کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
با وجود فناوری‌های هدایت ماهواره‌ای و رادارها، هواپیماها در هوای آلوده اروپا پرواز نمی کنند، چراکه پرواز در میان خاکسترهای آتشفشانی می‌تواند به موتور،‌بدنه و سیستم‌های حیاتی هواپیما آسیب جدی وارد کند.
اگر این روزها به تلویزیون یا سایت‌های اینترنتی نگاهی انداخته باشید، حتما می‌دانید که خاکستر برخاسته از آتشفشانی در ایسلند، در پروازهای اروپا و قسمت‌هایی از کانادا ایجاد اختلال کرده است. اما احتمالا نمی‌دانید هواپیماهایی که از میان رعد و برق،‌ مه غلیظ و دسته غازها به راحتی پرواز می‌کنند، چرا باید به خاطر خاکستر آتشفشان موجود در هوا حاضر به پرواز نشوند.
بر اساس گزارش پاپ‌ساینس، ابر تشکیل شده از خاکستر آتشفشانی، ‌خصوصا برای موتور هواپیما مشکلات منحصر به فردی را ایجاد می‌کند. در حال حاضر یک گروه فنلاندی در حال بررسی میزان وخامت شرایط هوا و بدی آن برای موتورهای جت هستند. برخی شرکت‌های هواپیمایی هم در حال سنجش میزان خسارتی هستند که این هوا می‌تواند برای موتورهایشان به بار بیاورد.
خوشبختانه یک دهه پیش، ناسا تاثیر ابر خاکستر را در یک خط هوایی آزمایش کرده است. در سال 2000/ 1379 یک هواپیمای سوئدی از میان ابری از خاکسترهای آتشفشانی در ایسلند به نام مت‌هلکا عبور کرد. در آن زمان کسی متوجه نشده بود که این ابر، خاکسترهای آتشفشانی است و خوشبختانه هواپیما در مقصد خود فرود آمد. در ظاهر هیچ مشکلی پیش نیامده بود، اما بررسی‌های بعدی نشان داد که پرواز از میان ابری از خاکسترهای آتشفشانی،‌ چه قدر می‌تواند برای یک هواپیما و در نتیجه پرواز آن ویرانگر باشد.
پره‌های پروانه‌ها آسیب دیده بودند، سیستم حیاتی خنک کننده از ماده‌ای سیاه و چسبناک پر شده بود، درون موتور را هم ماده‌ای شیشه‌ای و سیلیکاتی گرفته بود. اطلاعات پرواز نشان می‌داد که موتور در زمان پرواز تا حدود 2،000 درجه فارنهایت (معادل هزار و صد درجه سانتیگراد) داغ شده بوده که این دما می‌توانسته تمام قطعات سیلیکونی را ذوب کند.
جالب ابنجاست که در آن زمان مقدار کمی از خاکسترهای داغی که به طور موقت با کشیده شدن به قطعات موتور و ساییدن آن‌ها،‌ باعث بالا رفتن دما شده بودند، همچنین باعث جریان یافتن هوا در این قسمت و در بین قطعات شده‌اند. اما اشتباه نکنید، شاید اگر این برخورد ذره‌‌ای بیشتر طول می‌کشید، ممکن بود عملکرد موتور مختل شود و هر نوع اختلالی در موتور هواپیما در آن ارتفاع می‌تواند به معنای فاجعه باشد.

در واقع بزرگ‌ترین دلیلی که باعث می‌شود هیچ خلبانی در چنین شرایطی پرواز نکند، این است که در اغلب موارد، خلبان درون کابین خود نمی‌تواند تشخیص بدهد که به یک ابر از خاکسترهای آتشفشانی رسیده است
خبرآنلاین
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، usa.lover ، ساشا ، kavoshgarnet ، kianoush ، farzad24 ، OverLord ، laili ، maxsupermax ، Iman-gta ، payam62
سلام دوستان
داشتم تو سایت قیمت های ایرلاین ها چرخ میزدم یه قیمت جالب پیدا کردم ، می خواستم نظرتون رو بپرسم :

رفت و برگشت با الاتحاد به فاصله تقریبا یک ماه --> 1134 دلار

من چون یه جوان تنهام برام کیفیت پرواز مهم نیست ، فقط اینکه مارو به شیکاگو برسونه واسه من کافیه Big Grin
حالا به نظرتون این گزینه چطوره ؟
ممنون میشم نظراتتون رو بگین . با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، kianoush ، honareirani ، payam62
(2010-04-20 ساعت 14:15)hamed_gh نوشته:  سلام دوستان
داشتم تو سایت قیمت های ایرلاین ها چرخ میزدم یه قیمت جالب پیدا کردم ، می خواستم نظرتون رو بپرسم :

رفت و برگشت با الاتحاد به فاصله تقریبا یک ماه --> 1134 دلار

من چون یه جوان تنهام برام کیفیت پرواز مهم نیست ، فقط اینکه مارو به شیکاگو برسونه واسه من کافیه Big Grin
حالا به نظرتون این گزینه چطوره ؟
ممنون میشم نظراتتون رو بگین . با تشکر

دوست عزیز من هم شرایط شما رو دارم و مقصد من هم شیکاگو هستش من دارم بیشتر روی ترکیش تحقیق می‌کنم. دلیل آن هم اینه که تجربه خوبی از ترکیش دارم.
من به دلیل تاخیر در رسیدن به فرودگاه آنکارا خیلی عجله می‌کردم که به پرواز برسم و دو سه مورد هم با پلیس سر شاخ شدم که اگر هر کشور عربی بود حتما دستگیر می‌شدم. الته به دلیل اینکه من به جای بلیط یک برگه از داخل شهر از یک دفتر گرفته بودم و عدم دانستن زبان باعث شد که تا تاییدیه بلیط رو بگیرم از پرواز جا ماندم. ولی در کل خیلی راضی بودم از هواپیمایی ترکیش.

بلیط از تهران به شیکاگو 958 دلار ECONOMY FULL FLEXIBLE و همین کلاس از آنکارا به شیکاگو 1392 لیر برابر با 946 دلار.
کلاس REJECTED از تهران نداشت ولی از استانبول به شیکاگو 958 لیر برابر با 650 دلار

در مورد ترکیش همانطور که در بالا هم گفته‌ام دوطرفه‌هاش کمی عجیبه و شاید به صرفه نباشه.

اگر اطلاعات ریزتری در مورد پروازهای ترکیش خواستید من اینجا براتون پستش می‌کنم.
شما هم در مورد الاتحاد اطلاعات ریزتری اگر بدی خیلی خوبه.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahram1347 ، ساشا ، drkamrani1 ، hamed_gh ، honareirani ، payam62
کسی نمی‌دونه کی این تموم می‌شه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، OverLord ، maxsupermax ، Iman-gta
بیشتر فرودگاه های اروپا از امروز و فردا به فعالیت عادی خودشون ادامه میدن اما فکر میکنم تا پنجشنبه پروازهای فرودگاه امام همچنان تاخیر و کنسلی داشته باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، kavoshgarnet ، OverLord ، Iman-gta ، payam62
(2010-04-20 ساعت 10:52)روژان نوشته:  سلام ،
من يه بچه كوچولوي 2 ساله دارم . مي خواستم بدونم بهترين مسير براي رفتن به تورنتو كدومه كه بچه اذيت نشه و اختلاف قيمت قسمت اكونوميك با بيزينس چقدره براي من اصلاً مي ارزه يا نه ؟

خیلی از هواپیمایی‌ها به بچه‌ها اسباب بازی و این چیزها می‌دن! به طور کلی، به نظر من شما از طریق اروپا برید براتون راحت‌تره.

در ضمن اختلاف اکونومی و بیزنس بسته به نوع بلیط اکونومی فرق داره (چون انواع داره) ولی در حدی که من دیدم بین ۳۰ تا ۸۰ درصد می‌تونه باشه (در یک مورد خاص که روز قبل از پرواز چک کردم، قیمت بیزینس بالای دو برابر اکونومی بود البته).
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، روژان ، payam62
من يه بچه كوچولوي 2 ساله دارم . مي خواستم بدونم بهترين مسير براي رفتن به تورنتو كدومه كه بچه اذيت نشه و اختلاف قيمت قسمت اكونوميك با بيزينس چقدره براي من اصلاً مي ارزه يا نه ؟

اصلا بیزینس کلاس رو با بچه فراموش کنید...
خیلی بهتون سخت میگذره.اونجا همه چشم بندهاشون رو میزنن و میخوابند .یا دارند کتاب میخونند و شما فقط باید به اون بچه هیس هیس کنید.من یک بار مسیر تهران تا فرانکفورت رو با بچه ی کوچیک با بیزینس رفتم تا آخر مسیر خون خونم رو میخورد .
خب چه کاریه با اکونومی هم خودتون راحتید هم بچه.
فقط اگه تونستید بعد از خرید بلیط از طریق سایت شرکت هواپیمائی صندلیتون رو رزرو کنید و صندلیهای ردیف جلو رو بگیرید که فضای بیشتری داشته باشید.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، R.F ، sh-b ، aadine ، Jav3 ، payam62
(2010-04-20 ساعت 15:19)kavoshgarnet نوشته:  دوست عزیز من هم شرایط شما رو دارم و مقصد من هم شیکاگو هستش من دارم بیشتر روی ترکیش تحقیق می‌کنم. دلیل آن هم اینه که تجربه خوبی از ترکیش دارم.

ترکیش یه خوبی که داره 5 کیلو به نسبت لوفت هانزا و KLM میشه بیشتر بار برد(مسیر اروپا) ولی بنظرم اصلا وضعیت فرودگاهش جالب نیست از اینترنت پولیش گرفته تا برخوردشون،ترانزیتهاش هم معمولا طولانیه.بین این سه تا ایرلاینی که من تجربه پرواز داشتم بهترین برخورد رو در خطوط KLM دیدم .مهماندارا و کارکنان فرودگاه امستردام فوق العاده مودب و خوش برخورد هستن
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، drkamrani1 ، kianoush ، Jav3 ، payam62 ، frozen mind
من همین الان یه بلیط از استانبول به شیکاگو رزرو کردم.

1- با توجه به تغییر برابری دلار به لیر کلی به صرف من شد ولی هنوز دقیق حساب نکرده‌ام.
2- با احتساب هزینه غذا جمعا 1003.69 لیر شد.
3- در قسمت Endorsement رقم 41 لیر نوشته شده نمی دانم این هم حساب شده یا موقع تایید باید بپردازم؟
4- یک پرواز از استانبول به فرانکفورت و بعدی از فرانکفورت به شیکاگو است و فاصله بین دو پرواز حدود دو ساعت است.
5- فراموش کردم صندلی انتخاب کنم. باید سرپا وایسم؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، maryamjay ، ساشا ، hamed_gh ، honareirani ، jan ، payam62
(2010-04-21 ساعت 01:14)kavoshgarnet نوشته:  من همین الان یه بلیط از استانبول به شیکاگو رزرو کردم.

1- با توجه به تغییر برابری دلار به لیر کلی به صرف من شد ولی هنوز دقیق حساب نکرده‌ام.
3- در قسمت Endorsement رقم 41 لیر نوشته شده نمی دانم این هم حساب شده یا موقع تایید باید بپردازم؟
4- یک پرواز از استانبول به فرانکفورت و بعدی از فرانکفورت به شیکاگو است و فاصله بین دو پرواز حدود دو ساعت است.

کاوشگر جان دیر نشده که ............الان صندلیت رو آنلاین بگیر ...فقط زود این کار رو بکن تا جای خوبی بتونی بگیری...
پیشاپیش به آمریکا خوش آمدیSmile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، honareirani ، jan ، Jav3 ، payam62
این لینک که میزارم،مونیتورینگ آنلاین همه پروازهایی که در اروپا انجام میشه رو براتون ممکن میکنه
الان تقریبا همشون برگشتن و پروازا از سر گرفته شده
http://www.flightradar24.com/
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، usa.lover ، sh-b ، یه مهاجر ، farzad24 ، Iman-gta ، payam62
(2010-04-21 ساعت 03:07)laili نوشته:  
(2010-04-21 ساعت 01:14)kavoshgarnet نوشته:  من همین الان یه بلیط از استانبول به شیکاگو رزرو کردم.

کاوشگر جان دیر نشده که ............الان صندلیت رو آنلاین بگیر ...فقط زود این کار رو بکن تا جای خوبی بتونی بگیری...
پیشاپیش به آمریکا خوش آمدیSmile

فعلا که به مشکل خورده‌ام از طرفی در Terms & Conditions زیر بلیط نوشته کسی که با کارت اعتباری پول را پرداخت می‌کند باید در ورودی حضور داشته باشد یا به دفتر ترکیش برود و کارت را نشان بدهد.

و همچنین نوشته اگر از کشوری غیر از محل پرواز بلیط الکترونیکی خریداری شود به خاطر تفاوت مبلغ از سوار شدن شما به هواپیما جلوگیری می‌شود من نمیدانم پس این چه جور بلیط الکترونیکی هستش.

هیچکدام از دفاتر هواپیمایی ترکیه در تهران و تبریز هم که تلفن جواب نمی‌دن.
پاسخ
تشکر کنندگان: payam62

با سلام
در خصوص بچه کوچک تنها این موضوع را بگویم که شما می توانید در هنگام رزرو بلیط شما می توانید برای بچه در خواست سبد بچه نماید صندلی شما در مکانهایی که امکان نصب این تخت می باشد انتخاب و تخت بر روی دیوارهای مابین هواپیما نصب می شود لذا بچه جهت خواب مکان مناسب خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، sepehr_sp ، payam62
سلام از مدیران محترم خواهش میکنم که کمک بفرمایند...من میخوام اینترنتی بلیط بخرم ولی کارت اعتباری ندارم...یکی از دوستانم کارت اعتباری داره و قبول کرده که اینترنتی برام بلیط بگیره...در ضمن میخوام از ترکیش بلیط بگیرم ولی طبق گفته دوستمون که در پست 156 گفته اند که کسی که اینترنتی بلیط میگیره باید به دفتر ترکیش بره و از کشور دیگه هزینه کمتر میشه و نمیذارن سوار هواپیما بشیم ....لطفا یه نفر راهنمایی کنه که ایا واقعیت داره یا نه....و اینکه چیکار باید بکنیم....
پاسخ
تشکر کنندگان: aadine ، payam62
(2010-04-23 ساعت 16:47)aminiani نوشته:  سلام از مدیران محترم خواهش میکنم که کمک بفرمایند...من میخوام اینترنتی بلیط بخرم ولی کارت اعتباری ندارم...یکی از دوستانم کارت اعتباری داره و قبول کرده که اینترنتی برام بلیط بگیره...در ضمن میخوام از ترکیش بلیط بگیرم ولی طبق گفته دوستمون که در پست 156 گفته اند که کسی که اینترنتی بلیط میگیره باید به دفتر ترکیش بره و از کشور دیگه هزینه کمتر میشه و نمیذارن سوار هواپیما بشیم ....لطفا یه نفر راهنمایی کنه که ایا واقعیت داره یا نه....و اینکه چیکار باید بکنیم....

من بلیط خریدم و توی بلیط هم نوشته شده تایید شده ولی Terms & Conditions رو که خواندم به دو تا مشکل خورده‌ام.
1- در آنجا نوشته اگر پول بلیط توسط دارنده کارت اعتباری دیگری غیر از کسی که می‌خواهد سوار هواپیما شود پرداخت گردد باید دارنده کارت در کانتر ورودی حضور پیدا کند و یا به دفتر هواپیمایی مراجعه و کارت مورد استفاده را در آنجا نشان دهد و فعلا دوست من می‌خواهد ببیند در یکی از دفاتر هوایی ترکیش در آمریکا می‌تواند این کار را انجام دهد و اینطور که می‌گفت در آمریکا هم همیشه تلفن اینها مشغول است.

2- در آنجا نوشته بود که اگر از کشور دیگری بلیط برای کشور دیگری بلیط خریداری شود با توجه به تفاوت قیمتها ممکن است از سوار شدن شما جلوگیری شود.

بند اول قطعی بود و به گمانم حل بشه و بند دوم هم ممکنه به سادگی با پرداخت تفاوت قیمت حل بشه و شاید هم به خاطر اینکه کشور دیگر خود ترکیه است مشکلی نباشه.
یکی از دوستان هم از طریق ترکیه در حال پیگیری هستند.

اگرفرصت داری صبر کن تا من نتیجه قطعی رو همینجا بنویسم.

یا اینکه با یکی از دفاتر ترکیش در ایران صحبت کن و نتیجه رو به من هم بگو.

از اینجا هم می‌شه به تلفن و آدرس این دفاتر در تهران، مشهد و تبریز دست پیدا کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، sh-b ، honareirani ، aadine ، payam62

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان