باز شده.

ما به شهر ادورزول در ایالت النو امدیم که خیلی جای خوبی هست ولی‌ ایرانی‌ کم داره.اگه سوالی در بار اینجا دارید درختمتم.

دوست عزیز ، ما هم بلیط ترکیش گرفتیم ، دفتر ترکیش استانبول به ما گفت هر نفر مجازه 2تا 23 کیلو ببره البته فقط پرواز ترکیش و در مورد پرواز داخلی گفت مربوط به ما نمی شه... ممکنه بفرمایید اونجا چطوری می تونند اضافه بار بگیرند؟ مگه ما بارها رو تو مقصد نهایی تحویل نمی گیریم؟ و اینکه کی مسئول چمدانهای ما تو آمریکاست؟ ترکیش یا شرکتی که پرواز داخلی باهاشه؟
جمع تقریبی هزینه ها:
پاسخ
تشکر کنندگان: aadine
(2010-03-13 ساعت 18:47)merdax نوشته:  
(2010-03-10 ساعت 17:13)Ziba نوشته:  [quote='merdax' pid='39938' dateline='1268224086']

والا من فقط درباره نیوزلندایرویز میدونم به تازگی بهترین سرویس از نظر جا و مکان نشستن و خوابیدن در اکونومی کلاسهای تمام دنیا رو داره ارائه میده!الان لینک ویدیوشو پیدا کنم میزارم،دقیقا اندازه بیزنس کلاسهای لوفتانزا!
باهاش سفر نداشتم کسی هم فکر نکنم بدونه ولی وضع قیمت و چمدوناشم که خودتون میگین عالیه! حداقلش اینه که یه تجربست دیگه،فقط یادتون باشه چون ایرلاین عوض میکنین 99%باید چمدونا رو توی لندن تحویل بگیرین و تحویل نیوزلندایرویز بدین! فقط از کند کاری و گیرای الکی توی لندن اصلا به دل نگیرین چیزی چون تجربه به من ثابت کرد نه تنها خود سفر بلکه تا 10 روز بعدشم زهرمارتون میشه خدایی نکرده! پس سر فرصت و با خواب مناسب و دوعدد ادویل توی جیب شلوار،به سلامتی راه بیفتین،بد هم به دلتون راه ندید
شرمنده دیر شد این جواب،درگیر بودم یه مقدار

مهرداد جان ممنون از جوابتون .
من پروازم رو با BMI گرفتم . بهم گفتن اگر یه بلیط داشته باشید لازم نیست بار رو تحویل بگیرید . ولی اگر دوتا بلیط داشته باشید باید بار رو تحویل بگیرید.
حالا بعد از پروازم حتما براتون مینویسم که پرواز چه کیفیتی داشت و چطور بود...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-03-17 ساعت 12:39)Hojjat نوشته:  
(2010-03-17 ساعت 08:15)behroozm نوشته:  دوست عزیز ، ما هم بلیط ترکیش گرفتیم ، دفتر ترکیش استانبول به ما گفت هر نفر مجازه 2تا 23 کیلو ببره البته فقط پرواز ترکیش و در مورد پرواز داخلی گفت مربوط به ما نمی شه... ممکنه بفرمایید اونجا چطوری می تونند اضافه بار بگیرند؟ مگه ما بارها رو تو مقصد نهایی تحویل نمی گیریم؟ و اینکه کی مسئول چمدانهای ما تو آمریکاست؟ ترکیش یا شرکتی که پرواز داخلی باهاشه؟
اگر سفر داخلی توی همون بلیط سفر بین‌المللی قید شده باشه خود به خود چمدون رو ترانسفر می‌کنن و در مقصد نهایی تحویل می‌گیرید. در غیر این صورت، مسئولیت تحویل گرفتنش از پرواز خارجی و دادنش به پرواز داخلی با خودتون خواهد بود.
پروازهای داخلی در آمریکا تنوع دارن. بعضی شرکت‌ها فقط یک carry-on برای داخل هواپیما قبول می‌کنن و برای هر چمدونی که بره تو بار پول می‌گیرن. بعضی‌ها هم یک چمدون رو رایگان می‌گیرن اما تعداد این گروه دوم خیلی کمه.
در جواب قسمت آخر باید بگم بستگی داره که کی گمشون کنه! اگر پرواز داخلی بلیط جداست و خودتون باید چمدون رو از ترکیش بگیرید و به داخلی بدید، جواب واضح خواهد بود! اگر ترکیش کم داد اون مسئوله، اگر ترکیش درست داد و داخلی کم رسوند اون مسئوله.

ممنون از جوابتون، من بلیطمو آنلاین خودم گرفتم در یک پکیج که در توضیحاتش نوشته مسیر اول با ترکیشه و بعدی با امریکن ایرلاینزه و وقتی با دفترشون تو استانبول در مورد بار مجاز صحبت کردم گفتن تا اونجاییکه با ترکیش هستید نفری 2 تا 23 کیلو مجازید ، بقیش بستگی به ایرلاین بعدی داره که چقدر قابل قبوله!!! که اصلا منطقی نیست چون ما بلیطو از سایت ترکیش خریدیم .. ، البته من شنیدم چون ما دفعه اول هست می ریم و مهاجریم زیاد رو وزن بارمون گیر نمی دن... تجربه ای در این زمینه هست ممنون می شم راهنمایی کنید.
جمع تقریبی هزینه ها:
پاسخ
تشکر کنندگان: Jav3 ، زری وحدتی

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان