کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-02-15 ساعت 20:37)success نوشته:  سلام
دوستاني كه پس از تهيه E-Ticket دوست دارند كه صحت صدور آن را چك كنند مي توانند در سايت زير Reservation Number و نام خانوادگي خودشون را وارد كنند و اطلاعات مربوط به پرواز و بليطشون را ببينند.

https://www.checkmytrip.com
Smile سفر خوبي داشته باشيد

خیلی جالب بود مرسی Big Grin
کتگوری ارتقا داده شد به CR1
تاریخ تکمیل پرونده : 8 اکتبر2010
زمان مصاحبه :2 مارچ 2011 آنکارا
گرفتن ویزا در همان روزBig Grin
پرواز : 10 آگوست 2011
تشکر کنندگان: maaref ، javidk ، mr.amir ، emankh101
(2011-02-15 ساعت 21:00)free_free نوشته:  
(2011-02-15 ساعت 20:37)success نوشته:  سلام
دوستاني كه پس از تهيه E-Ticket دوست دارند كه صحت صدور آن را چك كنند مي توانند در سايت زير Reservation Number و نام خانوادگي خودشون را وارد كنند و اطلاعات مربوط به پرواز و بليطشون را ببينند.

https://www.checkmytrip.com
Smile سفر خوبي داشته باشيد

میتونید بیشتر توضیح بدید؟ ممنون
free free عزيز توضيح بيشتر اينكه چون بليطهاي الكترونيكي كه صادر مي شوند خيلي ساده هستند و مي شه با يك كامپيوتر ساده آنها را تايپ و پرينت كرد براي اطمينان از كار آژانس كه خداي نكرده پول را از شما گرفته باشه و بليط را صادر نكرده باشه شما مي توانيد از سايت نامبرده استفاده كنيد.
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
تشکر کنندگان: javidk ، mr.amir ، tamanna ، rozollina ، emankh101 ، maaref ، free_free ، California
جناب success از شما بابت این ارسالتون ممنون .
سایت خوبیه دوستان میتونن به خوبی بلیطشون را چک کنن . امیدوارم همه دوستان به موقع و بدون تاخیر به مقصدشون برسن .
تشکر کنندگان: javidk ، tamanna ، emankh101 ، maaref ، free_free ، success ، California
سلام
از دوست خوبمون DLT عزيز بسيار متشكرم كه براي خريد بليط ، آژانسي را به ما معرفي كردند كه هم قيمتهايش نسبت به آژانسهاي ديگر مناسب بود و هم هنگام خريد تخفيفي هم براي ما در نظر گرفتند. به اميد اينكه ايشان هم هر چه زودتر كلير بشوند.
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
تشکر کنندگان: tamanna ، frozen mind ، emankh101 ، peyman74 ، arshida ، javidk ، DLT ، maaref ، lorecance
من در اولین سفرم به آمریکا هستم. هفته دوم سفر. به یه سری مشکلات برخوردم. اینجا مطرح کردم اما هیچ کس به پست من جواب نداد. اما الان هر روز میام اینجا میبینم ملت هی میان میگن ما بلیط فلان جا رو گرفتیم. چه اهمیتی داره این مساله؟ یه آژانس هواپیمایی که برین لیست کل پروازها و قیمت ها و بار مجاز رو بهتون میده. ضمن اینکه اگر واقعا این موضوع مهمه یه تاپیک با عنوان تهیه بلیط برای آمریکا باز کنید و اونجا در موردش حرف زده بشه. اینکه دارم گله می کنم، برای خودم صرفا نیست. من رفتم و مشکلم رو حل کردم. اما اینجا نمینویسمش چون اینجا با من برخورد خوبی نشد. تجربه من ممکنه خیلی به درد بقیه بخوره. اما این تاپیک تبدیل شده به دفتر هواپیمایی. بلیط رو میشه رفت در هر آزانس هواپیمایی با حداکثر صد تومن بالا و پایین خرید. و چون این سفر یک باره هیچ اهمیتی هم نداره این موضوع. اما مشکلی که برای من پیش آمده و البته یه مشکل خاص نیست و می تونه گریبان گیر همه بشه، مساله صد تومن بالا و پایین نیست، مساله ی تونه منجر به لغو گرین کارت یه نفر بشه. از مدیرا خواهش میکنم به این وضعیت یه سامانی بدن. متاسفانه ما توی مهاجر سرا با یه حجم انبوه اطلاعات به درد نخور مواجه هستیم. باز هم تاکید می کنم اگر اینکه بلیط رو از کجا بگیریم مساله مهمیه، یه تاپیک جداگانه براش باز کنید. توی همین تاپیک اقلا پونصد تا پست هست که بلیط رو مهر بکنیم یا نه؟ خوب لامصبو بده یه مهر روش بزنه اینکه کاری نداره که! اونوقت موضوع به این واضحی و بی اهمیتی این همه پست براش ارسال میشه. به هرحال مدیرا مدیریت بکنن. همین
سلام دوست عزيز
خدا را شكر كه مشكلتون حل شد.
شما در ارسال 348 كه سوال خودتون را پرسيديد در ارسالهاي 349 و 351 به شما جوابهايي داده شد كه ممكنه شما را قانع هم نكرده باشد. وباز در ارسال 362 سوال خود رو با شيوه ديگه پرسيد. كه جواب نگرفتيد. خوب شايد علت اينكه كسي پاسخي نداده اين بوده كه جوابي براش نداشته. الان بيشتر كساني كه به اين تاپيك سر ميزنند از برندگان 2011هستند و شايد خيلي از آنها هنوز وارد آمريكا نشده باشند و يا در صورت ورود( مثل شما )نخواسته باشند خيلي زود به ايران برگردند. واسه همين راه حلي ندارند. و براي اكثر دوستاني كه ايران هستند يكي از دغدغه هاي ذهني همين تهيه بليت و تهيه ارز و.. هست و چون الان خيلي از دوستان با اين موضوع سر كار دارند بيشتر سوال مي كنند و خوب تعداد بيشتري از دوستان هم كه تجربه دارند ، اين تجربيات را در اختيارشون ميگذارند.
راستي كاش شما تجربه خودتون را در اختيار مهاجرسرا بگذاريد تا شايد مشكل افراد ديگر را حل كنيد.چه ايرادي داره شما اولين نفر باشيد نه؟اينطوري اگر كسي به مشكلي اينچنيني برخورد آنقدر عذاب نمي كشه.
راستي ببخشيد پا برهنه پريدم وسط ( آخه من كه مدير نيستم)
در ضمن اين تاپيك كلا 422 تا ارسال داشته . فكر نمي كنيد 500 ارسال در مورد بليت يكم بي انصافي باشه.
کیس نامبر:2011AS 12000
مصاحبه:27ژانويه آنکارا
کلیرنس:4 مارس

تشکر کنندگان: kamranjon ، MSD ، javidk ، clear ، elena ، emankh101 ، armido ، maaref ، Lamborghini ، gadfly ، mr.amir ، Linspire ، success ، لیلا ج ، free_free ، sepinod ، peyman74 ، usa ، najibi ، im-i ، California

"متاسفانه ما توی مهاجر سرا با یه حجم انبوه اطلاعات به درد نخور مواجه هستیم."

با دوستمان کاملا موافق هستم، در ضمن خرید بلیط واقعا کار خاصی‌ نیست که این همه پست راجع اون در مهاجرسرا هست،هیچ پستی هم در این مورد به اندازهٔ یک آژانس مسافرتی‌ اطلاعات نمیتونه بده.
تشکر کنندگان: javidk ، saeedproo ، emankh101 ، peyman74 ، najibi ، upm2006 ، shahrooz59 ، California
(2011-02-17 ساعت 02:45)MSD نوشته:  من در اولین سفرم به آمریکا هستم. هفته دوم سفر. به یه سری مشکلات برخوردم. اینجا مطرح کردم اما هیچ کس به پست من جواب نداد. اما الان هر روز میام اینجا میبینم ملت هی میان میگن ما بلیط فلان جا رو گرفتیم. چه اهمیتی داره این مساله؟ یه آژانس هواپیمایی که برین لیست کل پروازها و قیمت ها و بار مجاز رو بهتون میده. ضمن اینکه اگر واقعا این موضوع مهمه یه تاپیک با عنوان تهیه بلیط برای آمریکا باز کنید و اونجا در موردش حرف زده بشه. اینکه دارم گله می کنم، برای خودم صرفا نیست. من رفتم و مشکلم رو حل کردم. اما اینجا نمینویسمش چون اینجا با من برخورد خوبی نشد. تجربه من ممکنه خیلی به درد بقیه بخوره. اما این تاپیک تبدیل شده به دفتر هواپیمایی. بلیط رو میشه رفت در هر آزانس هواپیمایی با حداکثر صد تومن بالا و پایین خرید. و چون این سفر یک باره هیچ اهمیتی هم نداره این موضوع. اما مشکلی که برای من پیش آمده و البته یه مشکل خاص نیست و می تونه گریبان گیر همه بشه، مساله صد تومن بالا و پایین نیست، مساله ی تونه منجر به لغو گرین کارت یه نفر بشه. از مدیرا خواهش میکنم به این وضعیت یه سامانی بدن. متاسفانه ما توی مهاجر سرا با یه حجم انبوه اطلاعات به درد نخور مواجه هستیم. باز هم تاکید می کنم اگر اینکه بلیط رو از کجا بگیریم مساله مهمیه، یه تاپیک جداگانه براش باز کنید. توی همین تاپیک اقلا پونصد تا پست هست که بلیط رو مهر بکنیم یا نه؟ خوب لامصبو بده یه مهر روش بزنه اینکه کاری نداره که! اونوقت موضوع به این واضحی و بی اهمیتی این همه پست براش ارسال میشه. به هرحال مدیرا مدیریت بکنن. همین

دوست عزیز سلام
من هم با نظر شما موافقم ولی اگر دقت کنی عنوان تاپیک تهیه بلیط است و مربوط به برندگان 2011 . در اینجا اطلاعات اکثر دوستان همین اندازه است که می بینید و خیلی ها تجربه رفتن ندارند و فقط در حد شنیده ها است . امروز دقدقه خیلی همین تهیه بلیط و ارسال لوازم و ... این موارد پیش پا افتاده است . بله من تا 2 ماه پیش دنبال کلیر بودم بعد از آن دنبال ویزا و سپس بلیط . امروز که بلیطم را تهیه کردم به فکر اثاثیه و فریت و کار و .... آن طرف هستم .
پس نتیجه می گیریم باید به نگرانی های دوستان احترام بگذاریم .
من خودم به شخصه خیلی از سوالاتم را مدیران و دوستان از طریق پیام خصوصی جواب دادند و مجددا" از همه همین جا تشکر می کنم .
در خاتمه شما دوست عزیز که این همه نگران ارسال های کم ارزش و بدرد نخورهستید .
چرا حاضر نیستید اطلاعات با ارزش خود را در اختیار دیگران بگذارید .
به نظر من شما بیا بدعتی نو بگذار و تایپکی بعنوان اطلاعات ارزشمند و ضروری ایجاد کن و یا در ارسال هایت این اطلاعات ارزشمند را در اختیار دیگران و آیندگان قرار بده تا منشاء خیری باشی انشا ء ا...
با تشکر
الهی به ما آن ده که آن به .
تشکر کنندگان: armido ، maaref ، arshida ، Lamborghini ، gadfly ، emankh101 ، Linspire ، success ، lorecance ، sepinod ، yousef156 ، usa ، Vahid-DV2011 ، najibi ، im-i ، California
MSD عزیز
من هم با صحبتهای شما موافقم.من خودم توی همیت تاپیک گفتم که مسایل حاشیه ای زیاده .مهم نیست که موتور فلان هواپیما چی هست که ما رو داره میبره آمریکا.مهم نیست که غذای توش چی هست.مهم نیست که نوشیدنیش خوبه یا بده.
به قول دوستمون کسایی هستند که تا به حال سوار هواپیما نشدند.حالا میخواهند برن آمریکا.باید کمکشون کرد یا نه؟
در ضمن 100 تومن بالا برای شما ممکنه پولی نباشه اما برای خیلی از دوستان اعم از دانشجویان و ... رقم قابل توجهی.
ماشالا آژانس های هواپیمایی ما هم که دست به انداختنشون خوبه.مثلا" به یکی از دوستان بلیطی رو داده بودند که فاصله بین دو پروازش توی فرودگاه هیتروی لندن 1-2 بود.ایشون بلیط رو خریده بود.بعد رفت عوض کرد و خسارت هم داد.اگر ایشون جا میموند،باید کی پاسخش رو میداد؟فذض کنین بار اول هم داره سفر خارج میره.
اینجور راهنمایی ها خوبه، اما در حد تعادل.نه بیشتر
موفق باشین
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، arshida ، armido ، Lamborghini ، gadfly ، clear ، emankh101 ، success ، rayan.s ، peyman74 ، usa ، najibi ، California
(2011-02-17 ساعت 02:45)MSD نوشته:  من در اولین سفرم به آمریکا هستم. هفته دوم سفر. به یه سری مشکلات برخوردم. اینجا مطرح کردم اما هیچ کس به پست من جواب نداد. اما الان هر روز میام اینجا میبینم ملت هی میان میگن ما بلیط فلان جا رو گرفتیم. چه اهمیتی داره این مساله؟ یه آژانس هواپیمایی که برین لیست کل پروازها و قیمت ها و بار مجاز رو بهتون میده. ضمن اینکه اگر واقعا این موضوع مهمه یه تاپیک با عنوان تهیه بلیط برای آمریکا باز کنید و اونجا در موردش حرف زده بشه. اینکه دارم گله می کنم، برای خودم صرفا نیست. من رفتم و مشکلم رو حل کردم. اما اینجا نمینویسمش چون اینجا با من برخورد خوبی نشد. تجربه من ممکنه خیلی به درد بقیه بخوره. اما این تاپیک تبدیل شده به دفتر هواپیمایی. بلیط رو میشه رفت در هر آزانس هواپیمایی با حداکثر صد تومن بالا و پایین خرید. و چون این سفر یک باره هیچ اهمیتی هم نداره این موضوع. اما مشکلی که برای من پیش آمده و البته یه مشکل خاص نیست و می تونه گریبان گیر همه بشه، مساله صد تومن بالا و پایین نیست، مساله ی تونه منجر به لغو گرین کارت یه نفر بشه. از مدیرا خواهش میکنم به این وضعیت یه سامانی بدن. متاسفانه ما توی مهاجر سرا با یه حجم انبوه اطلاعات به درد نخور مواجه هستیم. باز هم تاکید می کنم اگر اینکه بلیط رو از کجا بگیریم مساله مهمیه، یه تاپیک جداگانه براش باز کنید. توی همین تاپیک اقلا پونصد تا پست هست که بلیط رو مهر بکنیم یا نه؟ خوب لامصبو بده یه مهر روش بزنه اینکه کاری نداره که! اونوقت موضوع به این واضحی و بی اهمیتی این همه پست براش ارسال میشه. به هرحال مدیرا مدیریت بکنن. همین
دوست عزیز
تا جایی که متوجه شدم ،شما اگه قبل از خروجتون از امریکا هنوز گرین کارت رو دریافت نکرده باشید ، باید به USCIS مراجعه و فرمی،Advance Parole Travel Document I-131 ، رو اونجا پر کنید و رسید پرکردن فرم رو از اونجا دریافت کنید:
If you have applied for adjustment of status to become a permanent resident alien (“green card” holder), you should contact USCIS regarding obtaining Advance Parole before leaving the U.S.

http://travel.state.gov/visa/temp/info/info_1298.html
http://www.uscis.gov/files/pressrelease/..._24_04.pdf
http://www.google.com/url?sa=t&source=we...zQ&cad=rja
http://www.google.com/url?sa=t&source=we...uA&cad=rja

http://immigration.findlaw.com/immigrati...-card.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Permanent_r..._States%29
oops!!! ... من دقیق پستتو نخونده بودم ، خوشبختانه شما انگار مشکلت رو حل کردی ولی این مطالبو میذارم اینجا بمونه شاید بعدا به درد یکی بخوره.
دوستان مهاجرسرا همیشه و همیشه با هم هستن و هیچ کس رو تنها نمیذارن از جمله شما Smile شاید اگه سوالتو تو انجمن دیگه ای مثلا "زندگی در آمریکا " مطرح میکردی ، دوستانِ اونجا بیشتر مطلع بودن و میتونستن بهتر کمک کنن.
موفق باشی
شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
تشکر کنندگان: DLT ، Lamborghini ، javidk ، arshida ، gadfly ، clear ، mr.amir ، emankh101 ، amir53 ، Linspire ، success ، MSD ، peyman74 ، usa ، lorecance ، frozen mind ، shahrooz59 ، mgy ، alirezagh ، kamrani.navid ، California
MSDعزیز
من فکر کنم که شما در باره بچه های این سایت دارین کم لطفی میکنین.این سایت،هر سوال جوابی رو بخواهین توش مطرح شده و من بعید میدونم با شناختی که دارم کسی به شما در مورد مشکلتون پاسخی نداده باشه.خوشبختانه خست اطلاعات توی این سایت اصلا" و ابدا" وجود خارجی نداره و همه در حد توانشون کمک میکنند.
اما شما با نگفتن مشکلتون، ممکنه که به نوعی تخلیه بشین،اما چیزی رو حل نمیکنه.
شما مختارین .میخواین بگین یا نه، اون دیگه دسته خودتونه.
در پاسخ به دوست عزیزمون javan هم بگم که ممکنه برای شما تهیه بلیط چیزی نباشه،اما همونطوریکه گفتم،برای خیلی ها که اطلاعات ندارند،راهنمای خوبیه.من خودم هم موافق که خیلی روی جزییات بحث میشه.
همگی موفق باشین و پاینده
تشکر کنندگان: mr.amir ، armido ، Lamborghini ، javidk ، arshida ، mahmood_eng ، kamranjon ، gadfly ، clear ، emankh101 ، Linspire ، success ، لیلا ج ، peyman74 ، free_free ، rayan.s ، sepinod ، usa ، lorecance
سلام دوستان
یکی مرا راهنمایی کنه که : در سفر به لوس آنجلس وقتی چمدان ها را در تهران تحویل دادیم آیا خود شرکت بار ما را در فرودگاه دوم و یا سوم منتقل می کنه یا اینکه در هر فرودگاه باید تحویل بگیریم و تحویل بدهیم ؟
با تشکر از همه دوستان . البته مرا ببخشید مه این سوال را می کنم چون ما تازه واردیم و مسافرت دو مسیره نداشتیم .
الهی به ما آن ده که آن به .
تشکر کنندگان: Linspire ، emankh101 ، peyman74
(2011-02-17 ساعت 17:49)amir53 نوشته:  سلام دوستان
یکی مرا راهنمایی کنه که : در سفر به لوس آنجلس وقتی چمدان ها را در تهران تحویل دادیم آیا خود شرکت بار ما را در فرودگاه دوم و یا سوم منتقل می کنه یا اینکه در هر فرودگاه باید تحویل بگیریم و تحویل بدهیم ؟
با تشکر از همه دوستان . البته مرا ببخشید مه این سوال را می کنم چون ما تازه واردیم و مسافرت دو مسیره نداشتیم .
امیر جان
اگه شما کل مسیر پروازتو از یه شرکت هواپیمایی گرفته باشی ،اونا خودشون به صورت اتوماتیک بارهاتونو منتقل میکنن و فقط یک بار وقتی که هواپیما اولین بار به خاک امریکا میشینه ، باید بارت رو تحویل بگیری و اگه پرواز دیگه ای داشته باشی دوباره تحویل بدی .
مثلا فرض کن شما با KLM میری آمستردام و از اونجا میری لس آنجلس و از اونجا مثلا سانفرانسیسکو ( این مثاله ، ممکنه همچین مسیری وجود نداشته باشه). در قسمت آمستردام بارهاتون رو اتومات منتقل میکنن به هواپیمای بعدی. ولی در لس آنجلس شما خودت بارتو تحویل میگیری و بعد از دادن مدارک و چک کردن چمدونا ، خودت بارتو به هواپیمای بعدی تحویل میدی.
شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
تشکر کنندگان: clear ، amir53 ، mr.amir ، emankh101 ، arshida ، peyman74 ، rayan.s ، usa ، California
(2011-02-17 ساعت 12:43)armido نوشته:  
دوست عزیز
تا جایی که متوجه شدم ،شما اگه قبل از خروجتون از امریکا هنوز گرین کارت رو دریافت نکرده باشید ، باید به USCIS مراجعه و فرمی،Advance Parole Travel Document I-131 ، رو اونجا پر کنید و رسید پرکردن فرم رو از اونجا دریافت کنید:
If you have applied for adjustment of status to become a permanent resident alien (“green card” holder), you should contact USCIS regarding obtaining Advance Parole before leaving the U.S.

http://travel.state.gov/visa/temp/info/info_1298.html
http://www.uscis.gov/files/pressrelease/..._24_04.pdf
http://www.google.com/url?sa=t&source=we...zQ&cad=rja
http://www.google.com/url?sa=t&source=we...uA&cad=rja

http://immigration.findlaw.com/immigrati...-card.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Permanent_r..._States%29
oops!!! ... من دقیق پستتو نخونده بودم ، خوشبختانه شما انگار مشکلت رو حل کردی ولی این مطالبو میذارم اینجا بمونه شاید بعدا به درد یکی بخوره.
دوستان مهاجرسرا همیشه و همیشه با هم هستن و هیچ کس رو تنها نمیذارن از جمله شما Smile شاید اگه سوالتو تو انجمن دیگه ای مثلا "زندگی در آمریکا " مطرح میکردی ، دوستانِ اونجا بیشتر مطلع بودن و میتونستن بهتر کمک کنن.
موفق باشی

البته فکر میکنم Adjustment of status با این موضوعی که ایشون داشتن کاملا فرق داره. AOS مال کسی هست که با یک ویزای غیرمهاجرتی داخل امریکا حضور داره و حالا داره روند گرفتن گرین کارت رو طی میکنه.
F2A
شماره کیس: ANK2009X
پر کردن فرم I-130 - اگوست 2006
اپرو شدن: May 2009
دریافت اولین نامه از NVC و: June 2009
نامه Choice of A:اپریل 2010
نامه مربوط به Affidavit of S:می 2010
نامه مربوط به DS230 :جولای 2010
نامه وقت سفارت: Dec 2010
مصاحبه: 24 JAN 2011
دریافت ویزا: 25 JAN
گرفتن پاکت پستی: 27 JAN
ورود به آمریکا:؟
تشکر کنندگان: mr.amir ، armido ، MSD ، emankh101 ، peyman74
من 3 ماه خودم را برای لس آنجلس آماده کرده بودم که امروز یک برنامه ای شد و جهت مسیرم تغییر کرد به سیاتل تغییر مسیر دادم .
هفته آینده برای گرفتن بلیط سیاتل ( تهران / آمستردام / سیاتل ) klm مراجعه میکنم ( دوستان فدیمی را در دفتر ک ال ام میبینم )
موفق باشید
تشکر کنندگان: armido ، emankh101 ، peyman74 ، California

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان