کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-07-26 ساعت 22:15)bahar1981 نوشته:  سلام دوستان
در بدو ورود به آمريكا براي انجام چه كارهايي حتما نياز به يك فردي هست كه اونجا زندگي مي كنه؟ من زبانم خوبه و مي خوام از اول مستقل باشم .آيا مي تونم؟ يا حتما بايد كسي باشه و اگر جواب مثبته او دقيقا چه كارهايي بايد واسه من بكنه؟

من با مطالعاتی که داشتم فکر میکنم مهمترین مساله یک آپارتمان مناسب باشه برای زندگی و مساله بعدی افتتاح حساب و گرفتن موبایل و پیگیری شماره اجتماعی و کاریابی و ... هست

غالب مهاجرین وقتی از هواپیما پیاده می شوند به کسی نیاز دارند که آنها را به محل اقامتی موقت راهنمایی کند و در روزهای آینده بتوانند با کمک او آپارتمان اجاره کنند و ...
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: alisarshar ، آرتين ، emankh101 ، tamanna ، vahidvm60 ، maxsupermax ، bahar1981 ، mr.amir ، najibi ، jan ، ramin_ad ، maaref ، Hornet ، California ، tata63 ، Pedram.mt
بچه ها من واسه حساب بانکی امضامو تغییر دادم و میخوام از این به بعد همین امضارو داشته باشم....مشکلی پیش میاد؟Sad
خوشبختي بر سه ستون استوار است: فراموش کردن غم هاي گذشته، فراموش نکردن عبرت هاي گذشته، غنيمت شمردن حال و اميدوار بودن به آينده
تشکر کنندگان: free_free ، tamanna ، jan ، maaref ، California
(2011-07-25 ساعت 22:01)ramin_ad نوشته:  سلام به دوستان عزیز
من از یه وکیل چیزی شنیدم که کمی تعجب کردم.فرمودند از بدو ورود به خاک مطهر یعنی یکسال اول بعد از اولین ورود باید حد اقل 6 ماه اونجا باشیم.درسته؟
یه سوال دیگه اینکه میشه طولانی مدت بیرون از اونجا بود.چون اینجا دانشجوام 2 سال از درسم مونده خیلی حیف از دست بدم
تو صفحات اول همین بخش چیزایی خوندم که برای 2 سال میشه!!!!ولی citizen ship از اول محاصبه میشه(البته شاید اشتبا کردم) .اگه می تونم اینکارو انجام بدم از کجا باید اجازه بگیرم؟
چون میخوام برم بلیت بگیرم که کی برمو برگردم!!!
از لطف بی انتهای همگی ممنون

من جای شما باشم میام اینجا درس میخونم. به نظر من در نهایت خیلی جولوتر میندازتون. حتما دربارش تحقیق کنین
هر آنچه هستیم زاییده افکاریست که داشته ایم

شماره کیس: 18XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:2009-JULY
کنسولگری:آنکارا
تاریخ اعلام کارنت شدن کیس: May-2010
تاریخ دریافت نامه دوم:jun-2010
تاریخ مصاحبه:Jun-2010
تاریخ ورود به آمریکا:Nov- 2010
جمع تقریبی هزینه ها:3.500.000 تومان
تشکر کنندگان: free_free ، tamanna ، najibi ، ramin_ad ، maaref ، California
(2011-07-27 ساعت 20:34)shiva_h نوشته:  بچه ها من واسه حساب بانکی امضامو تغییر دادم و میخوام از این به بعد همین امضارو داشته باشم....مشکلی پیش میاد؟Sad

نه، ولی واسه محکم کاری می تونی بری دفتر اسناد رسمی و گواهی تغییر امضاء بگیری و روز مصاحبه یا لحظه ورود همراهت باشه.
البته ترجمه شده گواهی.
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: tamanna ، jan ، najibi ، emankh101 ، ramin_ad ، free_free ، maaref ، California
در بدو ورود به آمريكا براي انجام چه كارهايي حتما نياز به يك فردي هست كه اونجا زندگي مي كنه؟ من زبانم خوبه و مي خوام از اول مستقل باشم .آيا مي تونم؟ يا حتما بايد كسي باشه و اگر جواب مثبته او دقيقا چه كارهايي بايد واسه من بكنه؟
به نظر من اگه کسی زبانش خوب باشه و با اینترنت هم آشنایی کامل داشته باشه هیچ وقت توی آمریکا به هیچ مشکلی نمی خوره که قابل حل نباشه...
داشتن آشنا فقط می تونه توی کاهش یه سری هزینه های اولیه به شما کمک کنه... مثل ترانسفر و ... و یا اینکه کسی بتونه در اجاره خونه ضامن شما باشه که اجاره کمتری بدید.

سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
سلام بچه ها ..
کسی می دونه توی امتحان شهر واسه رانندگی چه چیزی باید بلد باشیم...؟ سوال می پرسن ؟ اصلا چه جوریه؟
ممنون می شم
شماره کیس: 2011As00009###
تاریخ دریافت نامه قبولی:اصفهان 10 خرداد
کنسولگری:ANKARA
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:8 August
تاریخ مصاحبه:feb 3
تاریخ دریافت ویزا:29 April
جمع تقریبی هزینه :9میلیون ( برای 2 نفر+ بلیت HOUSTON)
تاریخ پرواز: houston 30 jun
تشکر کنندگان: emankh101 ، tamanna ، ramin_ad ، free_free ، maxsupermax ، Hornet ، maaref ، najibi ، California
(2011-07-29 ساعت 05:45)saman33 نوشته:  
به نظر من اگه کسی زبانش خوب باشه و با اینترنت هم آشنایی کامل داشته باشه هیچ وقت توی آمریکا به هیچ مشکلی نمی خوره که قابل حل نباشه...
داشتن آشنا فقط می تونه توی کاهش یه سری هزینه های اولیه به شما کمک کنه... مثل ترانسفر و ... و یا اینکه کسی بتونه در اجاره خونه ضامن شما باشه که اجاره کمتری بدید.

در تایید فرمایشات سامان باید بگم که، وقتی تازه میای اینجا و راه و چاه رو نمیدونی خیلی مهمه که یکی که به قوانین اینجا آشناست بهت کمک کنه، اینجوری هم خیلی از هزینه هات کم میشه هم خیلی زودتر اینجا اصطلاحا جا میفتی. مثلا اینجا من یه ماشین قسطی خریدم که اگه کسی ضامن من نمیشد اولا که نمیتونستم این کار رو بکنم و ثانیا با استفاده از اعتبار ضامنم یه بهره خیلی کمی رو پرداخت می کنم. اصلا من نمیدونستم که اینکه ماشین رو قسطی بخرم برای ساختن اعتبار واسه خودم لازمه. یا مثلا در مورد بیمه ماشین، من به بیمه ماشین یکی دیگه اضافه شدم، طوریکه هزینه بیمه واسم از نصف هم کمتر شد. اینا قوانینی هستن که باید به شما بگن. حالا تو خونه گرفتن و هر چیز دیگه ای این قضیه صدق می کنه.

شماره کیس:2011AS00016XXX
دریافت نامه قبولی:می 2010
کنسولگری:آنکارا
ارسال فرمها:آگوست 2010
کارنت شدن:12 ژانویه 2011
دریافت نامه دوم:15 فوریه 2011
مصاحبه:31 مارس 2011
دریافت ویزا:1 آوریل 2011
خالق تو را شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن

سلام ، سلام ، سلام به همه مهاجران سلام .
دوستان آیا کلمه jet lag را تا به حال شنیده اید ؟ همان گیجی بعد از مسافرتهای طولانی هوایی که به غلت تغییر منطقه و تداخل با ساعت زیستی یا بیولوژیکی ایجاد می شود و حتی ممکن است این حالت چند روز طول بکشد !!! خلاصه مقاله ای را آماده کرده ام که برداشت از سایت *عصر نوشتن * به ادرس www.writeage.com/how_to_prevent_jet_lag.html می باشد که با سایر مطالب علمی در سایت ها و راهنمای مصرف داروها تطابق دارد . نخست بیایید نگاهی بیندازیم به علایم این مشکل: اختلال خواب٬ زود رنجی٬ حس گم کردن جهت ها٬ کاهش انگیزه. اینها تنها تعدادی از علایمی هستند که با شدت های گوناگون حتی در حرفه ای ترین مسافرانی که در مناطق زمانی (Time Zone) مختلف پرواز می کنند دیده می شوند.
علیرغم تصورات رایج٬ بزرگترین علت این اختلال نه به تعداد ساعات پرواز بلکه به تعداد منطقه زمانی که شخص طی می کند وابسته است.متخصصین عقیده دارند تغییر منطقه زمانی٬ ریتم شبانه روزی بدن را مختل می کند. همان چیزی که مسئول کنترل ترشح هورمونهایی است که به شما یادآوری می کنند چه زمانی غذا بخورید٬ بخوابید یا بیدار شوید.
با اینکه اختلال خواب ناشی از پرواز طولانی شیوع بالایی دارد چند راه حل ساده می تواند به شما کمک کند از سفرتان حداکثر لذت و استفاده را ببرید:

در هواپیما تا می توانید آب بنوشید٬ به خودتان کش و قوس بدهید و الکل مصرف نکنید. وقتی به منطقه زمانی جدید رسیدید خود را در معرض آفتاب قرار دهید و درگیر فعالیتهای اجتماعی شوید. بدترین چیز آن است که به اتاق دنج و تاریک هتل پناه برده و جلوی تلویزیون بنشینید!
تمهیدات پیش از سفر هم اهمیت زیادی دارند. یک کارشناس می گوید: هیجان زیاد٬ استرس و بهم ریختگی و بینظمی می توانند علایم شما را شدیدتر کنند.
بعضی تحقیقات نشان داده اند که بعضی مکملهای دارویی و گیاهی می توانند میزان عوارض را کاهش دهند. از آنجا که ثابت شده سفر هوایی روی تولید ملاتونین (هورمونی در بدن که به تنظیم ساعت شبانه روزی بدن کمک می کند) مصرف این مکمل می تواند به تسریع تطبیق بدن با الگوی خواب جدید کمک کند. هرچند اثر ملاتونین در بهبود اختلالات خواب ثابت شده با این حال هنوز اثربخشی آن در اختلالات خواب ناشی از پرواز طولانی مدت کاملا اثبات نشده است.
در صورتی که به سمت شرق مسافرت می کنید ملاتونین را اینگونه مصرف کنید:
در روز پروازتان یک قرص ملاتونین (فرم موجود در ایران 3 میلیگرم) بین ساعت 6 تا 7 عصر (بر اساس ساعت منطقه خودتان) مصرف کنید. ممکن است مجبور شوید ملاتونین را در هواپیما بخورید. در روزی که مقصد می رسید و در چهار روز پس از آن هر روز یک قرص ملاتونین هنگام خواب مصرف کنید (بین 9 و 10 شب به وقت محلی که اکنون در آن به سر می برید). در صورتی که در این محل کمتر از چها روز می مانید و باز به سمت شرق پرواز می کنید یک دوز دارو را در روزی که می خواهید پرواز کنید در ساعت 6 تا 7 عصر (به وقت محلی که در آن هستید) مصرف کنید (دقت کنید نه در هنگام خواب!). پس از رسیدن به مقصد دوم دوباره و در چهار روز پس از آن هر روز یک قرص ملاتونین هنگام خواب مصرف کنید (بین 9 و 10 شب به وقت محلی که اکنون در آن به سر می برید).

در صورت سفر به سمت غرب کرۀ زمین دستور مصرف کمی متفاوت است. پیش از هرچیز لازم است بدانید ملاتونین در صورتی که کمتر از 5 منطقه زمانی (Time Zone) را به سمت غرب طی کنید کاراریی زیادی ندارد. در صورتی که پروازی طولانی به سمت غرب دارید در روزی که به مقصد می رسید پیش از خواب شبانه(به وقت همان محل) یک قرص و تا چهار روز بعد هم به همین طریق هر شب پیش از خواب یک قرص مصرف کنید. اگر پیش از ساعت 4 صبح از خواب پریدید و به فرم دارویی سریع الاثر ملاتونین دسترسی دارید (که در ایران به صورت قرص زیرزبانی موجود است) یک تا یک و نیم قرص دیگر مصرف کنید تا خواب کامل شبانه را تجربه کنید. اگر در کمتر از چهار روز باز هم به سمت غرب سفر می کنید شب قبل از حرکت پیش از خواب یک قرص مصرف و دستور بالا را مجددا تکرار کنید.

علاوه بر کمکهای دارویی٬ ورزش و رژیم غذایی نیز می توانند کمک کننده باشند. هرچند ورزش به تنهایی اثر زیادی روی ساعت بیولوژیک بدن ندارد متخصصین معتقدند تمرینات فیزیکی ملایم می توانند منجر به افزایش طول خواب مفید شوند. سعی کنید پیش از خواب یا پس از برخواستن از رختخواب کمی نرمش کنید. در مورد غذا هم سعی کنید در همان زمانهای معمول غذا خوردن در منطقه زمانی جدید غذا بخورید ولی هرچه سبکتر بهتر. بهترین راه حل نخوردن غذا پیش و در حین پرواز و مصرف غذا بلافاصله پس از نشستن هواپیماست.
خیلی ها عادت دارند بلافاصله پس از رسیدن به مقصد چرتی بزنند. چرت زدن برای مقابله با اثرات Jet Lag بد نیست البته فقط به شرطی که مدت آن را به 30 تا 40 دقیقه محدود کنید. خواب طولانی در بدو ورود می تواند با گیج کردن ساعت زیستی بدنتان شما را با مشکلات جدی تری روبرو سازد.
ملاتونین به عنوان مکمل غذایی در داروخانه ها وجود دارد و توجه فرمایید که ملاتونین ساده تهیه کنید (plus نباشد یعنی ترکیبات دیگر همراهش نداشته باشد) . استفاده از این مکمل صد در صد به حل مسئله کمک نمی کند ولی عوارض این مشکل را به مقدار زیاد تعدیل می نماید ، در هر حال قبل از تصمیم به استفاده از آن حتما با پزشک خود مشورت نمایید ، خصوصا در مواردی مانند حاملگی ، بیماریهای عصبی ، استفاده از سایر داروها و ... امیدوارم مفید واقع گردد . ارادتمندclear
سلام
من هم آدرسم با آدرسی که توی فرمها نوشته متفاوته!
افسر موقع ورود بهم گفت که تو سایت برم آدرس رو تغییر بدم ولی اونجا از من recipt number می خواد منم نمی دونم این شماره رو باید از کجا وارد کنم. ممنوم میشم منو راهنمایی کنید.
تشکر کنندگان: tamanna ، maaref ، jilibo ، najibi ، emankh101 ، California
با سلام خدمت دوستان خوبم
بلیط ما هم اکی شد. 2 sep، پرواز الاتحاد،به مقصد شیکاگو. یک طرفه. قیمت نفری 890000 تومان.
اقا
مبارکه
به نظر من که مفته!امارات که ارزونترینه حداقل یکطرفه یک تومن اب میخوره.تازه اون هم توی این وانفسای های سیزن سپتامبر.......
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
تشکر کنندگان: Hornet ، frozen mind ، najibi ، tamanna ، coming soon ، emankh101 ، maaref ، jilibo ، free_free ، California
(2011-07-31 ساعت 21:36)free_free نوشته:  نمیدونم سوالی که میخوام بپرسم چقدر به اینجا مرتبط هست ولی میدونم سوال خیلی از بچه هایی است که تو همین مرحله هستن"

دوستانی که اونجا در حال جستجوی کار هستند سوابق کار ایران رو به چه صورت باید اینجا از کارفرما گرفت؟ بعنوان مثال شما اگر بخواهید نامه سابقه کار از محل کارتان بگیرید اولین سوالی که از شما خواهند پرسید اینه که برای کجا میخوای؟ (یعنی در نامه خطاب به کجا نوشته شود؟)

ایا میتونیم نامه سابقه کار رو که برای یه جایی تو ایران گرفتیم برای شرکت های داخل آمریکا هم ترجمه کنیم؟

شاید بعضی از دوستان بگن خوب بعد از رفتن میتونید از اون شرکت/محل کار برای اون شرکت خارجی بگیرید و لی واقعیت اینه که اکثرا حاضر نیستند برای یک کشور خارجی (اونم آمریکا) چیزی رو گواهی کنند یا این که فقط یک یا دوبار سابق کار میدن...

ایا سوابق کاری بصورت خلاصه سوابق بیمه هم اونجا مورد قبول هست یا نه؟

ممنون

ف ری فری جان مدتیه که میخوام به این تاپیک زیر سر بزنم برای ادامه مطالبم. سر فرصت اینکار رو خواهم کرد. توی این تاپیک می تونی بحث رو رونق بدی:
من هم بیشتر سر می زنم اونجا:
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=290&page=2
تشکر کنندگان: najibi ، emankh101 ، rayan.s ، maaref ، jilibo ، tamanna ، free_free ، SALAR110 ، Hornet ، California
سلام دوستان
من هم امروز با ایرفلوت یک طرفه به مقصد لوس آنجلس برای نوامبر از فرودگاه امام و با یک استاپ در مسکو رزرو کردم. گفت با توجه به نرخ امروز دلار بلیطتون میشه نفری 813000 تومن
موفق باشید
دوستان حتما به سایت ایرفلوت و همچنین به skytrax ایرفلوت سر بزنید
قیمتها و امکانات پروازش باور نکردنیه
همه هواپیماها هم ایرباس و یویینگ هست و از توپولف خبری نیست
البته من در این مورد در پیغام خصوصی از مدیر محترم سایت ، اشکان 78 راهنمایی گرفتم و ایشون خیلی توصیه کردند
موفق باشید
تشکر کنندگان: najibi ، emankh101 ، maxsupermax ، maaref ، nimahoboot ، jilibo ، tamanna ، coming soon ، AmericanHamid ، free_free ، California ، tata63
سلام. سؤالی از دوستان داشتم در مورد اولین سفر برای فعال سازی و دریافت گرین کارت. ما برای اولین سفرمان فقط می تونیم حدود سه هفته در آمریکا بمونیم و محبوریم برگردیم ایران. سؤالم اینه که آیا گرین کارت باید حتماً قبل از برگشتن به ایران به دستمون رسیده باشه یا اینکه می تونیم برگردیم و بعداً گرین کارت را که با پست به دست اقواممان می رسه از آنها بگیریم؟ و هنگام برگشتن در فرودگاه سئوالي ,مشكلي بوجود نمي يآد؟
از راهنمایی دوستانی که در این مورد تجربه یا اطلاعات دارند ممنون می شم.
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
تشکر کنندگان: najibi ، samadi2050 ، free_free ، maaref ، kamrani.navid ، Hornet ، California
در مورد مقدار پولی که میشه برد گفته شده که اگر بیش از 10 هزار دلار داشته باشید با اظهار کردن مشکلی نخواهد بود آیا سقفی برای این موضوع هست و در صورتیکه نخواهیم پول نقد به همراه داشته باشیم چکار باید کرد که بتوانیم اظهار هم بکنیم
2011AS22000
کارنت : مه 2011
مصاحبه : 10 مه ابوظبی
انتظار: 41 روز
ساكن : هیوستون - تگزاس
چنانچه عازم هيوستون هستيد
پيغام خصوصي بدهيد در خدمتم
تشکر کنندگان: free_free ، najibi ، maaref

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان