کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-04-28 ساعت 19:54)sorooshii نوشته:  سلام بر یوزر عزیز

کجایید یوزر جان؟ اوضاع احوال؟ آقا حسابی خوش می گذرد دیگه؟ Smile دوستان مهاجرسرا را فراموش نکنید یه وقت Sad

ما را بی خبر از خودتون نگذارید، منتظر کامنت مفصل شما هستیم.

خوش باشید
من با USER عزیز؛ در تماسم حالش خوبه و در لس آنجلس خونه گرفته و در حال سر وسامان دادن کاراشه. اومدید اینجا متوجه میشید که هماهنگ کردن کار ها و زندگی یه ذره مشکله وگرنه USER همونه که بود با معرفت و دلسوز و پیگیر و....موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: sorooshii ، Linspire ، maxsupermax ، satusa ، Hornet ، usatravel ، mr.amir ، mavarfan ، b!ta ، arshida ، لیلا ج ، maaref ، success ، emankh101 ، Ashkan78 ، California ، tata63
(2011-04-28 ساعت 10:30)arshida نوشته:  سلام
ما مي خواهيم براي 6 ماه به عنوان فرصت مطالعاتي همسرم بريم لس انجلس . وقتي براي بليت رفتيم به ما گفتند چون اعتبار بليت شما 6 ماهه ميشه واسه همين بليتتون گران در مي آيد.
تركيش از شيراز مستقيم تا لس آنجلس با توقف 2 ساعته توي استانبول 2150 رفت و برگشت واسه هر نفر. امارات از تهران رفت و برگشت 1580 تومان و بقيه را هم چك نكردند. در صورتي كه تركيش با كلاس پروازي گرانترش اگر دو ماهه بليت مي گرفتيم 1750 با مون تمام ميشه.كسي مي دونه ميشه بليت كوتاه مدت گرفت بعداونجا تاريخ را تغيير داد و برگشت را به تعويق انداخت يا نه؟ اگر ميشه چقدر ضرر مي كنيم؟آيا كسي ميدونه چكار بايد كرد .
برای لس انجلس پروازها و ایرلاینها زیادن و شما طیف وسیعی از انتخاب دارید.
ایرلاین ها هر کدوم شرایط خودشون رو دارن. ولی معمولا وقتی فاصله رفت و برگشت زیاد میشه بلیط شما روی کلاس بالاتری جواب میده و این باعث افزایش قیمت میشه. البته همیشه اینجوری نیست.
برای تغییر تاریخ هم اگر قرار باشه جریمه بشید قانونش جریمه+تفاوت قیمت بلیط جدید و قدیمه که تقریبا همیشه "تفاوت قیمت" عدد مثبتیه که در نهایت به ضرر شما میشه.
اگر 6 ماه دیگه برمیگردید موقع برگشت زمان ارزونیه بلیطه. شاید براتون بهتر باشه که فعلا یه رفت بگیرید و بعدا برگشتتون رو جدا بگیرید.
در نهایت آژانسها معمولا خیلی وقت نمیذارن. خودتون انلاین چک کنید بهتره.
http://travel.yahoo.com
تشکر کنندگان: maaref ، coming soon ، آزاده رها ، emankh101 ، mml ، California

من با مراجعه به سايت امارات ديدم كه براي پرواز امارات از لس آنجلس به تهران در كلاس اكونومي هر نفر حداكثر مي تواند 2 عدد چمدان با وزن هركدام 23 كيلوگرم به همراه داشته باشيد. اگر شما بيش از اين بار داشته باشيد (يعني 3 تكه) بايد مبلغ 175 دلار پول پرداخت نماييد. البته اگر قبل از پرواز به سايت امارات برويد مي توانيد با پرداخت 140 دلار بار اضافه تر به همراه داشته باشيد.

http://www.emirates.com/ir/english/p...b151f26d513466

تشکر کنندگان: coming soon ، آزاده رها ، maaref ، emankh101 ، mml ، California
salam be hameye dooostam sharmande man farsi nadaram . mer30 az hamegiye shoma man alan arizona hastam va inshalah az ean be bad betoonam komake ziadi be hameye doostane mohajersara ke hanooz be usa nayoomadand bekonam
baraye hamegi arezooye moafagiat mikonam
shabnam1
-----------------
سلام به همه دوستان شرمنده من فارسی ندارم. مرسی از همگی شما من الآن آریزونا هستم و انشاالله ارز این به بعد بتونم کمک زیادی به همه دوستان مهاجرسرا که خنوز به آمریکا نیومدند بکنم
برای همگی آرزوی موفقیت می کنم
-------------

ضمن تبریک به شما،
برای بار هزارم: لطفا به قوانین مهاجرسرا احترام بذارین و با حروف فارسی بنویسین. Frozen Mind
سلام دوستان
من پس فردا - سه شنبه - با پرواز مستقیم ترکیش از استانبول به لس آنجلس می رم Smile
امیدوارم بتونم با دادن اطلاعات مفید از اونجا یه ذره از کمکاتونو جبران کنم ...
به امید دیدار امامی دوستان در آمریکا
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
دوستان من برای پیگیری وضعیت گرین کاردمون(که گفتم رفتیم و یه ماه موندیم و نیومد) یه ایمیل به آدرس Csc-NCSC-FollowUp@dhs.gov که تو کالیفرنیا ست فرستادم که یه پیغام اتوماتیک فعلا" اومده که گفتم بذارم اینجا اگه دوستان ایده ای دارن لطف کنن ما رو راهنمایی کنن:

Thank you for contacting the California Service Center National Customer Service Center (NCSC) Follow Up e-mail account. The purpose of this account is to assist petitioners, applicants or their authorized representatives who have contacted the NCSC number (1-800-375-5283) with an inquiry but feel their inquiry was not adequately addressed within 15 days or who feel that the response received from the National Customer Service Center (NCSC) was not sufficient. This auto reply message will serve as a record of our receiving your inquiry. The CSC NCSC Follow Up e-mail account will try to be responsive to all requests. However, please note that you will not receive a response to your inquiry if you did not first try to resolve your issue by contacting the NCSC, or if you are not the petitioner, applicant or a designated representative of the case you are inquiring about.

Also, please be informed that this email account is available to petitioners and/or their authorized representatives who have urgent inquiries involving Form I-129 “O” or “P” petition. Therefore, if your “O” or “P” petition inquiry relates to an emergency situation, it will not be necessary for you to contact the NCSC.

If you are asking for a status update you must contact the NCSC. We will not respond to your status update inquiry.

In order to assist you in a timely manner, please include the following information with your inquiry (Send a follow-up email including this information if it was not included in your first request to this e-mailbox):

· The service request management tool (SRMT) inquiry number that you were given when you called the NCSC,

o If you have called the NCSC and they informed you they are unable to complete a SRMT please provide a brief explanation.

· The date that you contacted the NCSC,

· Your name and receipt number and/or A-number, and

· If available, the name of the NCSC Customer Service Representative you spoke with.

The California Service Center will review your e-mail and respond through this e-mail account or through the US Postal Service.

If you feel the decision on your case was made in error, to protect your rights you must follow the regulations and file any necessary motion or appeal within the allotted timeframe.

بعدش یه ایمیل به KCC زدم که فعلا" اون هم پیام اتوماتیکش اومده تا ببینم قسمت مربوطه چی میگه.
تشکر کنندگان: coming soon ، emankh101 ، maaref ، California
من روز 3 شنبه برابر با 3 می از لس آنجلس برمیگردم برای پیگیری کارهام .

سایتی هست که میتونید ایمیلها و نامه هاتون را ترجمه کنید : http://www.parstranslator.net

شاد باشید
تشکر کنندگان: لیلا ج ، coming soon ، emankh101 ، آزاده رها ، Hornet ، maaref ، mml ، DLT ، mavarfan ، mahsaaa ، Ashkan78 ، California ، tata63
سلام بر دوستان مهاجرسرا
مقصد ما دالاس هست
بین مرداد و شهریور ماه
1-من ی چیزی برام گنگه. اون هم قضیه سوخت گیریه. اگر با دو ایرلاین متفاوت بریم ریسک کردیم اما اگر به یه ارلاین بریم(حتی دو مسیره باشه و توقف داشته باشه) باز هم مشکلی پیش میاد؟؟
میشه یکی این رو توضیح بده؟؟
2- شنیدم که برخی از کشور های برای خروج باید عوارض خروج پرداخت کنید اما لندن نمیخواد . این صحت داره؟؟(توی هتل انکارا ی خانومی که مقیم امریکا بود اینو بهمون گفت)

دوستانی که تجربه دارند برای ما دالاسی ها راحت ترین و مناسب ترین قیمت کدومه؟؟
(بلیط دو طرفه میخواهیم اما میخواهیم برگشتمون یا اپن باشه و یا اینکه بدون جریمه بشه تاریخش رو تغییر داد)
ممنون
تشکر کنندگان: maxsupermax ، emankh101 ، maaref ، mml ، California
سلام
ما هم اواسط خردادماه عازم لس آنجلس هستیم. از تمام دوستان خوبی که تا حالا ما را راهنمایی کردند سپاسگزارم .
در ضمن همسرم من برای فرصت مطالعاتی به دانشگاه usc میرند برای همین ما می خواهیم حوالی دانشگاه آپارتمان کوچک اجاره کنیم. از دوستان کسی هست که اون اطراف زندگی کنه یا با اون مناطق آشنایی داشته باشه. می خواستم ببینم اونجا ها میزان قیمت ها و امنیت در چه سطحی هست چه جوری می تونم از ایران آپارتمان 1 خوابه واسه 6 ماه کرایه کنم؟
کیس نامبر:2011AS 12000
مصاحبه:27ژانويه آنکارا
کلیرنس:4 مارس

تشکر کنندگان: frozen mind ، Hornet ، b!ta ، emankh101 ، coming soon ، maaref ، mml ، California ، tata63
(2011-05-03 ساعت 16:25)arshida نوشته:  سلام
ما هم اواسط خردادماه عازم لس آنجلس هستیم. از تمام دوستان خوبی که تا حالا ما را راهنمایی کردند سپاسگزارم .
در ضمن همسرم من برای فرصت مطالعاتی به دانشگاه usc میرند برای همین ما می خواهیم حوالی دانشگاه آپارتمان کوچک اجاره کنیم. از دوستان کسی هست که اون اطراف زندگی کنه یا با اون مناطق آشنایی داشته باشه. می خواستم ببینم اونجا ها میزان قیمت ها و امنیت در چه سطحی هست چه جوری می تونم از ایران آپارتمان 1 خوابه واسه 6 ماه کرایه کنم؟
دوست عزیز؛ دانشگاهی به نام USC نشنیدم و تو اینترنتم که جستجو کردم موردی پیدا نکردم احتمالا" منظور شما دانشگاه UCLA هست. اگر نه آدرس دانشگاه رو بذار تا کمکت کنم.موفق باشید

(2011-05-03 ساعت 15:49)mitr.p نوشته:  سلام بر دوستان مهاجرسرا
مقصد ما دالاس هست
بین مرداد و شهریور ماه
1-من ی چیزی برام گنگه. اون هم قضیه سوخت گیریه. اگر با دو ایرلاین متفاوت بریم ریسک کردیم اما اگر به یه ارلاین بریم(حتی دو مسیره باشه و توقف داشته باشه) باز هم مشکلی پیش میاد؟؟
میشه یکی این رو توضیح بده؟؟
2- شنیدم که برخی از کشور های برای خروج باید عوارض خروج پرداخت کنید اما لندن نمیخواد . این صحت داره؟؟(توی هتل انکارا ی خانومی که مقیم امریکا بود اینو بهمون گفت)

دوستانی که تجربه دارند برای ما دالاسی ها راحت ترین و مناسب ترین قیمت کدومه؟؟
(بلیط دو طرفه میخواهیم اما میخواهیم برگشتمون یا اپن باشه و یا اینکه بدون جریمه بشه تاریخش رو تغییر داد)
ممنون
با با بذار دو روز بیایی آمریکا بعد بگو : ما دالاسی ها Big GrinTongue

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: gadfly ، maxsupermax ، emankh101 ، coming soon ، maaref ، free_free ، mitr.p ، mml ، DLT ، California ، tata63
(2011-05-03 ساعت 19:31)rayan.s نوشته:  دوست عزیز؛ دانشگاهی به نام USC نشنیدم و تو اینترنتم که جستجو کردم موردی پیدا نکردم احتمالا" منظور شما دانشگاه UCLA هست.

خیر منظورشون University of Southern California است که USC گفته میشه. دانشگاه ایالتی محسوب نمیشه ( خصوصی است) ولی اعتبار بالایی داره. محلش هم در لوس آنجلس هست.

(2011-05-03 ساعت 20:29)hasti_banoo نوشته:  
(2011-05-03 ساعت 19:31)rayan.s نوشته:  دوست عزیز؛ دانشگاهی به نام USC نشنیدم و تو اینترنتم که جستجو کردم موردی پیدا نکردم احتمالا" منظور شما دانشگاه UCLA هست.

خیر منظورشون University of Southern California است که USC گفته میشه. دانشگاه ایالتی محسوب نمیشه ( خصوصی است) ولی اعتبار بالایی داره. محلش هم در لوس آنجلس هست.
آهانBig Grin..... اما دوستی که میخواید برید اینجا اولا" امکان گرفتن خونه 6ماه بدون حضور در آمریکا مهیا نیست .بهتره با ارسال ایمیل به دانشگاه این موضوع را پیگیری کنید.ثانیا" محل این دانشگاه در مرکزیت لس آنجلس هست که محله های شلوغ و با امنیت پایین زیاد داره که حتما" نیاز به حضور و سلیقه خودتان در انتخاب خونه ضروریه.موفق باشید

تشکر کنندگان: maaref ، mml ، لیلا ج ، California ، tata63
سلام
همنطور كه هستي بانوي عزيز گفتند University of Southern California هست .يكي از دانشجو هاي اون دانشگاه كه به ما معرفي شدند اسم 2 تا محله آوردند به نامهاي university park و historic south central كه گفتند دانشجوهاي اين دانشگاه، اكثرا توي اين مناطق هستند و گفتند امنيتشون خوبه. ولي مشكلي كه هست متل اينكه اونجا بيشتر قراردادها 9 ماهه هست.
حالا با توجه به موقعيت دانشگاه چه جاهايي را سراغ داريد حالا يه مقدار دورتر هم باشه اگر مي دونيد خوب هستند ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
دوم اينكه اگر خونه نداشته باشيم پس بايد بريم هتل. خوب اگر ممكنه چند تا منطقه معرفي كنيد با هتل هاي نزديكشون كه وقتي واردلس آنجلس شديم به اون هتل بريم.
راستي ما دو نفر با يك بچه هستيم همه جا ديدم كه گفتند براي 6 ماه زندگي بايد نفري 10000 دلار داشته باشيم ولي ما حدودا 22و 23 تايي داريم يعني واقعا با اين مقدار نميشه زندگي كرد. از اونجا كه ما مي خواهيم باز دوباره ايران برگريديم (تا همسرم دفاع بكنه و كارهاي فارغ التحصيليو ... را انجام بده و بعدش احتمالا دوسال بعد با پاس سفيد دوباره برگريديم.) خوب در نتيجه خيلي هزينه براي وسايل زندگي اونجا نمي كنيم. حالا بازم فكر مي كنيد نميشه زندگي كرد. اگر اينطوره بگيد كه من و بچه ام مدت زمان كمتري مثلا 3 ماه اونجا بمونيم.

کیس نامبر:2011AS 12000
مصاحبه:27ژانويه آنکارا
کلیرنس:4 مارس

تشکر کنندگان: لیلا ج ، maaref ، mml ، rayan.s ، California
با سلام به دوستان گل مهاجرسرا.

امیدوارم که کارا تون به خوبی‌ پیش رفته باشه.

ما با پرواز KLM وارد آمستردام شدیم و بد از وقفهٔ ۴ ساعته به سمت پرتلند پرواز کردیم.

تو فرودگاه آمستردام آفیسر پرواز کلی‌ سوال و جواب کرد:

چمدوناتونو کی‌ بسته؟ چقدر پول همراه دارید؟

بلیطو کی‌ خریده؟ نقد پول دادید یا از آمریکا واستون خریدن؟

ما هم که به زبان تسلط نداشتیم هی‌ دری وری جوابشو دادیم تا بالأخره با یه لبخند ملیح گفت بفرمایید سوار هواپیما شید.

بد از حدود ۱۱ ساعت پرواز وارد پرتلند شدیم، راستی‌ اگه نتونستید فرم آبی رو پر کنید تو فرودگاه ترجمهٔ فارسیشو بهتون میدن.

فرمها رو تو فرودگاه پر کردیم و پاکت‌ها رو گرفتن و گفتن:
Wellcome to USA

اینجا شهر جالبیه، بارونی، آفتاب، سرد، گرم، کلا هواش ضعیف النفس Smile

در ضمن تا SSN نیاد هیچ کاری نمی‌شه کرد. کلاس زبان نمی‌شه، خونه نمی‌‌دن، هیچی‌ که هیچی‌.

خلاصه بازم مرسی‌ از کمکهای دوستان در این یک سال،

اگه کاری بود در خدمت هستم

پیام خصوصی لطفا

هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

دوستان عزیز لطفا به اسم تاپیک توجه کنید
از اسمش کاملا مشخصه : بلیط ...ارز...گمرک..

چرا همه سوال ها و پست هاتون رو در اینجا میزندی
برای پاس سفید سوال دارید در قسمت خودش بنویسید
من اینجا همه جور پست دیدم
پاس سفید....شرایط سیتیزن شیپی.....بانک ...خط تلفن...کدوم ایالت برای کار بهتره و و و و و .......
دوستان :
به خدا برای هر کدوم از این ها ی تاپیک جدایی وجود داره
کسی که میخواد دنبال پرواز خوب و ارز و غیره باشه توی 50 صفحه به اندازه 5 صفحه بیشتر چیزی دستگیرش نمیشه.
من هم سوال بانکی و تلفنی زیاد دارم اما اینجا جاش نیست.
لطفا سوالات خودتون رو فقط در تاپیک مربوطه بزنید
تاپیک های دیگه رو ول کردید همه چسبیدید به اینجا؟؟
اینجوری بار اطلاعات مفید بیشتر میشه و همه ازش استفاده میکنیم

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان