کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2010-03-18 ساعت 11:19)behroozm نوشته:  
(2010-03-17 ساعت 12:39)Hojjat نوشته:  
(2010-03-17 ساعت 08:15)behroozm نوشته:  دوست عزیز ، ما هم بلیط ترکیش گرفتیم ، دفتر ترکیش استانبول به ما گفت هر نفر مجازه 2تا 23 کیلو ببره البته فقط پرواز ترکیش و در مورد پرواز داخلی گفت مربوط به ما نمی شه... ممکنه بفرمایید اونجا چطوری می تونند اضافه بار بگیرند؟ مگه ما بارها رو تو مقصد نهایی تحویل نمی گیریم؟ و اینکه کی مسئول چمدانهای ما تو آمریکاست؟ ترکیش یا شرکتی که پرواز داخلی باهاشه؟
اگر سفر داخلی توی همون بلیط سفر بین‌المللی قید شده باشه خود به خود چمدون رو ترانسفر می‌کنن و در مقصد نهایی تحویل می‌گیرید. در غیر این صورت، مسئولیت تحویل گرفتنش از پرواز خارجی و دادنش به پرواز داخلی با خودتون خواهد بود.
پروازهای داخلی در آمریکا تنوع دارن. بعضی شرکت‌ها فقط یک carry-on برای داخل هواپیما قبول می‌کنن و برای هر چمدونی که بره تو بار پول می‌گیرن. بعضی‌ها هم یک چمدون رو رایگان می‌گیرن اما تعداد این گروه دوم خیلی کمه.
در جواب قسمت آخر باید بگم بستگی داره که کی گمشون کنه! اگر پرواز داخلی بلیط جداست و خودتون باید چمدون رو از ترکیش بگیرید و به داخلی بدید، جواب واضح خواهد بود! اگر ترکیش کم داد اون مسئوله، اگر ترکیش درست داد و داخلی کم رسوند اون مسئوله.

ممنون از جوابتون، من بلیطمو آنلاین خودم گرفتم در یک پکیج که در توضیحاتش نوشته مسیر اول با ترکیشه و بعدی با امریکن ایرلاینزه و وقتی با دفترشون تو استانبول در مورد بار مجاز صحبت کردم گفتن تا اونجاییکه با ترکیش هستید نفری 2 تا 23 کیلو مجازید ، بقیش بستگی به ایرلاین بعدی داره که چقدر قابل قبوله!!! که اصلا منطقی نیست چون ما بلیطو از سایت ترکیش خریدیم .. ، البته من شنیدم چون ما دفعه اول هست می ریم و مهاجریم زیاد رو وزن بارمون گیر نمی دن... تجربه ای در این زمینه هست ممنون می شم راهنمایی کنید.

باتوجه به اینکه شما اولین بارتونه که دارید وارد امریکا میشید بایدهنگام وروددریکی ازفرودگاه های بین المللی حتما" بارتون رو تحویل بگیرید برای چک کردن توسط گمرک.پس چه بلیط داخلی شما جداباشه وچه نباشه بارتون باید درهنگام ورودچک بشه.اوکی؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behroozm
ما دیشب رسیدیم لوس آنجلس ، همین هم بود بارمونو تو استانبول بارکدشو لوس آنجلس و شیکاگو زدند و کارت پرواز اون سمت هم دادند و کلا پرواز بدی نبود با ترکیش و اکثرا آمریکایی بودند... 11.5 ساعت تا شیکاگو ولی بارمونو و شیکاگو باید می گرفتیم و بعد از گمرک و چکش دوباره می دادیم بین دو پرواز حدود 2ساعت زمان بود و با اونکه قسمت مهاجرتش فقط ما بودیم بازم وقتی کارمون تمام شد نیم ساعت به پرواز بود و کسی نبود بارمونو بگیره مسئول اامریکن ایرلاین خیلی آدم خوبی بود گفت بذارید رو رول براتون می فرستیم خودتون هم شاید به پرواز برسید که متاسفانه ترمینالش جای دیگه بود و باید با ترن میرفتیم ،خلاصه همه راه رو دویدیم ولی خودتون می دونید تا می فهمند ایرانی هستیم کلی گیر می دهند ما رو بردند تو یک اتاق شیشه ای و بازرسی بدنی کردند و تمام وسایلمونو گشتند و با پنبه مایعی به دستامون و وسایلمون زدند و ...خلاصه با هزار بدبختی و دویدن به پرواز رسیدیم.. امریکن ایرلاین مهماندارای خیلی خیلی خوبی داره برعکس ترکیش که انگار ارث پدریشونو می خواهند ولی پذیرایی در 3.5 ساعت نوشیدنی معمول رو داره و غذا و ..پولیه.. خلاصه ما رسیدیم ولی بارمون نبود و بعد از مراجعه گفتند با پرواز بعدی داره میاد که نیم ساعت دیگه می شینه خلاصه ما هم مجبور شذیم بمونیم تا بارمون بیاد. نکته جالب اینجا بود که تو پرواز دوم بارمونو کسی وزن نکرد که اضافه بار بگیرند..
شماره کیس: 2010AS10300
تاریخ دریافت نامه قبولی: 18 Jun 2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 25 Jun 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: Viza Bulletin Jan 2010
تاریخ دریافت فرستادن نامه دوم: Dec 2009
تاریخ مصاحبه:Feb 2010
تاریخ دریافت کلیرنس: March2010 2
جمع تقریبی هزینه ها:
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، payman R ، farzad101 ، Jav3 ، مانترا ، payam62 ، godot ، زری وحدتی
احتمالاً اگر اضافه‌بار داشته باشید برای پروازهای متصل به هم همون اول کار همهٔ پول رو می‌گیرن.
پاسخ
تشکر کنندگان: behroozm ، honareirani ، kavoshgarnet
سلام خدمت همه دوستان
یه سری سوال برام پیش اومده که ممنون میشم راهنماییم کنید
من حدود 1 ماه دیگه دارم برای دریافت ویزا دوباره میرم انکارا و اگه خدا بخواد ایشالا ویزامو بگیرم و دیگه قصد برگشت به ایران رو ندارم و تصمیم دارم از انکارا مستقیم برم USA .
کسی در مورد تهیه بلیط از ترکیه به USA چیزی میدونه ؟ چه مدت زمان میبره؟ یعنی ایا بلافاصله میتونم بلیط بگیرم؟ هزینش چقدره ؟
گاهی گمان نمی کنی ولی میشود/گاهی نمی شود نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است/گاهی نگفته قرعه به نام تو میشود
گاهی گدای گدای گدایی و بخت با تو نیست/گاهی تمام شهر گدای تو میشود
پاسخ
تشکر کنندگان:
در مورد این کمی قبل تر توضیح داده شده. کلمه «ترکیش» یا Turkish رو اگر جستجو کنید هم راهنمایی‌هایی پیدا می‌کنید.

اما در حالت کلی، توصیه من اینه که بلیط رو از قبل بگیرید. اصولاً کلاس‌های اکونومی (Economy Class) چند تا هستن با قیمت‌های مختلف (اسم‌هایی مثل M و Y و V و غیره دارن). اصولاً همیشه این کلاس‌ها از ارزون به گرون فروخته می‌شه. اگر شما دیر اقدام کنید بلیط ارزون گیرتون نمی‌آد و گاهی اختلاف فیمت به حدود سی درصد یا بیشتر هم می‌رسه. این در حالی که تفاوت عمده دیگه‌ای بین این‌ها نیست (مثلاً این طور نیست که ردیف‌های جلوتر مخصوص کلاس‌های ارزون یا گرون باشن).

ظاهراً بیشتر پروازهای ترکیش برای آمریکا از استانبول انجام می‌شه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، honareirani ، sepehr_sp ، kavoshgarnet ، Jav3
ججت جان حرفت کاملا درسته اما همیشه اینجوری نیست.

گاهی پیش میاد توی فصلی که نمی شه میزان تقاضا برای پرواز رو پیش بینی کرد، فروش رو از کلاس های گرون شروع کنند و نزدیک های پرواز به دلیل جلوگیری از خالی موندن صندلی ها و کمتر کردن ضرر، ناگهان کلاس های ارزون و تخفیف دار رو باز کنن و یا حتی Special Offer بگذارند.

(2010-04-01 ساعت 10:50)Hojjat نوشته:  در مورد این کمی قبل تر توضیح داده شده. کلمه «ترکیش» یا Turkish رو اگر جستجو کنید هم راهنمایی‌هایی پیدا می‌کنید.

اما در حالت کلی، توصیه من اینه که بلیط رو از قبل بگیرید. اصولاً کلاس‌های اکونومی (Economy Class) چند تا هستن با قیمت‌های مختلف (اسم‌هایی مثل M و Y و V و غیره دارن). اصولاً همیشه این کلاس‌ها از ارزون به گرون فروخته می‌شه. اگر شما دیر اقدام کنید بلیط ارزون گیرتون نمی‌آد و گاهی اختلاف فیمت به حدود سی درصد یا بیشتر هم می‌رسه. این در حالی که تفاوت عمده دیگه‌ای بین این‌ها نیست (مثلاً این طور نیست که ردیف‌های جلوتر مخصوص کلاس‌های ارزون یا گرون باشن).

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، honareirani ، Shahoo52
(2010-04-01 ساعت 10:28)sepehr_sp نوشته:  سلام خدمت همه دوستان
من حدود 1 ماه دیگه دارم برای دریافت ویزا دوباره میرم انکارا و اگه خدا بخواد ایشالا ویزامو بگیرم و دیگه قصد برگشت به ایران رو ندارم و تصمیم دارم از انکارا مستقیم برم USA کسی در مورد تهیه بلیط از ترکیه به USA چیزی میدونه ؟ چه مدت زمان میبره؟ یعنی ایا بلافاصله میتونم بلیط بگیرم؟ هزینش چقدره ؟

دوست عزیز ما هم شرایط شما زو داشتیم ، بهتره بلیط رو از قبل بگیرید همونطور که دوستمون گفت روزهای آخر قیمتش خیلی بالا می ره و یا پر می شه ، ترکیش فقط از استانبول داره اونم فقط شیکاگو و نیویورک و بعد پرواز داخلی دارید، از آنکارا هم ایرلاینهای دیگه داره قیمتش هم بد نیست و شاید ارزونتر از ترکیش هم باشه معمولا از آنکارا می ره یکی از شهرهای اروپایی و بعد آمریکا ولی مشکلش اینه که اگر به هر دلیل استفاده نکنید بلیطتون سوخت می شه و اونهایی که اینطور نیستند قیمتش حدودا 5 برابره!!! به این دلیل ما ترکیش گرفتیم ولی اونم باز اگر بخوای تغییرش بدی نفری 150 یورو + تفاوت کلاس بلیطتو باید بدی که معمولا روزهای آخر خیلی فرقشه حدودا 700 لیر ، ترکیش یک اشکال دیگه هم داره و اون اینه که برای رفتن به استانبول هم هزینه داره، ما بلیط استانبولمونو نگرفته بودیم تا وقتی ویزامون بیاد و متاسفانه پروازها پر بود و کلاس گرونش جا می داد حدودا 4-5 برابر معمولش ولی فرودگاه دیگه استانبول قیمتاش بهتره و دیرتر پر می شه که حدودا 30 کیلومتر از شهر دوره و اگر پروازتون بلافاصله بعدش باشه کلی پول تاکسی می خواد تا برید فرودگاه آتاتورک...مشکل دیگه هم اینه که شما نمی دونید تو آنکارا چقدر کارتون طول می کشه ، ما و یک خانواده ای که با هم به یو پی اس مدارک داده بودیم ، 1روز فرق رسیدن ویزا داشتیم ، هیچ چیز قابل پیش بینی نیست...
جمع تقریبی هزینه ها:
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، honareirani ، sepehr_sp
بله اما اینی که شما گفتی رو من فقط در مورد تورها و پروازهای چارتر دیدم؛ توری که یک هواپیما رو چارتر کرده، روزهای آخر برای این که هواپیما خالی نمونه حاضره با قیمت پایین‌تر هم پرش کنه.

(2010-04-01 ساعت 11:37)Ashkan78 نوشته:  ججت جان حرفت کاملا درسته اما همیشه اینجوری نیست.

گاهی پیش میاد توی فصلی که نمی شه میزان تقاضا برای پرواز رو پیش بینی کرد، فروش رو از کلاس های گرون شروع کنند و نزدیک های پرواز به دلیل جلوگیری از خالی موندن صندلی ها و کمتر کردن ضرر، ناگهان کلاس های ارزون و تخفیف دار رو باز کنن و یا حتی Special Offer بگذارند.

(2010-04-01 ساعت 10:50)Hojjat نوشته:  در مورد این کمی قبل تر توضیح داده شده. کلمه «ترکیش» یا Turkish رو اگر جستجو کنید هم راهنمایی‌هایی پیدا می‌کنید.

پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، Hossein81 ، kavoshgarnet
بچه ها کسی میدونه برای ویزای نامزدی لازم هست بلیط دو سره یعنی برگشت هم بگیریم یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-04-01 ساعت 15:12)behroozm نوشته:  
(2010-04-01 ساعت 10:28)sepehr_sp نوشته:  سلام خدمت همه دوستان
من حدود 1 ماه دیگه دارم برای دریافت ویزا دوباره میرم انکارا و اگه خدا بخواد ایشالا ویزامو بگیرم و دیگه قصد برگشت به ایران رو ندارم و تصمیم دارم از انکارا مستقیم برم USA کسی در مورد تهیه بلیط از ترکیه به USA چیزی میدونه ؟ چه مدت زمان میبره؟ یعنی ایا بلافاصله میتونم بلیط بگیرم؟ هزینش چقدره ؟

دوست عزیز ما هم شرایط شما زو داشتیم ، بهتره بلیط رو از قبل بگیرید همونطور که دوستمون گفت روزهای آخر قیمتش خیلی بالا می ره و یا پر می شه ، ترکیش فقط از استانبول داره اونم فقط شیکاگو و نیویورک و بعد پرواز داخلی دارید، از آنکارا هم ایرلاینهای دیگه داره قیمتش هم بد نیست و شاید ارزونتر از ترکیش هم باشه معمولا از آنکارا می ره یکی از شهرهای اروپایی و بعد آمریکا ولی مشکلش اینه که اگر به هر دلیل استفاده نکنید بلیطتون سوخت می شه و اونهایی که اینطور نیستند قیمتش حدودا 5 برابره!!! به این دلیل ما ترکیش گرفتیم ولی اونم باز اگر بخوای تغییرش بدی نفری 150 یورو + تفاوت کلاس بلیطتو باید بدی که معمولا روزهای آخر خیلی فرقشه حدودا 700 لیر ، ترکیش یک اشکال دیگه هم داره و اون اینه که برای رفتن به استانبول هم هزینه داره، ما بلیط استانبولمونو نگرفته بودیم تا وقتی ویزامون بیاد و متاسفانه پروازها پر بود و کلاس گرونش جا می داد حدودا 4-5 برابر معمولش ولی فرودگاه دیگه استانبول قیمتاش بهتره و دیرتر پر می شه که حدودا 30 کیلومتر از شهر دوره و اگر پروازتون بلافاصله بعدش باشه کلی پول تاکسی می خواد تا برید فرودگاه آتاتورک...مشکل دیگه هم اینه که شما نمی دونید تو آنکارا چقدر کارتون طول می کشه ، ما و یک خانواده ای که با هم به یو پی اس مدارک داده بودیم ، 1روز فرق رسیدن ویزا داشتیم ، هیچ چیز قابل پیش بینی نیست...

دوست عریر ممنون ار توضیحات خوبت
خوب وقتی معلوم نیست چقدر کارم تو انکارا طول بکشه چطوری از قبل نلیط بگیرم؟
من میخوام برم سمت واشنگتون دیسی پروازی به اونجا هست از ترکیه؟
چطور باید از قبل بلیط گرفت؟ اینترنت ؟
پروازهای داخلی رو هم باید از همینجا گرفت یا نمیشه؟
من دفعه قبل با اتوبوس رفتم استانبول.خیلی خوب بود. این دفعه هم همونطوری میرم.
گاهی گمان نمی کنی ولی میشود/گاهی نمی شود نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است/گاهی نگفته قرعه به نام تو میشود
گاهی گدای گدای گدایی و بخت با تو نیست/گاهی تمام شهر گدای تو میشود
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، payam62
دوست عزیز، باید یک تاریخ که فکر می کنی حتما ویزات دستته انتخاب کنی، آژانسهای تهران از استانبول برات بلیط نمی گیرند مگه از تهران باشه و چون تو ترکیه توقف داری خیلی گرون در میاد به من نفری 2600 قیمت داد البته تو عید،ولی خودم از اینترنت از استانبول تا لوس آنجلس گرفتم نفری 1360 برای واشنگتون داره ولی دو مسیرست میره شیکاگو یا فرانکفورت و بعد میره واشنگتون مسیرهای داخلیشو خود ترکیش بهت میده لازم نیست جدا بگیری قیمتاش با همونه، فقط اگر توقفت تو آمریکاست فاصله بین دو پروازت حداقا 3 ساعت باشه چون حدود 2 ساعت کارای مهاجرتت و ..طول می کشه و ترمینال پروازهای داخلی معمولا خیلی فاصله دارند و اونم حساب کن...
جمع تقریبی هزینه ها:
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، sepehr_sp ، payam62
حجت جان

در مورد پروازهای واقعی هم خیلی زیاد ممکنه اتفاق بیافته. برای خود من روی B.D، ایران ایر، و امارات عملا اتفاق افتاد.

(2010-04-01 ساعت 22:50)Hojjat نوشته:  بله اما اینی که شما گفتی رو من فقط در مورد تورها و پروازهای چارتر دیدم؛ توری که یک هواپیما رو چارتر کرده، روزهای آخر برای این که هواپیما خالی نمونه حاضره با قیمت پایین‌تر هم پرش کنه.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: payam62
من الان از سایت هواپیمایی ترکیش نگاه کردم و قیمتها در داخل خود ترکیه تغییر نکرده مثلا برای ارزانترین پرواز وان به آنکارا 29 لیر بعلاوه مالیات و سایر هزینه ها 59 لیر (حدود 40 دلار) فقط رفت و 173لیر (117 دلار) رفت و برگشت که چند ماه پیش هم همین قیمت بود.
این قیمت برای زمانی است که شما از قبل رزرو کنید وگرنه چند روز مانده به پرواز یا خود روز پرواز تا سه برابر هم باید بخرید.
از آنکارا به شیکاگو هم قیمتها همان قیمتهای قبل است منتها ثابت نیست و هر چه به تابستان نزدیکتر می‌شویم گرانتر می شود.

پروازهای تهران به آنکارا برای حدود ماه می:
حداقل 229لیر (155 دلار)
حداکثر 526 لیر (350 دلار)

برای اینکه حداقل قیمت را بگیرید باید یک هفته الی یکماه زودتر بلیط را به صورت اینترنتی رزرو کنید.
اگر امکان پرداخت الکرونیک نداشته باشید برای تایید بلیط احتمالا باید به داخل ترکیه بروید و به نظر من از تهران با این روش امکان پذیر نیست.

اگر در مورد وان به آنکارا و بالعکس دقت کنید می بینید قیمت رفت و برگشت از دوبرابر قیمت رفت هم بیشتر است و در این موارد بهترین راه رزرو جداگانه رفت و جداگانه برگشت است.

یک راه حل:
می توانید پس از جستجو در سایت و یافتن بهترین زمان و بهترین قیمت آن را رزرو کرده و به یک دوست یا آشنا در خارج از کشور بگویید که قیمت آن را به صورت الکترونیک بپردازد.

----------------------------------------------------------------------------
کمی به نظر من این سایت ترکیش خنده داره:
الان من برای رفت و برگشت استانبول به شیکاگو رفت 7/6 و برگشت 5/8 چک کردم حداقل قیمت 1770 لیر بود و همین تاریخها را هر کدام به صورت یکطرفه چک کردم رفت 958 و برگشت 610 لیر بود که مجموعا می شود 1568 لیر و 202لیر از دو طرفه ارزانتر می افتد!
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، honareirani ، farzad24 ، ساشا ، Jav3 ، payam62
از دوستانی قصد تهیه بلیط از سایت ترکیش رو دارند من می تونم از طریق یکی از دوستانم که در ترکیه دانشجوی دکترا هستند و خودشون نماینده آکترا تور ترکیه هستند بلیط الکترونیکی بگیرم و بلیط براشون ایمیل بشه. البته من اطلاعی از قیمت هاشون ندارم ولی برای ما که نمی تونیم پرداخت الکترونیکی انجام بدیم واقعا نعمته!
دوستانی که می خوان قیمت ها رو بدونن به من پیغام خصوصی بدن تا من ازشون بگیرم.
شماره کیس:2010AS000022xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:28July 2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 18/08/2009
تاریخ کارنت شدن کیس : JUNE 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 /Aug 4
تاریخ مصاحبه: 2010 /july 14
تاریخ دریافت کلیرنس: 36days ) - 19 Aug )
کنسولگری: Ankara
ورود به آمریکا : ۱ اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: اليزا ، kavoshgarnet ، ubk ، Hossein81 ، payam62
سلام ،
من يه بچه كوچولوي 2 ساله دارم . مي خواستم بدونم بهترين مسير براي رفتن به تورنتو كدومه كه بچه اذيت نشه و اختلاف قيمت قسمت اكونوميك با بيزينس چقدره براي من اصلاً مي ارزه يا نه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: payam62

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان