کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2015-01-14 ساعت 20:17)vistac نوشته:  سلام یه سوال داشتم

میشه برای آمریکا بلیط رفت و برگشت رو بگیریم ولی بلیط برگشتش باز باشه چون مشخص نیست که آیا 3 ماه میخوایم بمونیم یا کمتر؟ ارزونترین ایرلاین برای اواسط اردیبهشت کدام هست با چه قیمتی ممنون میشم پاسخ بدید

والا من خودم یک بار پیگیر شدم، گفتن این بلیطها رو فقط از طریق آژانس ها میشه خرید که اپراتور با وارد کردن دستورهای ویژه در سیستم بلیط آمادئوس (یا سیستمهای دیگه) بلیط برگشت رو اوپن میکنه تا یک سال و شما باید یک مدت قبل از برگشتتون به ایرلاین خبر بدین که بلیط رو اوکی کنه.
من خودم آخر 2007 و اول 2008 مالزی با قطر ایرویز، بلیط رو اینجوری گرفتم و در کوالالومپور رفتم یک هفته قبلش اوکی کردم. اما یادم نیست که چقدر گرانتر حساب کردند.
اما ظاهرا قیمت این نوع بلیطها خیلی بالاست و عملا هیچ صرفه ای برای خرید نداره. یعنی یه چی تو مایه های دو تا بلیط یک طرفه حساب میکنن، حالا یک نخود ارزانتر.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، vistac ، mohsenmb ، Rock ، Sam2014 ، Memolk
دوستان اين چيزي كه درباره ناامني و باز كردن چمدون و دزدي وسايل تو تركيش مي گن راسته؟
من تركيش گرفتم ، قيمت هم خوب بود ولي الان كلي نگرانم
B1 : no clearance , 04,11,2014
DV 2016 waiting
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-01-15 ساعت 20:10)aliaz91 نوشته:  دوستان اين چيزي كه درباره ناامني و باز كردن چمدون و دزدي وسايل تو تركيش مي گن راسته؟
من تركيش گرفتم ، قيمت هم خوب بود ولي الان كلي نگرانم

والا یه دوربین 600 دلاری از منم دزدیدن تو فرودگاه استانبول و نهایتا بخاطر کمبود وقت و از دست دادن پرواز بعدیم کلا بیخیالش شدم. اینو گفتم که در جریان باشی
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
پاسخ
تشکر کنندگان: asher ، قصه گو ، romance33 ، Rock ، مير منصور ، Sam2014 ، jupiterx ، Memolk
.

آقاجان، من ایمیل شخصی و مستقیم شخص شخیص مدیرعامل ترکیش ایرلاین رو اینجا گذاشتم یکی دو بار.
خداییش کی به خودش زحمت داده که بهش یک ایمیل بزنه؟
میشیگان هم درس خوانده و انگلیسیش ردیفه!
من بهش ایمیل زده، فوری به ترکی ترجمه کرده و به کاستمرکر فوروارد کرده بود (باز دمش گرم! تریپ آمریکایی Smile ولی خوب کاستمرکر دیگه جواب و پیگیری نکرد.
شما هم بهش ایمیل بزنید دیگه آمار کار دستش میاد که داره چه سیستمی رو مدیریت میکنه، اگه هر روز ببینه که اینباکسش پر میشه از ایمیلهای گلایه و البته مودبانه.

Dr. Temel Kotil
tkotil@thy.com

بسم اله... ببینیم چه کار میکنید هااا.

.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، mohsenmb ، hamedrouhi ، Rock ، Memolk
پرواز برگشت فقط تا يازده ماه بعد از تاريخ صدور بليط رفت ، اپن هستش. توجه كنيد ،ونه تاريخ پرواز.
موقعي كه از آژانس... ميخواستم براي همسرم رفت و برگشت از آمريكا بگيرم ، گفت امارات دو نوع ويزا داره، چهار ماهه و يكساله . مثلا رفت تنها سه ميليون شد و رفت و برگشت براي همسرم چهار و نيم ، اما اگر ميخواست از چهار ماه بيشتر باشه ميشد پنج و نيم.
ولي الان كه بليط يك طرفه امارات از ايران شده چهار ميليون، فقط شش ماه گذشته!!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
اي بابا
قشنگ اين اختلاف قيمتي كه با ايرلايناي ديگه داره و با اين حركت جبران مي كنه
B1 : no clearance , 04,11,2014
DV 2016 waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، romance33
(2015-01-16 ساعت 07:50)yami نوشته:  .

آقاجان، من ایمیل شخصی و مستقیم شخص شخیص مدیرعامل ترکیش ایرلاین رو اینجا گذاشتم یکی دو بار.
خداییش کی به خودش زحمت داده که بهش یک ایمیل بزنه؟
میشیگان هم درس خوانده و انگلیسیش ردیفه!
من بهش ایمیل زده، فوری به ترکی ترجمه کرده و به کاستمرکر فوروارد کرده بود (باز دمش گرم! تریپ آمریکایی Smile ولی خوب کاستمرکر دیگه جواب و پیگیری نکرد.
شما هم بهش ایمیل بزنید دیگه آمار کار دستش میاد که داره چه سیستمی رو مدیریت میکنه، اگه هر روز ببینه که اینباکسش پر میشه از ایمیلهای گلایه و البته مودبانه.

Dr. Temel Kotil
tkotil@thy.com

بسم اله... ببینیم چه کار میکنید هااا.

.

یامی جان متن ایمیل رو هم بذار قربونت. من دارم میرم ایران نمیخوام پیزی از چمدونام کم بشه. :-)
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
تشکر کنندگان: yami
هر کی یه متن جدا بزنه تا بغهمه مردم مختلف ناراضی هستن و نه اینکه همه فقط کپی پیست میکنن براش.
تازه کپی پیست یک متن توسط عده زیاد باعث میشه اون متن بعنوان اسپم توسط میل سرورها شناسایی بشه.

پیشنهاد ویژه سر آشپز در این مورد اینه که:::

یه متن کوتاه فارسی-ترکی-انگلیسی روی یه کاغذ بزرگ بنویسید بذارید داخل چمدان روی وسایل که آقا دزده که چمدان رو باز کرد ببینه خجالت بکشه بلکه!!

مثلا بنویسید از شما بعیده این کارها، نکنید. وسایل ما رو ندزدید. یا مثلا من چیزی ندا م اما خودم دیدم صاحاب او چمدون بنفشه مایه داره. برو اونو چک کن!!
پاسخ
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، mohsenmb ، abas_kashan ، Sam2014 ، قصه گو ، taherifar ، romance33 ، Rock ، Memolk
(2015-01-19 ساعت 19:15)yami نوشته:  هر کی یه متن جدا بزنه تا بغهمه مردم مختلف ناراضی هستن و نه اینکه همه فقط کپی پیست میکنن براش.
تازه کپی پیست یک متن توسط عده زیاد باعث میشه اون متن بعنوان اسپم توسط میل سرورها شناسایی بشه.

یه متن کوتاه فارسی-ترکی-انگلیسی روی یه کاغذ بزرگ بنویسید بذارید داخل چمدان روی وسایل که آقا دزده که چمدان رو باز کرد ببینه خجالت بکشه بلکه!!

مثلا بنویسید از شما بعیده این کارها، نکنید. وسایل ما رو ندزدید. یا مثلا من چیزی ندا م اما خودم دیدم صاحاب او چمدون بنفشه مایه داره. برو اونو چک کن!!
یامی جان بجز تبریز شرکت های جدید به شهر های ما میخواهند سرویس دهی داشته باشند تا الان
امارات با چند شهر علاوه بر تهران با ایران تفاهم امضا کرده و زمزمه ورود دوباره KLM به کشور شنیده میشه

*البته همه اینها از بی مدیریتی ماست چرا نباید از تبریز به فرودگاه امام پرواز داشته باشیم تا ایرلاین بی کیفیت استفاده نکنیم
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، romance33
(2015-01-20 ساعت 11:27)abas_kashan نوشته:  
(2015-01-19 ساعت 19:15)yami نوشته:  هر کی یه متن جدا بزنه تا بغهمه مردم مختلف ناراضی هستن و نه اینکه همه فقط کپی پیست میکنن براش.

یامی جان بجز تبریز شرکت های جدید به شهر های ما میخواهند سرویس دهی داشته باشند تا الان
امارات با چند شهر علاوه بر تهران با ایران تفاهم امضا کرده و زمزمه ورود دوباره KLM به کشور شنیده میشه

*البته همه اینها از بی مدیریتی ماست چرا نباید از تبریز به فرودگاه امام پرواز داشته باشیم تا ایرلاین بی کیفیت استفاده نکنیم

فرمایش شما درسته عباس جان اما من ایرلون داخلی سوار بشو نیستم!!!
خدمه پروازهای داخلی واقعا حان بر کف هستن!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: abas_kashan ، romance33 ، Rock
دوستان من می خوام بلیط رفت و برگشت از لس انجلس به تهران بگیرم از سایت chepoair یا skyscanner
پرواز مورد نظر من دو تا استاپ داره تو مونترال و فرانکفورت. با توجه به اینکه گرین کارت دارم مشکلی تو فرودگاهها نیست که ان شااله؟ یعنی نیاز به ویزا ندارم که؟
میزان بار مجازشون رو تو سایت یه چمدان 23 کیلو زده ولی اژانسها همون پرواز را با دو تا 23 کیلو می فروشن. حالا به نظر شما اگه از سایت بگیرم چند تا چمدان روی بلیطم هست؟

مرسی
کیس نامبر: **2014AS42/محل مصاحبه: انکارا---> ابوظبی/ تعداد نفرات: 2/ کارنت : 9 ژانویه/ نامه دوم:17 ژانویه/مصاحبه:4W مارچ/ویزا یکضرب/ورود به امریکا:20 شهریور 93/ ساکن : لس آنجلس/دریافت گرین: 26 روز و سوشال:9 روز بعد از ورود
*** Seize the day ***
همسر من در بانکی در لس انجلس( منطقه انسینو) کار می کنه اگر کاری داشتین می تونه کمکتون کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-01-23 ساعت 06:05)atriana نوشته:  دوستان من می خوام بلیط رفت و برگشت از لس انجلس به تهران بگیرم از سایت chepoair یا skyscanner
پرواز مورد نظر من دو تا استاپ داره تو مونترال و فرانکفورت. با توجه به اینکه گرین کارت دارم مشکلی تو فرودگاهها نیست که ان شااله؟ یعنی نیاز به ویزا ندارم که؟
میزان بار مجازشون رو تو سایت یه چمدان 23 کیلو زده ولی اژانسها همون پرواز را با دو تا 23 کیلو می فروشن. حالا به نظر شما اگه از سایت بگیرم چند تا چمدان روی بلیطم هست؟

مرسی

تا جایی که من میدونم یک استاپ در منطقه شنگن بلامانع خواهد بود. در ضمن با گرین کارت آمریکا بدون ویزا میتونید به کانادا، مکزیک و کلی از کشورهای نخودی حوزه کارائیب بدون ویزا رفت و آمد کنید Smile

قسمت چمدان رو خوب نگاه کنید. بعید میدونم پرواز به این مسافت یک چمدانی باشه. معمولا همیشه دو چمدان 23 کیلویی هست مگر اینکه مثلا دو تا بلیط جدا باشه که چون یکی یک چمدانی هست، سایت اونجوری نشون میده که اونم اصلا با منطق جور در نمیاد.

در ضمن این سایت رو هم امروز یافتم: http://www.edreams.net
ظاهرا شرکت قدری هست و در کشورهای مختلف هم فعاله که در زیر سایت پرچم هاشونو با آدرس سایت جداگانه شونو گذاشته. قیمت هم از چیپوایر سی دولاری کمتر نشون میداد.
تا 48 ساعت هم هر سایت دیگه ای قیمت پایین تر بده، مابه التفاوت رو بهتون رفاند میکنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، مير منصور
(2015-01-23 ساعت 07:45)yami نوشته:  
(2015-01-23 ساعت 06:05)atriana نوشته:  دوستان من می خوام بلیط رفت و برگشت از لس انجلس به تهران بگیرم از سایت chepoair یا skyscanner

مرسی
دوست عزیز جواب سوالتون رو یامی جان دادند. ولی چرا پرواز با 2 استپ؟؟؟ از لس آنجلس به تهران هم میتونید با 1 استپ به تهران بروید با پروازهای لوفتانزا ترکیش امارات و....

تا جایی که من میدونم یک استاپ در منطقه شنگن بلامانع خواهد بود. در ضمن با گرین کارت آمریکا بدون ویزا میتونید به کانادا، مکزیک و کلی از کشورهای نخودی حوزه کارائیب بدون ویزا رفت و آمد کنید Smile

قسمت چمدان رو خوب نگاه کنید. بعید میدونم پرواز به این مسافت یک چمدانی باشه. معمولا همیشه دو چمدان 23 کیلویی هست مگر اینکه مثلا دو تا بلیط جدا باشه که چون یکی یک چمدانی هست، سایت اونجوری نشون میده که اونم اصلا با منطق جور در نمیاد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-01-23 ساعت 09:33)mohsenmb نوشته:  

مرسی
دوست عزیز جواب سوالتون رو یامی جان دادند. ولی چرا پرواز با 2 استپ؟؟؟ از لس آنجلس به تهران هم میتونید با 1 استپ به تهران بروید با پروازهای لوفتانزا ترکیش امارات و....

مرسی از پاسخ کاملتون
بدلیل تفاوت در هزینه ها ترجیح می دم بلیط با دو استاپ بگیرم. بابت سایت هم ممنون فقط برای تاریخ مورد نظر من که جولای است سایت skyscanner تقریبا 100 دلار از سایتهای دیگه مناسب تر نشون میده. شاید این حرف یکم خنده دار باشه ولی تو این یک هفته که من دارم چک میکنم شبها به وقت امریکا تقریبا 10 الی 20 دلار نسبت به روزها همون پرواز را ارزونتر نشان میده Cool
کیس نامبر: **2014AS42/محل مصاحبه: انکارا---> ابوظبی/ تعداد نفرات: 2/ کارنت : 9 ژانویه/ نامه دوم:17 ژانویه/مصاحبه:4W مارچ/ویزا یکضرب/ورود به امریکا:20 شهریور 93/ ساکن : لس آنجلس/دریافت گرین: 26 روز و سوشال:9 روز بعد از ورود
*** Seize the day ***
همسر من در بانکی در لس انجلس( منطقه انسینو) کار می کنه اگر کاری داشتین می تونه کمکتون کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، قصه گو ، mohsenmb ، sib 24
(2015-01-23 ساعت 11:36)atriana نوشته:  
(2015-01-23 ساعت 09:33)mohsenmb نوشته:  

مرسی

مرسی از پاسخ کاملتون
بدلیل تفاوت در هزینه ها ترجیح می دم بلیط با دو استاپ بگیرم. بابت سایت هم ممنون فقط برای تاریخ مورد نظر من که جولای است سایت skyscanner تقریبا 100 دلار از سایتهای دیگه مناسب تر نشون میده. شاید این حرف یکم خنده دار باشه ولی تو این یک هفته که من دارم چک میکنم شبها به وقت آمریکا تقریبا 10 الی 20 دلار نسبت به روزها همون پرواز را ارزونتر نشان میده Cool

اتفاقاً بلیطهای 2 استپ گرونتر هستند و البته ماه جولای به علت های سیزن بودنش گرونتره ولی من خودم واسه فوریه و جون رزرو کردم ترکیش 987$ و لوفتانزا معادل 950$ تونستم پیدا کنم.از LAX -IKA
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، Rock ، sepideh IR

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان