کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-05-21 ساعت 17:24)siralex نوشته:  
(2011-05-21 ساعت 17:05)mehdi_behzadi نوشته:  با سلام من امروز بلیط از شرکت klm گرفتم رفت و برگشت برای دو نفر و فرزندمان 3570000 تومان شد

آیا دوستان کسی میدونه شخص که ویزای آمریکا را داره باید ویزای ترانزیت برای فرودگاه آمستردام بگیره یا نه؟
والا از جایی که من بلیط گرفتم اول گفت ویزای ترانزیت می خواهد و بعد گفت نمی خواهد!!!!
چون یکی از دوستان یک جایی نوشته بود 88 یورو پرداخت کرده .من که حسابی گیج شدم
ممنون میشم راهنماییم کنید
حدود 9 ماه میشه که دیگه ویزای ترانزیت هلند نیاز نیست،((البته باز میتونید از نمایندگی KLM در تهران سوال کنید )) ممکنه بپرسم به مقصد کدوم شهر گرفتید؟

مرسی دوست عزیز مقصد من سیاتل هست
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
تشکر کنندگان: najibi ، mml
(2011-05-21 ساعت 19:42)mehdi_behzadi نوشته:  
(2011-05-21 ساعت 17:05)mehdi_behzadi نوشته:  با سلام من امروز بلیط از شرکت klm گرفتم رفت و برگشت برای دو نفر و فرزندمان 3570000 تومان شد

آیا دوستان کسی میدونه شخص که ویزای آمریکا را داره باید ویزای ترانزیت برای فرودگاه آمستردام بگیره یا نه؟
والا از جایی که من بلیط گرفتم اول گفت ویزای ترانزیت می خواهد و بعد گفت نمی خواهد!!!!
حدود 9 ماه میشه که دیگه ویزای ترانزیت هلند نیاز نیست،((البته باز میتونید از نمایندگی KLM در تهران سوال کنید )) ممکنه بپرسم به مقصد کدوم شهر گرفتید؟

دوست عزیز، منم بلیط برای سیاتل گرفتم برای 12 ژوئن، ولی خیلی بیشتر شد حدود 4500000. شما فرزندتون چند سالشه؟
(2011-05-21 ساعت 09:29)naeiji1974 نوشته:  دوستان عزيز سلام . سئوالي داشتم ممنون ميشم راهنماييم كنيد.
من براي مصاحبه عكس بدون حجاب خانمم رو ميخوام بدم كه همون هم روي ويزا چاپ ميشه، درسته ؟ ميخواستم بدونم هنگام خروج توي فرودگاه ايران به اين عكس ايرادي نميگيرند؟

سلام،
من ویزاهای قبلی که برای کشورهای دیگه داشتم بدون حجاب بود و هیچ مشکلی برام پیش نیومد. نگران نباشید
تشکر کنندگان: najibi ، mitr.p ، Hornet ، maxsoulfly ، sorooshii ، jan ، mml ، emankh101
(2011-05-21 ساعت 16:00)mitr.p نوشته:  1-تو فرم فرم هواپیما country or residence رو چی بنویسیم؟؟امریکا یا ایران؟؟
2- فرم فرودگاه هم داره lawful permanent residence؟؟

همانجایی که اقامت دارید را بنویسید. درست است که شمای ویزای آمریکا را دارید و بعدا هم کارت اقامت دائم را دریافت خواهید کرد، اما هنوز که در ایران هستید کشور محل اقامت و تابعیت شما ایران است.
تشکر کنندگان: najibi ، maxsupermax ، rayan.s ، javidk ، mitr.p ، saman33 ، Hornet ، mml ، b!ta ، emankh101 ، tamanna ، f.r ، California
سلام. توی فرودگاه امریکا میشه عکسی که میخواهیم روی گرین کارت باشه بدیم که با اونی که به سفارت دادیم عوض کنن؟ (مثلا برای خانومهای محجبه عکس محجبه بدیم)
توی پست های قبلی یکی نوشته بود که افسر توی فرودگاه بهش پیشنهاد داده اگه بخواد عکسشو عوض کنه(یادم نیست کدوم پست بود که لینکشو بذارم)
شماره کیس:AS00030XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:جولای 2011
تاریخ مصاحبه: 7 جولای 2011
تاریخ دریافت کلیرنس: 8 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا: 9 سپتامبر 2011
الهی رضا برضاک و رضا بقضائک و تسلیما لامرک لا معبود سواک فاغث یا غیاث المستغیثین
تشکر کنندگان: Hornet ، najibi ، mml ، emankh101 ، tamanna ، California
دوستان
ویزای ترانزیت برای کشورهای عضو شینگن مدتی هست که برداشته شده.خود آژانس ها راهنماییتون میکنن.من از چند آژانس پرسیدم.
موفق باشین.
(2011-05-21 ساعت 22:12)arezoo_zarrabi نوشته:  

دوست عزیز، منم بلیط برای سیاتل گرفتم برای 12 ژوئن، ولی خیلی بیشتر شد حدود 4500000. شما فرزندتون چند سالشه؟
(2011-05-21 ساعت 09:29)naeiji1974 نوشته:  دوستان عزيز سلام . سئوالي داشتم ممنون ميشم راهنماييم كنيد.
من براي مصاحبه عكس بدون حجاب خانمم رو ميخوام بدم كه همون هم روي ويزا چاپ ميشه، درسته ؟ ميخواستم بدونم هنگام خروج توي فرودگاه ايران به اين عكس ايرادي نميگيرند؟

سلام،
من ویزاهای قبلی که برای کشورهای دیگه داشتم بدون حجاب بود و هیچ مشکلی برام پیش نیومد. نگران نباشید

سلام
دوست عزیز هوای سیاتل خیلی سرده حواست باشه لباس گرم داشته باشی .من که بودم هوا بارانی (همیشه ) و سرد بود . موفق باشید
(2011-05-22 ساعت 11:45)moraddad نوشته:  سلام. توی فرودگاه امریکا میشه عکسی که میخواهیم روی گرین کارت باشه بدیم که با اونی که به سفارت دادیم عوض کنن؟ (مثلا برای خانومهای محجبه عکس محجبه بدیم)
توی پست های قبلی یکی نوشته بود که افسر توی فرودگاه بهش پیشنهاد داده اگه بخواد عکسشو عوض کنه(یادم نیست کدوم پست بود که لینکشو بذارم)
سلام
دوست عزیز تو فرودگاه میتوانی عکس را عوض کنی .( من عوض کردم در امریکا تو فرودگاه)

کیس نامبر :***13
تاریخ کارنت شدن: بولتن March 2010
دریافت نامه دوم: 15/5/2010
تاریخ مصاحبه اول : 26 may
تاریخ مصاحبه دوم : 3 August
کنسولگری: آنکارا
تاریخ دریافت کلیرنس: منتظرم
[color=#000080]تاریخ دریافت ویزا : مهر 89

ورود به امریکا : سیاتل ۲۷/۱/۲۰۱۱

تشکر کنندگان: najibi ، sorooshii ، coming soon ، mehdi_behzadi ، hamed_gh ، amir53 ، mml ، emankh101 ، California
با سلام. من نمی دونم توی فرودگاه ایران به بیشتر از 5000 تا گیر می دهند یا نه؟ این ریسکو بکنم؟ نگیرند ما رو؟
تشکر کنندگان: mml ، tamanna
دوستان عزیز؛ بعنوان توصیه: با توجه به وقایعی غیر قابل پیش بینی (مثل تعطیلی پروازها سال پیش اروپا و امکان تعطیلی پروازهای انگلیس به خاطر آتش فشان ایسلند) زمان پروازتان را حداقل 2-3 هفته قبل از اتمام اعتبار ویزاتون در نظر بگیرید.موفق باشید.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، naeiji1974 ، HOMAYON53 ، free_free ، DLT ، najibi ، success ، mitr.p ، mml ، b!ta ، abig ، emankh101 ، tamanna ، f.r ، California ، tata63
مطمئن ترين راه از نظر من:

1- هر چقدر پول مي خواي بردار ببر. پول ها رو يه جوري جا سازي نكن كه فكر كنن قايم كردي.
2- يه نفر آدم مطمئن با خودت ببر فرودگاه.
3- به احتمال زياد هيچ گيري بهت نمي دن و راحت بدون هيچ پرسشي رد مي شي.
4- اگه ازت سوالي كردن كه چقدر پول داري، راستشو بگو. اگه خواستن گير بدن بگو نمي دونستم و عجله داشتم اطلاعيه تون رو نخوندم (البته چند روز پيش كه فرودگاه بودم اطلاعيه رو هم كنده بودند!!!!!). در اين صورت بهت اجازه مي دن مازاد پول ها رو برگردوني به همراهت.

زياد هم خودت رو نگران نشون نده.

(2011-05-23 ساعت 01:39)ARASH@MH نوشته:  با سلام. من نمی دونم توی فرودگاه ایران به بیشتر از 5000 تا گیر می دهند یا نه؟ این ریسکو بکنم؟ نگیرند ما رو؟

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: elena ، free_free ، najibi ، Linspire ، mml ، mitr.p ، maxsupermax ، b!ta ، emankh101 ، tamanna ، Hashem ، arezoo_zarrabi ، f.r ، California
[quote='Ashkan78' pid='110162' dateline='1306127416']

1- هر چقدر پول مي خواي بردار ببر. پول ها رو يه جوري جا سازي نكن كه فكر كنن قايم كردي.

یه سوال داشتم نمی دونم اینجا درسته بپرسم یا نه ولی ممنون می شم اگه راهنمایی کنید .
من شنیدم اگر با خودمون پول ببریم و بیشتر از 10000 دلار در بانک بگذاریم شامل مالیات می شود . آیا درست است یا نه و اگر درسته چکار کنیم که در ابتدا پولی که می بریم شامل مالیات نشود .

case no :2011AS00023XXX
تاریخ دریافت پاکت اول :26may
تاریخ ارسال فرمها:3jun
تشکر کنندگان: coming soon ، najibi ، jan ، mml ، emankh101 ، tamanna
(2011-05-21 ساعت 22:12)arezoo_zarrabi نوشته:  

سلام،
سلام
دوست عزیز پسرم 6 ماهست و چون صندلی نداشت از ما 150 هزار تومان گرفتن
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
تشکر کنندگان: coming soon ، najibi ، Hornet ، mml ، arezoo_zarrabi ، emankh101 ، California ، tata63
(2011-05-23 ساعت 10:50)elena نوشته:  [quote='Ashkan78' pid='110162' dateline='1306127416']

یه سوال داشتم نمی دونم اینجا درسته بپرسم یا نه ولی ممنون می شم اگه راهنمایی کنید .
من شنیدم اگر با خودمون پول ببریم و بیشتر از 10000 دلار در بانک بگذاریم شامل مالیات می شود . آیا درست است یا نه و اگر درسته چکار کنیم که در ابتدا پولی که می بریم شامل مالیات نشود .

مالیات بر درامد حساب میشه نه پولی که میبرید

تشکر کنندگان: Hornet ، mml ، jan ، najibi ، emankh101 ، saman33
از تهران به دالاس بلطی KLM رو رزو کردیم و میخواهیم بگیریم
29 جولای تا 29 اگوست
اگه بخواهیم تاریخ برگشت رو تغییر بدیم مثلا 15 روز عقب تر بندازیم و دیر تر برگردیم میشه از 1 هفته مونده به پرواز این کار رو کرد؟
یکی از دوستام میگفت که نمیشه و باید حداقل یک ماه فاصله باشه
مثلا نمیتونم الان برم و بلیط برگشتم رو که هفته دیگه است تغییر بدم به 20 روز دیگه
کسی تجربه داره؟
ممنون
تشکر کنندگان: jan ، mml ، emankh101 ، Hornet ، California
دوستان عزیز

امروز سایت ایران شرکت لوفت هانزا را دیدم که نوشته بلیط امریکای شمالی ویژه، گفتم بد نیست این نرخ ها هم مد نظرداشته باشید :
(ماکزیمم مدت اقامت در نظر گرفته شده 3 ماه است!! (برای دوستانی که می خواهند بیش از یک ماه بمانند)

http://www.lufthansa.com/ir/en/Homepage

USA Specials

from 1423$ *
Tehran - Boston

from 1497$ *
Tehran - Houston

from 1488$ *
Tehran - Los Angeles

from 1322$ *
Tehran - New York

from 1488$ *
Tehran -san Francisco

from 1488$ *
Tehran -Dallas/Fort Worth

Conditions for this offer:
Purchase by: 07.06.2011
Departure period: 31.05.2011-13.06.2011
Return period: 02.06.2011-07.09.2011
Advance Purchase Period: 7 days
Min. stay: 3 days
Max. stay: 3 months
Rebooking before departure: 100 USD
Rebooking after departure: 100 USD
Cancellation before departure: not possible
Cancellation after departure: not possible
ازبرندگان 2011 که نامه اول و نامه دوم را دریافت نکردیم
برندگان عزیز 2012، سوالات شما را با کمال میل پاسخگو هستم.
جهت راهنمایی سفر به امارات در خدمتم.
همه به کودکان سرطانی کمک کنیم>> سایت محک
تشکر کنندگان: najibi ، mml ، coming soon ، b!ta ، HOMAYON53 ، naeiji1974 ، mitr.p ، satusa ، abig ، ARASH@MH ، maxsupermax ، mehdi_behzadi ، emankh101 ، Hornet ، California ، hojat_nj
دوستان در مورد تعویض عکس در فرود گاه نوشتند. اندازه باید همان 5*5 باشد؟ممنون
تشکر کنندگان: maxsupermax ، mml ، California

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان