کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
دوستان عزیز ارسالی رو خوندم که واقعا از خوندنش ناراحت شدم.مطمئن هستم شما همه با این نظر موافق هستید که هر فرد با رعایت قوانین مهاجرسرا مجاز به ارسال در انجمن های مختلف و در موضوعات مربوطه می باشد پس برخی چگونه به خود اجازه می دهند قوانین اینجا را نادیده انگارشته و برای دیگران تعیین تکلیف نمایند و برای ارائه اطلاعات خود شرط و شروط بگذارند حال آنکه خود مصرف کننده اطلاعات دیگران هستند....Sad
بنظر من در مهاجرسرا کمک به دیگران حرف اول را میزند همانگونه که ادمین و مدیران و اعضای زیادی هستند که بدون چشمداشت به دیگران کمک می کنند ودر مقابل چیزی طلب نمی کنند.

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: gadfly ، maxsupermax ، mr.amir ، emankh101 ، Linspire ، sepinod ، armido ، amir53 ، usa ، success ، najibi ، abig ، SALAR110 ، California
سلام دوستان من راستش اصلاً در جریان بحثهاتون نیستم و از برندگان سال پیشم. وظیفه خودم دونستم اطلاعاتی رو که توی این مدت به دست آوردم در اختیارتون بذارم:
اولاً که زبان رو فراموش نکنید اگه هنوز توی ایران هستید از هر لحظه واسه زبان خوندن استفاده کنید و مطمئن باشید هر چی می خونین اینجا 100% به درد میخوره. بعد اینکه اینجا اوضاع کار متاسفانه خیلی خرابه یعنی همه جه کسادی هست پس اگه دنبال کار گشتین سریع پیدا نشد ناامید نشین واسه همه همینجوری. اولش که آدم میاد فکر میکنه بهشته و به همه چی آدم اعتاد میکنه ولی اینجوری نیست باید مثل ایران حواست به همه چیز باشه شاید حتی بیشتر از ایران. خرید که میرید بکنید رسیدتون رو چک کنین اشتباه نزده باشه. ماشین که میرین بخرین حسابی چونه بزنین. حتماً اگه یه ذره میخواین از جاهای شلوغ شهر دور باشین فکر ماشین رو بکنید چون خیلی سخته و راه ها هم دور. یادتون نره اینجا کشور سرمایه داریه یعنی درسته وارد یه شرکت میشی توش کلی پول خرج شده ولی تا قرون آخرش رو حساب کردن.
یه چیز خیلی مهم اینکه اینجا چه آمریکایی چه ایرانی اگه زیادی رو بدی هم فکر میکنن خیلی حالیشونه و شما هیچی نمی فهمی و بد برخورد می کنن هم شروع می کنن به پیشنهاد دادن. ولی اگه محکم برین جلو حساب کارشون رو میکنن و درست میان جلو. برای برآورد هزینه های زندگیتون قیمت ها رو که با ایران مقایسه میکنین اولش خوبه ولی عملی که میشه می بینین خیلی فرق کرد به خاطر اجاره خونس، بنزین لیتری 800 تمون و ... .
وقتی سوشیال و گرین کارتون رو گرفتین حتماً حتما ً یه secure credit card از بانکتون درخواست کنین و درآمد هم بگین از ایران آوردین مثلاً سود سپرده ای که توی ایران کردین و از کارتتون حتما ً استفاده کنین.
اسمتون رو 250 بار چک کنین اینها به شدت خنکن توی این موضوع همیشه غلط میزنن مخصوصاً چون اسمهای ماها واسشون عجیبه.
یه ذره استراحتو کف کردم انقدر نوشتم.
راجع به دانشگاه گفتم؟ نه نگفتم
تا یه سال هزینه های دانشگاه شما چون تازه وارد ایالت شدین خیلی گرون اما اشتباه نکنین می تونی grant و loan بگیرین و لازم نیست چیزی بدین. اصلاً خیلی ها بیکار که شدن گفتن بریم درس بخونیم یه پول مفتی بگیریم. وقتی سوشیال اومد برین توی fafsa.ed.gov فرمها رو پر کنین البته باید کالج یا دانشگاهتون رو انتخاب کرده باشین چند تا. بعد مراحلش انجام میشه دانشگاه ها ایمیل میزنن یه سری مدارک میخوان و ... .
دیگه چی موند؟ آهان سوشیال سکیوریتی نامبر رو فقط به جاهای رسمی و به دلایل موجه بدین خیلی خیلی محرمانه است اگه بیفته دست آدم نا باب یه بدبختی های درست میشه که نگو. کارت های بانکتونم مهمه. خیلی چیزها هست حال نوشتن دیگه ندارم دوباره میام مینویسم. ببخشید اگه ترسوندمتون ولی الآن مواجه بشین با اینها بهتره تا مثل ما خودتون مواجه بشین. راستی حواستون رو واسه موبایل گرفتن جمع کنین یه خرج مسخره ای میزاره روی دستتون...
کردیت هم زود استبلیش کنین و از الآن روش مطالعه کنینو برای ماشین گرفتن برین union creditها یه وام الکی میدن به جاش کردیت استبلیش میکنین...
اه هی داره یادم میفته
case no: 2010AS00020xxx
همچنان منتظر نامه دوم
(2011-02-17 ساعت 19:18)Zoso نوشته:  
(2011-02-17 ساعت 12:43)armido نوشته:  
(2011-02-17 ساعت 02:45)MSD نوشته:  من در اولین سفرم به آمریکا هستم. هفته دوم سفر. به یه سری مشکلات برخوردم. اینجا مطرح کردم اما هیچ کس به پست من جواب نداد. اما الان هر روز میام اینجا میبینم ملت هی میان میگن ما بلیط فلان جا رو گرفتیم. چه اهمیتی داره این مساله؟ یه آژانس هواپیمایی که برین لیست کل پروازها و قیمت ها و بار مجاز رو بهتون میده. ضمن اینکه اگر واقعا این موضوع مهمه یه تاپیک با عنوان تهیه بلیط برای آمریکا باز کنید و اونجا در موردش حرف زده بشه. اینکه دارم گله می کنم، برای خودم صرفا نیست. من رفتم و مشکلم رو حل کردم. اما اینجا نمینویسمش چون اینجا با من برخورد خوبی نشد. تجربه من ممکنه خیلی به درد بقیه بخوره. اما این تاپیک تبدیل شده به دفتر هواپیمایی. بلیط رو میشه رفت در هر آزانس هواپیمایی با حداکثر صد تومن بالا و پایین خرید. و چون این سفر یک باره هیچ اهمیتی هم نداره این موضوع. اما مشکلی که برای من پیش آمده و البته یه مشکل خاص نیست و می تونه گریبان گیر همه بشه، مساله صد تومن بالا و پایین نیست، مساله ی تونه منجر به لغو گرین کارت یه نفر بشه. از مدیرا خواهش میکنم به این وضعیت یه سامانی بدن. متاسفانه ما توی مهاجر سرا با یه حجم انبوه اطلاعات به درد نخور مواجه هستیم. باز هم تاکید می کنم اگر اینکه بلیط رو از کجا بگیریم مساله مهمیه، یه تاپیک جداگانه براش باز کنید. توی همین تاپیک اقلا پونصد تا پست هست که بلیط رو مهر بکنیم یا نه؟ خوب لامصبو بده یه مهر روش بزنه اینکه کاری نداره که! اونوقت موضوع به این واضحی و بی اهمیتی این همه پست براش ارسال میشه. به هرحال مدیرا مدیریت بکنن. همین
دوست عزیز
تا جایی که متوجه شدم ،شما اگه قبل از خروجتون از امریکا هنوز گرین کارت رو دریافت نکرده باشید ، باید به USCIS مراجعه و فرمی،Advance Parole Travel Document I-131 ، رو اونجا پر کنید و رسید پرکردن فرم رو از اونجا دریافت کنید:
If you have applied for adjustment of status to become a permanent resident alien (“green card” holder), you should contact USCIS regarding obtaining Advance Parole before leaving the U.S.

http://travel.state.gov/visa/temp/info/info_1298.html
http://www.uscis.gov/files/pressrelease/..._24_04.pdf
http://www.google.com/url?sa=t&source=we...zQ&cad=rja
http://www.google.com/url?sa=t&source=we...uA&cad=rja

http://immigration.findlaw.com/immigrati...-card.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Permanent_r..._States%29
oops!!! ... من دقیق پستتو نخونده بودم ، خوشبختانه شما انگار مشکلت رو حل کردی ولی این مطالبو میذارم اینجا بمونه شاید بعدا به درد یکی بخوره.
دوستان مهاجرسرا همیشه و همیشه با هم هستن و هیچ کس رو تنها نمیذارن از جمله شما Smile شاید اگه سوالتو تو انجمن دیگه ای مثلا "زندگی در آمریکا " مطرح میکردی ، دوستانِ اونجا بیشتر مطلع بودن و میتونستن بهتر کمک کنن.
موفق باشی

البته فکر میکنم Adjustment of status با این موضوعی که ایشون داشتن کاملا فرق داره. AOS مال کسی هست که با یک ویزای غیرمهاجرتی داخل امریکا حضور داره و حالا داره روند گرفتن گرین کارت رو طی میکنه.

سلام. اولا از دوستان ممنونم که برخورد یه کمی پرخاشگرانه و بی دلیل من رو با صبوری و متانت جواب دادن.
درباره نداشتن گرین کارت و ترک آمریکا، من تحقیقات مفصلی کردم. قوانین رو در خود مهاجر سرا و بعد در سایت های دولتی آمریکا مطالعه کردم. بعد به مرزبانی آمریکا ایمیل زدم، بعد خودم با مرزبانی تماس گرفتم، بعدش با خود فرودگاه جی اف کی تماس گرفتم و دیروز هم شخصا رفتم مرز آمریکا و کانادا و از پلیس مرز که پاسپورت رو کنترل می کنه پرسیدم که با همین ویزای مهاجرت و مهری که توش خورده می تونم رفت و آمد بکنم به ایران یا نه. همه ی موارد فوق که برشمردم، تایید کردن که روی ویزا نوشته با اولین ورود به آمریکا ویزا تبدیل به گرین کارت موقت می شه برای یک سال و میشه باهاش به ایران رفت و به آمریکا برگشت.
تاکید می کنم که یه کم بی انصافی کردم در مورد مهاجرسرا و این سابت به من هم خیلی کمک کرده.
موفق و پیروز باشید
(2011-02-18 ساعت 03:07)amirhessam نوشته:  سلام دوستان من راستش اصلاً در جریان بحثهاتون نیستم و از برندگان سال پیشم. وظیفه خودم دونستم اطلاعاتی رو که توی این مدت به دست آوردم در اختیارتون بذارم:
اولاً که زبان رو فراموش نکنید اگه هنوز توی ایران هستید از هر لحظه واسه زبان خوندن استفاده کنید و مطمئن باشید هر چی می خونین اینجا 100% به درد میخوره. بعد اینکه اینجا اوضاع کار متاسفانه خیلی خرابه یعنی همه جه کسادی هست پس اگه دنبال کار گشتین سریع پیدا نشد ناامید نشین واسه همه همینجوری. اولش که آدم میاد فکر میکنه بهشته و به همه چی آدم اعتاد میکنه ولی اینجوری نیست باید مثل ایران حواست به همه چیز باشه شاید حتی بیشتر از ایران. خرید که میرید بکنید رسیدتون رو چک کنین اشتباه نزده باشه. ماشین که میرین بخرین حسابی چونه بزنین. حتماً اگه یه ذره میخواین از جاهای شلوغ شهر دور باشین فکر ماشین رو بکنید چون خیلی سخته و راه ها هم دور. یادتون نره اینجا کشور سرمایه داریه یعنی درسته وارد یه شرکت میشی توش کلی پول خرج شده ولی تا قرون آخرش رو حساب کردن.
یه چیز خیلی مهم اینکه اینجا چه آمریکایی چه ایرانی اگه زیادی رو بدی هم فکر میکنن خیلی حالیشونه و شما هیچی نمی فهمی و بد برخورد می کنن هم شروع می کنن به پیشنهاد دادن. ولی اگه محکم برین جلو حساب کارشون رو میکنن و درست میان جلو. برای برآورد هزینه های زندگیتون قیمت ها رو که با ایران مقایسه میکنین اولش خوبه ولی عملی که میشه می بینین خیلی فرق کرد به خاطر اجاره خونس، بنزین لیتری 800 تمون و ... .
وقتی سوشیال و گرین کارتون رو گرفتین حتماً حتما ً یه secure credit card از بانکتون درخواست کنین و درآمد هم بگین از ایران آوردین مثلاً سود سپرده ای که توی ایران کردین و از کارتتون حتما ً استفاده کنین.
اسمتون رو 250 بار چک کنین اینها به شدت خنکن توی این موضوع همیشه غلط میزنن مخصوصاً چون اسمهای ماها واسشون عجیبه.
یه ذره استراحتو کف کردم انقدر نوشتم.
راجع به دانشگاه گفتم؟ نه نگفتم
تا یه سال هزینه های دانشگاه شما چون تازه وارد ایالت شدین خیلی گرون اما اشتباه نکنین می تونی grant و loan بگیرین و لازم نیست چیزی بدین. اصلاً خیلی ها بیکار که شدن گفتن بریم درس بخونیم یه پول مفتی بگیریم. وقتی سوشیال اومد برین توی fafsa.ed.gov فرمها رو پر کنین البته باید کالج یا دانشگاهتون رو انتخاب کرده باشین چند تا. بعد مراحلش انجام میشه دانشگاه ها ایمیل میزنن یه سری مدارک میخوان و ... .
دیگه چی موند؟ آهان سوشیال سکیوریتی نامبر رو فقط به جاهای رسمی و به دلایل موجه بدین خیلی خیلی محرمانه است اگه بیفته دست آدم نا باب یه بدبختی های درست میشه که نگو. کارت های بانکتونم مهمه. خیلی چیزها هست حال نوشتن دیگه ندارم دوباره میام مینویسم. ببخشید اگه ترسوندمتون ولی الآن مواجه بشین با اینها بهتره تا مثل ما خودتون مواجه بشین. راستی حواستون رو واسه موبایل گرفتن جمع کنین یه خرج مسخره ای میزاره روی دستتون...
کردیت هم زود استبلیش کنین و از الآن روش مطالعه کنینو برای ماشین گرفتن برین union creditها یه وام الکی میدن به جاش کردیت استبلیش میکنین...
اه هی داره یادم میفته

سلام بر امیر حسام عزیز Smile
وقت و ایام به کام باد
از نوشته هایت خوشم اومد که در عین سادگی دوستانه و قابل لمس و فهم بود...
لطف کن در پست های بعدی در زمینه کار و درس و سوشال سکیورتی و ... آنها . حتما" مکان سکونتت رو ذکر کن و هرچی به ذهن نازنینت میاد رو سوا سوا Organize کن تا بشه ارجاع داد و از نوشته های قشنگت تو مهاجر سرا بعنوان Reference استفاده کرد.
در ضمن همیشه محبت در نوشته هات بوده محبتی دیگه کن و در مدت زمان ابتدایی حضورت در آمریکا تا پیدا کردن کار خودت رو به تفصیل بنویس که همان طور که گفتی بشه برو بچ Coolیک برآورد کلی و برنامه ریزی از پیش متصور داشته باشن.ممنونتم

مخلص همه مهاجر سراییان .محسنSmile
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
تشکر کنندگان: tamanna ، mr.amir ، peyman74 ، free_free ، amirhessam ، javidk ، DLT ، emankh101 ، success ، maaref ، najibi ، shaan ، shahrooz59 ، California
دوستان عزیز لطفا هر مطلب را در تاپیک و انجمن مناسب خودش مطرح کنید. فکر آیندگان هم باشید که از میان انبوه نوشته ها بتوانند تجربه های دست اول و توصیه های شما را پیدا کنند.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
یک خبر خوش بدم خدمتتون : پروازهای هواپیمایی ایربرلین از نوروز امسال اغاز میشه فعلا پرواز به فرانسه / المان / ایتالیا هست .

http://www.toure-europe.com اگه مورد استقبال قرار بگیره ایربرلین پروازهای خودش را مانند لوفتهانزا همیشگی میکنه .

ایربرلین از 2 شهر المان برلین و دوسلدرف به امریکا پرواز داره . دارم تحقیق میکنم ببینم به کدام شهرهای امریکا مستقیم میره .
تشکر کنندگان: loveusa2010 ، maxsupermax ، mml ، armido ، javidk ، satusa ، usa ، DLT ، Lamborghini ، apoornaki ، peyman74 ، free_free ، mavarfan ، emankh101 ، maaref ، لیلا ج ، lorecance ، California
من فکر کنم نظم این تاپیک رسما ً به هم زدم ،شرمنده دوستان. اینم بگم چون حیفم میاد دوستانم با مشکل مواجه بشن. اگر آقا هستید و زیر 25 سال و بالای 18 سال اینجا که اومدین فرم رجیستر برای میلیتری سرویس رو از پست بگیرید پر کنید و بفرستین چون موقع دانشگاه نکرده باشین مشکل ساز میشه.
بازم معذرت از همه.
(2011-02-18 ساعت 22:13)amirhessam نوشته:  من فکر کنم نظم این تاپیک رسما ً به هم زدم ،شرمنده دوستان. اینم بگم چون حیفم میاد دوستانم با مشکل مواجه بشن. اگر آقا هستید و زیر 25 سال و بالای 18 سال اینجا که اومدین فرم رجیستر برای میلیتری سرویس رو از پست بگیرید پر کنید و بفرستین چون موقع دانشگاه نکرده باشین مشکل ساز میشه.
بازم معذرت از همه.

در تایید صحبت دوستمون اینم اضافه کنم که تو دستورالعمل گفته شده تا مدت 30 روز از ورود باید در selective service ثبت نام کنید.(البته تنها آقایان)
برای ثبت نام و توضیحات کامل به سایت مربوطه مراجعه کنید: www.sss.gov
موفق باشید
--------------------------------
یه پیشنهاد به مدیران: به نظرم بد نباشه پست های دوستان درباره ارز به تاپیک دلار و ارز منتقل بشه .
تشکر کنندگان: mr.amir ، rayan.s ، mavarfan ، emankh101 ، maaref ، DLT ، amirhessam ، peyman74 ، Kaveh90 ، free_free ، California
این selective service راجع به چیه؟

تشکر کنندگان: mavarfan ، maaref
سلام
اكثر دوستاني كه با KLM سفر كرده اند نوشته اند كه قبل از پرواز محل نشستن خودشان را انتخاب كرده اند. مي خواستم بدونم آيا براي پروازهاي لوفتهانزا هم چنين امكاني هست؟ اگر هست از كدام سايت اقدام كنم و به چه صورت و چه مدت قبل از پرواز مي تونم اين كار را انجام بدهم؟

با تشكر
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
تشکر کنندگان: mr.amir ، mavarfan ، maaref ، California
(2011-02-21 ساعت 17:26)success نوشته:  سلام
اكثر دوستاني كه با KLM سفر كرده اند نوشته اند كه قبل از پرواز محل نشستن خودشان را انتخاب كرده اند. مي خواستم بدونم آيا براي پروازهاي لوفتهانزا هم چنين امكاني هست؟ اگر هست از كدام سايت اقدام كنم و به چه صورت و چه مدت قبل از پرواز مي تونم اين كار را انجام بدهم؟

با تشكر

شما با مراجعه به سایت شرکت هواپیمایی خودتون می تونید از 24 ساعت تا 90 دقیقه قبل از پرواز عملیات Check in را خودتون انجام بدید و صندلی را به سلیقه خودتون انخاب کنید.
البته با مراجعه به آژانسی هم که بلیط را از آن تهیه کردید در هر زمان حتی چند روز پیش از پرواز می تونید این کار را انجام بدید.
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
تشکر کنندگان: armido ، mr.amir ، mavarfan ، free_free ، maaref ، Lamborghini ، success ، peyman74 ، California
کاملا صحبتهای جناب ایمان صحیح هست . در تمام ایرلاینهای معروف این کار انجام میشه میتونید انجام بدید اول ببین هواپیمات چیه بعد نوع صندلیت را انتخاب کن چون در بیشتر پروازها نوع هواپیما فرق میکنه . ارباس 330 / بوینگ 747 / بوینگ 777 / ارباس 340 .
تشکر کنندگان: mavarfan ، emankh101 ، maaref ، javidk
(2011-02-21 ساعت 17:49)emankh101 نوشته:  

با تشكر

شما با مراجعه به سایت شرکت هواپیمایی خودتون می تونید از 24 ساعت تا 90 دقیقه قبل از پرواز عملیات Check in را خودتون انجام بدید و صندلی را به سلیقه خودتون انخاب کنید.
البته با مراجعه به آژانسی هم که بلیط را از آن تهیه کردید در هر زمان حتی چند روز پیش از پرواز می تونید این کار را انجام بدید.

(2011-02-21 ساعت 19:34)mr.amir نوشته:  کاملا صحبتهای جناب ایمان صحیح هست . در تمام ایرلاینهای معروف این کار انجام میشه میتونید انجام بدید اول ببین هواپیمات چیه بعد نوع صندلیت را انتخاب کن چون در بیشتر پروازها نوع هواپیما فرق میکنه . ارباس 330 / بوینگ 747 / بوینگ 777 / ارباس 340 .

دوست عزیز از این صفحه در سایت KLM میتونید نوع هواپیمایی را که باهاش پرواز دارید انتخاب کنید و چیدمان صندلی ها را مشاهده کنید.
KLM Seat...
پس از انتخاب صندلی مورد نظر شما میتونید یا از طریق Check-in Online یا از طریق آژانس اقدام کنید....
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
تشکر کنندگان: maaref ، javidk ، لیلا ج ، mavarfan ، peyman74 ، Parniyan ، California
(2011-02-20 ساعت 21:35)hamed_gh نوشته:  
(2011-02-18 ساعت 22:13)amirhessam نوشته:  من فکر کنم نظم این تاپیک رسما ً به هم زدم ،شرمنده دوستان. اینم بگم چون حیفم میاد دوستانم با مشکل مواجه بشن. اگر آقا هستید و زیر 25 سال و بالای 18 سال اینجا که اومدین فرم رجیستر برای میلیتری سرویس رو از پست بگیرید پر کنید و بفرستین چون موقع دانشگاه نکرده باشین مشکل ساز میشه.
بازم معذرت از همه.

در تایید صحبت دوستمون اینم اضافه کنم که تو دستورالعمل گفته شده تا مدت 30 روز از ورود باید در selective service ثبت نام کنید.(البته تنها آقایان)
برای ثبت نام و توضیحات کامل به سایت مربوطه مراجعه کنید: www.sss.gov
موفق باشید
--------------------------------
یه پیشنهاد به مدیران: به نظرم بد نباشه پست های دوستان درباره ارز به تاپیک دلار و ارز منتقل بشه .
30 روز شاید ملاک نباشه چون سوشیال سکیوریتی نامبر میخواد و معلوم نیست کی بیاد این شماره بعد از ورود.
تشکر کنندگان: maaref ، emankh101 ، hamed_gh ، lorecance ، California
بله هست...
من و همسرم چند روز دیگه با لوفتهانزا پرواز داریم و این کارو تقریبا 2 هفته پیش انجام دادیم و حتی همون موقع هم تمام صندلی های خوب پر شده بود...
شما باید وارد سایت لوفتهانزا بشید (فقط کشور ایران را انتخاب نکنید) بعد به قسمت My Bookings مراجعه کنید و با کد رزرویشن روی بلیط و فامیلتون وارد بشید... بقیه ماجرا تقریبا معلوم هستش.

با تشكر

شماره کیس(صاحب کیس همسرم): 2011AS000002XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2010-May-08
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2010-May-23
تاریخ کارنت شدن کیس: 2010-Sep
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010-Sep-20
تاریخ مصاحبه: 2010-Nov-3
تشکر کنندگان: rayan.s ، amirhessam ، emankh101 ، mavarfan ، mr.amir ، success ، hamed_gh ، lorecance ، kamrani.navid ، California

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان