کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2014-09-23 ساعت 11:19)hoseyn نوشته:  برای دوستانی که مقصدشون شمال کالیفرنیا هست یک خبر خوب:

امروز دیدم که قراره ترکیش از اپریل 2015 پرواز استانبول به سن فرانسیسکو بگذاره که خوب در مقایسه با ایرلاینهای عربی و حتی لوفت هانزا یک آپشن خیلی خوب و به نظر من برتر خواهد بود.

ممنون از خبرتون دوست من اما به کار ما 2014 ایها دیگه نمیاد.
ایشالا 2015 ایها ازش استفاده کنن Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، aghamilad ، alitab ، mohsenmb ، HERMES7
برای دوستان عشق ترکیش یک بار دیگه مرور کنم خاطره پروازم با ترکیش رو البته بطور خلاصه!!

ترکیش عالی هست تا زمانی که با اونها به مشکلی بر نخورید!! چون اگه به مشکلی بر بخورید، به هیچ وجه من الوجود پاسخگو نیستن!! یعنی دقیقا احساس میکنی که با ایران ایر طرفی اما اگه مشکلی بوجود نیاد، واقعا فکر میکنی با یک ایرلاین شش ستاره طرفی که البته راست یا دروغش ترکیش چهار ستاره هست. احتمالا شرکت بررسی کننده نمیدونسته ترکیش بدون مشکل خیلی ستاره هست ولی اگه مشتری باهاشون مشکل داشته باشه نیم ستاره هم نیست!!
نمونه اش، الان سه ماهه که ریوارد کارت مایلز اند اسمایلز منو نمیدن. خیلی ساده!! شونصد بار ایمیل زدم، زنگ زدم، میگم دو ماهه خبری نیست میگه کاملا عادی منتظر باشید!! ایمیلها رو هم جواب نمیدن. حتی قسمت شکایات.
اگه غذای ویژه یا امکانات خاص هم سفارش دادید، ممکنه فراموش کنن که به هواپیما بار بزنن!! باز به همین سادگی. جلوی چشم من اتفاق افتاد هم رفت هم برگشت.
موقع ورود به فرودگاه در غیر از ترکیه هم اگه خیلی دیر وقت باشه انتظار نداشته باشید که از ترکیش کسی اونجا باشه.
پرواز ما یک ساعت دیر رسید به JFK و با اینکه میدونستن طبق بلیطهایی که فروختن چندین نفر پرواز بعدیشونو که بازم تاکید میکنم ترکیش بهشون فروخته بود از دست دادن، گذاشته بودن کانتر رو رفته بودن منزل!! و ملت اونجا آواره شدن. تازه این JFK بود؛ فکر کنم فرودگاه کوچک چجوری میشه!! فقط لطف کرده بودن یک پول چایی به یک پسره از سوئیس ایر داده بودن که به امور چمدانهایی که هنوز نرسیده بود و باید بعدا به منزل مسافرها ارسال میشد رسیدگی میکرد!!
چند نفر مثل من هم باید هتل رایگان میگرفتیم که طبیعتا باز نبودن و هیچکسی جوابگو نشد و من تا صبح در فرودگاه آواره شدم (بله حتی تو JFK حوالی ساعت دوازده شب تقریبا تمام کانترها بسته میشه و میرن خونه!! باورم نمیشد، فکر میکردم فرودگاه اصلی نیویورک واقعا 24 ساعته بازه!!) و صبح با پرداخت مبلغی به پرواز بعدی مسیرم رو کمی تغییر دادم که تا عصر و موقع پرواز اصلی علاف نشم و زودتر برم.
ایرلاین بعدی هم جت بلو بود و زد چمدان من رو ناکار کرد و طبق قوانین خودش پاسخگو نبود، منم با ترکیش تماس گرفتم که من از شما بلیط گرفتم و طبق قوانین شما به چمدان من خسارت تعلق میگیره و اونا هم بصورت مودبانه ای گفتن Get Lost!!!

بد یا خوب با یک ایرلاین یک کشور جهان سوم طرف هستیم که متاسفانه بر خلاف ایرلاینهای عربی، پولی هم همچین تو بساطش نیست!!
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، reza_norouzi ، lighter ، m.sabet ، ParsTrader ، amjad ، Sam2014 ، sm2015 ، amin arefi ، مير منصور
(2014-09-25 ساعت 03:53)yami نوشته:  ترکیش عالی هست تا زمانی که با اونها به مشکلی بر نخورید!! چون اگه به مشکلی بر بخورید، به هیچ وجه من الوجود پاسخگو نیستن!!
با ترکیش تماس گرفتم که من از شما بلیط گرفتم و طبق قوانین شما به چمدان من خسارت تعلق میگیره و اونا هم بصورت مودبانه ای گفتن Get Lost!!!
بد یا خوب با یک ایرلاین یک کشور جهان سوم طرف هستیم که متاسفانه بر خلاف ایرلاینهای عربی، پولی هم همچین تو بساطش نیست!!

یامی جان فکر میکنی اگه مسافراشون اروپائی یا امریکائی یا ژاپنی بودن هم همین برخورد رو داشتن؟ میخوام بگم احتمالا اشکال از ملیت هاست و اگر نه این ستاره ها الکی به ایر لاینی داده نمیشه !!
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: yami
سلام
از دوستان عزیز کسی آژانس مطمئن و خوب در مشهد میتونه معرفی کنه.ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-25 ساعت 12:42)amjad نوشته:  
(2014-09-25 ساعت 03:53)yami نوشته:  ترکیش عالی هست تا زمانی که با اونها به مشکلی بر نخورید!! چون اگه به مشکلی بر بخورید، به هیچ وجه من الوجود پاسخگو نیستن!!
با ترکیش تماس گرفتم که من از شما بلیط گرفتم و طبق قوانین شما به چمدان من خسارت تعلق میگیره و اونا هم بصورت مودبانه ای گفتن Get Lost!!!

یامی جان فکر میکنی اگه مسافراشون اروپائی یا آمریکائی یا ژاپنی بودن هم همین برخورد رو داشتن؟ میخوام بگم احتمالا اشکال از ملیت هاست و اگر نه این ستاره ها الکی به ایر لاینی داده نمیشه !!

امجد جان
از قضا همان دو کیسی که میگم یادشون رفته بود غذای مخصوصشون رو بذارن تو هواپیما علیرغم سفارش مسافر، هردو آمریکایی بودن.
تقریبا 40 درصد مسافرهای هواپیما تا جایی که یادمه تیپشون به آمریکایی میخورد. احتمالا بین غیر آمریکایی ها هم خیلی هاشون تبعه آمریکا بودن ولی به قیافشون نمیخورد.
فعلا که ظاهرا این ستاره ها رو الکی بهشون دادن.
اگه با این تعاریفی که تجربه شخصی منه، فکر میکنی که ارزش چهار ستاره رو دارن، دیگه اونخ خیلی ارفاق قائل شدی براشون Smile حسابی خوش بحالشون کردی Smile

نه خداییش تصور بکن که هواپیمای به اون بزرگی دیر برسه و شرکت هم دقیقا میدونه که مثلا هفت هشت ده تا مسافرش که کل مسیر بلیطش رو از ترکیش گرفتن به این خاطر پرواز بعدیشونو از دست دادن، و در عین حال خودشون باز میدونن که چندین مسافر هم باید هتل رایگان بگیرن، بعد با تمام این اوصاف بذارن برن خونه!! و حتی یک نفر هم نذارن تو کانتر که به امور رسیدگی کنه!!
چند ستاره می ارزه این کار خداایشش؟
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، Sam2014 ، amin arefi
براي دوستاني كه ميخواهند راجبه گلف اير بدونند عرض كنم كه من پرواز تهران به سانفرانسيسكو گرفتم گلف اير تا بحرين ، بحرين أمستردام ،، أمستردام سانفرانسيسكو ،بقيه راه با klm ، گلف آيرش كه هواپيما خيلي كوچيك بود ، مهمان دار گفت اگه ميخواهيد چمدان كرير تون را به ما تحويل بدهيد و مقصد تحويل بگيريد كه من اين اشتباه و كردم تما م وسائل با ارز شم تو اون بود چون ميخواستم داخل هواپيما پيش خودم باشه كه متاسفانه كه چمدان گم شد و هنوز بعد از دو روز خبري نيست ، klm بد نبود ولي طولاني بود ٩/٥ ساعت تا أمستردام (يه توقف حدود يك ساعت تو ابوظبي داشت براي سوارشدن مسافر آدم ياد اتوبوس هاي مسافر بري ميافتاد كه تو هر شهري توقف ميكنند براي مسافر) ١١/٥ ساعت تا سانفرانسيسكو كه اگه قرار بود اين مدت طولاني تو هواپيما باشم إمارات خيلي بهتره ، ولي من اير فلوت را به تركيش و بقيه ترجيح ميدهم ، هم پذيرايي خوب داره هم زمان كوتاه هم هواپيماي خوب تهران به لس أنجلس ١٢ ساعت كه از تركيش هم كمتره و پذيرايي يش بيشتر ،من توي اين پنج ايرلايني كه تجربه داشتم از همه بهتر اير فلوت بود ( تركيش ، إمارات ، klm،گلف اير ،ايرفلوت )
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، yami ، lighter ، soheilbadami ، amjad ، reza_norouzi ، peymanmohajer ، m007 ، AZAR 1335 ، lida55 ، amin arefi
(2014-09-25 ساعت 03:53)yami نوشته:  برای دوستان عشق ترکیش یک بار دیگه مرور کنم خاطره پروازم با ترکیش رو البته بطور خلاصه!!

دقیقا از همون وبسایتشون که اول کار هست میشه استنباط کرد که با جهان سوم طرف هستی ! ولی به هرحال امتیاز و اشکالاش رو باید کنار هم گذاشت. کلا این مسیر به ایران و بالعکس همیشه مشکلات خودش رو داره حالا با هر ارلاینی مثلا بقول این دوستمون ایرفلوت خیلی خوب هست اما بشرطی که شما ساکن نیویورک یا سنفرنسیسکو باشی و خلاصه در انتخاب ایر لاین خیلی عوامل موثره و همیشه 100 درصد در اختیار مسافر نیست.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، mohsenmb ، yami ، Sam2014 ، m007
دقیقا سهیل جان
متاسفانه برای ساکنین شمالغرب ایران، مخصوصا تبریز، تنها گوزینه خوب هست.
آزال از طریق باکو هم به تبریز پرواز داره و از اون مسیر میشه به مسکو و ایرفلوت دسترسی پیدا کرد ولی متاسفانه قیمتهاش بسیار مسخره هست در حالیکه ایرفلوت از طریق فرودگاه امام به مسکو به آمریکا خیلی قیمتهای خوبی داره.
کلا ترکیش برای ما تبریزیها یک توفیق اجباری هست!!
به خودشونم در دفتر تبریز گفتم و یادآوری کردم که وقتی کسی بهتون زنگ میزنه، اولا تلفن رو جواب بدید و ثانیا جواب سلام تماس گیرنده رو بدید!!
در همین حال موبایل خانومه زنگ زد و با یک ترکیه ای پشت موبایل شخصی اش در ساعت کاری چنان دل و قلوه ای معامله کرد و براش بلیط پیشنهاد میکرد که من ماندم، جواب تلفن رسمی دفترشون رو ندادن رو باور کنم یا از شدت وجدان کاری کار کردنشون پشت خط موبایل شخصی!!
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، lighter ، Sam2014 ، m007
سلام دوستان من
آيا لازمه كه بليتي كه آژانس هواپيمايي به صورت الكترونيكي برامون تهيه كرده به تاييد رسمي دفتر ايرلاين برسه (يعني مهرش كنن)؟
من بليتمو از لوفتانزا گرفتم.
در ضمن از يكي از دوستان 2013 كه پارسال با لوفتانزا پرواز كرده شنيدم كيفيت هواپيماهاش به خاطر تعدد پروازاش افت كرده و غذاشم زياد خوب نيست.
ممنون ميشم اگه كسي اطلاعاتي در اين زمينه داره بده.
شاد باشين.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-29 ساعت 16:24)reza_norouzi نوشته:  سلام دوستان من
آيا لازمه كه بليتي كه آژانس هواپيمايي به صورت الكترونيكي برامون تهيه كرده به تاييد رسمي دفتر ايرلاين برسه (يعني مهرش كنن)؟
در ضمن از يكي از دوستان 2013 كه پارسال با لوفتانزا پرواز كرده شنيدم كيفيت هواپيماهاش به خاطر تعدد پروازاش افت كرده و غذاشم زياد خوب نيست.
شاد باشين.
آقا رضا عرض سلام
اگر بلیط را آژانس صادر کرده و نمایندگی لوفت هانزا را داره که خودش باید مهرش کنه که بعداً مسئولیت پذیر باشه .
به نظر من شما یک تماسی با لوفت هانزا تهران بگیر . دفترشون تو خیابان ولیعصر نزدیک چلو کبابی نایب هست .(حوالی پارک ساعی )
این از اون کیس هاست که محکم کاری لازم داره .
در مورد کیفیت هم بنده خودم تجربه نداشتم ولی دوستان و اقوام هم به این افت کیفیت اذعان کرده اند .
موفق باشید
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi
(2014-09-29 ساعت 17:53)Sam2014 نوشته:  
شاد باشين.
آقا رضا عرض سلام
اگر بلیط را آژانس صادر کرده و نمایندگی لوفت هانزا را داره که خودش باید مهرش کنه که بعداً مسئولیت پذیر باشه .
به نظر من شما یک تماسی با لوفت هانزا تهران بگیر . دفترشون تو خیابان ولیعصر نزدیک چلو کبابی نایب هست .(حوالی پارک ساعی )
در مورد کیفیت هم بنده خودم تجربه نداشتم ولی دوستان و اقوام هم به این افت کیفیت اذعان کرده اند .
موفق باشید

سلام سام عزیز
ممنون از جوابت. حتماً زنگ میزنم و می پرسم.
ظاهراً آژانسها دیگه بلیت کاغذی نمیدن و بلیت صادر شده رو به صورت الکترونیکی به مشتری میدن مگه اینکه مشتری بخواد که روی کاغذ براش چاپ بشه.
این موضوع رو همون موقع از آژانس پرسیدم و گفتن به مهر نیازی نیست اما یکی از دوستان چند روز پیش گفته بود که بلیتشو برده داده مهر زدن. واسه همین به ذهنم رسید. پرسیدم که مطمئن شم.
شاد باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
از دوستان عزیز کسی تونسته توی سایت هواپیمایی قطری انلاین پس از رزرو بلیط ((البته با استفاده از pay later جهت پرداخت هزینه بلیط 48 ساعت بعد )) صندلی رو هم انتخاب کنه ؟؟
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-29 ساعت 17:53)Sam2014 نوشته:  
شاد باشين.
آقا رضا عرض سلام
موفق باشید

منظورتون افت کیفیت لوفتانزا هست یا چلوکبابی نائب تو ولیعصر؟؟؟
Big Grin
بهرحال بنده با لوفتانزا آمدم سال 2011 و با اینکه هواپیماش بی اندازه بزرگ بود و یادم نیست دقیقا چی بود ولی نه غذاش چنگی بدل زد و نه تا جایی که یادمه تلویزیون شخصی داشت!!
بله درسته پشت صندلی ها هر نفر یک تلویزیون نداشت!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، reza_norouzi ، Sam2014
(2014-09-29 ساعت 21:07)yami نوشته:  منظورتون افت کیفیت لوفتانزا هست یا چلوکبابی نائب تو ولیعصر؟؟؟
Big Grin
بهرحال بنده با لوفتانزا آمدم سال 2011 و با اینکه هواپیماش بی اندازه بزرگ بود و یادم نیست دقیقا چی بود ولی نه غذاش چنگی بدل زد و نه تا جایی که یادمه تلویزیون شخصی داشت!!
بله درسته پشت صندلی ها هر نفر یک تلویزیون نداشت!!!

سلام یامی عزیز
هواپیماهاش که بزرگه ایرباس A340 و بویینگ 747!
فکر نمیکنم برای کلاس اکونومی برای هر مسافر تلویزیون شخصی داشته باشن! اونا مال بخش Business و First Class نیست آیا فقط؟
واسه من که داشتن تلویزیون شخصی زیاد مهم نیست. مهم کیفیت غذا و داشتن یه همراه خوش صحبته که ترجیح میدم از جنس مخالف باشه Big Grin
از نظر جای نشستن هم شنیدم خیلی از ردیفهاش خیلی به هم نزدیکن و جا برای دراز کردن پاها کمه.
ممنون میشم دوستانی هم که به تازگی پرواز داشتن در این مورد نظر بدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami
همه هواپیماهای لوفتهانزا اینجور نیست.من هربار که با لوفتهانزا سفر کردم تلویزیون شخصی داشتم بلیطهام هم اکونومی بود.ولی به قول دوستمون غذاهاش چنگی بدل نمیزنه منکه همیشه گرسنمه پیدا میشم از هواپیما.Big Grinهواپیمای امارات یک چیز دیگست واقعا از سرویس دهیشون راضی بودم.قابل مقایسه با لوفتهانزا نبود.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، reza_norouzi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان