کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-04-25 ساعت 11:18)ehsan_gh نوشته:  ببخشید این بحثی که میگیدSATUSA راه انداخته کجاست؟ میشه لینکشو بدید؟ ممنون

دوست عزيز
تاپيكي هست كه قبلا بوده و من فقط موضوع بحث رو اونجا باز كردم. به لينك زير مراجعه كنيد:
تاپيك زندگي در آمريكا
"چه دوره هايي قبل از رفتن بگذرونيم؟؟؟"
ارسال 79 به بعد.
موفق باشيد.
تشکر کنندگان: coming soon ، ehsan_gh ، HOMAYON53 ، arshida ، mavarfan ، آزاده رها ، mml ، Hornet ، jilibo ، California
(2011-04-24 ساعت 22:25)maxsupermax نوشته:  دوستان
سلام بر همگی شماBig Grin(یه خبر)
دوست عزیزی از مهاجر سرا فردا به مقصد Phoenix در آریزونا ترک وطن می کند ایشان کاربر ( shabnam1 ) هستند و در اینجا براشون سفری در سلامت و استارتی مطلوب در زندگی جدید و حتما" و حتما " قولی برای یک سفر نامه پروپیمون از آمریکا آرزو داریم...

هي هي چه عالي يكي ديگه هم اين وري اومد. موفق باشي

تشکر کنندگان: maxsupermax ، mml ، mr.amir ، maaref ، آرتين ، Hornet ، shabnam1 ، emankh101
(2011-04-25 ساعت 00:42)abig نوشته:  سلام به دوستان عزیز مهاجرسرا،
من و همسرم 14 مارس اولین سفرمونو رفتیم و یک ماه اقامت کردیم و برگشتیم که البته در اولین فرصت سفرنامه رو می نویسم.(اونجا مشکل تایپ فارسی داشتم و اینجا هم با مشغل و دردسرهای زیادی تو محل کارم مواجه شدم که داستانش طولانیه)
توی این یک ماه هیچیک از مدارک ما نیومد. هفته ی سوم به اداره SSAرفتیم و گفتند ،پروسس شده ولی یک هفته دیگه صبر کن، باز نیومد و مراجعه کردیم ،شمارمونو پرینت گرفت داد و گفت بعد از 2 هفته میاد به آدرستون. (که البته 2 روز بعد ما می خواستیم برگردیم)
من فرداش(یک روز قبل از برگشت)امتحان آیین نامه رو دادم و پرمیتو گرفتم و بعد از برگشتن ما نامه ی حاوی SSNبه آدرسمون ارسال شده بود ولی گرین کارت و نامه ی خوشامد نیومد،اون فامیلون هم گفت فعلا" تا 40 روز صبر کن.
حالا با توجه به نیومدن گرین کارت چه پیشنهادی دارین؟ با توجه به تجربیاتتون چطور پیگیری کنم حالا که ایران هستم؟ آیا اون فامیلمون میتونه کاری برام انجام بده؟
ممنون میشم راهنمایی کنین.

سلام دوست عزیز.من جای شما بودم بر نمیگشتم ایران تا مدارکم را بگیرم.الان که ssn شما اومده به هیچ وجه با پست واستون نفرستنش.حتما یه نفر دستی‌ بهتون بده.این مهری که تو پاسپورت شما خورده حکم گرین کارت رو داره منتهی ۱سال اعتبار داره شما تا اعتبار ویزاتون تموم نشده باید برید آمریکا.بعد ۴۰ روز حتما پیگیری کنید.امیدوارم مثل من نباشید.من بعد از ۴۰ روز گرین کارتم و نامه خوشامد گویم نیومد و ۴بار اداره مهاجرت رفتم و انقدر پیگیر شدم معلوم شد مدارکم رو گم کردند.بعد از ۵ماه گرین کارت رو گرفتم.امیدوارم مال شما زود بیاد.مطمئن نیستم دوستتون میتون به جای شما بره اداره مهاجرت بپرسه یا نه.ولی‌ من خودم هر بر حضور داشتم تو اداره مهاجرت
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

تشکر کنندگان: coming soon ، abig ، mml ، mr.amir ، maaref ، آرتين ، Hornet ، mavarfan ، jilibo ، emankh101 ، California ، tata63
(2011-04-26 ساعت 00:11)sib 24 نوشته:  
(2011-04-25 ساعت 00:42)abig نوشته:  سلام به دوستان عزیز مهاجرسرا،
من و همسرم 14 مارس اولین سفرمونو رفتیم و یک ماه اقامت کردیم و برگشتیم که البته در اولین فرصت سفرنامه رو می نویسم.(اونجا مشکل تایپ فارسی داشتم و اینجا هم با مشغل و دردسرهای زیادی تو محل کارم مواجه شدم که داستانش طولانیه)
توی این یک ماه هیچیک از مدارک ما نیومد. هفته ی سوم به اداره SSAرفتیم و گفتند ،پروسس شده ولی یک هفته دیگه صبر کن، باز نیومد و مراجعه کردیم ،شمارمونو پرینت گرفت داد و گفت بعد از 2 هفته میاد به آدرستون. (که البته 2 روز بعد ما می خواستیم برگردیم)
من فرداش(یک روز قبل از برگشت)امتحان آیین نامه رو دادم و پرمیتو گرفتم و بعد از برگشتن ما نامه ی حاوی SSNبه آدرسمون ارسال شده بود ولی گرین کارت و نامه ی خوشامد نیومد،اون فامیلون هم گفت فعلا" تا 40 روز صبر کن.
حالا با توجه به نیومدن گرین کارت چه پیشنهادی دارین؟ با توجه به تجربیاتتون چطور پیگیری کنم حالا که ایران هستم؟ آیا اون فامیلمون میتونه کاری برام انجام بده؟
ممنون میشم راهنمایی کنین.

سلام دوست عزیز.من جای شما بودم بر نمیگشتم ایران تا مدارکم را بگیرم.الان که ssn شما اومده به هیچ وجه با پست واستون نفرستنش.حتما یه نفر دستی‌ بهتون بده.این مهری که تو پاسپورت شما خورده حکم گرین کارت رو داره منتهی ۱سال اعتبار داره شما تا اعتبار ویزاتون تموم نشده باید برید آمریکا.بعد ۴۰ روز حتما پیگیری کنید.امیدوارم مثل من نباشید.من بعد از ۴۰ روز گرین کارتم و نامه خوشامد گویم نیومد و ۴بار اداره مهاجرت رفتم و انقدر پیگیر شدم معلوم شد مدارکم رو گم کردند.بعد از ۵ماه گرین کارت رو گرفتم.امیدوارم مال شما زود بیاد.مطمئن نیستم دوستتون میتون به جای شما بره اداره مهاجرت بپرسه یا نه.ولی‌ من خودم هر بر حضور داشتم تو اداره مهاجرت

نمی شد .همین حالا هم از بابت موقعیت کاریم لنگ در هوا امSad
به هر حال ما باید 6 ماه دیگه هم بریم یه سر(و شاید تا یک سال و نیم همین کارو کنیم تا شرایطمون فراهم شه) اون وقت پیگیری می کنیم.به هر حال ورود ما ثبت شده، حالا گرین کارت دیرتر برسه برای ما که فعلا" اینجاییم علی السویه است.
اگه اشتباه می کنم بگین لطفا"
تشکر کنندگان: mml ، mr.amir ، maaref ، آرتين ، Hornet ، emankh101 ، California

[/quote]

به هر حال ما باید 6 ماه دیگه هم بریم یه سر(و شاید تا یک سال و نیم همین کارو کنیم تا شرایطمون فراهم شه) اون وقت پیگیری می کنیم.به هر حال ورود ما ثبت شده، حالا گرین کارت دیرتر برسه برای ما که فعلا" اینجاییم علی السویه است.
[/quote]

دوست عزیز شما دفعه بعدی که اومدین ایشالا پاس سفید بگیرید با خیال راحت ۲سال نیاین اگه هنوز کارای ایرانتون نیمه کارست..اگه گرین کارتتون نیومد قبل از اینکه بیاین آمریکا نوبت مصاحبه با اداره مهاجرت بگیرید چون بعضی‌ وقتها سرشون شلوغ هست و یهو نوبت برای ۳هفته بعد یا شایدم ماه بعد بدن.شما برای سفر بعدیتون تاریخ بلیط رو زودتر بگیرید و بلافاصله تو سایت مهاجرت نوبت بگیرید طوری که وقتی‌ رسیدین اینجا ۲روز بعد برید اداره مهاجرت.امیدوارم تا اون موقع بیاد دیگه انقدر دچار دردسر نشید مثل من.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

تشکر کنندگان: mml ، mr.amir ، moraddad ، آزاده رها ، emankh101 ، maaref ، لیلا ج ، coming soon ، آرتين ، abig ، Hornet ، mavarfan ، California
(2011-04-26 ساعت 01:45)sib 24 نوشته:  سلام دوست عزیز.من جای شما بودم بر نمیگشتم ایران تا مدارکم را بگیرم.الان که ssn شما اومده به هیچ وجه با پست واستون نفرستنش.حتما یه نفر دستی‌ بهتون بده.این مهری که تو پاسپورت شما خورده حکم گرین کارت رو داره منتهی ۱سال اعتبار داره شما تا اعتبار ویزاتون تموم نشده باید برید آمریکا.بعد ۴۰ روز حتما پیگیری کنید.امیدوارم مثل من نباشید.من بعد از ۴۰ روز گرین کارتم و نامه خوشامد گویم نیومد و ۴بار اداره مهاجرت رفتم و انقدر پیگیر شدم معلوم شد مدارکم رو گم کردند.بعد از ۵ماه گرین کارت رو گرفتم.امیدوارم مال شما زود بیاد.مطمئن نیستم دوستتون میتون به جای شما بره اداره مهاجرت بپرسه یا نه.ولی‌ من خودم هر بر حضور داشتم تو اداره مهاجرت

[/quote]

دوست عزیز شما دفعه بعدی که اومدین ایشالا پاس سفید بگیرید با خیال راحت ۲سال نیاین اگه هنوز کارای ایرانتون نیمه کارست..اگه گرین کارتتون نیومد قبل از اینکه بیاین آمریکا نوبت مصاحبه با اداره مهاجرت بگیرید چون بعضی‌ وقتها سرشون شلوغ هست و یهو نوبت برای ۳هفته بعد یا شایدم ماه بعد بدن.شما برای سفر بعدیتون تاریخ بلیط رو زودتر بگیرید و بلافاصله تو سایت مهاجرت نوبت بگیرید طوری که وقتی‌ رسیدین اینجا ۲روز بعد برید اداره مهاجرت.امیدوارم تا اون موقع بیاد دیگه انقدر دچار دردسر نشید مثل من.
[/quote]

من به صورت پراکنده یه چیزهایی راجع به گرفتن پاس سفید خوندم تو سایت، نمی دونم پروسه ش چطوریه و چقدر زمان می بره به نتیجه برسه، ممنون میشم خلاصه بگین یا لینکی بدین.
تشکر کنندگان: maaref
از من سوال کردن که اضافه بار امارات چند دلار هست کیلویی چند دلار میگیره امارت برای اضافه بار دوستان اگه کسی میدونه لطفا بگه ؟
تشکر کنندگان: maaref ، California
(2011-04-28 ساعت 02:24)mr.amir نوشته:  از من سوال کردن که اضافه بار امارات چند دلار هست کیلویی چند دلار میگیره امارت برای اضافه بار دوستان اگه کسی میدونه لطفا بگه ؟

دوستان عزیز؛ برید تو سایت هواپیمایی امارت در بخش PLAN & Book آیتم baggage را انتخاب کنید در صفحه باز شده قسمت محاسبه اضافه بار داره مشخصات جمدان را وارد کنید اضافه بار را مشخص میکنه..
اما روشی که من به کار بردم و قبلا" گفتم به بار بری که بارام را حمل کرد پولی دادم اونم اضافه بار رو هماهنگ کرد که پولی پرداخت نکنم اونجا ایران یادتون نره!Big Grin

http://www.emirates.com/ir/english/plan_...gages.aspx

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: frozen mind ، maxsupermax ، Linspire ، لیلا ج ، maaref ، emankh101 ، California
سلام
ما مي خواهيم براي 6 ماه به عنوان فرصت مطالعاتي همسرم بريم لس انجلس . وقتي براي بليت رفتيم به ما گفتند چون اعتبار بليت شما 6 ماهه ميشه واسه همين بليتتون گران در مي آيد.
تركيش از شيراز مستقيم تا لس آنجلس با توقف 2 ساعته توي استانبول 2150 رفت و برگشت واسه هر نفر. امارات از تهران رفت و برگشت 1580 تومان و بقيه را هم چك نكردند. در صورتي كه تركيش با كلاس پروازي گرانترش اگر دو ماهه بليت مي گرفتيم 1750 با مون تمام ميشه.كسي مي دونه ميشه بليت كوتاه مدت گرفت بعداونجا تاريخ را تغيير داد و برگشت را به تعويق انداخت يا نه؟ اگر ميشه چقدر ضرر مي كنيم؟آيا كسي ميدونه چكار بايد كرد .
کیس نامبر:2011AS 12000
مصاحبه:27ژانويه آنکارا
کلیرنس:4 مارس

تشکر کنندگان: California
دوستانی که دارن میرن آمریکا حواسشون به ساعتاشون باشه :
شاید این ساعت مچی به نظر شما یک ساعت عادی، قدیمی یا حتی خاطره برانگیز به نظر برسد. اما شاید برایتان جالب باشد که بر اساس اسناد جدیدی که سایت ویکیلیکس در ارتباط با زندان گوانتانامو منتشر کرده نوشته شده که ساعت مچی کاسیو مدل F-91 «یکی از علایم القاعده» است و یکی از عوامل موثر در دستگیری افراد مظنون به تروریسم. ‏

این اسناد اشاره می‌کنند که داشتن ساعت مچی مدل F-91W - که می‌شود آن را آنلاین و به قیمتی کمتر از هفت دلار خرید - این احتمال را بالا می‌برد که شخص در اردوگاه‌های القاعده آموزش بمبگذاری دیده باشد. ‏

همین گزارش می‌گوید که «این ساعت کاسیو به شرکت کنندگان در دوره‌هایی در افغانستان داده می‌شد که اختصاص داشت به شیوه‌های استفاده از ساعت برای زمانبندی انفجارها. تقریبا یک سوم زندانیایی که حین دستگیری چنین ساعتی داشتند، ارتباط مستقیم با مواد منفجره داشتند. چه از طریق شرکت در دوره‌های بمبگذاری، ارتباط با مکانی‌هایی که بمب‌های خودکار در آن ساخته شده بودند یا کلاس‌ها در آن برگزار می‌شدند یا در نهایت با کسی آشنا بودند که متخصص مواد منفجره به حساب می‌آمد. ‏

در برآورد نهایی، بیش از پنجاه نفر از زندانیان گوانتانامو با چنین ساعت‌هایی دستگیر شده‌اند. بر اساس اسناد منتشره، ۳۲ زندانی هنگام دستگیری Casio F-91W سیاه دستشان بوده و بیست نفر دیگر مدل نقره‌ای به نام A-159W. ‏
منبع
تشکر کنندگان: ParsTrader ، sorooshii ، free_free ، mohammad_b ، maaref ، emankh101 ، mehdi_behzadi ، California
(2011-04-28 ساعت 11:59)mavarfan نوشته:  دوستانی که دارن میرن آمریکا حواسشون به ساعتاشون باشه :
شاید این ساعت مچی به نظر شما یک ساعت عادی، قدیمی یا حتی خاطره برانگیز به نظر برسد. اما شاید برایتان جالب باشد که بر اساس اسناد جدیدی که سایت ویکیلیکس در ارتباط با زندان گوانتانامو منتشر کرده نوشته شده که ساعت مچی کاسیو مدل F-91 «یکی از علایم القاعده» است و یکی از عوامل موثر در دستگیری افراد مظنون به تروریسم. ‏...
اين مدل ساعت رو غير از موزه ساعت، از كجا ميشه تهيه كرد؟!!!
[عکس: F-91W-1YEF.jpg]
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
تشکر کنندگان: coming soon ، Hornet ، rayan.s ، usatravel ، mavarfan ، لیلا ج ، maaref ، emankh101 ، mehdi_behzadi ، California ، dalton
برای تعویض تاریخ پرواز 50 دلار میگیرن . هر بلیط 50 دلار برای عوض کردن تاریخ بلیط .
تشکر کنندگان: coming soon ، maaref ، emankh101 ، California
(2011-04-27 ساعت 19:51)abig نوشته:  من به صورت پراکنده یه چیزهایی راجع به گرفتن پاس سفید خوندم تو سایت، نمی دونم پروسه ش چطوریه و چقدر زمان می بره به نتیجه برسه، ممنون میشم خلاصه بگین یا لینکی بدین.

اين تاپيك رو مطالعه كنين.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
تشکر کنندگان: coming soon ، mavarfan ، maaref ، emankh101 ، California
(2011-04-28 ساعت 10:30)arshida نوشته:  سلام
ما مي خواهيم براي 6 ماه به عنوان فرصت مطالعاتي همسرم بريم لس انجلس . وقتي براي بليت رفتيم به ما گفتند چون اعتبار بليت شما 6 ماهه ميشه واسه همين بليتتون گران در مي آيد.
تركيش از شيراز مستقيم تا لس آنجلس با توقف 2 ساعته توي استانبول 2150 رفت و برگشت واسه هر نفر. امارات از تهران رفت و برگشت 1580 تومان و بقيه را هم چك نكردند. در صورتي كه تركيش با كلاس پروازي گرانترش اگر دو ماهه بليت مي گرفتيم 1750 با مون تمام ميشه.كسي مي دونه ميشه بليت كوتاه مدت گرفت بعداونجا تاريخ را تغيير داد و برگشت را به تعويق انداخت يا نه؟ اگر ميشه چقدر ضرر مي كنيم؟آيا كسي ميدونه چكار بايد كرد .

سلام دوست عزیز.خوب شما میگفتین یه بلیط رفت و برگشت یک ساله می‌خوام.منتهی برگشت رو واستون تاریخ نذارن و open باشه.بعدش هر وقت دوست داشتید بر گردین یه تماس با دفتر هواپیمای میگیرید و تاریخ برگشتی رو ok می‌کنه واستون..
من به صورت پراکنده یه چیزهایی راجع به گرفتن پاس سفید خوندم تو سایت، نمی دونم پروسه ش چطوریه و چقدر زمان می بره به نتیجه برسه، ممنون میشم خلاصه بگین یا لینکی بدین.
[/quote]

شرمنده من اطلاع زیادی راجع به پاس سفید ندارم.یه چرخی تو همین مهاجرسرا بزنید دوستان کلی‌ مطلب راجع به پاس سفید گفتن.

موفق باشید
سفرنامه

تشکر کنندگان: coming soon ، maaref ، emankh101 ، California
سلام بر یوزر عزیز

کجایید یوزر جان؟ اوضاع احوال؟ آقا حسابی خوش می گذرد دیگه؟ Smile دوستان مهاجرسرا را فراموش نکنید یه وقت Sad

ما را بی خبر از خودتون نگذارید، منتظر کامنت مفصل شما هستیم.

خوش باشید
ازبرندگان 2011 که نامه اول و نامه دوم را دریافت نکردیم
برندگان عزیز 2012، سوالات شما را با کمال میل پاسخگو هستم.
جهت راهنمایی سفر به امارات در خدمتم.
همه به کودکان سرطانی کمک کنیم>> سایت محک
تشکر کنندگان: coming soon ، لیلا ج ، emankh101 ، California

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان