کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
با حرفاتون موافقم،من خودم الان خونه ی یکی‌ از اقوام خیلی‌ نزدیک هستم،اما حس غربت را کاریش نمی‌شه کرد،زمان می‌خواد تا کمتر بشه.البته گاهی با دیدن بعضی‌ از ایرانی‌‌های اینجا ترجیح میدم همیشه تازه مهاجر بمونم و بترسم از اینکه غم غربت یادم بره.اما واقعا کسانی‌ که اینجا قوم یا دوستی‌ ندارند یا زبانشان در حد عالی‌ نیست حتما پیشنهاد رایان را جدی بگیرند.
شماره کیس: 2011AS00016xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:29 اردیبهشت, 19 May
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2 خرداد،23 May
تاریخ کارنت شدن کیس: January 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 بهمن، February 9
تاریخ مصاحبه:9فروردین،29 march
دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه
سلام

مي خواستم ببينم كه از بچه هايي كه دارن مهاجرت ميكنن كسي از جريان فربت وسايل توسط ايرلانها خبر جديدي نداره ؟ يا هنوز ايران تو تحريم بسر ميبره؟
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان: mml ، maaref ، najibi ، emankh101 ، California
(2011-05-28 ساعت 14:44)alisarshar نوشته:  سلام

مي خواستم ببينم كه از بچه هايي كه دارن مهاجرت ميكنن كسي از جريان فربت وسايل توسط ايرلانها خبر جديدي نداره ؟ يا هنوز ايران تو تحريم بسر ميبره؟

تا جایی که من خبر دارم فعلا امکان نداره. اگر خبری شد لطفا بگین ما هم خیلی روی این موضوع حساسیم. مرسی
راستی لینک زیر اطلاعات خوبی داره و تلفن چند تا شرکت حمل و نقل بین المللی هم داره و . . . که شاید دوست داشته باشید با اونها تماس بگیرید و مستقیما بپرسید: http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1572
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

تشکر کنندگان: najibi ، mml ، alisarshar ، maaref ، free_free ، emankh101
(2011-05-27 ساعت 12:25)sorooshii نوشته:  بچه ها یک راهی که یکی از بستگان ما چندین سال هستش دارد استفاده می کند و اخیر علیرضا هم پرسیده است را می گم شاید دردسر و استرس صرافی و هزینه های گزاف آن، حمل پول در فرودگاه و مالیات در امریکا و ... حل بشود.

بانک توسعه صادرات ایران :

این فامیل ما بدلیل اینکه حقوق به دلار و از یک شرکت خارجی دریافت می کند و مسائل تحریم و... پیش آمد،حدود 3-4 سال پیش در بانک توسعه صادرات ایران یک حساب ارزی باز کرد و یک "ویزا کارت" از طریق بانک کشور آذربایجان افتتاح کردند و ایشان حقوق خود را در این کارت ماهیانه دریافت می کنند و در ایران معادل ریال آن را برداشت می کنند. شرایط افتتاح و دریافت این کارت (اگر درست بخاطر بیارم) این است که 2 میلیون سفته (جریان 3-4 سال پیش بوده، الان اطلاع ندارم) می گذارید با 1000 دلار موجودی به عنوان حداقل موجودی. حساب شما ظاهراً از یک میزان مشخص نباید پایین تر بیاید و به شما اطلاع می دهند که باید حساب خود را شارژ کنید.

در این شیوه بستگان شما هم می توانند هر زمان می توانند به این بانک در ایران مراجعه کنند و مبلغی را واریز و شما با ویزا کارت در آنجا برداشت کنید.
(چند روز پیش خود بنده از همین کارت برای یکی از دوستان ثبت نام اینترنتی تافل کردم)

بانک پارسیان : (اطلاعات علیرضا)

بانک پارسیان ظاهراً همین کارت ویزا کارت (کشور آذربایجان) را با این شرایط صادر می کنند که شما برای دریافت این کارت 70 یا 80 هزار تومان می دهید، و هر بار شارژ کردن 40$ از شما دریافت می کنند. (اگر بدون درج اسم خود بر روی کارت بخواهید، درجا به شما کارت را می دهندو اگر با اسم بخواهید 20 روز زمان می برد)

بنظر بنده وقتی این "ویزاکارت" در تمام دنیا کاربرد دارد و می توان استفاده کرد چرا باید $10000 یا بالاتر را نقداً حمل کرد. یک پرس و جو بکنید و ببینید شرایط دقیق چگونه است.

ما به احتمال خیلی زیاد بدلیل اینکه قابلیت استفاده، واریز و برداشت مبلغ مورد نیاز در حساب از داخل ایران (در یکی از شعب بانک های پارسیان و سامان و ...) را دارد از همین شیوه برای انتقال پول استفاده می کنیم.

دوست عزيز فكر نمي كني اين هزينه ها خيلي زياد باشه؟
هر كسي كه مي ره امريكا براحتي حساب وا مي‌كنه و فقط حمل پول از ايران تا امريكا رو داره بعد با دريافت ويزاكارت مستر كارت و . . . مشكلش حله و با كارتهاش مي تونه خريد كنه و اين هزينه ها رو هم نده

بانكها و انواع حسابها و امتيازات آنها در امريكا

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: rayan.s ، maxsupermax ، maaref ، mml ، emankh101 ، najibi ، California
از دوستان کسی تجربه حمل پول بیش از 10 هزار دلاز از طریق فرودگاههای را ایران داره؟ گیر نمیدن؟

تشکر کنندگان: maaref ، mr.amir ، mml ، emankh101 ، REZA1390
(2011-05-31 ساعت 05:15)upm2006 نوشته:  از دوستان کسی تجربه حمل پول بیش از 10 هزار دلاز از طریق فرودگاههای را ایران داره؟ گیر نمیدن؟

دوست عزيز از نظر قانون كشور ايران شما مجاز نيستيد ولي همه دارند مي برن و پولاشونو يك جا نمي زان تا در صورت چك شدن همه رو نبينند . همين و نگران هم نباش

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: upm2006 ، maaref ، mitr.p ، mr.amir ، free_free ، mml ، emankh101 ، REZA1390 ، hamed_gh ، najibi ، jan
(2011-05-31 ساعت 05:15)upm2006 نوشته:  از دوستان کسی تجربه حمل پول بیش از 10 هزار دلاز از طریق فرودگاههای را ایران داره؟ گیر نمیدن؟

من تجربه دارم اصلا کسی چک نکرد ببینه ما چقدر پول داریم! ماموران خوابالوی فرودگاه و چک کردن پول مسافرا!! بیشتر شبیه جوکه!
شماره کیس: 2010AS00027XXX
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: Aug-2-2010
دریافت ویزا:روز مصاحبه
تشکر کنندگان: upm2006 ، maaref ، mr.amir ، free_free ، mml ، emankh101 ، REZA1390 ، najibi ، jan ، tata63
در مورد بار مجاز در پروازهای داخلی آمریکا اگر وبسایت ایرلاین های آمریکایی رو چک کنین در مورد بار مجاز توضیح داده شده یک چمدان به غیر از موارد خاص. موارد خاص هم شامل چند بنده که یکیش پروازهایی که از مبدا آسیا شروع شده باشه. یعنی شما که از آسیا میاین مشکلی ندارین.
شماره کیس: 2010AS00027XXX
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: Aug-2-2010
دریافت ویزا:روز مصاحبه
تشکر کنندگان: maaref ، free_free ، mml ، emankh101 ، clear ، REZA1390 ، hamed_gh ، najibi ، jan

من بیشتر از 10 هزارتا داشتم . مشگلی هم بوجود نیومد Wink

تشکر کنندگان: maaref ، free_free ، upm2006 ، emankh101 ، clear ، REZA1390 ، Hornet ، hamed_gh ، najibi ، mml ، amir53

کاملا شانسیه، من ۱۰۰۰۰ تا داشتم تو کیف پاسپورتی که زیر پیراهنم بود، بد از بازرسی بدنی پرسید چقدر داری؟ گفتم ۷۰۰۰ تا، دست زد به کیف و گفت این که ۱۰۰۰۰ تا !!! گفتم من با همسرم سفر می‌کنم و این پول هر دومون هست. گفت بگو همسرت با پاسپورت بیاد. بعد که چک کرد گفت برو...حتما پول‌ها رو در چند جای مختلف بگذارید!
شماره کیس: 2010as 23xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun ,2009
کنسولگریBig Grinelhi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : August 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 3th July 2010
تاریخ مصاحبه: 5th August 2010
تاریخ گرفتن ویزا: 27th September
تشکر کنندگان: najibi ، maxsupermax ، mml ، maaref ، jan ، California
Smileسلام
سوالاتی برام پیش اومده برای پول مجاز همراه مسافر
ما که 2نفریم مثلا" داریم تا سقف مجاز می بریم و قاعدتا" مشکلی نباید باشه .... ای از این ....
حالا در دفعه دوم ورودمون به امریکا اگر بخواهیم مجدد پول به همان میزان نفری 10000تا همراه خود وارد کنیم :
1-آیا باید هر مقدار وجهی رو اعلام کنیم و بگیم که از حسابمون تو ایران برداشتیم یا خونه فروختیم مثلا" یا نه؟
2-آیا به این مبلغ بار دوم یا سوم مالیات در امریکا تعلق خواهد گرفت ؟
3-آیا چنانچه خر از پل گذشت و وارد شدیم و خواستیم آنرا در حساب خود واریز کنیم اعلام منبع آن به بانک و غیره پیش خواهد آمد یا نه؟چگونه ؟ ایجاد یک حساب جدید چطور؟

...ممنون می شم
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
تشکر کنندگان: mgy ، amir53 ، maaref ، mml ، najibi ، California
با سلام خدمت دوستان عزیز
من و همسرم ویزامون رو تازه گرفتیم و چند تا سوال داشتم
1 من وقتی اومدم ایران فهمیدم که تاریخ تولد همسرم تو ویزا سالش اشتباه خورده Sad ما تو مدارکمون تاریخ رو درست زده بودیم ، هنگام ورود مشکلی پیش نمیاد ؟ چه جوری و کجا میشه اصلاحش کرد؟من واسه 21 جون بلیط گرفتم.
2 من احتمالا واسه بار اول می خواهم 2 ماه بمونم بهترین کارایی که می تونم بکنم از نظر باتجربه ها چیه ؟ افتتاح حساب؟ (اگه بکنم چون تا شش ماه بعدش نیستم مشکلی پیش نمی اد) گواهینامه......
درضمن اگه در مورد چیزایی که میشه باخودمون می تونیم ببریم یا ممنوع هست واسه بردن (سوغاتی ، خوراکی ...)؟
3 پیشنهاد برای اقامت 1 الی 2 ماه کجا بهتره خونه بگیرم یا اینکه هتل البته مثل اینکه خونه واسه یک ماه -اگه پیدا بشه- نزدیک 2000$ هست پیشنهاد تون چی من میرم فیلادلفیا
ممنون میشم
تشکر کنندگان: maaref ، mml ، jan ، California
سلام دوستان.
من در فرمهایی که ارسال کردم آدرس یکی از اقوام رو توی فلوریدا دادم(برای ارسال گرین کارت).حالا اگر بخوام آدرس رو عوض کنم و یک ایالت دیگه برم،مشکلی پیش نمیاد؟ و اینکه آیا میشه آدرس هتل رو بدیم؟ آیا مدارک به هتل ارسال میشه؟
لطفا زود بجوابید

تشکر کنندگان: f.r ، mml
سلام به دوستان مهاجرسرا.نمیدونم پرسیدن این سوال در این قسمت درست است یا خیر.من به شهر sun bruno در ایالت کالیفرنیا میرم ایا کسی از بچه های مهاجرسرا قصد رفتن به این شهر را دارد؟اگر کسی هست پیام بگذارد . ممنون از همه بچه های مهاجرسرا
تشکر کنندگان: mml
(2011-06-04 ساعت 14:05)ali.sh نوشته:  سلام دوستان.
من در فرمهایی که ارسال کردم آدرس یکی از اقوام رو توی فلوریدا دادم(برای ارسال گرین کارت).حالا اگر بخوام آدرس رو عوض کنم و یک ایالت دیگه برم،مشکلی پیش نمیاد؟ و اینکه آیا میشه آدرس هتل رو بدیم؟ آیا مدارک به هتل ارسال میشه؟
لطفا زود بجوابید

سلام

نه، در فرودگاه موقع ورود و تحویل مدارک به افسر مهاجرت آدرس خود را عوض کنید

آدرس هر جا را بدهید به هم جا ارسال خواهد شد و فرقی‌ نمیکند که هتل باشد یا منزل
تشکر کنندگان: maaref ، mml ، f.r ، ali.sh ، najibi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان