کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
سلام دوستان
ایا اقامت 5 ماهه خارج از امریکا البته نه در ایران بلکه در یک کشور دیگه برای گرین کارت مشکلی ایچاد نمیکنه؟
تشکر کنندگان: maaref ، jilibo ، California
چرا این سوال منو کسی جواب نداد؟؟!! باشه دوباره می پرسم
این درسته که اگه مقصدمون یه شهر مثلا لس آنجلس باشه ولی پروازمون توی یه شهر دیگه مثل نیویورک توقف داشته باشه، گرین کارتمون دیرتر میرسه؟ به دلیل این که توی نیویورک مهر ورود می خوریم؟؟؟
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
تشکر کنندگان: maaref ، California
(2011-04-22 ساعت 20:18)saman33 نوشته:  چرا این سوال منو کسی جواب نداد؟؟!! باشه دوباره می پرسم
این درسته که اگه مقصدمون یه شهر مثلا لس آنجلس باشه ولی پروازمون توی یه شهر دیگه مثل نیویورک توقف داشته باشه، گرین کارتمون دیرتر میرسه؟ به دلیل این که توی نیویورک مهر ورود می خوریم؟؟؟
سلام- جواب شما خيراست چون خانواده من مقصدشان فرودگاه فورت ورس دالاس بود و يك توقف 5 ساعته در فرودگاه واشنگتن داشتند ولي اتفاقا گرين كارت شان خيلي هم سريع آمد( نزديك 3 هفته ).
تشکر کنندگان: emankh101 ، HOMAYON53 ، maaref ، tamanna ، saman33 ، mitr.p ، California
(2011-04-22 ساعت 12:23)US2011 نوشته:  سلام دوستان
ایا اقامت 5 ماهه خارج از امریکا البته نه در ایران بلکه در یک کشور دیگه برای گرین کارت مشکلی ایچاد نمیکنه؟

اينجور که من فهميدم شما گرين کارت گرفتيد،پس اقامت 5 ماهه شما مشکلي به وجود نمياره.
اينجور که من ميدونم 6ماه ميتونيد خارج از آمريکا باشيد و اگر بخواهيد بيشتر بيرون از امريکا بمونيد بايد اطلاع بديد.
اگر اشتباهه دوستان و مديران عزيز اصلاح کنند.Big Grin
موفق باشيدRolleyes
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
تشکر کنندگان: US2011 ، emankh101 ، maaref ، tamanna ، jilibo ، California
(2011-04-22 ساعت 21:04)farzad-it نوشته:  

اينجور که من فهميدم شما گرين کارت گرفتيد،پس اقامت 5 ماهه شما مشکلي به وجود نمياره.
اينجور که من ميدونم 6ماه ميتونيد خارج از آمريکا باشيد و اگر بخواهيد بيشتر بيرون از امريکا بمونيد بايد اطلاع بديد.
موفق باشيدRolleyes
ممنونم از اینکه جواب سوالم رو دادید. چون تو سایت مهاجر سرا دیدم که نوشته شده که "اقامت در کشوری دیگه حتی کوتاه مدت باعث از دست دادن گرین کارت خواهد شد" برا همین نگران شدم
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، jilibo ، California
(2011-04-22 ساعت 21:40)US2011 نوشته:  
(2011-04-22 ساعت 21:04)farzad-it نوشته:  

موفق باشيدRolleyes
ممنونم از اینکه جواب سوالم رو دادید. چون تو سایت مهاجر سرا دیدم که نوشته شده که "اقامت در کشوری دیگه حتی کوتاه مدت باعث از دست دادن گرین کارت خواهد شد" برا همین نگران شدم

دوست عزیز؛ اقامت اقامته و فرقی نمیکنه ایران باشه یا انگلیس و.... مهم خارج از آمریکا بودنه. اینکه میگن میتونید 6ماه برید و بیاد ممکنه ولی امکان ابطال گرین کارت وجود داره که در این مورد در پستهای این تایپیک ارسالهای کافی وجود داره.
-دوستان خواهشا" وقتی کسی راهنمایی میخواد نظر شخص ندید چون ممکنه مشکل ساز بشه.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: zohreh36 ، US2011 ، AmericanHamid ، WIKIMAN ، mr.amir ، emankh101 ، HOMAYON53 ، maaref ، tamanna ، jilibo ، California ، tata63
امروز برای انجام ایدی کارت اقدام کردم و همونجوری که جناب رایان عزیز گفتن به منم گفتن که تا 60 روز آیدی کارتتون میاد به آدرستون 26 دلار هم گرفت .
فردا و پس فردا اینجا تعطیل هست روز دوشنبه برای امور تکس مالیات اقدام میکنم .

شاد باشید
تشکر کنندگان: rayan.s ، emankh101 ، maaref ، tamanna ، jilibo ، California ، tata63
باسلام خدمت دوستان
من سوالی راجب به اینکه ادرسی که برای گرین کارت که دادم پست بشه چجوری میشه تعویض کنیم؟
من قرار بود که برم سن دیگو ولی نشده الان می خوام برم لوس انجلس
چه کاری میشه انجام داد؟
با تشکر
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، jilibo ، f.r
منم اول قرار بود برم سیاتل که نشد الان لس آنجلس هستم . تو هواپیما فرمی دادن و من آدرس جدید را دادم به احتمال 80 درصد به آدرس اول میره چون برای رایان هم به آدرس اولش رفته بود من با طرفم در سیاتل هماهنگم که اگه گرین کارت دستش رسید به من تحویل بده آدرس جدیدم لس آنجلس هست .

تشکر کنندگان: rayan.s ، emankh101 ، Hornet ، farhadparviz ، maaref ، tamanna ، jilibo ، f.r ، California
(2011-04-23 ساعت 02:03)mr.amir نوشته:  امروز برای انجام ایدی کارت اقدام کردم و همونجوری که جناب رایان عزیز گفتن به منم گفتن که تا 60 روز آیدی کارتتون میاد به آدرستون 26 دلار هم گرفت .
فردا و پس فردا اینجا تعطیل هست روز دوشنبه برای امور تکس مالیات اقدام میکنم .

شاد باشید
امیر جان؛ تکس ((مالیات)) مال عملکرد سال قبله که ما آمریکا نبودیم و کاریم نمی خواد انجام بدیم و گزارشی بدیم...موفق باشی

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: mr.amir ، emankh101 ، HOMAYON53 ، maaref ، jilibo ، California
زایان جان من میخوام مشغول کار بشم آقایی هست که مصری هست به نام مصطفی ( مالیاتی ) قراره برم پیشش کارهام را انجام بده گفت ورقه موقت آیدی کارتت + شماره ssn + گذرنامت + آدرس میل با کس + ایمیل برام بیار .

شغله جدید با کاری که تو ایران دارم خیلی فرق میکنه . زبانمم میخوام کامل کنم چون انگار هیچی بلد نیستم اینا خیلی غلیظ حرف میزنن . 3 می 10 روز دیگه قراره برم ایران برای باقیمانده کارهام .
تشکر کنندگان: emankh101 ، HOMAYON53 ، لیلا ج ، maaref ، jilibo ، California ، tata63
dostan salam, ma rasman emroz 22 Apr varede Portland shodim, inja hame chiz khobe, makhsosan havash ke emroz aftabie,
etelaate takmili ro badan midam, felan bye
---------------------------------------------------------------
دوستان سلام، ما رسما امروز 22 آوریل وارد پورتلند شدیم. اینجا همه چیز خوبه، مخصوصا هواش که امروز آفتابیه، اطلاعات تکمیلی رو بعدا میدم، فعلا بای
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

دوستان اطلاعاتي در خصوص آزمون PE كه گاهي در برخي دخواست كارها در كشور آمريكا برخورد مي كنيد بدست آوردم كه در آدرس ذيل است ديدن آن خالي از لطف نيست.

http://pe.sanjesh.org/Pages/description.html
http://www.kanoon.ir/misc/news/fullnews....stid=53351
آزمون فوق در خرداد در ايران برگزار مي گردد.
http://sadiqnews.ir/UserPages/NewDefault...a54d4cd180$edac5d2a-44b6-4c26-bcac-eaa5efb13377
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان: coming soon ، maaref ، tamanna ، gadfly ، jilibo ، Hornet ، mml ، satusa ، mr.amir
دوستای خوب مهاجرسرا ، سلام و یه جورایی خداحافظ
ما هم فردا شب با پرواز لوفتانزا ترک وطن می کنیم و عازم ایالت کلرادو هستیم . البته یه سفر 3 تا 4 ماهه برای یه ارزیابی اولیه . تا ببینیم چی پیش می یاد . درمورد کلرادو حداقل تو این سایت ندیدم و نشنیدم کسی رفته باشه یا چیزی نوشته باشه . راستش خودمم ذهنیت چندانی ندارم جز اون چیزی که تو سریال پزشک دهکده دیدم Wink. به هر حال امیدوارم هر چی که خیره برای همگی پیش بیاد .
یه خداحافظی موقت تا اون طرف مستقر شیم و اگه اطلاعات ارزنده ای بود تقدیمتون کنیم . موفق و شاد باشین .
دل کندن اگر کار آسانی بود ، فرهاد به جای بیستون دل می کند. Rolleyes
(2011-04-23 ساعت 16:25)rokmita نوشته:  دوستای خوب مهاجرسرا ، سلام و یه جورایی خداحافظ
ما هم فردا شب با پرواز لوفتانزا ترک وطن می کنیم و عازم ایالت کلرادو هستیم . البته یه سفر 3 تا 4 ماهه برای یه ارزیابی اولیه . تا ببینیم چی پیش می یاد . درمورد کلرادو حداقل تو این سایت ندیدم و نشنیدم کسی رفته باشه یا چیزی نوشته باشه . راستش خودمم ذهنیت چندانی ندارم جز اون چیزی که تو سریال پزشک دهکده دیدم Wink. به هر حال امیدوارم هر چی که خیره برای همگی پیش بیاد .
یه خداحافظی موقت تا اون طرف مستقر شیم و اگه اطلاعات ارزنده ای بود تقدیمتون کنیم . موفق و شاد باشین .
rokmitaعزیز
سفر بی خطر.موفق باشید
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
تشکر کنندگان: mr.amir ، free_free ، rokmita ، California

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان