کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2010-10-11 ساعت 22:17)farshidkhalafi نوشته:  قابل توجه مسافران دالاس: یکی از دوستان امروز بلیط یکطرفه به دالاس از Gulf Air خریده 780 تومن.خیلی خوب گرفته.
اینم شماره دفترش:88879801

تا به حال کسی تجربه ی این شرکت رو داشته ؟ مثل امارات نباشه این هم
شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:یادم نیست!
کنسولگری:Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-12- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: 2009 Sep
تاریخ مصاحبه: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:دو هفته بعداز مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنس: 23 Sep -بیش از ۷ ماه!
تاریخ دریافت ویزا : ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰
پاسخ
تشکر کنندگان:
Gulf Air كيفيت متوسطي داره اما قيمت هاش عالي هست. ضمنا پرواز شما تا لندن با اين خط انجام مي شه و بعد از اون با يكي از خطوط طرف قرارداد Interline با Gulf Air بريد. يعني پرواز شما سه تكه هست (تهران - بحرين، بحرين - لندن، لندن - دالاس).

Gulf Air شايد كيفيت مناسبي نداشته باشه، اما در مقايسه با خطوطي كه براي سرويس نامناسبشون پول زيادي مي گيرن، انتخاب به جا و خوبي هست.

(2010-10-12 ساعت 01:09)homeless نوشته:  تا به حال کسی تجربه ی این شرکت رو داشته ؟ مثل امارات نباشه این هم

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، homeless ، Jav3 ، aadine ، frozen mind ، shaan ، maaref ، samane1363
و البته همین مسیری رو که اشکان عزیز گفت، به جای لندن، فرانکفورت و پاریس هم داره که من فرانکفورت رو گرفتم

پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Jav3 ، farzad101 ، maaref
با احترام به نظرات دوستان :
من 3 سفر به امریکا داشتم 2تا با امارات و یکی با لوفتهانزا.
دو سفر با امارات با خانواده بود و سفر با لوفتهانزا به تنهایی. کلا پرواز اروپایی از نظر کلاس و همه چیز برای کسی که پول دارد بهتر است.
در پرواز با امارات هم ما خیلی! اذیت نشدیم چون مثل همه ی هندی ها و بقیه ما هم 2 تا بچه داشتیم که عادی بود و گریه و جیغ و دادشان خیلی اذیت کننده برای ما و بقیه نبود تازه خیلی هم به ما محبت می کردند.
در کل به نظر میرسه که میزان پذیرایی در امارات کاهش پیدا کرده چون در سفر اول ما به قول یکی از دوستان مهاجرسرایی که قبل از ما سفر کرده بود هی دادند و ما خوردیم ولی در سفر دوم خیلی این خبرها نبود و اگر خواب بودی :میخواستی نمی خوابیدی!!!!.اما از حق نگذریم هروقت قسمت مهمان داران میرفتی به صورت حضوری(نه زنگ بالا سر) و هر چی می خواستی بهت می دادند.
برای افرادی که مقید به نماز هستند هم قبله هرچند وقت یکبار نشان داده می شد و در دستشویی هم لیوان های کوچکی برای طهارت قرار داده اند که این از خواص شرکت هواپیمایی اسلامی است و تمامی غذاها هم حلال است و با راحتی می شود از آن استفاده کرد.
نکته دیگر اینکه شما براحتی میتونید قبل از سفر صندلی خودتون و غذاتون را انتخاب کنید واین دوست عزیز اگر از قبل این قابلیت را می دانست در پرواز اذیت نمیشد.(نیازی به باز کردن اکانت دارد و فقط با ای کی نامبر و اسمتون به راحتی این کار را می کنید.)
من الان با دوبار سفر به امریکا سیلور ممبر شدیم و کارت نقره ای گرفتیم که یکسری مزیت نسبت به مسافران عادی داریم که به نظرم بهترینش 12 کیلو اضافه بار و ماندن در هتل اگر بیشتر از 6 یا 7 ساعت توقف ترانزیت در دبی داشتیم.
من سفر با امارات را نه توصیه می کنم نه رد می کنم شرایطتتون را بشناسید و سفر کنید. ببنید تحمل 15 الی 16 ساعت پرواز را دارید یا ترجیح میدهید بعد از 6 الی 7 ساعت پرواز یه استراحتی داشته باشید و بعد ادامه سفر.
اگر سوالی بود در خدمتم
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: Jav3 ، farshidkhalafi ، MOHSEN8766 ، aadine ، hamed_gh ، Eskandari ، shaan ، maaref ، payam62
(2010-10-11 ساعت 21:38)Ashkan78 نوشته:  دوست خوبم

اشكال عمده Aeroflot معطلي زياد در فرودگاه مسكو هست. امكانات فرودگاه مسكو هم پايين هست. ضمنا فرهنگ خشك و خشن ميهمانداران روسي با ذائقه عاطفي بعضي از ما ايراني ها سازگار نيست. بار مجاز اين خط يك بسته 23 كيلوگرمي هست كه در ازاي پرداخت 50 دلار بيشتر مي تونيد يك بسته 32 كيلوگرمي اضافي هم ببريد.

به جز اين دو مورد، Aeroflot مشكلي نداره. تمامي هواپيماهاش از نوع Airbus و Boeing و با سن كمتر از 15 سال هستند.

به طور كلي اين خط رو من به افراد زير توصيه نمي كنم:

1- افراد بچه دار (بچه زير 4 سال)
2- افرادي كه به همراه سالخوردگان بالاي 65 سال مسافرت مي كنند.
3- افراد بيمار

و به افراد زير به شدت توصيه مي كنم:

1- افراد مجرد كه نگراني خانواده همراهشون رو ندارند و درك مي كنن كه چندين ساعت علافي ارزش 300 دلار علافي رو داره.

2- زوج هاي جواني كه حرف هاي زيادي براي گفتن به هم دارند و با گپ زدن با هم مي تونن زمان رو به سرعت سپري كنند.

خود دانيد... پول شما گرد است و جيب شركت هاي هواپيمايي دراز!!!!

شعار مسافران Aeroflot: سرويس متوسط را گران نخريد!!!!

(2010-10-11 ساعت 20:45)fidell نوشته:  ]آقا اشکان بنظر شما ایرو فلوت چه اشکال عمده ای از نظر شما داره؟ اگه لطف کنید ممنون میشم
ضمن تشکر از جوابتون اشکان خان مث اینکه شنیدم میشه تور مسکو تو همون توقف 8 ساعته گرفت شرایطی داره ؟یا قبل از سفر باید به جایی مراجعه کرد؟
شماره کیس:2010AS152**
تاریخ دریافت نامه قبولی: june 2009
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2009 تاریخ کارنت شدن کیس:march2010
تاریخ دریافت نامه دوم:هیچوقت نرسید
تاریخ مصاحبه:may2010
تاریخ دریافت کلیرنس:پس از70روز .دریافت ویزا:5 اوت 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: shaan ، maaref
من نشنيدم اين رو. البته دفعات قبلي كه من با Aeroflot رفتم، مسيرم آمريكا نبوده و فاصله بين دو تا پروازم 3-2 ساعت بوده كه به اين كارها نمي رسيدم.

اگه كسي در اين مورد اطلاعاتي گرفت به من هم بگه.

ضمن تشکر از جوابتون اشکان خان مث اینکه شنیدم میشه تور مسکو تو همون توقف 8 ساعته گرفت شرایطی داره ؟یا قبل از سفر باید به جایی مراجعه کرد؟
[/quote]

پاسخ
تشکر کنندگان: fidell ، maaref
(2010-10-12 ساعت 00:24)kianoush نوشته:  همین طور که قبلا گفتم من هم بلیطم رو از "گلف ایر" به مقصد دالاس و یک طرفه گرفتم، از سایت cheapoair چک کردم وجالب اینجا بود در سایت 773$ قیمت زده بود ولی دفتر گلف ایر 730 هزار تومان برام صادر کرد و گفت به ما ارزون تر میدن! وجالب تر این که الان بعد از یک ماه در سایت ارزونتر شده 726$!

منم توی همین سایت بلیط یکطرفه به واشینگتن رو 991 دلار دیدم ولی از دفتر ترکیش 926 دلار خریدم.البته گلف ایر پرواز با قیمت مناسب به واشینگتن نداشت و با توجه به اینکه نمیخوام با هواپیماهای عربی سفر کنم بهترین گزینه ارزان قیمت همون ترکیشه Smile
شماره کیس:2010AS296XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:Aug 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ کارنت شدن: Aug 2010
تاریخ مصاحبه: 2 Sep
تاریخ دریافت ویزا: Sep 4
جمع هزینه ها: 3.5 میلیون برای دو نفر
ورود به آمریکاBig Grinec 10
ایالت:ویرجینیا-حومه واشینگتون دی سی

پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، Ashkan78 ، maaref
سلام به همهٔ دوستان در حال مهاجرت Smile و پس از مهاجرت، Smile من مدتی‌ مهاجر سرا نبودم!

کسی‌ شماره دفتر ایرفلوت و آدرسش را داره؟ ممنون میشم اگر کمکم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref
آئرو فلوت - روسیه
نام مدیر: لئون زارینیان
تلفن:۸۸۸۰۸۴۸۰
تلفکس:۸۸۸۰۸۶۷۲
آدرس: تهران - منطقه ۶ - استادنجات الهی (ویلا) - پ. ۲۳
صندوق پستی:
کد پستی: ۱۵۹۹۹۱۳۷۱۵
وب سایت: www.aeroflot.ru
‪thrtosu@aeroflot.ru ایمیل:

حمل و نقل هوایی: خطوط هوایی

(2010-10-12 ساعت 18:33)Hashem نوشته:  سلام به همهٔ دوستان در حال مهاجرت Smile و پس از مهاجرت، Smile من مدتی‌ مهاجر سرا نبودم!

کسی‌ شماره دفتر ایرفلوت و آدرسش را داره؟ ممنون میشم اگر کمکم کنید.

پاسخ
تشکر کنندگان: Hashem ، farzad101 ، aadine ، maaref
سلام آيا كسي ميدونه كه بوئينگ 777 امارات مانيتور هايش قابليت cd و dvd و يا فلش مموري رو دارد يا نه؟
کیس نامبر : 2010AS9000
مصاحبه : January 2010 ابوظبی
کلیرنس : 53 روز بعد
دریافت ویزا :May 2010
پرواز : Oct 2010
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-10-12 ساعت 20:04)matinam نوشته:  سلام آيا كسي ميدونه كه بوئينگ 777 امارات مانيتور هايش قابليت cd و dvd و يا فلش مموري رو دارد يا نه؟

سلام
فلش مموري داره و پورت برق هم داره براي لپ تاپ
بيش از 160 تا فيلم و بيشمار بازي داره
مسافرها هم مي تونن با هم بازي كنن مثلا شطرنج و يا پينگ پنگ دو نفره
كلا من خيلي با امارات حال مي كنم
افسوس كه به دالاس پرواز نداره
شماره کیس : 2010AS00013XXX
کنسولگری:ابوظبي
تاریخ ورود به آمریکا : 20 اگوست 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: matinam ، shaan ، maaref
پليش در دو مرحله شما را چك خواهد كرد:

مرحله نخست: ورود به Check-In Hall كه در اون مرحله فقط داشتن گذرنامه كفايت مي كنه. تا حالا نديدم از كسي بليت بخوان اما اگه بخوان هم يه Print مهر نشده براشون كافيه.

بعد از اين مرحله شما وارد Check-In Hall مي شيد، مي ريد دم Counter مربوطه، بليت شما روي كامپيوتر شركت هواپيمايي مربوطه چك مي شه، بارتون تحويل گرفته مي شه، و بهتون رسيد بار و Boarding Pass مي دن.

مرحله دوم: در اين مرحله توي گذرنامه شما مهر خروج مي زنن. اينجا شما بايد اين مدارك رو داشته باشيد:

1- اصل گذرنامه
2- Boarding Pass (كه توي Check-In Hall گرفتيدش)
3- رسيد پرداخت عوارض خروج از كشور يا مدركي دال بر معافيت از پرداخت عوارض خروج از كشور (مثل اقلمت دائم يك كشور ثالث، برگه مأموريت دولتي، يا ...)

(2010-10-12 ساعت 19:34)Hashem نوشته:  با تشکر از اشکان جان که مثل همیشه زود و کامل جواب داد. Wink
من ۲ تا سوال دیگه هم داشتم:

اگر ما اینترنتی بلیت بخریم که کسی‌ مهرش نمی‌کنه، اون وقت موقع خروج توی فرودگاه پلیس ایران گیر نمیده که چرا این بلیتت مهر دفتر یا آژانس هوا پیمایی را نداره، مخصوصا برای ما که بلیت یک طرفه می‌خواهیم بخریم؟ مثل اینکه پلیس ایران بعضی‌ وقت‌ها به تائید شدن بلیت اینترنتی هم گیر میده یا حتی مانع پرواز می‌شه؟ دوستان لطفا راهنمائی کنید و درست و نادرست بودن این موضوع را مشخص کنید.

دیگه اینکه توی فرودگاه نیویورک کارهای اقامتیمون چقدر طول میکشه؟ پرواز بعدی من به احتمال زیاد ۵/۲ ساعت بعد از رسیدنم می‌شه. به نظرتون این زمان کافیه یا نه؟ میترسم از پرواز بعدی جا بمونم؟!!

پاسخ
تشکر کنندگان: Hashem ، hamed_gh ، farzad24 ، shaan ، maaref ، payam62

از بچه ها هرکسی پرواز ایرفلوت می خواد، زود بره بگیره چون الان تخفیف خیلی خوبی برای آمریکا گذاشته.

راستی شماره های ایرفلوت عوض شده، چون من به شماره های قبلی زنگ زدم اما درست نبود. این شماره های جدیده:
تلفن:۸۸۸۰7494
تلفکس:۸۸۸91۰۸۸۸

توی فرودگاه نیویورک کارهای اقامتیمون چقدر طول میکشه؟ پرواز بعدی من به احتمال زیاد ۵/۲ ساعت بعد از رسیدنم می‌شه. به نظرتون این زمان کافیه یا نه؟ میترسم از پرواز بعدی جا بمونم؟!!

پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، hamed_gh ، arshiya ، Eskandari ، maaref ، payam62
دوستان عزیز
کسی می تونه راهنمایی کنه برای رزرو صندلی در پرواز klm از چه سایتی می تونم استفاده کنم ؟ و سوال بعدی این که بهترین جا در این پرواز برای یه زن و شوهر که بچه 5 ساله همراه دارن کدوم صندلی هاست ؟
ممنون !
شماره کیس: 10XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun .2009
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : Jan-2010
تاریخ ورود به آمریکا :8 نوامبر 2010

مالکیت آسمان را به نام کسانی نوشته اند که به زمین دل نبسته اند!
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref
بعضی از سایتها نشان دهنده نقشه صندلی های هواپیما است و درآن بهترین و بدترین صندلی های هواپیما نشان داده شده است که بسیار راهنمای خوبی است.ااگر کودک شما اهل نشستن مداوم روی نیست بهتر است ردیفهای کناری و اولین ردیف آن است چون جلوی صندلی خالی است و کودک می تواند به راحتی در آن جا بازی کند(البته به شرط اینکه این صندلی ها پر نباشد چون این ردیف ها معمولا جزو صندلی های راحت هواپیما هستند و خیلی زود پر می شوند.)
البته اگر بچه اهل تی وی باشد که تلویزیون ها هم بازی دارد و هم کارتون که حداقل 6 ساعت وقت بچه را پر می کند.

http://www.klm.com/travel/us_en/apps/mmb/mmb_home.htm

این جا میتونید تغییرات را ایجاد کنید به راحتی و با اطلاعات بلیتتان
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: arshiya ، farzad101 ، shaan ، maaref ، najibi ، payam62