کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2014-07-07 ساعت 09:30)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-07-07 ساعت 06:40)peymanmohajer نوشته:  
(2014-07-07 ساعت 00:50)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-07-06 ساعت 17:38)Sam2014 نوشته:  
(2014-07-06 ساعت 17:06)KIMIA2005 نوشته:  از دوستان مطلع میخواستم نظرتون رو در خصوص این دو ایر لاین جویا شوم :
قطری یا ترکیش ؟؟ مسئله این است Cool
ممنون میشم باذکر معایب و مزایای هر ایر لاین راهنمایی بفرمایید در ضمن واسه انتخاب صندلی بایستی به چه صورت و چه موقع اقدام نماییم هنگام رزرو بلیط از سایت ایر لاین این امکان هستش یا خیر ؟ یا از طریق دفتر مرکزی و یا اژانسها برا انتخاب صندلی بایستی اقدام کنیم ؟
ممنونم
با سلام خدمت سرور گرامی علی آقای گل
جسارتاً ممکنه مقصد و حدود تاریخ را هم بفرمایید تا بهتر بشه توصیه کرد.

سلام سام عزیز
گویا تمامی پروازهای قطری و ترکیش با ایر باس 320 و در پروازهای طولانی با بویینگ 777 انجام میشه درسته ؟؟؟
بعد از اولین پرواز با قطری می توان عضو Privilege Club شد ؟

دوست عزيز، پروازاي طولاني تركيش با ايرباس 330 انجام ميشه بقيشم درست فرموديد.

دوست عزیز طبق بررسی و سرچی که واسه بلیط ترکیش داشتم پرواز دوم همه بویینگ 777 بود نه ایر باس 330

آره الان نگاه كردم از 15 تا آفر، 8 تاش 777 بود و 7 تاش 330. راستش نظر شخصيم اينه كه اگه بقيه شرايط كاملا مساوي باشه پرواز تركيش رو به پروازاي عربي ترجيح بدم.
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
پاسخ
تشکر کنندگان: عراقی ، pari pariaaa ، مهدی 2014 ، سیمین راد ، mohamad92
چقدر این ترکیش مسخره بود . اصلا خوشم نیومد .. نه غدای درست و حسابی دیدم . و نه آنچنان راحتی .. خیلی هم آروم میرفت .. باس سرعت 750 ا .. در حالی که همین هواپیمای ماهان با 1100 تا سرعت میرفت ./ من دیگه عمرا با ترکیش جایی برم .
پاسخ
تشکر کنندگان: عراقی ، Sam2014 ، maryam_a ، pari pariaaa ، مهدی 2014 ، KIMIA2005 ، behfaza ، reasonable ، mohamad92
(2014-07-07 ساعت 12:17)adonis2006 نوشته:  چقدر این ترکیش مسخره بود . اصلا خوشم نیومد .. نه غدای درست و حسابی دیدم . و نه آنچنان راحتی .. خیلی هم آروم میرفت .. باس سرعت 750 ا .. در حالی که همین هواپیمای ماهان با 1100 تا سرعت میرفت ./ من دیگه عمرا با ترکیش جایی برم .

ترکیش ایرویز = انتخاب یکی مونده به آخر (آخریش لوفت هانزا)
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
پاسخ
من که هر چی گشتم برای la بهتر از الاتحاد نیافتم حالا باید برم دفترشون که دوستان میگن ولیعصر رو به روی پارک ملت ساختمان سایه هست درسته
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، مهدی 2014 ، mohsenmb ، moqadam ، reasonable ، mohamad92
(2014-07-07 ساعت 14:23)Sam2014 نوشته:  
(2014-07-07 ساعت 12:17)adonis2006 نوشته:  چقدر این ترکیش مسخره بود . اصلا خوشم نیومد .. نه غدای درست و حسابی دیدم . و نه آنچنان راحتی .. خیلی هم آروم میرفت .. باس سرعت 750 ا .. در حالی که همین هواپیمای ماهان با 1100 تا سرعت میرفت ./ من دیگه عمرا با ترکیش جایی برم .

سام عزیز
مگه اولویت انتخاب شما چی هستش ؟؟
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
پاسخ
تشکر کنندگان: Farshid22 ، Sam2014 ، مهدی 2014
(2014-07-07 ساعت 16:37)lida55 نوشته:  من که هر چی گشتم برای la بهتر از الاتحاد نیافتم حالا باید برم دفترشون که دوستان میگن ولیعصر رو به روی پارک ملت ساختمان سایه هست درسته

به سلامتی بگیرین. فقط همینجا قول بدید که نتیجه مسافرتو برا بقیه بذارید که تجربه در زمینه پرواز اتحاد کمه تو سایت.
دالاس تکزاس 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam2014 ، pari pariaaa ، مهدی 2014 ، سیمین راد ، mohamad92
(2014-07-07 ساعت 20:33)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-07-07 ساعت 14:23)Sam2014 نوشته:  

سام عزیز
مگه اولویت انتخاب شما چی هستش ؟؟
درود بر شما
انتخاب اول مجموع :
1- طول کل سفر 2- مدت توقف در فرودگاه یا فرودگاه های بین راه 3- تناسب کیفیت خدمات و قیمت بلیط .
یک مثالی بزنم دوستی دارم که برای بار چهارم میره LA.
بار اول با امارات تشریف بردند : قیمت مناسب ، خدمات عالی ولی 16 تا 17 ساعت پروازیه کله از دبی تا LA . (پوستشون کنده شد بنده های خدا)
بار دوم با ترکیش : قیمت متوسط تا گران ، خدمات عالی در حد امارات و مدت زمان استانبول تا LA کوتاه تر .( خیلی بهتر از امارات ) ولی معطلی و اذیت در فرودگاه استانبول زیاد.
بار سوم ارفلوت : قیمت ارزان ، خدمات خوب (از دوبار قبلی ضعیف تر) ، مسکو تا LA کوتاه تر از بار دوم و در مجموع قابل قبول.
بار چهارم که هنوز مشرف نشده : مثل من بوسیله ایرلاین فقرا یعنی گلف ایر . قیمت خیلی مناسب با 2 استاپ . در مورد کیفیت و غیره هم بعداً شرح می دهم.
حالا این همه نوشتم تا به اینچا برسم که برای من اول بر اساس تحقیق و تفحص و اشراف کامل حاصل می شه . هر ایرلاینی که سه تا شرط بالا را به تناسب داشته باشه اول میشه . عرب و غیر عرب هم نداره. فعلاً ترکیش فیتلشو بالا کشیده و ناز میکنه . زیاد طول نمیکشه تا دوباره حالش بیاد سر جاش. (اگر فاکتور قیمت رو بگذاریم کنار در این مسیر بهترین گزینه ترکیش هست )
چند تا پست قبل دوستی برای فلوریدا داشت پرس و جو می کرد . من یک سرچی کردم دیدم ایر فرانس شرایط خوبی داره .
متاسفانه ما دسترسی مون به تنوع بازار محدوده و این رو ایرلاین های فعال در ایران به خوبی می دانند مخصوصاً ترکیش و سعی میکنند به نفع خودشون استفاده کنند .
سوال : برای چهار نفر بلیط رفت و برگشت به سانفرانسیسکو اگر نفری 500 تا 600 دلار ارزانتر باشد شما باشید چکار می کنید ؟ این پول اضافی را میدهید که با ترکیش یا امارات بروید یا یه خده به خودتون فشار میارید با ایرلاین اسمشو نبر تشریف می برید ؟
این همه دوستان با تجربه و پیشکسوت نصیحت می کنند یک دلار یک دلار هاتون رو روش حساب کنید چه برسه به 2200 دلار!
می بخشید تکراریه : یکی براش مهم نیست اولین جا که رسید می ره بلیط می خره و بعدش هم میاد می فرمایه من کارم درسته که از فلان ایرلاین گرفتم و ...... یه بزرگواری هم می فرماید فلان ایرلاین مسافرانش ترکیده ها و درب و داغون ها هستند و غیره.(خوبه نگفتن گری گوری پک ها !)
پرواز تهران تا استاپ اول همه ایرلاین ها کم کیفیت و معمولی هست . مهم بعدشه که درست سرویس بدن و مرتب باشن .
از پر حرفی پوزش می طلبم و در خدمت همه دوستان عزیز و گلم هستم .
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
پاسخ

ممنون از در میان گذاشتن تجربه تون. می شه بیشتر توضیح بدین؟ حتما این تجربه ها برا اونا که هنوز نیومدن مورد استفاده قرار می گیره.
دالاس تکزاس 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam2014 ، pari pariaaa ، مهدی 2014 ، سیمین راد ، mohamad92
(2014-07-07 ساعت 21:39)peymanmohajer نوشته:  
(2014-07-07 ساعت 16:37)lida55 نوشته:  من که هر چی گشتم برای la بهتر از الاتحاد نیافتم حالا باید برم دفترشون که دوستان میگن ولیعصر رو به روی پارک ملت ساختمان سایه هست درسته

به سلامتی بگیرین. فقط همینجا قول بدید که نتیجه مسافرتو برا بقیه بذارید که تجربه در زمینه پرواز اتحاد کمه تو سایت.

پیشنهاد میکنم سفر با الاتحاد رو فراموش کنید.
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، مهدی 2014 ، reasonable
امروز ميخوام يكم قضيه ستيزمون با پروازاي عربي رو باز ترش كنم. خودم برداشتم از نوشته هاي انبوه دوستان اين ميشه كه خب چون عرباي مرفه اون ور مرز تعداد بچه هاشون بيشتره پس شلوغترن پس ما يه پرواز طولاني داريم با انبوهي از بچه هاي كلافه و ناراحت. ولي راستش تجربه خودم با پروازاي عربي نشون ميده كه هر چند اونا معمولا بچه هاي بيشتري دارن ولي اين مشكل اصلي نيست؛ مشكل يه چيز ديگست. اين دو تا موضوع رو مقايسه كنيد تا بعد بگم:

سناريو اول، خانواده سه نفره ايراني، پدر مادر و بچه:
نيم ساعت بعد از پرواز بچه كلافه ميشه شروع ميكنه به ونگ زدن، مامانه 5 دقيقه تحمل ميكنه بعد شروع ميكنه به يافتن دليل مشكل و آخرش هم بچه رو با سرگرم كردن، حرف زدن، بغل كردن و گردوندن و آخرش خوابوندن ساكت ميكنه. پدر هم ناظر همه ماجراست.

سناريو دوم، خانواده سه نفره عرب غير ايراني، پدر مادر و بچه:
نيم ساعت بعد از پرواز بچه كلافه ميشه شروع ميكنه به ونگ زدن. مامانه به بچه نگاه ميكنه و هر ده دقيقه يه بار با باباهه يكي دوتا جمله راجع به سفرشون صحبت ميكنن و ميخندن. نيم ساعت ميگذره و كسي به بچه اهميت نميده. بچه دو ساعت بعدي رو با رفتن و اومدن ونگ زنان تو راهرو ميگذرونه (مادره همچنان داره به بچه نگاه ميكنه). بعدش بچه با بچه رديف پشتي دوست ميشه و با جيغ و دنبال بازي قسمت كوچيكي از هواپيما رو ميذارن رو سرشون (مامانه گاهي بچه رو نگاه ميكنه). حالا بعد از چند ساعت بچه همسايه خوابيده بنابراين بچه داستان ما مياد رو صندليش و به مدت سه ساعت ديگه ونگ ميزنه تا خسته بشه و خوابش ببره (مامانه همچنان گاهي بچه رو نگاه ميكنه و كلا داره به يه موضوع ديگه فكر ميكنه). پدره هم ناظر همه ماجراست و هر ده دقيقه چند ثانيه به بچه چشم قره ميره و يه چيزي سر بچه داد ميكشه كه ترجمش ميشه: بشين بچههههه.

داشتم اينا رو ميگفتم اين موضوعم يادم اومد: ما يه بار داشتيم با اتوبوس از يه شهري برميگشتيم تهران. همون اولاي راه بود كه چند تا مسافر جديد سوار شدن (البته عرب نبودن ولي خب مليتشونم زياد مهم نيست) و مثل بقيه مسافرا چند تا بچه همراشون بود. بچه ها رفتن عقب اتوبوس و معركه و خلاصه اونجا رو گذاشتن رو سرشون. بعد از يه مدت صبر ملت تموم شد و آروم آروم شروع كردن به اعتراض كردن به مامان بچه (مردي همراشون نبود). مامانه در جواب با خونسردي كامل مي گفت: خب بچن ديگه! احتمالا حتي يه لحظه هم به فكرش خطور نكرده كه ممكنه كوچكترين مسؤوليتي برا عدم آزار بقيه بواسطه بچه محترمشون داشته باشه. خلاصه اونم شد يكي از سفراي به ياد موندني ما، البته اونوري.

حالا نيم ساعت دارم تجربه و داستان ميگم كه برسم به اينجا: بيشترين تفاوت ما از اين لحاظ با مثلا يه بحريني ژنتيك و قوميت نيست. اين فاصله يه مقدار تفاوت فرهنگيه و اگه بچه هاي اونا براحتي روي مغر پياده روي ميكنن عمدتا بخاطر تعددشون نيست بلكه بخاطر نوع برخورد پدر و مادرشونه كه كلا نسبت به مقوله بچه خيلي خيلي بي تفاوتن.
دالاس تکزاس 2014
پاسخ
(2014-07-06 ساعت 15:35)peymanmohajer نوشته:  
(2014-07-06 ساعت 14:00)aghamilad نوشته:  سلام
من یه سوال دارم. من از تهران بخوام برم شیکاگو با پرواز امارات مثلا باید برم دبی و از انجا دوباره سوار هواپیما شم و برم شیکاگو . ایا از دبی تا شیکاگو مستقیم و بدون توقف میره؟یا در یک کشور توقف میکنه و اگر توقف کنه باید از هواپیما پیاده شیم و دوباره هواپیما عوض کنیم؟
با سپاس

قسمتي از جواب سوالتونو ميدونم. پروازاي امارات هميشه بدون توقف نيست. بعضي وقتا يه پرواز مستقيم تو مسير يه توقف داره....

آقا بنده گوش به زنگ بودم كه يه نمونه از پرواز استپ دار از امارات براتون بذارم كه الان ديدم يه موقعيت جالب پيش اومد برا مقايسه دو پرواز. اين دو تا پرواز كاملا مشابه هستند بجز اينكه پرواز دوم فقط يه استاپ بهش اضافه شده و اين قضيه باعث شده 4 ساعت به طول پرواز اضافه بشه. حالا با اين حساب ديگه حتما بايستي از هواپيما پياده شد. دوستان اگه كسي تجربه اي با اينجور استاپ ها داره لطفا ما رو بي نصيب نذاره. spv عزيز شما چيزي نميدونيد؟؟؟

[عکس: b9041vxmfn3j1ebnm1pi.jpg]
دالاس تکزاس 2014
پاسخ
پارسال قطری تو ماه رمضون تخفیف داد اونایی که عجله ای ندارن صبر کنن شاید امسالم تخفیف بزاره
***2014as3، دو نفر، ایروان برگه آبی
...The cheapest sort of pride is national pride
پاسخ
تشکر کنندگان: سیمین راد ، pari pariaaa ، reasonable ، mohamad92
(2014-07-08 ساعت 08:12)peymanmohajer نوشته:  
من یه سوال دارم. من از تهران بخوام برم شیکاگو با پرواز امارات مثلا باید برم دبی و از انجا دوباره سوار هواپیما شم و برم شیکاگو . ایا از دبی تا شیکاگو مستقیم و بدون توقف میره؟یا در یک کشور توقف میکنه و اگر توقف کنه باید از هواپیما پیاده شیم و دوباره هواپیما عوض کنیم؟
با سپاس

قسمتي از جواب سوالتونو ميدونم. پروازاي امارات هميشه بدون توقف نيست. بعضي وقتا يه پرواز مستقيم تو مسير يه توقف داره....

آقا بنده گوش به زنگ بودم كه يه نمونه از پرواز استپ دار از امارات براتون بذارم كه الان ديدم يه موقعيت جالب پيش اومد برا مقايسه دو پرواز. اين دو تا پرواز كاملا مشابه هستند بجز اينكه پرواز دوم فقط يه استاپ بهش اضافه شده و اين قضيه حباعث شده 4 ساعت به طول پرواز اضافه بشه. حالا با اين حساب ديگه حتما بايستي از هواپيما پياده شد. دوستان اگه كسي تجربه اي با اينجور استاپ ها داره لطفا ما رو بي نصيب نذاره. spv عزيز شما چيزي نميدونيد؟؟؟

سلام دوستان ببخشید دیر شد
شما زمان بلیط گرفتن باید سوال کنید چند ساعت ترانزیت دار همان توقف این پروازی که دوستمان گداشته
توقف زیادی در امارات دارد 19 ساعت و اگر توقف دیگر در کشور دیگری داشته باشد این بلیط به سه شهر نوشته می شد
شما دوستا اگر راهنمای کامل و جامع می خواهید لطف کنید با آژانس ناوبران 02186793 تماس بگیرید
داخلی 138 آقای ثابت هر راهنمای بخواهین انجام میدن و بلیط را با 3%تا4% تخفیف برایتان تهیه می کنند
شما لطفا اول از آژانس و دفاتر خود ایر لاین ها سوال کنید قیمت را بعد با آقای ثابت تماس بگیرید
تاریخ پرواز را بگین براتون تغییر بده و پایین ترین قیمت را اعلام کنه با آقای ثابت هماهنگ شده
اگر مشکلی بود باز برایم پیام بزارید چند نفر از دوستان مهاجر سرا بلیط گرفتن گویا
موفق باشید

(2014-07-08 ساعت 08:12)peymanmohajer نوشته:  
با سپاس

آقا بنده گوش به زنگ بودم كه يه نمونه از پرواز استپ دار از امارات براتون بذارم كه الان ديدم يه موقعيت جالب پيش اومد برا مقايسه دو پرواز. اين دو تا پرواز كاملا مشابه هستند بجز اينكه پرواز دوم فقط يه استاپ بهش اضافه شده و اين قضيه حباعث شده 4 ساعت به طول پرواز اضافه بشه. حالا با اين حساب ديگه حتما بايستي از هواپيما پياده شد. دوستان اگه كسي تجربه اي با اينجور استاپ ها داره لطفا ما رو بي نصيب نذاره. spv عزيز شما چيزي نميدونيد؟؟؟

سلام دوستان ببخشید دیر شد
شما زمان بلیط گرفتن باید سوال کنید چند ساعت ترانزیت دار همان توقف این پروازی که دوستمان گداشته
توقف زیادی در امارات دارد و اگر توقف دیگر در کشور دیگری داشته باشد این بلیط به سه شهر نوشته می شد
شما دوستا اگر راهنمای کامل و جامع می خواهید لطف کنید با آژانس ناوگان سفر 02186793 تماس بگیرید
داخلی 138 آقای ثابت هر راهنمای بخواهین انجام میدن و بلیط را با 3%تا4% تخفیف برایتان تهیه می کنند
شما لطفا اول از آژانس و دفاتر خود ایر لاین ها سوال کنید قیمت را بعد با آقای ثابت تماس بگیرید
تاریخ پرواز را بگین براتون تغییر بده و پایین ترین قیمت را اعلام کنه با آقای ثابت هماهنگ شده
اگر مشکلی بود باز برایم پیام بزارید چند نفر از دوستان مهاجر سرا بلیط گرفتن گویا
موفق باشید
انسانهای بزرگ تفکر میکنن انسانهای کوچک ارزو
تاریخ مشاهده قبولی :2MAY تاریخ ارسال Shy
مدارک :12Aug دریافت تاییدی KCC:21Aug
تاریخ مصاحبه :1 جولای
مکان ،ابوظبی تا ریخ اپدیت 1_3 _6_8_20_
Caes nomber:2014AS000056XX
پاسخ
تشکر کنندگان: سیمین راد ، peymanmohajer ، reasonable ، mohamad92
(2014-07-08 ساعت 02:35)mohsenmb نوشته:  
(2014-07-07 ساعت 21:39)peymanmohajer نوشته:  

دوست عزیز ممنون میشم اگه دلیل این پیشنهاد رو هم بگین
2014AS1XXX / 28 Oct, Abu Dhabi / Clear after 210 Days / Dallas
پاسخ
تشکر کنندگان: peymanmohajer ، mohamad92
(2014-07-08 ساعت 12:35)سیمین راد نوشته:  
(2014-07-08 ساعت 02:35)mohsenmb نوشته:  
(2014-07-07 ساعت 21:39)peymanmohajer نوشته:  [quote='lida55' pid='518954' dateline='1404734877']
من که هر چی گشتم برای la بهتر از الاتحاد نیافتم حالا باید برم دفترشون که دوستان میگن ولیعصر رو به روی پارک ملت ساختمان سایه هست درسته

دوست عزیز ممنون میشم اگه دلیل این پیشنهاد رو هم بگین
[/quote
من نمی دونم این دوستمون چرا از پرواز الاتحاد ناراضی بود ودلیلش را هم نگفتن اما من شخصا 75600مایل با الاتحاد پرواز داشتم و با قطر هم گلف ایر هم عمان هم با پروازهای داخلی از همه این ایرلاینها کارت مایلج یا همان مسافرین کثیرالسفر دارم پرواز قطر و الاتحاد از همه اینها بهتر بوده قطر چون پر؟از مستقیم به خیلی از ایالت نداره بهتر با الاتحاد برید الاتحاد با امارات از لحاظ پروازی هیچ فرقی نداره فقط عمارتت پول بیشتری می گیرن من خودم پرواز الاتحاد را برای پرواز خارجی انتخاب می کنم اعلان بلیط ماهان برتی تایلند تاریخ دادم گفته 2225000تومن من الاتحاد گرفتم 1953500تومان
اگر خواستین بلیط الاتحاد بگیرین بگین دفتر برات؟ن کارت مایلج را م درخواست کنه چون با هر دو پرواز یو اس یک پرواز تهران ابوظبی رفتو برگشت رایگان بهتون می دن یا می تونید از سایتشون نسبت به مایلی که دارین خرید رایگان کنید
انسانهای بزرگ تفکر میکنن انسانهای کوچک ارزو
تاریخ مشاهده قبولی :2MAY تاریخ ارسال Shy
مدارک :12Aug دریافت تاییدی KCC:21Aug
تاریخ مصاحبه :1 جولای
مکان ،ابوظبی تا ریخ اپدیت 1_3 _6_8_20_
Caes nomber:2014AS000056XX
پاسخ
تشکر کنندگان: سیمین راد ، peymanmohajer ، pari pariaaa ، Sam2014 ، mohamad92

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان