کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2014-07-20 ساعت 22:00)yami نوشته:  
(2014-07-19 ساعت 22:46)abas_kashan نوشته:  بهترین صندلی بر اساس تجربه من:
1. دور از موتور های جت که در آ 320 و بوئینگ 737 و مشابه این دو خیلی مهمه
2.دور از سرویس بهداشتی بدلیل سیستم تهویه وبسته هواپیما و مهمتر رفت وامد زیاد
3.فاصله از انتها هواپیما که فشار بیشتری در نشست و برخاست در ان قسمت برقرار است
4.بازهم دوری از ردیف عقب بدلیل اینکه غربیها در هر چیزی انسان های متمدن باشند در جایگاه بار بالای سر بی تمدن (وحشی ترین )های روزگارند و به سرعت نور جای شما را میگیرند(تا شما بیایید بشینید زودتر امده ها پرمیکنند و بهترین واکنش مهمان دار این است که خودت درستش کن)
و ....

عباس حاضرم بغلم توالت باشم، ردیف آخر هم باشم و یا بغل موتور اما حتما باید ردیف اول باشم که جلوم صندلی نباشه با این لنگهای درازی که دارم!!

این بار میامدم ایران این طرفم و اون طرفم دو تا مامان نشستن، هر دو با یک بچه به بغل و کارم شد کل نیویورک به استانبول شیشه شیر و ظرف غذا و کیف لباس و غیره براشون نگه داشتن اما کماکان ارزشش رو داشت.
نکته خیلی خوبی اشاره کردی و آن هم دیواره Galley(آشپزخانه هواپیما) است این گزینه هم خوبه و هم بد

خوب برای اینکه برای بعضی تایپ ها (در ایران بدترین جا است چون پا تو دیواره)فضای خیلی خوبی تعبیه شده
و از جهاتی اگر شما ردیف اول بعد اتمام بیزینس کلاس باشید شامل سرویس مهمانداران آن قسمت میشید Smile (کمی روابط عمومی شاید چند ساعتی در بیزینس کلاس بخوشگذرانید)(مورد داشتیم زن وشوهر با گقتن اینکه ماه آینده سالگردمونه (ازدواجشون)و میخوایم بریم جزایر چی چی و مبیزینس بگیریم چطوریه و بعد کارت مایلم داریم چه تاثیری داره یک چند ساعتی بیزینس کلاس بودن)

ویا در آ380 امارات بخاطر کمی حس کنجکاوی و یک دستگاه دوربین دو ساعتی در بیزینس با سوراخ سمبه های هواپیما و نوشیدنی کیف بردن

معایب هم اول اینکه پشت به Galley باشین زاویه نمیتونید بدین به صندلی و الفاتحه
معایب دیگش اینکه تلویزیون و سینی غذاخوری روی یک دسته متحرک سوار شده
معایب دیگش رفت وآمد زیاد مسافرین تشنه گشنه و ... است ولی نسبت به سرویس بهداشتی کمتره

یامی جان آنقدرم جلو خوب نیست ،بهترین جا نزدیک درب اضطراریه که فضا خالی بیشتری داره
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، قصه گو ، mohamad92 ، moqadam ، romance33 ، HERMES7 ، soli asali
دوستان امروز یکی از دوستان ما که یک خانواده 4 نفره بودند قرار بود با پرواز امارات به لوس آنجلس برن
متاسفانه در فرودگاه متوجه میشن بلیطشون تقلبی بوده البته اشتباه از خودشون بوده که از یک دلال بلیطو تهیه کردن
طرف بلیطو رزرو کرده به اینا ایمیل زده اینا هم بهش گفتند بلیط...........اونم گفته از همین پرینت بگیرید برید فرودگاه
از اون طرف رفته بلیطارو کنسل کرده

البته اشتباه از این دوستمونم بوده ولی ببینید چه آدمای بی شرفی پیدا میشن که دیگه گندشو در آوردن
این بدبختا تا مرز سکته پیش رفتند نه به خاطر 14 میلیون پول بلیط به خاطر ضربه ای که از کار این آدم کثیف خوردن
حالا خدا رو شکر دستش به دهنش میرسه 4 تا بلیط دیگه تهیه کرد امشب با ترکیش برن به قیمت 30 میلیون چون ویزاشون فقط تا 30 جولای مهلت داره
این مطلب رو گفتم اینجا بذارم اگه به سلامتی بلیط تهیه کردید مراقب کلاهبردارا باشید و حتما استعلام بگیرید از
ایر لاین مربوطه
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، عراقی ، abas_kashan ، behi.v ، daria ، mohsenmb ، moqadam ، pari pariaaa ، soli asali
(2014-07-21 ساعت 11:59)ali3875 نوشته:  دوستان امروز یکی از دوستان ما که یک خانواده 4 نفره بودند قرار بود با پرواز امارات به لوس آنجلس برن
متاسفانه در فرودگاه متوجه میشن بلیطشون تقلبی بوده البته اشتباه از خودشون بوده که از یک دلال بلیطو تهیه کردن
طرف بلیطو رزرو کرده به اینا ایمیل زده اینا هم بهش گفتند بلیط...........اونم گفته از همین پرینت بگیرید برید فرودگاه

البته اشتباه از این دوستمونم بوده ولی ببینید چه آدمای بی شرفی پیدا میشن که دیگه گندشو در آوردن
این بدبختا تا مرز سکته پیش رفتند نه به خاطر 14 میلیون پول بلیط به خاطر ضربه ای که از کار این آدم کثیف خوردن
حالا خدا رو شکر دستش به دهنش میرسه 4 تا بلیط دیگه تهیه کرد امشب با ترکیش برن به قیمت 30 میلیون چون ویزاشون فقط تا 30 جولای مهلت داره
این مطلب رو گفتم اینجا بذارم اگه به سلامتی بلیط تهیه کردید مراقب کلاهبردارا باشید و حتما استعلام بگیرید از
ایر لاین مربوطه
درود بر دوستان
1- اینقدر تو این تاپیک جیغ زدیم : هرجا رسیدین ، از هرکس و ناکس بلیط نخرید ... تحقیق کنید از طریق آژانس معتبر یا خود نمایندگی بلیط تهیه کنید ...هنوز بعضی ها تو حال و هوای خودشونن و کار خودشون رو انجام می دن.
2- این دوستمون که دستش به دهنش و ... می رسیده چرا رفته دنبال بلیط ارزون می گشته که گیر این کلاهبردار افتاده ؟؟این دوستمون خودش مشکل داشته .
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، moqadam ، pari pariaaa ، maryam_a ، soli asali
(2014-07-22 ساعت 09:42)Sam2014 نوشته:  
(2014-07-21 ساعت 11:59)ali3875 نوشته:  دوستان امروز یکی از دوستان ما که یک خانواده 4 نفره بودند قرار بود با پرواز امارات به لوس آنجلس برن

ایر لاین مربوطه
درود بر دوستان
1- اینقدر تو این تاپیک جیغ زدیم : هرجا رسیدین ، از هرکس و ناکس بلیط نخرید ... تحقیق کنید از طریق آژانس معتبر یا خود نمایندگی بلیط تهیه کنید ...هنوز بعضی ها تو حال و هوای خودشونن و کار خودشون رو انجام می دن.
2- این دوستمون که دستش به دهنش و ... می رسیده چرا رفته دنبال بلیط ارزون می گشته که گیر این کلاهبردار افتاده ؟؟این دوستمون خودش مشکل داشته .
سام عزیز عصبانی نشو ما ایرانیا یه وقت از در دروازه تو نمیریم یه وقت از سوراخ سوزن رد میشیم انسانه دیگه یه اشتباهی کرده تاوانشم داد
من این پست رو گذاشتم که خدائی نکرده برای دوستان دیگه مون این مشکل پیش نیاد
CLAERANCE 201 Days
San Jose-CA

پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، pari pariaaa ، maryam_a ، soli asali ، Sam2014
دوستان در جریان باشید ایرلاین امارات به بهانه گرانی سوخت از دیروز بعدازظهر یهو قیمتهای بلیطو بطور متوسط یک میلیون بالا برد

خدا به دادمون برسه
CLAERANCE 201 Days
San Jose-CA

پاسخ
تشکر کنندگان: moqadam ، mpas89 ، shadi79 ، قصه گو ، pari pariaaa ، soli asali
(2014-07-20 ساعت 17:31)soli asali نوشته:  جناب سام2014 قرار شد شما یه آماری از پرواز با گلف ایر به ما بدید !! لطف میکنید کامل و شفاف بگید که چه طور هست پذیرایی و صندلی و مهماندار و ... کلا همه چی ! ممنون
سلام بر دوستان و عرض پوزش به خاطر تاخیر .یه خورده گیر jetlag بودیم .
پرواز گلف ایر GF333 - ایرباس A320 - تهران به بحرین :
پرواز به موقع بود . نیمی از پرواز خالی بود و بسیار ساکت و آرام .همه مثل خودمون مرتب و میزون و از ترکیده ها خبری نبود .این مطلبو اونقدر تکرار می کنم که دوستی که اطلاعات غلط انداز داده بود تکرار نکنه .
مدت پرواز 1 ساعت و 40 دقیقه و پذیرایی ساده شامل یک ساندویچ کوچولو و یه مقداری تنقلات کنارش . هواپیما تمیز و تقریباً نو + مونیتور و انترتیمنت (فیلم + موزیک )
توقف در بحرین : 5:50 قرار بود باشه ولی به 8 ساعت افزایش یافت . فرودگاه بحرین یک مستطیل درازه تقریباً شبیه فرودگاه امام که در مرکزش Free Shop از ضلع شرقی پیاده می شید تشریف می برید ضلع غربی . ویزا میزا هم نمی خواد (Transfer Flight) .
نکته بسیار مهم : در فرودگاه بحرین برای پرواز به اروپا مثلاً لندن یک گیت امنیتی اضافی بود. در این بازرسی که مربوط به وسایل الکترونیکی شامل لپ تاپ ، تبلت ، گوشی و غیره. روال هم اینطوریه که دستگاه های شما را از XRay رد می کنن و بعد باید در حضور مامور امنیتی دستگاه روشن کنید و ایشون مطئمن بشه که دستگاه شما بمب نیست !!!! اگر هم دستگاه تون شارژ نداشته باشه انواع شارژر موجوده و البته جای نگرانی نیست.
پرواز GF007 - ایرباس A330 - بحرین به لندن .
پرواز با تاخیر 2 ساعته . پرواز نسبتاً پر بود . مدت پرواز 7:20 دو سری پذیرایی و بینش نوشیدنی . پرواز آرام بدون عرب مربا و بچه و ونگ و غیره بود . بیشتر افراد اروپایی بودند . هواپیما با عمر متوسط ولی تمیز و مرتب . مهماندارها بسیار با حوصله و مهربان بودند و در طول پرواز لبخند به لبانشان بودBig Grin
در فرودگاه لندن در ترمینال 4 پیاده می شوید و خط بنفش Purple را دنبال می کنید تا برسید به محل سوار شدن به اتوبوس ترانسفر به ترمینال 3 . در ترمینال 3 هم می روید به کنترل امنیتی و بازرسی و بعد به گیت مربوطه برای سوار شدن به پرواز بعدیتون . اینجا هم ویزا میزا نی می خان !!!
فعلاً تا همین جا باشه ... دارم میرم اداره سوشیال ببینم چه خبره ..و یک سرگوشی آب بدم.
پرواز GF6687 یا همان AA87 که توسط آمریکن ایرلاینز بود - Boing 777
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
پاسخ
(2014-07-22 ساعت 10:35)ali3875 نوشته:  دوستان در جریان باشید ایرلاین امارات به بهانه گرانی سوخت از دیروز بعدازظهر یهو قیمتهای بلیطو بطور متوسط یک میلیون بالا برد

خدا به دادمون برسه
اره قابل پیش بینی‌ بود و قبلاً سفارش کردیم به دوستان زودتر بلیت بگیرین

من واسه سفر غیر منتظرم که پیش اومده واسه ۳۰ july از ال اتحاد گرفتم هنوز قیمتش خوب بود رفت و برگش به لوس انجلس ۱۵۷۵ دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، pari pariaaa ، soli asali ، mohamad92
(2014-07-22 ساعت 16:26)tartar نوشته:  
(2014-07-22 ساعت 10:35)ali3875 نوشته:  دوستان در جریان باشید ایرلاین امارات به بهانه گرانی سوخت از دیروز بعدازظهر یهو قیمتهای بلیطو بطور متوسط یک میلیون بالا برد

خدا به دادمون برسه
اره قابل پیش بینی‌ بود و قبلاً سفارش کردیم به دوستان زودتر بلیت بگیرین

من واسه سفر غیر منتظرم که پیش اومده واسه ۳۰ july از ال اتحاد گرفتم هنوز قیمتش خوب بود رفت و برگش به لوس انجلس ۱۵۷۵ دلار

آیا این جریان گرون شدن بلیت برای همه ایرلاین ها هست؟
ورود به امریکا: اکتبر2014

پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، mohamad92
کلاس پروازی تعداد استاپ ها و ترانزیت هر کدوم فرق میکنه ولی من چون چند روزه دنبال بلیت بودم تقریبا همه ایر لاین ها یا گرون کردند یا بلیط های ارزونشون رو بستند
CLAERANCE 201 Days
San Jose-CA

پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، pari pariaaa ، mohamad92
امروز رفتم دفتر امارات و در مورد بار سؤال كردم كه آيا ميشه به جاي دو تا بيست و سه كيلو ، سه يا چهار چمدون ببرم كه بشه چهل و شش؟ گفت خير دقيقاً دو چمدون مهمهCool بعد توضيح داد اگه چمدون رو تا سي و دو پر كني ، پنجاه و سه يا چهار جريمه ميشي و اگه بيشتر از سي و دو بود كه بايد يه چمدون اضافه كني با صد و هشتاد و پنج دلار جريمه.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: tartar ، maryam_a ، soli asali ، mohamad92
سلام دوستان. آیا پرواز بین فرانکفورت و زوریخ داخلی حساب میشه ؟ برای کسی که گرین کارت داره پرواز تهران-فرانکفورت-زوریخ-واشنگتن دی سی و بالعکس به ویزا نیاز داره؟ اوائل 2013 من از مسیر واشنگتن دی سی به لندن و فرانکفورت-تهران پرواز داشتم و هیچ نوع ویزا نیاز نشد.انگلیس و سوییس از نظر شنگن شرایط مساوی دارند.لطفا دوستانی که اطلاعات موثق یا تجربه مسیر را دارند پاسخ بدند و از پاسخ با حدس و گمان که باعث سردرگمی من و سایرین میشه خودداری کنید. ممنون از همگی
شماره کیس2012AS6xxx -آنکارا- مصاحبه: آپریل2012
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
نفرات کیس :2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad92
(2014-07-22 ساعت 21:31)ronmony نوشته:  سلام دوستان. آیا پرواز بین فرانکفورت و زوریخ داخلی حساب میشه ؟ برای کسی که گرین کارت داره پرواز تهران-فرانکفورت-زوریخ-واشنگتن دی سی و بالعکس به ویزا نیاز داره؟ اوائل 2013 من از مسیر واشنگتن دی سی به لندن و فرانکفورت-تهران پرواز داشتم و هیچ نوع ویزا نیاز نشد.انگلیس و سوییس از نظر شنگن شرایط مساوی دارند.لطفا دوستانی که اطلاعات موثق یا تجربه مسیر را دارند پاسخ بدند و از پاسخ با حدس و گمان که باعث سردرگمی من و سایرین میشه خودداری کنید. ممنون از همگی

اینجا رو بخونید
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
پاسخ
تشکر کنندگان: moqadam ، سیمین راد ، ronmony ، mohamad92
(2014-07-22 ساعت 22:32)peymanmohajer نوشته:  
(2014-07-22 ساعت 21:31)ronmony نوشته:  سلام دوستان. آیا پرواز بین فرانکفورت و زوریخ داخلی حساب میشه ؟ برای کسی که گرین کارت داره پرواز تهران-فرانکفورت-زوریخ-واشنگتن دی سی و بالعکس به ویزا نیاز داره؟ اوائل 2013 من از مسیر واشنگتن دی سی به لندن و فرانکفورت-تهران پرواز داشتم و هیچ نوع ویزا نیاز نشد.انگلیس و سوییس از نظر شنگن شرایط مساوی دارند.لطفا دوستانی که اطلاعات موثق یا تجربه مسیر را دارند پاسخ بدند و از پاسخ با حدس و گمان که باعث سردرگمی من و سایرین میشه خودداری کنید. ممنون از همگی

اینجا رو بخونید
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
ممنون از پاسخ. قبل از پست خونده بودم ولی اونجا نوشته که در لندن برای تغییر ترمینال ویزا نیاز دارید در صورتیکه اشتباهه و من از واشنگتن به لندن و پس از تغییر ترمینال به فرانکفورت و پس از تغییر ترمینال به تهران امدم و ویزا لازم نبود. لندن و زوریخ هیچکدام حزو شنگن نیستند پس قاعدتا باید بشه بدون ویزا مسیر تهران-فرانکفورت-زوریخ-واشنگتن را هم استفاده کرد و از محدوده ترانزیت خارج نشد ولی در بعضی پست ها و از یک آژانس شنیدم که نمیشه و لذا نیاز به یک جواب مطمئن و موثق دارم.
شماره کیس2012AS6xxx -آنکارا- مصاحبه: آپریل2012
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
نفرات کیس :2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، mohamad92
(2014-07-23 ساعت 04:07)ronmony نوشته:  
(2014-07-22 ساعت 22:32)peymanmohajer نوشته:  

اینجا رو بخونید
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
ممنون از پاسخ. قبل از پست خونده بودم ولی اونجا نوشته که در لندن برای تغییر ترمینال ویزا نیاز دارید در صورتیکه اشتباهه و من از واشنگتن به لندن و پس از تغییر ترمینال به فرانکفورت و پس از تغییر ترمینال به تهران امدم و ویزا لازم نبود. لندن و زوریخ هیچکدام حزو شنگن نیستند پس قاعدتا باید بشه بدون ویزا مسیر تهران-فرانکفورت-زوریخ-واشنگتن را هم استفاده کرد و از محدوده ترانزیت خارج نشد ولی در بعضی پست ها و از یک آژانس شنیدم که نمیشه و لذا نیاز به یک جواب مطمئن و موثق دارم.

دوست خوبم با دقت نميخونيد ديگه Wink من دقيقا جلوي لندن داخل پرانتز نوشتم كه لندن رو مطمئن نيستم و شمام عدل رفتيد سراغ همون. قضيه اون هم اشاره به تغيير ترمينال در فرودگاه هايي هست كه ترمينالاش به هم وصل نيستند. اين قضيه به فقط به شنگن محدود نيست و براي هر فرودگاهي كه دو ترمينال متصل به هم نداشته باشه صادقه. اون فقط يه مثال بود و من براي بقيه منبع گذاشتم كه اگه دقت كنيد سايتهاي دولتي هستن.

انگليس جزو شنگن نيست،
سويس از سال 2008 رسما به شنگن پيوست. فرانسه هم از بنيانگذارانش بود كه از سال 95 جزو شنگن هست. بنابراين فرانكفورت و زوريخ جزو ناحيه شنگن محسوب ميشن.
شما تو پرواز قبلي فقط يك بار وارد شنگن شديد و از اون خارج شديد كه همون فرانكفورت بوده؛ بنابراين با داشتن گرين كارت يا پاسپورت ايران لازم نبوده كه ويزا بگيريد. ولي الان پرواز فرانكفورت زوريخ پرواز داخلي محسوب ميشه و شما مجاز به اين كار نيستيد مگر اينكه ويزا بگيريد.
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، سیمین راد ، mohamad92 ، moqadam
اوضاع بلیط افتضاح هست . قیمت ها نجومی . در اروپا هم نمیشه 2 تا استاپ داشت پس باید بری شهرهای مقصد امارات و ... که اونها هم پر پر هست . قیمت ها هم 9 ملیون 12 ملیون 15 ملیون .
پاسخ
تشکر کنندگان: ali3875 ، soli asali

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان