کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-03-08 ساعت 12:46)arezoo_zarrabi نوشته:  دوستان عزیز، ما که داریم با ویزای مهاجرت می ریم، باید عوارض خروج هم بدیم؟

آره عوارض خروج رو باید بدیم.
فکر می کنم در صورت داشتن گرین کارت نیازی به پرداخت عوارض نیست.
دوستان سلام.
2 تا سئوال فنی:

1- من تو تمام فرمها محل ورودم رو نوشتم Portlan تو ایالت OREGAN . حتی محل گرفتن گرین کارتمو. حالا می خوام بدونم حتماً باید به اونجا ورود کنم یا میشه به یه ایالت دیگه وارد شد؟
اگه میشه گرین کارت آدرس قبلی میره یا میتونم اونجا دوباره آدرس بدم؟

2- فرض کنید به Portlan وارد بشم. اگه بخوام از اون ایالت به یه ایالت دیگه برم واسه ادامه زندگی مثلاً بعد از 6 ماه آیا باید مالیات برای این جریان بدم یا نه؟

لطفاً در صورت اطمینان جواب بدید.
حساس بیییییید.
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: maaref ، mr.amir ، emankh101 ، lorecance ، California
(2011-03-08 ساعت 13:02)javidk نوشته:  
(2011-03-08 ساعت 12:46)arezoo_zarrabi نوشته:  دوستان عزیز، ما که داریم با ویزای مهاجرت می ریم، باید عوارض خروج هم بدیم؟

آره عوارض خروج رو باید بدیم.
فکر می کنم در صورت داشتن گرین کارت نیازی به پرداخت عوارض نیست.
دوستان سلام.
2 تا سئوال فنی:

1- من تو تمام فرمها محل ورودم رو نوشتم Portlan تو ایالت OREGAN . حتی محل گرفتن گرین کارتمو. حالا می خوام بدونم حتماً باید به اونجا ورود کنم یا میشه به یه ایالت دیگه وارد شد؟
اگه میشه گرین کارت آدرس قبلی میره یا میتونم اونجا دوباره آدرس بدم؟

2- فرض کنید به Portlan وارد بشم. اگه بخوام از اون ایالت به یه ایالت دیگه برم واسه ادامه زندگی مثلاً بعد از 6 ماه آیا باید مالیات برای این جریان بدم یا نه؟

لطفاً در صورت اطمینان جواب بدید.
حساس بیییییید.

جاويد عزيز
نيازي نيست به همون ايلاتي بري كه قبلا اعلاه كرده اي! ميتوني هر جا دوست داشتي بري.
من هم ايالتي كه ميرم با ايالتي كه اعلام كرده بودم فرق مي كنه!

گرين كارت ميره به آدرس قبلي مگر اينكه در فرودگاه ادرس جديد اعلام كنيد و بعد به يكي از اداره هاي تامين اجتماعي مراجعه كنيد و مجددا پيگيري كنيد تا به آدرس جديد بياد.

در مورد ماليات هم مطمئن نيستم. اما تا جاييكه از نوشته هاي قديمي ها ديده ام، براي يك سال اول اصولا ما نيازي به اعلام درآمد براي محاسبه ماليات نداريم.
اطلاعات بيشتر در تالار 2009 و 2010 و همچنين در تالار زندگي در آمريكا
تشکر کنندگان: free_free ، maaref ، frozen mind ، arshida ، armido ، amirhessam ، emankh101 ، javidk ، mitr.p ، California
(2011-03-08 ساعت 10:45)ساشا نوشته:  سلام دوستان
من بازم اومدم!

الان که رفتم و برگشتم دارم فکر می کنم کاش همیشه روزهای ویزا گرفتنمون بود!
بخدا از رفتن به آمریکا بیشتر لذت داره!

در مورد بی ام آی باید بگم که 2 تا 23 کیلو میشه برد 1 کیلو هم بیشتر نمیشه تازه اگر با ویرجین بلیط بگیرید فقط 1 چمدون میشه برد اضافه بار یا اضافه وزن هم فرقی نمیکنه جفتش 200 دلاره!
در مورد مایعات و لوازم آرایش هم بسیار سختگیره و اصلا توی کیفتون چیزی نذارید همش باید تو چمدون بره!
پرواز از تهران به لندن برای سوخت نگه نمیداره چون قبل از رسیدن به ایران در تفلیس گرجستان سوختگیری میکنه.
غذاش خوبه. رفتارشون هم توی فرودگاه زیاد تعریفی نداره ولی توی هواپیما خوب بود.

آح گفتی من که تازه اورنج کانتی هستم خیلی سخته تا آدم جا بیفته فکر کن آدم مجبور بشه بره یه دونه از این ایالت سردا.
اگه BMI از لندن به لوس آنجلس با ویرجین باشه میشه 2 تا چمدون برد ولی موقع برگشت فقط یه چمدون میشه آورد. مایلج بی ام آی کسی نمیدونه چیجوریه؟
تشکر کنندگان: emankh101 ، maaref ، clear ، California
سلام به همه دوستان عزیز
من 22 فبریه با klm امدم لوس آنجلس پرواز خوب بود فقط من غذاهاشو زیاد دوست نداشتم . بار هم 2 تا 23 کیلو مجاز بود . توی فرودگاه پاکت زرد رو تحوبل دادم ولی عکس X- ray رو نخواستن . در ظمن تمام چمدون مارو گشتن . ولی خوب من ترسی نداشتم چون همه رو اعلام کرده بودم . شما هم حتما مقدار پول یا اکر خوراکی دارید اعلام کنید . آفیسر به من گفت هر چیزی که توی دهان گذاشته میشه ما بهش میگیم FOOD پس زعفران و پسته و. ..... هم FOOD حساب میشه یادتون باشه . 2 مرتبه رفتم برای سوشیال ولی هر دو بار گفتن که با پست به دستتون میرسه . ولی گرین ما بعد از دقیقا 2 هفته رسید .
بازم براتون مینویسم .
موفق باشید.
(2011-03-08 ساعت 11:40)saeedproo نوشته:  ساشای عزیز برای virgin چند کیلو هست ؟

من برای مسیر رفت مطمئن نیستم میتونید از آژانستون بپرسید ولی برای برگشت مطمئنم که 1 چمدونه چون خودم بلیطمو برای همین عوض کردم .
من 3 تا چمدون داشتم!
شماره کیس:2010AS000022xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:28July 2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 18/08/2009
تاریخ کارنت شدن کیس : JUNE 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 /Aug 4
تاریخ مصاحبه: 2010 /july 14
تاریخ دریافت کلیرنس: 36days ) - 19 Aug )
کنسولگری: Ankara
ورود به آمریکا : ۱ اکتبر
تشکر کنندگان: free_free ، maaref ، emankh101 ، peyman74 ، optoelec ، California
خوش اومدي ساشاي عزيز
زمان چقدر زود مي گذره ما درگير پر كردن فرم ها بوديم اون موقع شما هم درگير كارنت شدن و مصاحبه و كليرنس . استرس ...حالا ما منتظر كليرنس....از اينكه باز هم دوستان مهاجرسرا را تنها نذاشتين ممنونم
(2011-03-08 ساعت 10:45)ساشا نوشته:  سلام دوستان
من بازم اومدم!

الان که رفتم و برگشتم دارم فکر می کنم کاش همیشه روزهای ویزا گرفتنمون بود!
بخدا از رفتن به آمریکا بیشتر لذت داره!

در مورد بی ام آی باید بگم که 2 تا 23 کیلو میشه برد 1 کیلو هم بیشتر نمیشه تازه اگر با ویرجین بلیط بگیرید فقط 1 چمدون میشه برد اضافه بار یا اضافه وزن هم فرقی نمیکنه جفتش 200 دلاره!
در مورد مایعات و لوازم آرایش هم بسیار سختگیره و اصلا توی کیفتون چیزی نذارید همش باید تو چمدون بره!
پرواز از تهران به لندن برای سوخت نگه نمیداره چون قبل از رسیدن به ایران در تفلیس گرجستان سوختگیری میکنه.
غذاش خوبه. رفتارشون هم توی فرودگاه زیاد تعریفی نداره ولی توی هواپیما خوب بود.

کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
تشکر کنندگان: User ، mavarfan ، maaref ، frozen mind ، emankh101 ، Hornet ، peyman74 ، tamanna ، maxsupermax ، armido ، clear ، optoelec ، لیلا ج ، WIKIMAN ، lorecance ، California
دوستان کسی اطلاع داره که میشه گرین کارت و ssn رو دستی بریم بگیریم؟ اگه میشه، از کجا باید گرفت و چطور باید روند ارسالش رو متوقف کرد؟ مشکل من اینه که الان چند هفته هست دنبال خونه هستم تو نیویورک ولی کیس مناسبی پیدا نکردم غیر از چنتا scam Sad. گفتم اگه بشه بعد از رفتن چند روز هتل بمونم تا یه خونه مناسب پیدا کنم، گرین کارتم دستی بگیرم Sad
تشکر کنندگان: frozen mind ، maaref ، California ، tata63
(2011-03-10 ساعت 17:25)optoelec نوشته:  دوستان کسی اطلاع داره که میشه گرین کارت و ssn رو دستی بریم بگیریم؟ اگه میشه، از کجا باید گرفت و چطور باید روند ارسالش رو متوقف کرد؟ مشکل من اینه که الان چند هفته هست دنبال خونه هستم تو نیویورک ولی کیس مناسبی پیدا نکردم غیر از چنتا scam Sad. گفتم اگه بشه بعد از رفتن چند روز هتل بمونم تا یه خونه مناسب پیدا کنم، گرین کارتم دستی بگیرم Sad

با سلام وتبریک فراوان به شما به خاطر موفقیتتون :

تا آنجایی که من اطلاع دارم ssn و green card رو با مراجعه حضوری تحویل نمی دن چون قبل از شما هم کیس هایی بودن که حضوری رفته بودن ولی بهشون ندادن.

با آرزوی موفقیت های بیشتر
اندکی صبر سحر نزدیک است...

CASE NUMBER :2011AS00023XXX
تاریخ مصاحبه : 5 جون 2011
تاریخ کلیر شدن : 16 آگست 2011 (بعد از 73 روز )
سفارت : ابوظبی
دریافت ویزا : 25 آگوست
تاریخ احتمالی عزیمت : 21 اکتبر

تشکر کنندگان: optoelec ، armido ، arshida ، لیلا ج ، maaref ، California
(2011-03-10 ساعت 17:25)optoelec نوشته:  دوستان کسی اطلاع داره که میشه گرین کارت و ssn رو دستی بریم بگیریم؟ اگه میشه، از کجا باید گرفت و چطور باید روند ارسالش رو متوقف کرد؟ مشکل من اینه که الان چند هفته هست دنبال خونه هستم تو نیویورک ولی کیس مناسبی پیدا نکردم غیر از چنتا scam Sad. گفتم اگه بشه بعد از رفتن چند روز هتل بمونم تا یه خونه مناسب پیدا کنم، گرین کارتم دستی بگیرم Sad
منم هرچی گشتم دیدم انگار فقط از طریق پست مدارک میاد .
در مورد خونه شما http://newyork.craigslist.org/aap/ رو سر زدی؟ اگه از طریق search بالای صفحه ، مقدار اجاره و ... رو محدود کنین ، راحت تر میتونین توشون بگردین.
شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
تشکر کنندگان: coming soon ، optoelec ، maaref ، California
(2011-03-10 ساعت 19:45)armido نوشته:  منم هرچی گشتم دیدم انگار فقط از طریق پست مدارک میاد .
در مورد خونه شما http://newyork.craigslist.org/aap/ رو سر زدی؟ اگه از طریق search بالای صفحه ، مقدار اجاره و ... رو محدود کنین ، راحت تر میتونین توشون بگردین.

بله سرزدم ولی متاسفانه فقط scam به پست من خورده تابحال.
تشکر کنندگان: coming soon ، tamanna ، maaref
با سلام، امکان تایپ فارسی ندارم و از سایت بهنویس دارم استفاده می‌کنم خلاصه مینویسم:

۱-من بد از اینکه تو پاسپورتم مهر زده بودن مبلغ ۱۰۰۰۰ دلار گرفتم!!!

۲-وزن چمدونام ۱۲ کیلو بیشتر از حد مجاز بود ( یکیشون ۳۱.۵ک بود) با دادن ۵۰۰۰۰ت به بار بری که بار رامو حمل میکرد به مشکلی‌ نخوردم!!!

۳-مبلغ ۱۵۰،۰۰۰ $ با خودم بردم و هیچ کس ازم سؤال نکرد.فقط در فرم ورودی زدم بیش از ۱۰۰۰۰$ همراه دارم.

۴-چمدونام رو از زیر دستگاه رعد نکردن و سگیم بو نکرد.

به امید اخذ ویزای همه...(بد از رفتن به خونه خودم براتون از تجربیات خونه و تلفن ....مینویسم).سبز باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
(2011-03-11 ساعت 20:11)rayan.s نوشته:  -من بد از اینکه تو پاسپورتم مهر زده بودن مبلغ ۱۰۰۰۰ دلار گرفتم!!! ...
به امید اخذ ویزای همه...(بد از رفتن به خونه خودم براتون از تجربیات خونه و تلفن ....مینویسم).سبز باشید

اول تبریک مخصوص برای سفر موفقتون و بعد هم منتظر تجربیات مفیدتون هستیم.
تشکر کنندگان: emankh101 ، maaref ، hooman421 ، armido ، rayan.s
شرکت ترکیش ایرلاین اعلام کرد :

مدتی هست برقراری خط جدید پروازی بین شهرهای تهران / استانبول / لس آنجلس را آغاز کرده و این خبر خوبی برای ما ایرانی ها و برندگان گرین کارت خیلی خبر خوبی هست . هواپیمای استانبول / لس آنجلس هم بوینگ 777 - 300 میباشد .

تبلیغ این پرواز هم در یکی از کانال های ایرانی ماهواره نشان داده شد .

یک نکته هم بگم که شرکت ویرجین دومین ایرلاین انگلستان هست این شرکت 49 درصد سهم خود را به شرکت سنگاپور ایرلاین فروخت . ویرجین ایرلاین 4 شرکت دیگر هم به همین نام در کشورهای دیگر دارد مانند ویرجین اتلانتیک / ویرجین ایرلاین / ویرجین بلو / ویرجین آمریکا / در کشور استرالیا پروازهای زیادی داره . آمریکا انگلیس و استرالیا و سنگاپور سهام داران اصلی این شرکت هستن .
تشکر کنندگان: maaref ، لیلا ج ، armido ، satusa ، arshida ، usa ، maxsupermax ، Lamborghini ، AmericanHamid ، emankh101 ، tamanna ، peyman74 ، mavarfan ، DLT ، mml ، najibi ، California ، tata63
مدتی هست برقراری خط جدید پروازی بین شهرهای تهران / استانبول / لس آنجلس را آغاز کرده و این خبر خوبی برای ما ایرانی ها و برندگان گرین کارت خیلی خبر خوبی هست . هواپیمای استانبول / لس آنجلس هم بوینگ 777 - 300 میباشد .

تبلیغ این پرواز هم در یکی از کانال های ایرانی ماهواره نشان داده شد .

دوست عزیز شما در مورد مدت زمان پروازش هم خبر دارید اینکه از استامبول تا لوس آنجلس مدت پروازچند ساعت هست؟ و از دبی به لوس آنجلس چطور؟
کیس نامبر:2011AS 12000
مصاحبه:27ژانويه آنکارا
کلیرنس:4 مارس

تشکر کنندگان: maaref ، Lamborghini ، mr.amir ، emankh101 ، mavarfan ، mml ، California
(2011-03-12 ساعت 16:12)arshida نوشته:  دوست عزیز شما در مورد مدت زمان پروازش هم خبر دارید اینکه از استامبول تا لوس آنجلس مدت پروازچند ساعت هست؟ و از دبی به لوس آنجلس چطور؟

از تهران به استانبول 3:25 ساعت
از استانبول به لس آنجلس 14:15 ساعت

از تهران به دبی 2:00 ساعت
از دبی به لس آنجلس 16:30 ساعت

چون خودم از ترکیش بلیط گرفتم، اطلاعات مفصلی هم درباره پرواز ترکیش تو این تاپیک نوشتم:

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...7#pid93527
تشکر کنندگان: mr.amir ، emankh101 ، ساشا ، maaref ، arshida ، mavarfan ، mml ، California ، tata63

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان