کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2010-10-25 ساعت 18:48)era_ebra_dr نوشته:  سلام.من لاتاری 2011 برنده شدم.اما داخل پاکت 2برگ بیشتر نبود.فرمی داخلش نیست.نمیدونم چه کار کنم.پاکت برنده شدن 30 مهر 89 بدستم رسید.لطفا راهنمایی کنید .saye _068@yahoo.com

دوست عزیز؛ تبریک ما را پذیرا باشید فقط طبق قوانین سایت شما مجاز به طرح یک سوال در تایپیک های مختلف نیستید . دوستان جواب شما را در تایپیک دیگر داده اند.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان:
یوزر جان امیدوارم موفق باشی و از انکارا با خاطره ای خوب برگردی.

منتظر خبرهای خوبت هستیم.
شماره کیس: 2011AS000007xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 3خرداد 89
محل دریافت نامه: اصفهان،دم در خونه!
کنسول: آنکارا
ارسال فرمهای اول:10 خرداد
کارنت :11 AUG
نامه دوم: 5 SEP
مصاحبه: 7 OCT
دریافت ویزا: 7 OCT
GOD BLESS AMERICA
تشکر کنندگان: rayan.s ، User
(2010-10-25 ساعت 18:48)era_ebra_dr نوشته:  سلام.من لاتاری 2011 برنده شدم.اما داخل پاکت 2برگ بیشتر نبود.فرمی داخلش نیست.نمیدونم چه کار کنم.پاکت برنده شدن 30 مهر 89 بدستم رسید.لطفا راهنمایی کنید .saye _068@yahoo.com

سلام. احتمالا پاکت شما برگشت داده شده بود و طبق مکاتبه های برنده هایی که نامه قبولی رو دریافت نکرده اند، kcc دوباره نامه ها رو فرستاده و شما ایندفعه دریافت کردین. تبریک میگم. من فکر میکنم که تاپیک برنده هایی که نامه قبولی رو دریافت نکرده اند رو با دقت بخونید و هر چه زودتر فرمهاتون رو بفرستید. همونطور که بیتای عزیز گفتن فرمها رو دانلود کنید و بفرستید. برای پر کردن فرمها هم خیلی دقت کنید و تاپیک های مربوطه یعنی این و این رو حتما مطالعه کنید. اینکه نامه تون دوباره اومده یعنی حتما باید میومدهWink و خیلی نشونه خوبیه. موفق باشید.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

تشکر کنندگان:
من از سیزده آبان تا 19 آبان آنکارا هستم.احتمالا مصاحبه من زودتر از شماست.امیدوارم اگه مایل هستین هم دیگه رو ببینیم.من هتل دنیز آتلانتا هستم.

(2010-10-25 ساعت 18:34)sani نوشته:  من و همسرم هم 16 آبان راهي آنكارا هستيم هتل هيلتون مي رويم بليط و هتل را از جزيره بهشت گرفتيم اگر كسي در اين تاريخ آنكارا هست لطفا اعلام كند. (16 آبان تا 23 آبان)

[font=Trebuchet MS]شماره کیس:****ANK2009
تاریخ مصاحبه:17 آبان
تاریخ کلیرنس:21 دی
تاریخ عزیمت:24 آوریل
عزیمت به:Saint Louis,Missouri

[/font]
تشکر کنندگان: sani
سلام
من از 27 ابان انکارام ، تاریخ مصاحبه اول اذره(22 نوامبر)! کسی اون تاریخ اونجا هست؟
یه سوال هم داشتم با توجه به اینکه از 15نوامبر تا 19 نوامبر تعطیلات ترکیه هست و 20 نوامبر هم بین التعطیلینه و 21 هم که شنبه هست و بازم تعطیل ! کارای مدیکال رو باید چی کار کنم؟ Sad
تشکر کنندگان:
(2010-10-25 ساعت 21:22)bbboys1981 نوشته:  من از سیزده آبان تا 19 آبان آنکارا هستم.احتمالا مصاحبه من زودتر از شماست.امیدوارم اگه مایل هستین هم دیگه رو ببینیم.من هتل دنیز آتلانتا هستم.

(2010-10-25 ساعت 18:34)sani نوشته:  من و همسرم هم 16 آبان راهي آنكارا هستيم هتل هيلتون مي رويم بليط و هتل را از جزيره بهشت گرفتيم اگر كسي در اين تاريخ آنكارا هست لطفا اعلام كند. (16 آبان تا 23 آبان)
سلام دوستان من هم از 13 آبان تا 19 آبان آنکارا هستم و البته فکر کنم با bbboys1981 هم در یک هواپیما باشیم.
من هتل اوزیلهان و ارگن هر دو را رزرو کردم (حالا هر کدوم قسمت بود)
دوستان اگه مایل هستید یه برنامه ریزی کنید تا آنکارا هم دیگه را ملاقات کنیم. Smile

(2010-10-25 ساعت 22:35)negin65 نوشته:  سلام
من از 27 ابان انکارام ، تاریخ مصاحبه اول اذره(22 نوامبر)! کسی اون تاریخ اونجا هست؟
یه سوال هم داشتم با توجه به اینکه از 15نوامبر تا 19 نوامبر تعطیلات ترکیه هست و 20 نوامبر هم بین التعطیلینه و 21 هم که شنبه هست و بازم تعطیل ! کارای مدیکال رو باید چی کار کنم؟ Sad

شما حتما باید به یک شکلی برنامه ریزی کنید که حداقل دو روز قبل از مصاحبه کارهای مدیکال را انجام داده باشی.
مثلا خود من 9 نوامبر مصاحبه دارم اما چون بلیط ایران ایر گرفتم مجبور شدم یک هفته زودتر از مصاحبه آنکارا باشم. (9 نوامبر سه شنبه هست و پرواز های ایران ایر یکشنبه و چهارشنبه، اگه من 1 شنبه قرار بود بلیط بگیرم و دوشنبه برم واسه آزمایش خیلی بعید هست که جواب همان روز 2 شنبه عصر آماده باشه، پس بلیط واسه 3 نوامبر گرفتم، وقت مدیکال واسه 4 نوامبر، مصاحبه 9 نوامبر و برگشت 10 نوامبر، حالا اگه انشالله ویزا را همان روز بهم بدند مجبورم بلیط برگشت را چند روز عقب بندازم)
همیشه 1 درصد احتمال این را بدید که شاید همه چیز دقیق و سر ساعت و زمان خودش انجام نشه.
پس حتما طوری برنامه ریزی کنید که 24 ساعت قبل از مصاحبه جواب مدیکال توی دستتون باشه.
تشکر کنندگان: AmericanHamid

(2010-10-25 ساعت 23:05)emankh101 نوشته:  
(2010-10-25 ساعت 21:22)bbboys1981 نوشته:  من از سیزده آبان تا 19 آبان آنکارا هستم.احتمالا مصاحبه من زودتر از شماست.امیدوارم اگه مایل هستین هم دیگه رو ببینیم.من هتل دنیز آتلانتا هستم.

سلام دوستان من هم از 13 آبان تا 19 آبان آنکارا هستم و البته فکر کنم با bbboys1981 هم در یک هواپیما باشیم.
دوستان اگه مایل هستید یه برنامه ریزی کنید تا آنکارا هم دیگه را ملاقات کنیم. Smile
emankh101عزیز با چه ایرلاینی میری؟مصاحبت کی هستش؟خوشحال میشم هم دیگه رو ببینیم.اگه مایلی پیغام خصوصی بده.
[font=Trebuchet MS]شماره کیس:****ANK2009
تاریخ مصاحبه:17 آبان
تاریخ کلیرنس:21 دی
تاریخ عزیمت:24 آوریل
عزیمت به:Saint Louis,Missouri

[/font]
تشکر کنندگان:

[quote='sani' pid='82761' dateline='1288015483']
من و همسرم هم 16 آبان راهي آنكارا هستيم هتل هيلتون مي رويم بليط و هتل را از جزيره بهشت گرفتيم اگر كسي در اين تاريخ آنكارا هست لطفا اعلام كند. (16 آبان تا 23 آبان)

--------------------------------------------------------

سلام.آقا هتل آرگن سایت نداره برای رزو اینترنتی؟ هتل اوزیلهان چطور؟

تشکر کنندگان:

با سلام
من هم هتل ارگن و اوزیلهان هردو رو رزرو کردم.ونهم آبان پرواز دارم

شما حتما باید به یک شکلی برنامه ریزی کنید که حداقل دو روز قبل از مصاحبه کارهای مدیکال را انجام داده باشی.
مثلا خود من 9 نوامبر مصاحبه دارم اما چون بلیط ایران ایر گرفتم مجبور شدم یک هفته زودتر از مصاحبه آنکارا باشم. (9 نوامبر سه شنبه هست و پرواز های ایران ایر یکشنبه و چهارشنبه، اگه من 1 شنبه قرار بود بلیط بگیرم و دوشنبه برم واسه آزمایش خیلی بعید هست که جواب همان روز 2 شنبه عصر آماده باشه، پس بلیط واسه 3 نوامبر گرفتم، وقت مدیکال واسه 4 نوامبر، مصاحبه 9 نوامبر و برگشت 10 نوامبر، حالا اگه انشالله ویزا را همان روز بهم بدند مجبورم بلیط برگشت را چند روز عقب بندازم)
همیشه 1 درصد احتمال این را بدید که شاید همه چیز دقیق و سر ساعت و زمان خودش انجام نشه.
پس حتما طوری برنامه ریزی کنید که 24 ساعت قبل از مصاحبه جواب مدیکال توی دستتون باشه.

تشکر کنندگان:

شما بهتره که برای 20 نوامبر که جمعه میشه وقت دکتر بگیری. و شنبه که 21 نوامبر هست جواب رو دریافت می کنی!
دکتر اونگان فقط یکشنبه ها تعطیله!

من هم مدیکال رو روز شنبه (دو روز پیش ) انجام دادم. اتفاقا شنبه ها خلوت تر هم هست! و همون صبح که رفته بودم، آزمایش و معاینه رو با هم انجام دادم.
امروز هم ساعت 4:30 سلانه سلانه رفتیم جواب رو گرفتیم! و منشی دکتر هم در یک حرکت انقلابی و استثنایی یک جمله انگلیسی کامل رو تونست بیان کنه و گفت:
Everything was good!

پس نگران نباش برای جمعه وقت بگیر و شنبه جواب ها رو دریافت کن!
تشکر کنندگان: rayan.s ، emankh101 ، یاشار و ماری ، satusa ، success ، Farshid22
امروز وقتی از لابراتوار دوزن (مطب دکتر اونگان) بر می گشتیم رفتیم دم در سفارت تا مسیر رو آشنا بشیم باهاش. دور تا دور سفارت رو دیوار کامل فلزی پوشونده اند. و روی دیوار هم تابلو زده اند به سه زبان ترکی و انگلیسی و فارسی که عکسبرداری و فیلمبرداری ممنوع! فارسیش برام جالب بود!

توی خیابان پاریس (جایی که درب اصلی سفارت قرار دارد) هم اصلا احساس غربت نمی کنید:
آژانس ....
دفتر مهاجرتی ...
عکاسی ...
... تراول
اقدام برای دریافت گرین کارت، ویزا و انجام کلیه آزمایشات پزشکی
و ......

وقتی هم میبینی برای مثلا انجام دادن یک مدیکال چقدر پول دریافت می کنند، تازه اونجاست که قدر انجمن مهاجرسرا رو میفهمیم!
اینجا همه اطلاعات رایگان در دسترس است! اما از هر کدوم از این دلال ها که بپرسید: برای مدیکال چکار کنم؟ باید دست کم 80 دلار پیاده شید!

البته برای بعضی افراد دلال ها خیلی مفید هستند: کسانی که زیاد اهل مطالعه نیستند، کسانی که پول زیادی دارند و خوب البته برای افرادی که زیاد سردر نمیارند از این قبیل امور. مثلا افراد مسن.

اما چیزی که من به شخصه برداشت کردم با دیدن این افراد و دلال ها اینه که: در بیشتر موارد افراد استفاده کننده از این دلال ها (یا لیدر ها یا عامل ها یا هر اسم دیگه ای) فقط به یک ساپورت احتیاج دارند تا اینکه یک نفر برای اونها کار رو انجام بده.
منظور بنده اینه که افرادی که اینجا دیدم خودشون مسیر کارهاشون رو بلندند، اما کمی نگران هستند و احتیاج به یک تایید از طرف کسی دیگر دارند. همان انرژی مثبت و امید دادن.
همین احساس و احتیاج به تایید رو هم در پست های بعضی از کاربران همینجا هم میشه دید: گاهی وقت ها کاربران سوالی رو می پرسند که بسیار بدیهی است، و خود کاربر هم جواب رو میدونه، یا میدونه که کارش صحیحه، اما فقط احتیاج به این داره که یکی جوابش رو بده و تاییدش کنه! که کاملا طبیعی هست در مورد بعضی از افراد.

خود من با وجود اینکه در بیشتر موارد سایت اصلی لاتری و سفارت رو مبنا قرار می دهم، اما اقرار می کنم بدون مهاجرسرا بنجام این کارها برام به سادگی مقدور نبود. فقط تصور کنید چقدر باید وقت صرف می کردم و هزینه می کردم که قسمت ناچیزی از تجربیات دوستان قبلی رو به دست می آوردم. اون هم در یک بار سفر برای مصاحبه.

پس قدر مهاجرسرا رو بدونیم و بیشتر بهش اطلاعات بدیم.
نه تنها قدرش رو میدونم ، بلکه هنوز خودمرو مدیوش میدونم.
بدون مهاجرسرا ، سختی مواجهه با دلنگرانی های قبل از مصاحبه دوچندان میشد.
آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم
یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم
تشکر کنندگان: bbboys1981 ، daryadelan ، success ، optoelec ، Farshid22
دوستان سلام
ما همین الان از مصاحبه برگشتیم.
سر فرصت نکات مصاحبه رو می نویسم. اما الان فقط اطلاع بدهم که من باید اطلاعات بیشتری رو در قالب جواب به 9 سوال براشون ارسال کنم تا از زمان دریافت اون اطلاعات بررسی پرونده من شروع بشه! برگ آبی و فرم 9 سوالی (درخواست اطلاعات بیشتر و CV برای هر دوی ما)!
نکته ای که الان بخوام بگم اینه که خانم مصاحبه کننده تنها دو تا سوال از من پرسید: کجا کار می کنی؟ چه کاری انجام می دهی؟ این دو سوال رو از خانمم هم پرسید.
دیگه چیزی نپرسید. البته تاکید کرد که همه اطلاعات فایل شما کامل است.
اما همه کسانی که ایرانی و گرین کارتی بودند (تا جایی که من دیدم) رفتند باجه UPS.
فقط یک نکته دیگه بگم: تا جایی که امکانش هست واقعیت رو با جزییات توی فرم ها اعلام کنیم ابهام کمتری توی مصاحبه می مونه. مصاحبه شونده های قبل از ما با وجودی که ویزا رو گرفتند اما خیلی سوال ازشون پرسیده شد. و متاسفانه بعضی ها هم داشتند چیزی خلاف عرف می گفتند: (یک خانمی سند ازدواج همراهش نبود می گفت در ایران رسمه که سند ازدواج دست مادر باشه). از بعضی های دیگه دبسان و راهنمایی و دبیرستان رو داشت می پرسید. از بعضیهای دیگه هم جزییاتی در باره کاری که انجام می دهند و یا اسناد ملکی.
راستی یادم رفت، درباره مدارک مالی هیچی نپرسید!
بعدا در قالب سفرنامه (قسمت سوم) بیشتر می نویسم.
فعلا!
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، daryadelan ، bita-p ، success ، rayan.s ، maaref ، kianoush ، kaveh1979 ، b!ta ، lale ، optoelec ، اليزا ، R.F ، Farshid22 ، abig ، Iaccept
(2010-10-26 ساعت 12:59)User نوشته:  دوستان سلام
ما همین الان از مصاحبه برگشتیم.
سر فرصت نکات مصاحبه رو می نویسم. اما الان فقط اطلاع بدهم که من باید اطلاعات بیشتری رو در قالب جواب به 9 سوال براشون ارسال کنم تا از زمان دریافت اون اطلاعات بررسی پرونده من شروع بشه! برگ آبی و فرم 9 سوالی (درخواست اطلاعات بیشتر و CV برای هر دوی ما)!
نکته ای که الان بخوام بگم اینه که خانم مصاحبه کننده تنها دو تا سوال از من پرسید: کجا کار می کنی؟ چه کاری انجام می دهی؟ این دو سوال رو از خانمم هم پرسید.
دیگه چیزی نپرسید. البته تاکید کرد که همه اطلاعات فایل شما کامل است.
اما همه کسانی که ایرانی و گرین کارتی بودند (تا جایی که من دیدم) رفتند باجه UPS.
فقط یک نکته دیگه بگم: تا جایی که امکانش هست واقعیت رو با جزییات توی فرم ها اعلام کنیم ابهام کمتری توی مصاحبه می مونه. مصاحبه شونده های قبل از ما با وجودی که ویزا رو گرفتند اما خیلی سوال ازشون پرسیده شد. و متاسفانه بعضی ها هم داشتند چیزی خلاف عرف می گفتند: (یک خانمی سند ازدواج همراهش نبود می گفت در ایران رسمه که سند ازدواج دست مادر باشه). از بعضی های دیگه دبسان و راهنمایی و دبیرستان رو داشت می پرسید. از بعضیهای دیگه هم جزییاتی در باره کاری که انجام می دهند و یا اسناد ملکی.
راستی یادم رفت، درباره مدارک مالی هیچی نپرسید!
بعدا در قالب سفرنامه (قسمت سوم) بیشتر می نویسم.
فعلا!

خوب بهتون تبريك ميگم.
همونطور كه حدس ميزدم شما پرونده شسته رفته و مرتبي داشتيد. ان شا.. هر چه زودتر جواب كليرتون هم مياد.

موفق باشيد
تشکر کنندگان: User ، mitr.p
يوزر عزيز ممنون از اينهمه محبت كه اينقدر سريع اطلاع رساني ميكني لطفا در سفر نامه ات بگو آيا افيسر كارت پايان خدمت ازت خواست. ظاهراهيچ سوالي در اين مورد نپرسيده.
تشکر کنندگان: User

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان