کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-03-14 ساعت 21:16)hossein93 نوشته:  
(2011-03-14 ساعت 18:34)coming soon نوشته:  با سلام خدمت مهاجرسرائیهای عزیز:

یکسری اطلاعات در خصوص زندگی در آمریکا تونستم از یک سایتی بدست بیارم که برای بچه هایی که دارن واسه اولین بار به آمریکا میرن میتونه مفید با شه.

گرفتن Social Security Number

Social Security Number یا به طور اختصار SSN عملکردی مشابه شماره ملی دارد و برای انجام بسیاری از امور از قبیل دریافت حقوق از دانشگاه، گرفتن کارت اعتباری، دریافت انواع وام از بانک‌ها، حتی گاهی دریافت خط تلفن و بسیاری از موارد دیگر .........
از اطلاعات مفیدتان متشکرم یک چیز را توضیح ندادید اونم درمورد خرید لب تاب بنظر شما درایران تهیه کنیم یا درآمریکا کجا مقرون بصرفه است؟
با سلام

با توجه به حق محفوظ بودن کپی رایت در بلاد کفر بهتره شما لپ تاپ رو از اونجاتهیه کنید چون لپ تاپ های اونجا همه با ویندوز اوریجینال هستند و خودش اتوماتیک آپ دیت میشه و از طرف دیگه وقتی شما کانکت میشه تا از اینترنت استفاده کنی مورد پیگرد قانونی قرار نمیگیری چون ویندوز شما اوریجینال هست ولایسنس اون هم معتبر هستش البته میشه این مشکل رو با خریدن یک ویندوز اوریجینال حل کرد ولی یک هزینه اضافی است چون قیمت نرم افزار های اوریجینال اونجا خیلی بالاست.از طرفی بحث گارانتی است که اگه شما از اونجا لپ تاپ تهیه کنی از گارانتی اون میتونی به نحو احسن و به معنی واقعی استفاده کنی .در کل من با خرید در اونجا موافقم چون اساسا قیمت لپ تاپ هم اونجا پایین تره.

اندکی صبر سحر نزدیک است...

CASE NUMBER :2011AS00023XXX
تاریخ مصاحبه : 5 جون 2011
تاریخ کلیر شدن : 16 آگست 2011 (بعد از 73 روز )
سفارت : ابوظبی
دریافت ویزا : 25 آگوست
تاریخ احتمالی عزیمت : 21 اکتبر

تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، لیلا ج ، mr.amir ، emankh101 ، mml ، mitr.p ، California ، tata63
(2011-03-15 ساعت 01:34)coming soon نوشته:  
(2011-03-14 ساعت 21:16)hossein93 نوشته:  

یکسری اطلاعات در خصوص زندگی در آمریکا تونستم از یک سایتی بدست بیارم که برای بچه هایی که دارن واسه اولین بار به آمریکا میرن میتونه مفید با شه.

گرفتن Social Security Number

Social Security Number یا به طور اختصار SSN عملکردی مشابه شماره ملی دارد و برای انجام بسیاری از امور از قبیل دریافت حقوق از دانشگاه، گرفتن کارت اعتباری، دریافت انواع وام از بانک‌ها، حتی گاهی دریافت خط تلفن و بسیاری از موارد دیگر .........
از اطلاعات مفیدتان متشکرم یک چیز را توضیح ندادید اونم درمورد خرید لب تاب بنظر شما درایران تهیه کنیم یا درآمریکا کجا مقرون بصرفه است؟
با سلام

با توجه به حق محفوظ بودن کپی رایت در بلاد کفر بهتره شما لپ تاپ رو از اونجاتهیه کنید چون لپ تاپ های اونجا همه با ویندوز اوریجینال هستند و خودش اتوماتیک آپ دیت میشه و از طرف دیگه وقتی شما کانکت میشه تا از اینترنت استفاده کنی مورد پیگرد قانونی قرار نمیگیری چون ویندوز شما اوریجینال هست ولایسنس اون هم معتبر هستش البته میشه این مشکل رو با خریدن یک ویندوز اوریجینال حل کرد ولی یک هزینه اضافی است چون قیمت نرم افزار های اوریجینال اونجا خیلی بالاست.از طرفی بحث گارانتی است که اگه شما از اونجا لپ تاپ تهیه کنی از گارانتی اون میتونی به نحو احسن و به معنی واقعی استفاده کنی .در کل من با خرید در اونجا موافقم چون اساسا قیمت لپ تاپ هم اونجا پایین تره.
بیشتر لپ تاپ هایی که ایرانم فروخته میشه ویندوز ارجینال دارند و کسی با نصب برنامه تا زمانی که کار تجاری با اون برنامه انجام نده مورد پیگرد قرار نمی گیره. ولی در مورد گارانتی و قیمت حق با شماست.
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، coming soon ، moraddad ، لیلا ج ، mr.amir ، emankh101 ، mml ، hamed_gh ، tiptop ، California
(2011-03-15 ساعت 01:21)bahar1981 نوشته:  دوستان سلام
خیلی خوشحالم این سایت رو پیدا کردم. یه سوال : من الان دانشجو هستم و درسم حداقل یه سال دیگه طول میکشه تموم بشه. فکر کنم مصاحبه من تو خرداد یا تیر باشه. آیا من باید اگه ویزا گرفتم حتما ظرف 6 ماه وارد آمریکا بشم؟ آیا راهی وجود داره که بیشتر اینجا بمونم ؟ وقی وارد آمریکا بشم چقدر باید بمونم قبل از اینکه بتونم برگردم؟ منظورم اینه که میتونم تو تیر ماه برم و مهر که ترم دانشگاه شروع میشه بر گردم؟

دوست عزیز ورودتان به سایت را خوش آمد میگم . و بله وقتی ویزا رو گرفتید حتما باید قبل از پایان 6 ماه وارد آمریکا بشید . ولی وقتی وارد آمریکا شدید میتونید دوباره بر گردید . و زمان خاصی نداره وقتی مهر ورود توی پاستون خورد میتونید برگردید.
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، coming soon ، mr.amir ، emankh101 ، peyman74 ، mml ، California
من لب تاپ دارم و میخوام با خودم ببرم ویندوز هم تازه عوض کردم . تو امریکا بیام نت پیگرد فانونی قرار میگیره ؟ چون ویندوزش کپی هست ؟؟

درضمن امروز 4550 دلار خریدم از صرافی پارس خیابان ولی عصر تجریش 1095 تومان .
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، armido ، emankh101 ، peyman74 ، coming soon ، mml ، tiptop ، California
code][/code]
سلام دوستان گرين كارت ما بعد از يك ماه آمد. من در بانك او امريكا هم سكيور كرديت كارت باز كردم كه ان هم بعد از٢ هفته امد.
تشکر کنندگان: tamanna ، frozen mind ، WIKIMAN ، emankh101 ، mml ، najibi ، California
دوستان اگه بلیط رفت و برگشت برای آمریکا بگیریم و انور برگشتشو کنسل کنیم نمی تونیم هزینه بلیط برگشت رو با جریمه پس بگیریم؟ یا اینکه برگشت رو بدیم یه نفر دیگه برگرده؟ (ایرانی بازیBig Grin)

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: tamanna ، coming soon ، mml ، California
(2011-03-15 ساعت 15:25)free_free نوشته:  دوستان اگه بلیط رفت و برگشت برای آمریکا بگیریم و انور برگشتشو کنسل کنیم نمی تونیم هزینه بلیط برگشت رو با جریمه پس بگیریم؟ (ایرانی بازیBig Grin)
اگه بلیط refundable باشه میشه ولی معمولا مبلغ چندان زیادی پس نمیدن . فکر کنم حدود 100-150 دلار میشه.
شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
تشکر کنندگان: free_free ، tamanna ، mr.amir ، coming soon ، mml ، California
(2011-03-15 ساعت 15:25)free_free نوشته:  دوستان اگه بلیط رفت و برگشت برای آمریکا بگیریم و انور برگشتشو کنسل کنیم نمی تونیم هزینه بلیط برگشت رو با جریمه پس بگیریم؟ (ایرانی بازیBig Grin)

تا جاييكه من مي دونم در اكثر ايرلانها refund رو فقط office صادر كننده انجام ميده. ميشه از هر جايي cancel كرد و يا تغيير داد ولي پول رو بايد از دفتري كه بليط خريداري شده پس گرفت.
ضمنا در اغلب موارد بليط هاي ارزان يا refundable نيستند و اگر باشند جريمه اي كه مي گيرند معادل همون كاهش قيمت هست.

موفق باشيد
تشکر کنندگان: armido ، free_free ، tamanna ، Linspire ، arshida ، mr.amir ، coming soon ، mml ، mitr.p ، California

ممنون از اطلاعات خوبت و share کردنشون دوست عزیز.
تشکر کنندگان: coming soon ، free_free ، California
یه سوال داشتم، اگر ویندوز اوریجینال روی لپتاپ نصب کنیم، موقع کانکشن در usa، نرم افزارای کرک شده (که جمیعا همینطورن) مشکل درست نمیکنن؟! باید کلا سیستم رو پاکسازی کرد؟
تشکر کنندگان: maaref ، free_free
(2011-03-15 ساعت 20:33)optoelec نوشته:  یه سوال داشتم، اگر ویندوز اوریجینال روی لپتاپ نصب کنیم، موقع کانکشن در usa، نرم افزارای کرک شده (که جمیعا همینطورن) مشکل درست نمیکنن؟! باید کلا سیستم رو پاکسازی کرد؟

نمی خواد چیزی را پاک کنی و هیچ مشکلی نداره
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
تشکر کنندگان: optoelec ، emankh101 ، peyman74 ، maaref ، tamanna ، free_free ، mml
بعد ۱۲ روز Social Security و بعد از ۱۷ رو Green card رسید دستم.

یه مطلب جالب اینکه کيس من CR1 بود که خودشون به IR1 تغییر دادن و کارت ۱۰ ساله برام صادر کردن..

امروز هم امتحان آیین نامه گواهینامه را ۱۰۰% بدون غلط قبول شدم.

اما واسه امتحان شهری و عملی‌ گفت ۸ آوریل باید بریم.
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
ایمان جان خیلی خوشحال شدم افرین هم تو 17 روز گرین کارتت اومد هم تو آیین نامه موفق شدی ان شال... در تمام زندگیت موفق باشی .
تشکر کنندگان: maaref ، armido ، free_free ، peyman74 ، Lamborghini ، emankh101 ، coming soon
دوستان این دو pdf مطالب مفیدی درباره ورود به امریکا و فرمها داره :
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...#pid100000
شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
تشکر کنندگان: javidk ، maaref ، maxsupermax ، mr.amir ، Lamborghini ، یاشار و ماری ، mml ، Hornet ، emankh101 ، coming soon
دوستان عزیز؛ من تصمیم گرفتم با توجه به نوشته شدن سفرنامه های متعدد به ذکر نکاتی کوتاه ولی حداقل از نظر خودم مهم بپردازم.
- من یه هفته قبل از اومدن به آمریکا با دوستی که 20، ساله مقیم آمریکا هست صحبت کردم و بهم گفت اگه تو آمریکا کسی رو نداری که در بدو ورود بری خونه اش اصلا" آمریکا نرو!!! امروز بعد از یه هفته اومدن منم همین حرف رو به شما میزنم... واقعا" اگر قصدتان اقامته و کسی هم نیست که بتونید بریدخونه اش برای آمریکا اومدن (مخصوصا" لس آنجلس) بیشتر تامل کنید.
آمریکا محلها داره که راه رفتن توش تو روز روشن برای ما که با برخی قیافه ها بیگانه ایم ترسناکه!!! پس حتما" اگر آشنایی ندارید هتلی برید که تو محله خوب باشه.
برای گرفتن خونه خوب شما باید پول کافی تو بانک داشته باشید که صاحب خونه (شرکت اجاره دهنده) اعتماد کنه و خونه را به شما اجاره بده. در غیر اینصورت باید خونه ایی ارزون که مستاجراشم به طبع آن از قشر پایینی هستند اجاره کنید.
من توصیه میکنم برای شروع حداقل نفری 20000 دلار همراه داشته باشید.چون اجاره یه خونه یه اطاق خوابه تو محلی خوب حداقل ماهی 1200 دلار بدون شارژ ماهیانه هست و حداقل 4000-5000 دلار هزینه خرید لوازم خونه میشه و یه ماشین هم حداقل 5000 دلار هزینه اشه.حالا خورد و خوراک و قبض آب و برق و گاز و تلفن و بیمه ماشین و... به کنار.( هزینه اینها هم حدود 1000-1200 دلار در ماهه)
و برای کار هم در نظر بگیرید حداقل 5-6 ماه بیکار خواهید بود...
و یادتان باشه در آمریکا با پول خیلی چیزا امکان پذیره! و زندگی بهتری نسبت به ایران خواهید داشت.
من اینا رو نگفتم که شما را بترسونم گفتم که بیشتر تامل کنید و بی گودار به آب نزنید. برای همه تان بهترینها را آرزو میکنم و سال نو هم پیشاپیش بر همه تان مبارک.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان