کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مطرح شده برندگان 2011
(2011-08-14 ساعت 14:35)رضا باقری نوشته:  سلام به همه دوستان . زمانی که پدرم برنده لاتاری 2010 شد من 20 سالم بود . ولی الان 21 خوردایم . تا یک ماه دیگه روز مصاحبه هستش و وقتی به kcc زنگ زدم گفت روز مصاحبه باید بری و اونا تصمیم میگیرن که به تو تعلق میگیره یا نه ... در ضمن اسم من تو نامه مصاحبه پدر و مادرم نیست . خیلی نگرانم ... کسی همچین تجربه ای در اطرافیانش داشته.... با تشکر

اگر 2010 هستيد كه پرونده بسته شده. اگر منظورتون 2011 هست بايد زودتر به سفارت مربوطه ايميل مي زديد و موضوع رو مطرح مي كرديد تا مصاحبه تون رو به جلو بياندازند. به هر حال تنها راهتون مكاتبه با سفارت و تصميم اونا هست.
تشکر کنندگان: Goodie ، vahidvm60 ، tamanna ، najibi ، nahid.t ، Sooshians
(2011-08-14 ساعت 12:07)3rip نوشته:  سلام دوستان 2011

یه سوال داشتم، قبلش معذرت میخوام که مجبورم این سوالم رو توی دو تاپیک "سوالات مطرح شده برندگان" و هم "سفرنامه و تجربه مصاحبه آنکارا" مطرح کنم . چون نمیدونستم کدوم تاپیک جای این سواله

من فوق دیپلم دارم. میخواستم از دوستانی که واسه مصاحبه رفتند بپرسم حتی با داشتن مدرک دانشگاهی (فوق دیپلم) هم آفیسر ازمون مدرک پیش دانشگاهی میخواد ؟ (من دیپلم 11 ساله هنرستان دارم)

دوست عزیز منم مثل شما بودم،دیمپلم هنرستان بعد فوق دیپلم،و بعد هم لیسانس که اصلا بهشون نگفتم که لیسانس گرفتم از ترس FBI CHECK بخاطر اینکه رشتم فنی‌ بود و شاید حساسیت ایجاد میکرد

مدرک دیپلمتو ترجمه کن و ببر به همراه فوق دیپلم ولی‌ ترجمه ریز نمرات اصلا لازم نیست
CASE NUMBER:33xxxBig Grin

, What you believe from bottom of your heart will come true
تشکر کنندگان: tamanna ، najibi
با سلام به دوستان 2011
امیدوارم همگی ویزاهاتون رو بگیرید.
از دوستان با تجربه سوالی دارم:
من شنیدم که مسافرت های زیاد باعث کلیرنس طولانی میشه فرض میکنیم قبل از مصاحبه شخص مصاحبه شونده پاسپورتشو
عوض کنه حالا 2 حالت پیش میاد
1- اگه محل مصاحبه آنکارا باشه توی فرم مخصوص آنکارا راجع به سفرها پرسیده که حتما هر چی که توی پاسهای قبلی بوده باید
نوشته بشه اگه نوشته نشه ممکنه بفهمن.
2-اگه محل مصاحبه ابوظبی باشه چون فرمی وجود نداره و پاسپورتهای قبلی رو نمیگیرن پس این مسافرتها معلوم نمیشه.
به نظر من کمی عجیبه!!!!!!!!!!!
( البته منظور من مسافرتهای عادی و کمتر از 6 ماهه )
از دوستان باتجربه خواهش میکنم توضیح دهند.
با تشکر.
شماره کیس: 2012AS00038XXX
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:TNT 28 JUL 2011
تاریخ کارنت شدن کیس:march 2012
تاریخ مصاحبه:may 2012
تاریخ دریافت کلیرنس:ویزای یکضرب
تعداد افراد در این کیس نامبر : ۲ نفر
تاريخ ورود به آمريكا: October 2012
محل زندگي: McLean VA
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، tamanna
با سلام خدمت دوستان خوب
من اخیرا با یک خانواده ای آشنا شدم که آقای این خانواده برنده 2011 هستند و 6 سپتامبر هم در آنکارا مصاحبه دارند.متاسفانه این آقا دیپلم ندارند و مجبورند روی سابقه کاریشان حساب کنند.از دوستان کسی با شرایط مشابه بوده که بتونه این خانواده رو راهنمایی کنه که سابقه کاری رو جوری تنظیم کنند که احتمال گرفتن ویزا را بالا ببره.
متاسفانه تهیه یک دیپلم در این فرصت کوتاه مقدور نیست.در ضمن ایشان واقعا در زمینه ماشین آلات کشاورزی فعالیت دارند که فکر می کنم کار فنی حساب میشه.اما چون اطلاعات من در این زمینه کافی نیست از دوستانی که در مورد سابقه کاری مورد قبول سفارت اطلاعاتی دارند خواهش می کنم راهنمایی کنند
ممنون و سپاس
تشکر کنندگان:
(2011-08-14 ساعت 23:05)Goodie نوشته:  با سلام خدمت دوستان خوب
من اخیرا با یک خانواده ای آشنا شدم که آقای این خانواده برنده 2011 هستند و 6 سپتامبر هم در آنکارا مصاحبه دارند.متاسفانه این آقا دیپلم ندارند و مجبورند روی سابقه کاریشان حساب کنند.از دوستان کسی با شرایط مشابه بوده که بتونه این خانواده رو راهنمایی کنه که سابقه کاری رو جوری تنظیم کنند که احتمال گرفتن ویزا را بالا ببره.
متاسفانه تهیه یک دیپلم در این فرصت کوتاه مقدور نیست.در ضمن ایشان واقعا در زمینه ماشین آلات کشاورزی فعالیت دارند که فکر می کنم کار فنی حساب میشه.اما چون اطلاعات من در این زمینه کافی نیست از دوستانی که در مورد سابقه کاری مورد قبول سفارت اطلاعاتی دارند خواهش می کنم راهنمایی کنند
ممنون و سپاس
سلام
شما اگر به سایت http://dvselectee.state.gov/ برید و در قسمت Step 1: Confirm Your Eligibility کاملا توضیح داده . و ایشون باید یک سابقه کار که در طی پنج سال گذشته 2 سال کار کرده باشند ارایه بدند .به شرطی که در لیست مشاغل وزارت کار آمریکا( http://www.onetonline.org/) نمره 7 به بالا و یا در jobe zone در 4 و یا 5 باشند .

تشکر کنندگان: najibi ، Goodie
(2011-08-14 ساعت 14:35)رضا باقری نوشته:  سلام به همه دوستان . زمانی که پدرم برنده لاتاری 2010 شد من 20 سالم بود . ولی الان 21 خوردایم . تا یک ماه دیگه روز مصاحبه هستش و وقتی به kcc زنگ زدم گفت روز مصاحبه باید بری و اونا تصمیم میگیرن که به تو تعلق میگیره یا نه ... در ضمن اسم من تو نامه مصاحبه پدر و مادرم نیست . خیلی نگرانم ... کسی همچین تجربه ای در اطرافیانش داشته.... با تشکر
سلام
تا اونجایی که من میدونم زمان ثبت نام اولیه مهم هست .و شما بهتره برید سفارت که شما رو داخل راه نمیدند .ولی اگر قبول کردند که به شما ویزا بدند بعدش میتونید برید داخل . یعنی اول آفیسر باید سن شما رو حساب کنه ببینه امکان داره یا نه.
تشکر کنندگان: najibi ، behzadb57
سلام به همه دوستای خوبم!
دوستان کسی تا حالا خودش اینترنتی هتل رزرو کرده(بدون داشتن credit card)؟ اگه اینکارو کرده،لطفا یک توضیحی بدین چه جوری ممنون میشم.(اینکه کارت نداریم اصلا اینکارو می کنن یا نه؟)
سوال دیگم اینه که کسی تا حالا موقع مصاحبه زبان انگلیسی رو انتخاب کرده؟(تو سفرنامه هایی که خوندم همه فارسی انتخاب کردن)،اگه کسی بوده لطفا توضیح مختصری بدن که چه جوری بوده(باید کاملا مسلط باشی،یا در حد متوسط رو به خوب هم میشه از پسش بر اومد؟) چون تو بعضی ازسفرنامه ها که خوندم نوشته بودن آفیسری که مصاحبه می کرده فارسی رو به زور حرف می زده. مزیتی نسبت به فارسی داره یا نه؟ با تشکر از همه بچه ها.
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
تشکر کنندگان:
(2011-08-15 ساعت 03:17)mehdi47 نوشته:  سلام به همه دوستای خوبم!
دوستان کسی تا حالا خودش اینترنتی هتل رزرو کرده(بدون داشتن credit card)؟ اگه اینکارو کرده،لطفا یک توضیحی بدین چه جوری ممنون میشم.(اینکه کارت نداریم اصلا اینکارو می کنن یا نه؟)
سوال دیگم اینه که کسی تا حالا موقع مصاحبه زبان انگلیسی رو انتخاب کرده؟(تو سفرنامه هایی که خوندم همه فارسی انتخاب کردن)،اگه کسی بوده لطفا توضیح مختصری بدن که چه جوری بوده(باید کاملا مسلط باشی،یا در حد متوسط رو به خوب هم میشه از پسش بر اومد؟) چون تو بعضی ازسفرنامه ها که خوندم نوشته بودن آفیسری که مصاحبه می کرده فارسی رو به زور حرف می زده. مزیتی نسبت به فارسی داره یا نه؟ با تشکر از همه بچه ها.

دوست گرامی سایتberimsafar.com هستش که شما توی همین ایران پول رو ظاهرا از طریق شتاب میدین .اونا هتل رو واسه شما رزرو میکنند و بقیه داستان...
روز مصاحبه هم آفیسر سرعت صحبت کردنش رو با سطح زبانی شما تنظیم میکنه پس جای هیچ نگرانی نیست. در ضمن توی بعضی از سفرنامه ها هم اشاره شده که علی رغم درخوست به زبان فارسی آفیسر گفته که فقط انگلیسی صحبت میکنه. ضمن اینکه روزی که ما خودمون مصاحبه داشتیم بانویی اونجا بودند که اصلا متوجه نمیشدند که آفیسر چی میگفت ولی آفیسر با حوصله و با زبان شیرین اشاره بالاخره با ایشون ارتباط برقرار کردند.پس آمادگی داشته باشید. سوال ها همه همون هایی هستند که دوستان اشاره کردند.
تشکر کنندگان: mehdi47 ، یاشار و ماری
(2011-08-14 ساعت 23:05)Goodie نوشته:  با سلام خدمت دوستان خوب
ممنون و سپاس

سلام مادر يكي از دوستان من 2009 برنده لاتاري شد كه خانم مسني بود وديپلم هم نداشت براي ايشان سابقه كاري در رابطه با حسابداري گرفتند كه البته ويزايشان را گرفتند الان هم به همراه خانواده در امريكا به سر ميبرند. جالب است كه اين خانواده خوش شانس دو سال قبلش دختر و دامادشان برنده لاتاري شده بودند و الان همه با هم ويرجينيا هستند
تشکر کنندگان: Goodie ، najibi ، Sooshians

با سلام
ما از booking.com هتل رو انتخاب کردیم و بعدش با خود هتل مکاتبه کردیم و گفتیم برامون رزروش کنه. اونا هم قبول کردن. البته فایل صفحه اول پاسپورت هر دو تامون رو هم براشون ایمیل زده بودیم . کل قضیه اینجوری شد که ایمیل زدیم گفتیم ارزون تر حساب کنید. هتل شبی 105 دلار بود. اونها هم جواب دادن که بهترین قیمت ما 90 دلاره . ما ایمیل زدیم که باشه ما اتاق رو میخواهیم و لطفا برای این تاریخ ها رزرو کنید این هم پاسپورتهای ما و لطفا برامون ووچر یا کانفرمیشن بفرستید. اونها هم جواب دادن که این ایمیل کانفرم می کنه که شما این هتل رو رزرو کردین. پرینت ایمیل ها مون رو با خودمون داشتیم. اما اونها خودشون منتظر ما بودند. یعنی اصلا صحبتی از کردیت کارت نشد. موفق باشید.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

تشکر کنندگان: mehdi47 ، najibi
(2011-08-14 ساعت 15:04)nima.nabizadeh نوشته:  [quote='3rip' pid='126528' dateline='1313307476']
سلام دوستان 2011

یه سوال داشتم، قبلش معذرت میخوام که مجبورم این سوالم رو توی دو تاپیک "سوالات مطرح شده برندگان" و هم "سفرنامه و تجربه مصاحبه آنکارا" مطرح کنم . چون نمیدونستم کدوم تاپیک جای این سواله

من فوق دیپلم دارم. میخواستم از دوستانی که واسه مصاحبه رفتند بپرسم حتی با داشتن مدرک دانشگاهی (فوق دیپلم) هم آفیسر ازمون مدرک پیش دانشگاهی میخواد ؟ (من دیپلم 11 ساله هنرستان دارم)

دوست عزیز منم مثل شما بودم،دیمپلم هنرستان بعد فوق دیپلم،و بعد هم لیسانس که اصلا بهشون نگفتم که لیسانس گرفتم از ترس FBI CHECK بخاطر اینکه رشتم فنی‌ بود و شاید حساسیت ایجاد میکرد

مدرک دیپلمتو ترجمه کن و ببر به همراه فوق دیپلم ولی‌ ترجمه ریز نمرات اصلا لازم نیست
[/quote
ولي از من ريز نمرات هم خواست.حالا ميل خودته ببين باز بچه هاي با تجربه تر چي ميگن.ولي از من ميشنوي همه چي آماده داشته باش.مثلا اگه اسپانسر داري حتما كپي اسپانسر تو ببر.چون مي خواد.اميدوارم كه موفق باشي
کیس نامبر: 2011AS38xxx
كنسولگري : آنكارا
تاریخ دریافت نامه قبولی : March 2011 اي ميل
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: َAugust 2010
تاریخ دریافت نامه دوم : June 2011
تاریخ مصاحبه : August-10, 2011
تاریخ دریافت ویزا : 12 آگوست
تاریخ ورود به آمریکا: ۷ اکتبر ۲۰۱۱
ایالت : Kentacky- (Louisville
تشکر کنندگان: najibi ، free_free ، Goodie ، Linspire ، tamanna ، 3rip

در مورد رزرو هتل، من دیشب زنگ زدم هتل و تلفنی رزرو کردم.گفت همینجا حساب میکنین هیچ مشکلی نیست.فقط تاکید کرد که 1روز قبلش برای یاداوری زنگ بزنم.همین.
از آژانس ها هم خیلی ارزانتر گفت.

شماره کیس: ***2011AS00042
تاریخ دریافت کیس نامبر از طریق ایمیل: 1389/12/10
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه: 12 sep
تاریخ دریافت ویزا:Sep 13
جمع تقریبی هزینه ها: 14عکس.60 پست اول،57 ترجمه،68 ارسال مدارک مصاحبه،428بلیط،55عوارض خروج،819سفارت،252هتل اوزیلهان،1700 هواپیما امریکا
تشکر کنندگان: tamanna ، mehdi47 ، najibi
(2011-08-15 ساعت 20:05)silia نوشته:  

در مورد رزرو هتل، من دیشب زنگ زدم هتل و تلفنی رزرو کردم.گفت همینجا حساب میکنین هیچ مشکلی نیست.فقط تاکید کرد که 1روز قبلش برای یاداوری زنگ بزنم.همین.
از آژانس ها هم خیلی ارزانتر گفت.

کدوم هتل؟شمارشو میشه بگین؟شبی چند؟
راستی ایمیل سفارت انکارا چیه؟CA_Ankara@state.gov؟
تشکر کنندگان: HAMEDMIM
دوستان‌ عزیز

من تو فایل هایی که پارسال برا kcc فرستادم دانشگاهم رو برا اساس عرفی که هست تو ایران زدم آزاد، چون ما هیچوقت تو ایران نمیگیم آزاد اسلامی ولی‌ توی اصل مدرک و ترجمه قاعدتا نوشته آزاد اسلامی،،،

به نظرتون مهم هست، و باید اونجا توضیحی بدم یا نه؟

ممنون میشم از دوستان کسی جواب بده..

رهرو گر صد هنر دارد توکل بایدش…
کیس: ***2011AS000041
دريافت نامه اول: 25می2010-تهران
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 12جون2010
تاریخ کارنت شدن: 12جولای2011
دریافت نامه دوم: 11 آگوست2011
تاریخ مصاحبه: 12سپتامبر2011
دریافت ویزا: 14سپتامبر2011
کنسولگری: ابوظبی

تشکر کنندگان: tamanna
دوستان من از برندگان لاتاری 2012 هستم، سوالی دارم که در تاپیک مربوطه و مرتبط با برندگان 2012 پرسیدم اما جوابی نگرفتم، با توجه به تجربه بالاتر شما عزیزان امیدوارم جواب سوالم رو بگیرم.
سوالم اینه:
من احتمالا می تونم واسه یه دانشگاه اپلای کنم و fund بگیرم، با توجه به اینکه fund ها برای زندگی دانشجویی کفایت می کنه آیا می تونم از این امتیاز به جای اسپانسر استفاده کنم؟ یه جا تو همین سایت خوندم که زمان مصاحبه مطرح نکنید که صرفا برای تحصیل می رید... تا چه حد این نظر درسته؟ اگر درسته دلیلش چیه؟ ممنون می شم اگه جواب بدین.
CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان