کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2014-07-29 ساعت 09:44)m.sabet نوشته:  
(2014-07-26 ساعت 00:21)m.sabet نوشته:  سلام دوستان
من بلیطمو از چیپوایر گرفتم. پروازم از طریق شرکت کی ام ال هست ولی هواپیماهاش مال آلیتالیا و دلتا ایرلاینز هست. در واقع فقط شرکتش کی ام ال هست. تعداد استاپ ها هم در مسیر بیش از یکی هست. حالا اینو نمیدونم که در هر بار توقف من باید چمدونا رو تحویل بگیرم یا نه؟؟؟؟ کسی میتونه راهنمایی کنه که به چه صورته؟

دوستای عزیز، کسی نبود بتونه منو راهنمایی کنه؟ در ضمن من ایشالا هفته دیگه عازم هستم، کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم.

دوست عزیز، موقع تحویل بار حتما بگو که بار رو میخواهی در مقصد تحویل بگیری و اگه بلیطت رو هم که اگه چیپو ایر گرفته باشی صد در صد یک تکه حساب میشه و میتونی بارت رو آخر تحویل بگیری حتی اگه مثلا مثل من یک ترانسفر با فاصله 18 ساعت توقف در فرودگاه داشته باشی.
پاسخ
تشکر کنندگان: nedaba ، m.sabet ، pari pariaaa ، قصه گو ، babak12 ، mohamad92 ، amin arefi ، remarya
(2014-07-28 ساعت 06:21)reza_norouzi نوشته:  
(2014-07-28 ساعت 00:55)maka2 نوشته:  
(2014-07-27 ساعت 08:38)قصه گو نوشته:  رومنس عزيز ، دقيقاً مشكلم همينجاست كه با هزار ذوق و شوق از دوبي چمدون خريديم با قيمت مناسبBig Grin حالا موندن سر دستمون.
نكته ديگه اينه كه وقتي سايت ميگه ابعاد ١٥٨ واسه يه چمدون ، اعلام مي كنه براي دوتا مجموعش بشه ٢٧٣ سانت.يعني نمياد ١٥٨ رو دو برابر كنه. اينجاست كه مي گم دو سايز مختلف چمدون بايد باشه.
راست مي كيد ، توي منوچهري هر چي ديدم ، سايز ٢٨ بود ، و من چقدر غير استاندارد خريدمBig Grin همش تو فكر اينم كه سخت گيري امارات چقدره؟ ترازوي خونه نشون ميده ٢٣ نريم فرودگاه با ترازوي اونا بشه ٢٥؟!
راستي عسل و خرما هم گفتند ممنوعه چون در فشار بالا آتش زا ميشن. اينو يكي از كاركنان گفت.
و يه سؤال مهم، به فرض اگه ديديم مأمورا به اندازه ي چمدون گير دادند، همون موقع ميشه فريت كرد؟ به جاي اينكه جريمه بپردازيم؟ ٢٣*٤=٩٢ دلار ولي جريمه اش ميشه ١٨٧ دلار علاوه بر تعويض چمدان.چون اصلاً اجازه نميدن غير استاندارد وارد بار بشه.

نه دوست من مشكلي نداره. نگران نباش، تا يكي دو كيلو هم كار ندارن ، همون استاندارده كسي متر نمي كنه ابعاد چمدون روBig Grin

سلام دوست من
ممنون از اطلاعاتتون. منم یکم نگران ابعاد چمدونام هستم فک کنم از اندازه ای که اونا گفتن بزرگتره.
یکی از دوستان اشاره ای کرد به احتمال تعویض چمدون. آیا واقعاً ممکنه اینکارو بکنن؟
اگه کسی میدونه و اطلاع بده خانواده ای رو از نگرانی درآورده یه رتبه هم پیش خودم داره Big Grin
شاد باشین.

دوست عزیز، من هم چمدانم کمی بزرگتر بود یعنی ازون چمدان چرخدارهای خیلی بزرگ بود و هم اینکه نزدیک به 4 کیلو در هر چمدان اضافه وزن داشتم اما با کمی من بمیرم تو نمیری و نشان دادن کارت فرکوئنت فلایر ترکیش که اصلا کلاسیک بود و ارزشی نداشت تو فرودگاه آمریکا تونستم بارم رو تحویل بدم. معمولا وقتی تکه اول سفر توسط شرکتی بغیر از شرکت اصلی انجام میشه مثلا مال من ترکیش بود اما تکه پرواز داخلی اش توسط جت بلو بود، زیاد گیر نمیدن.
خلاصه به خیر گذشت اما تا میتونید ریسک نکنید، به استرس و جر و بحثش تو سفر نمی ارزه.
نهایت اینه کمی جریمه میگیرند اما چقدر من نمیدونم.
وزن از اندازه مهمتره. چمدان باید خیلی بزرگ باشه که اندازه اش دیگه جلب توجه کنه. مخصوصا اگه وزنش در حدود مجاز باشه اصلا بعید میدونم اهمیتی بدن.

در ضمن من با ترکیش دو تا ظرف عسل بزرگ بردم ایران. آتش زا چیه؟ مردم اینقدر مواد و گازهای آتش زا میریزن تو دستشویی هواپیما هیچی نمیشه، اما به عسل ما که رسید شد آتش زا؟؟؟
پاسخ
(2014-07-29 ساعت 10:03)yami نوشته:  
(2014-07-29 ساعت 09:44)m.sabet نوشته:  
(2014-07-26 ساعت 00:21)m.sabet نوشته:  سلام دوستان
من بلیطمو از چیپوایر گرفتم. پروازم از طریق شرکت کی ام ال هست ولی هواپیماهاش مال آلیتالیا و دلتا ایرلاینز هست. در واقع فقط شرکتش کی ام ال هست. تعداد استاپ ها هم در مسیر بیش از یکی هست. حالا اینو نمیدونم که در هر بار توقف من باید چمدونا رو تحویل بگیرم یا نه؟؟؟؟ کسی میتونه راهنمایی کنه که به چه صورته؟

دوستای عزیز، کسی نبود بتونه منو راهنمایی کنه؟ در ضمن من ایشالا هفته دیگه عازم هستم، کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم.

دوست عزیز، موقع تحویل بار حتما بگو که بار رو میخواهی در مقصد تحویل بگیری و اگه بلیطت رو هم که اگه چیپو ایر گرفته باشی صد در صد یک تکه حساب میشه و میتونی بارت رو آخر تحویل بگیری حتی اگه مثلا مثل من یک ترانسفر با فاصله 18 ساعت توقف در فرودگاه داشته باشی.

سلام دوست من
18 ساعت توقف تو ترانسفر؟؟؟
با چه پروازی رفتین؟ مگه اصلا اینهمه توقف تو ترانسفر داریم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: m.sabet ، mohamad92
توقف تا 21 ساعت هم داریم. من توی پرواز کی ال ام دیدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: babak12 ، mohamad92
23 ساعت 45 دقیقه هم هست . هتل میدن .
پاسخ
تشکر کنندگان: aghamilad ، babak12 ، abas_kashan ، mohamad92 ، m.sabet ، amirarsalan20
(2014-07-29 ساعت 19:39)alisarvareharchiabi نوشته:  23 ساعت 45 دقیقه هم هست .

او مای گاد Big Grin
این که خیلیه توقف من تو فرانکفورت نهایت ٧ ساعته. موندم چیکار کنم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، babak12 ، mohamad92 ، amirarsalan20
(2014-07-29 ساعت 22:36)reza_norouzi نوشته:  
(2014-07-29 ساعت 19:39)alisarvareharchiabi نوشته:  23 ساعت 45 دقیقه هم هست .

او مای گاد Big Grin
این که خیلیه توقف من تو فرانکفورت نهایت ٧ ساعته. موندم چیکار کنم Tongue
با شناختی که از اون دوستمون دارم (داداش علی خودمون)
5 ساعت اول جمبو جتارو دید میزنه + عکس برداری سنگین
5 ساعت بعد قسمت ترانزیت و فری شاپ
5 ساعت هم سفرنامه قسمت اولش
5 خواب و خوردنو و اینترنت و وایبرو ...
3 دوندگی های کانتر
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad92 ، battosai ، aghamilad ، pari pariaaa
سلام
دوستان به نظر میرسه تمام ایر لاین ها گرون کردن.
من میخواستم ببینم ما که نوامبر میخوایم بریم آیا نزدیک به تاریخ که بشیم بهمون آف میخوره واسه خلوتی یا همین حالا بخریم؟
case no:2014As1xxx
تعداد:2نفر
رویت قبولی :2 may
فرستادن فرم ها :18 Jone
تاییدیه :21 Jone
نامه دوم :21 oct
مصاحبه :هفته اول Dec ایروان
ویزا :کلیرنس برگه آبیSad
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2014-07-30 ساعت 13:16)mohamad92 نوشته:  سلام
دوستان به نظر میرسه تمام ایر لاین ها گرون کردن.
من میخواستم ببینم ما که نوامبر میخوایم بریم آیا نزدیک به تاریخ که بشیم بهمون آف میخوره واسه خلوتی یا همین حالا بخریم؟

دوست عزیز نزدیک تاریخ به چند دلیل توصیه نمیشه مهمترین اینکه ممکنه تاریخ, ایر لاین یا کلاس مورد نظر شما جا نده در ضمن همیشه قیمت رو با اژانسها و دفتر ایر لاین و سایتهایی مثل cheapoair, kayak sky scanner چک کنین تو این سایتها با تغییر تاریخ میتونین به بهترین قیمت توی نوامبر برسین
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، mohamad92 ، amin arefi ، nasam
سلام دوستان
من يه سوال فني دارم ممنون ميشم كمكم كنيد
كسي ميدونه تركيش ايرلاين از تهران به استانبول يا در پرواز داخلي تركيه چي سرو ميكنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-07-31 ساعت 03:15)Mostafa_M7 نوشته:  سلام دوستان
كسي ميدونه تركيش ايرلاين از تهران به استانبول يا در پرواز داخلي تركيه چي سرو ميكنه؟

فکر کنم چند رو قبل از پرواز میتونید با دفترشون تماس بگیرید و تاکید کنید که برای بلیط شما غذای خاصی ثبت کنن.
البته در پروازهای داخلی و کوتاه فکر کنم انجام نمیشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، amin arefi
(2014-07-31 ساعت 08:25)yami نوشته:  

فکر کنم چند رو قبل از پرواز میتونید با دفترشون تماس بگیرید و تاکید کنید که برای بلیط شما غذای خاصی ثبت کنن.

منظورم از نوشيدنيهاست فط مجاز يا مثل qatari همه چي داره
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-07-28 ساعت 13:19)قصه گو نوشته:  آقاي سام عزيز ، چمدون هاي شما چه سازي بود؟ با اين تبصره كه ميگه دو تاش بايد ٢٧٣ سانت باشه شما هم دو سايز مختلف برديد و آيا اينكه ترازوي خونه ي شما اختلاف وزني با فرودگاه نداشت؟
درود بر بانوی قصه گو و عرض پوزش بابت تاخیر در ارائه پاسخ.
چمدان های ما در دو سایز بود . بزرگ و متوسط + یک متوسط دیگه که به بار دادیم و یک کری بگ و کوله که تو پرواز پردیم .من پرسیدم گفتند هر نفر دو تا می تونن تو بار بدهند یکی بزرگ و یکی متوسط ولی بزرگتر از استاندارد را حتی اگر وزنش هم از 23 کیلو تجاوز نکنه قبول نمی کنن . حتی از کانتر امارات و ترکیش هم که بغل دستمون بودند سوال کردم . وزن هم تا 23.5 می پذیرفتن ولی بیشتر رو نه . خیلی ها وسط ترمینال داشتن باراشون رو تو چمدان هاشون جابجا می کردن و حتی اضافه ها رو به بستگان و فامیل که برای بدرقه اومده بودند تحویل می دادند .
وزن هم با ترازوی خونه با خودتون وزن کنید (چمدان را دستتون بگیرید و بعد وزن خودتون را کم کنید همانطور که دوستان گفتند) و 22 کیلو و حداکثر 22.5 کیلو خوبه و مشکلی پیش نمیاد.
در ضمن دوستانی که ریسک کردن و قسر در رفتن لطفاً نسخه خودشون رو برای دیگران تجویز نکنند . سری که درد نمی کنه دستمال نمی بندند .
دوستی دارم که چمدونش رو در کانکشن اروپا بهش دادند گفتند بارت غیر استاندارده نمی بریمش Sad
احتیاط کن => التماس نکن
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، pari pariaaa ، armina-2014 ، amjad ، mohamad92 ، amin arefi ، nasam ، artam2
(2014-07-31 ساعت 08:27)Mostafa_M7 نوشته:  

جسارتاً یک سوالی پیش آمد؟
تو این دو سه ساعته مثلاً با نوشیدنی می خین چیکار کنین ؟
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-07-31 ساعت 10:39)Sam2014 نوشته:  
(2014-07-31 ساعت 08:27)Mostafa_M7 نوشته:  

جسارتاً یک سوالی پیش آمد؟
تو این دو سه ساعته مثلاً با نوشیدنی می خین چیکار کنین ؟

سلام دوست من
سوال نداره میخوان میل کنن!
چه سوالایی می پرسینا...
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad92 ، nedaba

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان