کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-02-13 ساعت 20:11)Baabak نوشته:  امیدوارم همینطور باشه و گیری در کار نباشه. چون من کلی برنامه ریزی کرده بودم که سوغاتی خشکبار و اینجور چیزا (از نوع بسته بندیش) ببرم.

راستی دوستان، برای سوغاتی چه پیشنهاد دیگه ای دارید. آخه به خصوص تو لس آنجلس هر چیزی که تو ایران هست پیدا میشه. واقعاً نمی دونم چه چیزی برای سوغاتی ببرم که واقعاً معنی سوغات داشته باشه نه اینکه تو بقالی سر کوچه شون هم پیدا بشه.

در ضمن منم با رعایت کردن نوشتن در تاپیک تخصصی موافقم ولی مشکل اینجاست که همیشه بحث به طور اتفاقی در مورد یک موضوعی در تاپیک غیر مرتبط باز میشه و یه جورایی ادامه دادنش در یک تاپیک دیگه باعث از بین رفتن کل ماجرا میشه. ضمن اینکه تاپیک بچه های لاتاری همیشه به خاطر تعداد زیاد دوستان پر رونقه و حضور کسانی امثال من رو باید با سعه صدر و بزرگواری خودتون تحمل کنید.

درسته که اینجا همه چیز هست ولی‌ به نسبت ایران خیلی‌ گرون تره.در ضمن بقالی سر کوچه هم در کار نیست.اینجا فروشگاه‌های خاص ایرانی‌ این چیزا رو دارند.که اگه توی وست وود زیاد باشند جاهای دیگه دورند.مثلا زعفران هست ولی‌ گرون تره و همه ترجیح میدن از ایران بیارند.نبات اینجا خیلی‌ کمه. خشک بار هم که بیارید خوبه. گز و باسلوق. و .. هم خوبه
ARRIVAL DATE: JAN 14
CATEGORY: DV LOTTERY
تشکر کنندگان: mr.amir ، rayan.s ، success ، coming soon ، emankh101 ، aadine ، clear ، Lamborghini ، shahrooz59 ، California
ما هفته پیش وارد امریکا شدیم. ایالت آریزونا . دو تا چمدان خوراکی داشتیم. هیچ مشکلی پیش نیامد. هیچ چیز هم واکیوم نبود. همان بسته بندی خودش را داشت. چیزهایی که آوردیم عبارت است از گز، سوهان، پسته، بادام، باسلوق، آلبالو خشکه، لواشک، گردو، انجیر خشک، زعفران، نقل، پشمک. دیگه یادم نمیاد. ولی من در فرمی که توی هواپیما دادن قسمت خوردنی را تیک زدم که اگه بءدن دچار مشکلی شدم بگم که من که قبلا گفته بودم . وقتی در فرودگاه چمدانها از ایکس ری رد شدن یکی از چمدانها که پر از پسته بود راحت رد شد ولی سر یکی دیگه ازم پرسید چیزی بو داده آوردید من هم گفتم نه. نمی دونم . پلیس هم به ان یکی گفت یا بو داده نیست یا نمیدونه. گفتن بازش کن. چمدان را هم در فرودگاه ایران بسته بندی کرده بودیم چون قفلش را نداشتیم. همان چمدان را باز کردن. اولین چیز هم لواشک بود که مال جاده چالوس بود ، منظورم اینه که اصلن بسته بندی خاصی نداشت ، گفت این چیه گفتم یک چیز ترش به شوخی گفت حیوان که نیست گفتم نه. باقی خوراکیها را هم دید و گفت وای اینا هم که همه سوغاتی هستن. در نتیجه این اتفاق که میگویید نمیزارن عجیبه چون من همه چی آوردم .
برای سوغاتی هم زعفران خیلی خوبه . و باقیه خوراکیها. البته اینجا فهمیدم که صنایع دستی ایران را هم اینجا خیلی دوست دارن نه فقط ایران که هند و تو این مایه ها . والی من اصلن نمیدونستم و هیچ چی نیاوردم .
تشکر کنندگان: rayan.s ، emankh101 ، R.F ، clear ، Lamborghini ، peyman74 ، hamed_gh ، California ، tata63
(2011-02-14 ساعت 09:22)آزاده رها نوشته:  ما هفته پیش وارد امریکا شدیم. ایالت آریزونا . دو تا چمدان خوراکی داشتیم. هیچ مشکلی پیش نیامد. هیچ چیز هم واکیوم نبود. همان بسته بندی خودش را داشت. چیزهایی که آوردیم عبارت است از گز، سوهان، پسته، بادام، باسلوق، آلبالو خشکه، لواشک، گردو، انجیر خشک، زعفران، نقل، پشمک. دیگه یادم نمیاد. ولی من در فرمی که توی هواپیما دادن قسمت خوردنی را تیک زدم که اگه بءدن دچار مشکلی شدم بگم که من که قبلا گفته بودم . وقتی در فرودگاه چمدانها از ایکس ری رد شدن یکی از چمدانها که پر از پسته بود راحت رد شد ولی سر یکی دیگه ازم پرسید چیزی بو داده آوردید من هم گفتم نه. نمی دونم . پلیس هم به ان یکی گفت یا بو داده نیست یا نمیدونه. گفتن بازش کن. چمدان را هم در فرودگاه ایران بسته بندی کرده بودیم چون قفلش را نداشتیم. همان چمدان را باز کردن. اولین چیز هم لواشک بود که مال جاده چالوس بود ، منظورم اینه که اصلن بسته بندی خاصی نداشت ، گفت این چیه گفتم یک چیز ترش به شوخی گفت حیوان که نیست گفتم نه. باقی خوراکیها را هم دید و گفت وای اینا هم که همه سوغاتی هستن. در نتیجه این اتفاق که میگویید نمیزارن عجیبه چون من همه چی آوردم .
برای سوغاتی هم زعفران خیلی خوبه . و باقیه خوراکیها. البته اینجا فهمیدم که صنایع دستی ایران را هم اینجا خیلی دوست دارن نه فقط ایران که هند و تو این مایه ها . والی من اصلن نمیدونستم و هیچ چی نیاوردم .
چه بی خبر رفتید!!! به هرحال مرسی از بابت اطلاع رسانیتان. از SSN و گرین کارتتان چه خبر؟ امیدوارم همواره موفق و شاد باشید.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: emankh101
یه پیشنهاد به مدیران محترم: یه تایپیک نظرسنجیی درست بشه و میزان رضایت مندی مهاجران عزیز ارزیابی بشه که آیا هجرت سرابی بود و بس یا... چند نفرشان از زندگی که دارند رضایت کامل دارند و چند نفر ناراضیند و خلاصه چه توصیه هایی برای برندگان لاتاری و مهاجرت دارند.ضمنا" از طریق ایمیل و پیام خصوصی که در بانک اطلاعاتی سایت موجوده از تمام اعضاء مجترم سایت درخواست بشه در این نظر سنجی شرکت کنند. با سپاس

--------------------------------------------------------------------------------

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: emankh101 ، javidk ، shaan ، suntino ، peyman74 ، saman33
پرواز ما با از تهران تا لندن با بی ام ای بود. بر عکسه تصورم پرواز خوبی بود. هواپیما هم خلوت بود و ما هر کدام در یک ردیف خوابیدیم . بسیار خوش شانس بودیم. در فرودگاه لندن همه چیز خوب پیش رفت ، هیچ چیزه عجیبی اتفاق نیفتاد. بلیت لندن تا فینکس با بریتیش بود و چون در تهران صندلیهامون را کنار هم نده بودن به بخشه بریتیش رفتیم و صندلیهامون رو درست کردیم . فرودگاه هیترو خیلی بزرگ بود والی ان جوری نیست که گیج بشیم راحت میشه ترمینال ها رو پیدا کرد چون خیلی خوب رو در و دیوار راهنمایی داره. در لندن هیچ سوالی از ما نشد. در فرودگاه فینکس هم وقتی به چک پاسپورت رسیدیم پاکت زرد را دادیم ما را به اتاقی بردن پاکت را باز کردن حدادان ۲۰ دقیقه ای اینجا بودیم امضا کردیم. آدرس را دوباره چک کردیم . ما مبلغ پول را هم درست گفتیم. راستی تا زمانی که در این اتاق بودیم چمدان ها را هم برامون آوردن. رفتیم ی جای دیگه ی پلیسه دیگه پرسید شغلمان در ایران چه بوده. چه قد پول داریم. همینا. سپس رفتیم جلوتر چمدانها از ایکس ری رد شدن و آمدیم بیرون. در مورد سوشال سکوریتی نامبر هم خود پلیسه گفت که به یکی از دفاتر سوشال .... بریم برای کارت . والی در چند تا کاغذی که داده بودن نوشته بود کارت به آدرسی که داده اید میاد . در نتیجه ما ۲ روز بدش زنگ زدیم و گفتن باید بیاد دفتر . ما هم رفتیم و انجا باید پاسپورت داشته باشیم . اسم و فامیلو این جور چیزا پرسیدن. گفتن براتون فرستاده میشه و بهمون رسید دادن. هنوز برامون هیچی نیامده حتا نامه ول کام . برای گرفتن کردیت کارت سوشال .....لازم هست. برای حساب معمولی لازم نیست منتها وقتی ما خاستم در بانک او آمریکا حساب باز کنیم گفتن حالا که سوشال .. ندارید به جز پاسپورت یک کارت دیگه که روش عکس باشه باید داشته باشید که ما نداشتیم یادمون افتاد که گواهینامه رانندگی بینولملی داشتیم چون همراهمون نبود فردا میریم بانک. از گوگل تایپ میکنم از اشتباه تایپی mazerat میخام.
تشکر کنندگان: rayan.s ، emankh101 ، clear ، DLT ، Lamborghini ، saeedproo ، peyman74 ، mavarfan ، hamed_gh ، مسافر ، California ، tata63
(2011-02-14 ساعت 10:37)آزاده رها نوشته:  پرواز ما با از تهران تا لندن با بی ام ای بود. بر عکسه تصورم پرواز خوبی بود. هواپیما هم خلوت بود و ما هر کدام در یک ردیف خوابیدیم . بسیار خوش شانس بودیم. در فرودگاه لندن همه چیز خوب پیش رفت ، هیچ چیزه عجیبی اتفاق نیفتاد. بلیت لندن تا فینکس با بریتیش بود و چون در تهران صندلیهامون را کنار هم نده بودن به بخشه بریتیش رفتیم و صندلیهامون رو درست کردیم . فرودگاه هیترو خیلی بزرگ بود والی ان جوری نیست که گیج بشیم راحت میشه ترمینال ها رو پیدا کرد چون خیلی خوب رو در و دیوار راهنمایی داره. در لندن هیچ سوالی از ما نشد. در فرودگاه فینکس هم وقتی به چک پاسپورت رسیدیم پاکت زرد را دادیم ما را به اتاقی بردن پاکت را باز کردن حدادان ۲۰ دقیقه ای اینجا بودیم امضا کردیم. آدرس را دوباره چک کردیم . ما مبلغ پول را هم درست گفتیم. راستی تا زمانی که در این اتاق بودیم چمدان ها را هم برامون آوردن. رفتیم ی جای دیگه ی پلیسه دیگه پرسید شغلمان در ایران چه بوده. چه قد پول داریم. همینا. سپس رفتیم جلوتر چمدانها از ایکس ری رد شدن و آمدیم بیرون. در مورد سوشال سکوریتی نامبر هم خود پلیسه گفت که به یکی از دفاتر سوشال .... بریم برای کارت . والی در چند تا کاغذی که داده بودن نوشته بود کارت به آدرسی که داده اید میاد . در نتیجه ما ۲ روز بدش زنگ زدیم و گفتن باید بیاد دفتر . ما هم رفتیم و انجا باید پاسپورت داشته باشیم . اسم و فامیلو این جور چیزا پرسیدن. گفتن براتون فرستاده میشه و بهمون رسید دادن. هنوز برامون هیچی نیامده حتا نامه ول کام . برای گرفتن کردیت کارت سوشال .....لازم هست. برای حساب معمولی لازم نیست منتها وقتی ما خاستم در بانک او آمریکا حساب باز کنیم گفتن حالا که سوشال .. ندارید به جز پاسپورت یک کارت دیگه که روش عکس باشه باید داشته باشید که ما نداشتیم یادمون افتاد که گواهینامه رانندگی بینولملی داشتیم چون همراهمون نبود فردا میریم بانک. از گوگل تایپ میکنم از اشتباه تایپی mazerat میخام.

دوستان عزیز؛ این نکته را فراموش نکنید که موقع افتتاح حساب دومین کارت شناسایی عکسدار شما ویزاتون میباشد. این نکته را دوست عزیزی که در بانک آف آمریکا حساب باز کرده بود به من گفت. موفق باشید
(2011-02-14 ساعت 10:17)mehran626 نوشته:  
(2011-02-14 ساعت 09:43)rayan.s نوشته:  یه پیشنهاد به مدیران محترم: یه تایپیک نظرسنجیی درست بشه و میزان رضایت مندی مهاجران عزیز ارزیابی بشه که آیا هجرت سرابی بود و بس یا... چند نفرشان از زندگی که دارند رضایت کامل دارند و چند نفر ناراضیند و خلاصه چه توصیه هایی برای برندگان لاتاری و مهاجرت دارند.ضمنا" از طریق ایمیل و پیام خصوصی که در بانک اطلاعاتی سایت موجوده از تمام اعضاء مجترم سایت درخواست بشه در این نظر سنجی شرکت کنند. با سپاس

--------------------------------------------------------------------------------

رایان عزیز
یه مقدار برای اظهار نظر زوده ممکنه مشکلات اولیه باعث بشه نظر بدهند که روی نظر بقیه اثر گذار باشه باید در مورد مشکلات و مزایا صحبت کرد ولی قضاوت را هر کسی برای خودش بعهده بگیرد مسلما روزهای اول همه فقط در گیر مشکلات هستند البته حداقلی هم هستند که بدلیل امکانات زیاد فقط حال میکنند

دوست عزیز احتمالا" متن را بدقت نخوندید؛ من و شما که هنوز که هنوز 6ماه تو آمریکا زندگی نکردیم که مهاجر نیستیم!!!
منظور من دوستانی هست که از 2008 به بعد در آمریکا زندگی میکنند.موفق باشید

تشکر کنندگان: emankh101 ، Kaveh90
دوستان عزیز سلام
به امید خدا من اسفند ماه عازم هستم . آژانس هواپیمایی که من ازش بلیط گرفتم گفت چون ویزای شما اقامت هست نیاز به پرداخت عوارض خروج ندارین .
آیا کسی در این زمینه اطلاعاتی داره ؟
ممنون
تشکر کنندگان: suntino ، DLT ، California
با سلام با لاخره بعد از كش و قوس هاي فراوان و تحقيق بليط رفت و برگشت براي دالاس رو از كي ال ام تهيه كردم قيمت 1624500 تومن. تا ببينيم خدا چي مي خواد.Big Grin

در ضمن از همه كسايي كه الان اين اين مطلب رو خوندن خواهش مي كنم براي كلير شدن دوست هايي كه منتظر هستن دعا كنن
چون من يه 80 روزي تو اين وضعيت بودم واقعا شرايط سختيه
به اميد كلير شدن همه دوستان مهاجرسراSmile

(2011-02-14 ساعت 11:15)Vahid-DV2011 نوشته:  دوستان عزیز سلام
به امید خدا من اسفند ماه عازم هستم . آژانس هواپیمایی که من ازش بلیط گرفتم گفت چون ویزای شما اقامت هست نیاز به پرداخت عوارض خروج ندارین .
ممنون

سلام دوست عزير اگر منظورتون عوارض خروج از كشور در فرودگاه امام خميني باشه من بعيد مي دونم ازمون پول نگيرن
تازه فكر كنم چوي ويزاي ما اقامتي هست به جاي 50 تومن 100 تومن بگيرنBig Grin
تاریخ ورود به امریکا: 8 اپریل
Standing Stones
تشکر کنندگان: armido ، emankh101 ، Vahid-DV2011 ، Parniyan ، arshida ، DLT ، peyman74 ، hamed_gh ، mh_hshk ، Kaveh90 ، mitr.p ، free_free ، California
ممنون

دوست عزیز؛ اگر هم اینچنین باشه شما اگر عوارض خروج از کشور را ندید بهتون دلار مسافرتی نمی دند. حالا پرداختش می صرفه یا نه؟ موفق باشید

تشکر کنندگان: armido ، emankh101 ، Vahid-DV2011 ، DLT ، California
ممنون
ما هم از بانک ملی شعبه اسکان پرسیدیم و ویزامونو نشون دادیم ، خانمی که اونجا بودن با دقت کلمه به کلمه اش رو خوندن و در آخر گفتن که ظاهرا نیازی به پرداخت نیست، ولی اونجوری که ما فهمیدیم از اداره گذرنامه باید اطلاعات دقیقترشو گرفت. ما چون میخواستیم ارز مسافرتی بگیریم ، پرداخت کردیم.
در مورد ارز اگه شما عوارض لازم نباشه بدی (مثلا گرین کارت داری یا ... ) یعنی مقیم اون کشور محسوب میشی و اصلا ارز مسافرتی نمیدن بهتون.
یه مطلبی هم اضافه کنم که: شما میتونی هر وقت که میخوای عوارض خروج رو بدی و باطل هم نمیشه ،( مثلا امسال بدی و سال دیگه بری سفر) ولی ممکنه نرخش برای سال دیگه تغییر کنه که باید مابه التفاوتش رو بعدا دوباره پرداخت کنی.

شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
تشکر کنندگان: rayan.s ، emankh101 ، Vahid-DV2011 ، mr.amir ، DLT ، Lamborghini ، peyman74 ، hamed_gh ، mitr.p ، California
(2011-02-14 ساعت 12:00)armido نوشته:  در مورد ارز اگه شما عوارض لازم نباشه بدی (مثلا گرین کارت داری یا ... ) یعنی مقیم اون کشور محسوب میشی و اصلا ارز مسافرتی نمیدن بهتون.

با ویزای دائمی که ما برای ورود به آمریکا دریافت می کنیم ، باز هم برای گرفتن ارز نیاز به پرداخت عوارض خروج هست. اما بعد از گرفتن گرین کارت فقط کافی است کپی گرین کارت ( یا در صورت سیتیزن بودن ) کپی پاس آمریکایی را به بانک یا صرافی تحویل دهید و دیگر عوارض خروجی لازم نیست ( چه برای گرفتن ارز مسافرتی و چه در فرودگاه هنگام خروج از کشور).

در ضمن من خودم برای خانمی که سیتیزن آمریکا بودند و همزمان با من قصد سفر داشتند ، ارز مسافرتی گرفتم ، فقط با داشتن کپی پاس آمریکایی. و دوستان زیادی هم دارم که با داشتن گرین کارت یا پاس، باز هم هر نوبت که به امریکا می روند، ارز مسافرتی با نرخ دولتی می گیرند
(2011-02-14 ساعت 12:47)hasti_banoo نوشته:  
(2011-02-14 ساعت 12:00)armido نوشته:  در مورد ارز اگه شما عوارض لازم نباشه بدی (مثلا گرین کارت داری یا ... ) یعنی مقیم اون کشور محسوب میشی و اصلا ارز مسافرتی نمیدن بهتون.

با ویزای دائمی که ما برای ورود به آمریکا دریافت می کنیم ، باز هم برای گرفتن ارز نیاز به پرداخت عوارض خروج هست. اما بعد از گرفتن گرین کارت فقط کافی است کپی گرین کارت ( یا در صورت سیتیزن بودن ) کپی پاس آمریکایی را به بانک یا صرافی تحویل دهید و دیگر عوارض خروجی لازم نیست ( چه برای گرفتن ارز مسافرتی و چه در فرودگاه هنگام خروج از کشور).

در ضمن من خودم برای خانمی که سیتیزن آمریکا بودند و همزمان با من قصد سفر داشتند ، ارز مسافرتی گرفتم ، فقط با داشتن کپی پاس آمریکایی. و دوستان زیادی هم دارم که با داشتن گرین کارت یا پاس، باز هم هر نوبت که به امریکا می روند، ارز مسافرتی با نرخ دولتی می گیرند

اگه اینجوری باشه که واقعا خوبه، ما هم از خدامونهCool
ولی ما همین هفته پیش که درگیرِ گرفتنِ دلار بودیم، هرچی صرافی و بانک رفتیم میگفتن به مقیم ها ارز مسافرتی نمیدن!!
شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
تشکر کنندگان: rayan.s ، mr.amir ، Lamborghini ، California
چند تا پیام الان برام رسید درباره ارز که بهتره عمومی بگم شاید برای سایر دوستان هم مفید باشه.

1- همونطور که گفتم، با داشتن گرین کارت یا پاس آمریکایی ، از پرداخت عوارض خروجی معاف هستید. اما ویزایی که سفارت برای بار اول در پاس شما الصاق می کند، از این قاعده مستثناست. بنابراین بار اول که خارج می شوید عوارض خروج رو هم برای صرافی و هم فرودگاه لازم دارید. از دفعه بعد که گرین کارت اومد دیگه نیازی نیست.

2- صرافی های متعددی رو سوال کردم که همه شرایطشون یکی بود. یعنی عدم نیاز به پرداخت عوارض رو برای فرد دارای گرین کارت یا شهروندی آمریکا تایید کردند ، بانک ملی اسکان هم تایید کرد. اما من از صرافی ادیب ارز گرفتم . هم برای خودم و هم فردی از اقوام که سیتیزن بودند. ادیب، مجاور بانک ملی در برج اسکان است و تا حدود 5 هفته پیش به هر نفر 3000 دلار ارز با نرخ دولتی می داد.

مدارک جهت یادآوری:

برای کسانی که فاقد گرین کارت یا پاس آمریکایی هستند
1- کپی پاسپورت ایرانی متقاضی
2- کپی فیش عوارض خروجی
3- کپی بلیط ممهور به مهر آژانس
4- پول !

برای کسانی که گرین کارت یا پاس آمریکایی دارند
1- کپی پاسپورت ایرانی متقاضی
2- کپی پاسپورت آمریکایی یا گرین کارت متقاضی
3- کپی بلیط ممهور به مهر آژانس
4- پول

البته در این صرافی اول اصل و کپی مدارک را مطابقت داد. اگر قوانین در طی این مدت یک ماهه تغییر کرده باشند، بی اطلاعم
کپی پاسپورت از تمامی صفحات یا فقط از اون صفحه ویزای آمریکا ؟
تشکر کنندگان:
والا جديدترين خبري كه مي تونم در ارتباط با تهيه ارز بدم اينكه كه همين امروز به بانك پارسيان مراجعه كردم و از پاسپورت و ويزام كپي تهيه كرد بعد گفت بايد بري بانك ملي پول واريز كني (50 هزار تومن عوارض خروج از كشور از طريق هوايي) بعد من هم رفتم واريز كردم بعدش گفت نمي تونيم بهت ارز بديم چونكه بيشتر از 2 هفته به تاريخ پرواز مونده و بايد 15 روز قبل پرواز بيايي ارز بگيري. صرافي اسكان هم رفتم گفت 2000 دلار ميده صرافي اديب هم رفت اون هم همين رو گفت.
نيتجه اخلاقي: عوارض رو پرداخت كردم . بانك به من ارز ندادSad
تاریخ ورود به امریکا: 8 اپریل
Standing Stones
تشکر کنندگان: rayan.s ، Lamborghini ، peyman74 ، mh_hshk ، California

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان