کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-07-22 ساعت 12:35)free_free نوشته:  دوستان برای عزیمت به دالاس ارزونترین ایرلاین کدومه؟

زمان اون و تعداد استپ هایش مهم نیست

ممنون

فري فري عزيز به نظر من امارات نسبت به كيفيتش خيلي ارزون تر از اير لايناي ديگست.فقط يك بدي داره كه پروازاش خيلي طولانيه چون ميره دوبي از مقصد اصلي دور ميشه و موقع پرواز دوم دوباره از آسمون ايران رد ميشه!ولي براي ايرلايناي ديگه اينجوري نيست.درسته كه دوتا پروازه ولي به دو قسمت تقسيم ميشه كه خستگي سفر رو كمتر ميكنه.بهترين گزينه به نظر من اماراته.ولي اگه ميخواهيد ارزون بشه ميتونيد طرف اول رو با ايران اير بگيريد البته نميدونم ايران اير هنوز به لندن يا فرانكفورت يا آمستردام پرواز داره يا نه.اگه داشته باشه اينكار خيلي قيمت رو پايين مياره.فقط اگه ميخواهيد اينكارو بكنيد حواستون باشه كه چون از دو ايرلاين متفاوت استفاده ميكنيد اگه پرواز اولتون تاخير داشته باشه و به پرواز دومتون نرسيد ايرلاين دوم هيچ مسوليتي نداره پس سعي كنيد مدت توقف رو زياد بگيريد.اگرهم از تاريخ سفرتون اطمينان كامل داريد بليت رو refoundable نگيريد و خيلي هم ارزون تر ميشه.باز هم اگر دوستان اطلاعات كاملتري دارند از كمك كردن به فري فري عزيز دريغ نكنند
شماره کیس:***2011AS37
تاریخ دریافت نامه قبولی:2010-may-26
کنسولگری:آنكارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2010
تاریخ دریافت نامه دوم:14 july
تاریخ مصاحبه:9August
دريافت كليرنس:22september
دریافت ویزا:27september
تشکر کنندگان: tamanna ، coming soon ، Hornet ، maaref ، mitr.p ، im-i ، ramin_ad ، emankh101 ، jilibo ، free_free ، najibi ، mahdicivil ، samadi2050 ، California ، tata63
سلام دوستان
امروز بعد 8 روز گرین کارت به آدرسم اومد ولی سوشیالم نیامد . یک خانه دو خوابه در کالیفرنیا اجاره کردم ماهانه 1500 دلار خیلی دنبال خانه گشتیم و قیمت ها خیلی بالا رفته . برا ی اجاره مجبور شدیم اجاره یکسال را پیش پرداخت کنیم .
الهی به ما آن ده که آن به .
تشکر کنندگان: Hornet ، jilibo ، tamanna ، siralex ، maaref ، emankh101 ، free_free ، vahidvm60 ، najibi ، AmericanHamid ، naeiji1974 ، samadi2050 ، California ، Ehsan2011
من 32 روزه امدم فیلادلفیا ولی هیچ کدوم از مدارکم نیومده نه گرین کارت نه سوشال حالا باید چیکار کنم به جایی سر بزنم ؟ سایتی رو چک کنم؟ یا دیر نشده باید صبر کنم.... Sad
واسه چک کردن گرین کارت جایی نیست؟باید برگردم ایران اشکالی پیش نمی اید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون
SadSadSadSadSadSad
تشکر کنندگان: Hornet ، tamanna ، maaref ، emankh101 ، jilibo ، free_free ، najibi ، samadi2050 ، California
سلام دوستان
يك سوال دارم. وقتي گرين كارت مياد بايد حتما خودمون اخونه با شيم كه بگيريم و امضا كنيم يا توي صندوق پست مي اندازند؟
ش کیس : 2011AS0025XXX
دریافت نامه قبولی: may 24 2010
کنسولگری: ابو ظبي
ارسال فرمها: 2010 ,Jun 6
کارنت شدن: Jun 2011
دریافت نامه دوم: 15 Jun
مصاحبه:19 July
دریافت ویزا: 19 July
هزینه ها: 1500$
ورود به آمریکا:
تشکر کنندگان: tamanna ، maaref ، Hornet ، jilibo ، najibi ، AmericanHamid ، California
(2011-07-23 ساعت 13:41)bahar1981 نوشته:  سلام دوستان
يك سوال دارم. وقتي گرين كارت مياد بايد حتما خودمون اخونه با شيم كه بگيريم و امضا كنيم يا توي صندوق پست مي اندازند؟

نیازی به بودن شما نیست میندازنش تو صندوق پست
(2011-07-23 ساعت 08:26)amir53 نوشته:  سلام دوستان
امروز بعد 8 روز گرین کارت به آدرسم اومد ولی سوشیالم نیامد . یک خانه دو خوابه در کالیفرنیا اجاره کردم ماهانه 1500 دلار خیلی دنبال خانه گشتیم و قیمت ها خیلی بالا رفته . برا ی اجاره مجبور شدیم اجاره یکسال را پیش پرداخت کنیم .

به سلامتی . کجای کالیفرنیا خونه گرفتین؟
تشکر کنندگان: maaref ، Hornet ، coming soon ، bahar1981 ، emankh101 ، jilibo ، najibi ، jan ، free_free ، samadi2050 ، California ، tata63 ، Ehsan2011
سلام مجدد
موقع مصاحبه آفيسر ازمن پرسيد ايا قصد داري اين حسابها رو ببندي و پولش رو ببري آمريكا؟ منم گفتم بله.آيا در فرودگاه اگر مبلغ كمتري همراهم باشه ايرادي مي گيرند؟
ورود به آمریکا:
تشکر کنندگان: najibi ، tamanna ، maaref ، California
يك سوال ديگهTongue
خانم مليكا مي گفت اگر از تاريخ ورود به آمريكا تا 2 سال و نيم از آمريكا خارج نشيد ميتونيد سي تي زن بشيد. كسي مي دونه اين گفته صحت داره يا نه؟
ورود به آمریکا:
تشکر کنندگان: free_free ، tamanna ، maaref ، samadi2050 ، California ، Ehsan2011
(2011-07-23 ساعت 18:35)bahar1981 نوشته:  سلام مجدد
موقع مصاحبه آفيسر ازمن پرسيد ايا قصد داري اين حسابها رو ببندي و پولش رو ببري آمريكا؟ منم گفتم بله.آيا در فرودگاه اگر مبلغ كمتري همراهم باشه ايرادي مي گيرند؟

(2011-07-23 ساعت 18:50)bahar1981 نوشته:  يك سوال ديگهTongue
خانم مليكا مي گفت اگر از تاريخ ورود به آمريكا تا 2 سال و نيم از آمريكا خارج نشيد ميتونيد سي تي زن بشيد. كسي مي دونه اين گفته صحت داره يا نه؟

متاسفانه خیلی‌‌ها نظرات کارشناسی میدن که هیچ صحتی نداره.

شما اگر ۵ سال در آمریکا زندگی‌ کنید و در این مدت فاصله‌های هر بر خروج از آمریکا بیش از ۶ ماه نباشه و سر جمع مدت حضورتون به ۲سال و ۹ ماه برسه میتونید برای سیتیزن شدم اقدام کنید که تازه اون خودش قصه داره که شما باید باز برید مصاحبه، ازتون در مورد قانون اساسی‌ و تاریخ و جنگ‌های داخلی‌ آمریکا سوال می‌کنن و بعد از همه اینا میرید واسه قسم.

در مورد پول هم اصلا به کسی‌ ارتباطی‌ نداره که شما چقدر پول دارید حالا کم یا زیاد، فقط اگر بیش از ۱۰،۰۰۰ دلار بود توی فرم داخل هواپیما بنویسید.

موفق باشید. Smile
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
تشکر کنندگان: Hornet ، mr.amir ، najibi ، coming soon ، mehran626 ، jan ، free_free ، ramin_ad ، tamanna ، mahdicivil ، maaref ، samadi2050 ، California ، tata63 ، Ehsan2011 ، peyman1355
(2011-07-23 ساعت 21:08)mehran626 نوشته:  
(2011-07-22 ساعت 12:35)free_free نوشته:  دوستان برای عزیمت به دالاس ارزونترین ایرلاین کدومه؟

ممنون
فری فری جان
قطر گزینه خوبیه من برای هیوستون 2 بزرگ و یک بچه زیر 12 سال گرفتم 3 میلیون و صد البته یکسره کمتر از این نبود یکساعت ونیم تا دوحه و از اونجا هم 16 ساعت و نیم میتونی سایتش رو چک کنی
می تونم ازتون سوال کنم برای چه تاریخی بلیط گرفتید ؟ و اینکه از دفترشون یا از سایت خرید کردید ؟
پیشاپیش سپاس !

شماره کیس: 10XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun .2009
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : Jan-2010
تاریخ ورود به آمریکا :8 نوامبر 2010

مالکیت آسمان را به نام کسانی نوشته اند که به زمین دل نبسته اند!
تشکر کنندگان: tamanna ، free_free ، emankh101 ، maaref ، California
(2011-07-24 ساعت 08:28)arshiya نوشته:  
(2011-07-23 ساعت 21:08)mehran626 نوشته:  

ممنون
فری فری جان
قطر گزینه خوبیه من برای هیوستون 2 بزرگ و یک بچه زیر 12 سال گرفتم 3 میلیون و صد البته یکسره کمتر از این نبود یکساعت ونیم تا دوحه و از اونجا هم 16 ساعت و نیم میتونی سایتش رو چک کنی
می تونم ازتون سوال کنم برای چه تاریخی بلیط گرفتید ؟ و اینکه از دفترشون یا از سایت خرید کردید ؟
پیشاپیش سپاس !

من برای اوخر شهریور و از هر آزانسی بگیری فرقی نمیکنه ( از سایت نگرفتم ولی قیمتش هم تقریبا یکی بود ) فقط ممکنه بعضیها از روی نا آگاهی بگویند بلیط یکسره نمیشه که حرف مفته جمله لذت بخش روی ویزا رو بشون یادآور بشید ( که این ویزا تا یکسال حکم گرین کارت رو داره ) راستی من پروازم از شیرازه و یه مقدار ارزونتر از تهران در میاد
2011AS22000
کارنت : مه 2011
مصاحبه : 10 مه ابوظبی
انتظار: 41 روز
ساكن : هیوستون - تگزاس
چنانچه عازم هيوستون هستيد
پيغام خصوصي بدهيد در خدمتم
تشکر کنندگان: Hornet ، najibi ، free_free ، emankh101 ، maaref ، California
سلام
بچه ها تو سایت به این بزرگی هیچکی نیست جواب من رو بده ؟؟؟
من آلان بیشتر از 35 روزه که اومدم، نه گرین کارتم اومده و نه ssn دوبار هم رفتم اداره سوشال ولی واسه گرین کارت نمی دونم چکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم اگه جواب بدین.
تشکر کنندگان: free_free ، ramin_ad ، tamanna ، maaref ، samadi2050 ، Hornet ، California
شما بايد بريد نزديكترين نمايندگي "خدمات مهاجرت و شهروندي ايالات متحده" كه اختصارا بهش U.S.C.I.S مي گن و از اون جا قضيه رو پيگيري كنيد. شما مي تونيد به اين لينك بريد و با وارد كردن كد پستي محلي كه الان اونجا هستيد، آدرس نزديكترين دفتر به خودتون رو بگيريد و همچنين با وارد كردن اطلاعات لازمف يك وقت ملاقات مجاني توي همون دفتر براي خودتون درخواست كنيد!

در صفحه اول بعد از كدپستي، بهتون اخطار مي ه كه دوربين و يه سري آل آشغال ديگه رو با خودتون نمي تونيد ببريد داخل اداره مهاجرت. در صفحه بعديش، مي پرسه كارتون چيه كه شما بايد گزينه مهاجر دائمي جديدي كه كارت خود را دريافت نكرده علامت بزنيد:

[en]You are a new Permanent Resident and have not yet received your Permanent Resident Card
[/en]

در صفحه بعدي هم ازتون يه سري اطلاعات شامل A-number كه روي ويزاتون هست رو مي خواد. اگه Receipt number نداريد، جاشو خالي بگذاريد. بقيه اطلاعات هم واضحه... دقيق پر كنيد.

راه ساده تر ، اما زمان بر تر، هم تماس تلفني با U.S.C.I.S هست. شماره شون هست: 18003755283

(2011-07-24 ساعت 18:35)meysam_rsh نوشته:  سلام
بچه ها تو سایت به این بزرگی هیچکی نیست جواب من رو بده ؟؟؟
من آلان بیشتر از 35 روزه که اومدم، نه گرین کارتم اومده و نه ssn دوبار هم رفتم اداره سوشال ولی واسه گرین کارت نمی دونم چکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم اگه جواب بدین.

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: free_free ، emankh101 ، yousef156 ، najibi ، tamanna ، maaref ، samadi2050 ، shitili ، California ، tata63 ، alirezamk ، peyman1355
(2011-07-21 ساعت 13:48)frozen mind نوشته:  
(2011-07-21 ساعت 13:33)mitr.p نوشته:  
(2011-07-21 ساعت 11:17)parastoo2011 نوشته:  سلام دوستان عزیز
یک مطلبی دیروز یک کسی که در امریکا زندگی می کنه بهم گفت که نمی دونم چقدر درسته . می گفت برندگان لاتاری اگر وارد امریکا بشن و در فرودگاه به اطلاعات مراجعه کنند و بگن که شرایطشون لاتاریه ، از طرف دولت به ساختمونهایی میبرنشون و تا مدتی هم از لحاظ مالی ساپورت می شن و بهشون کمک می کنند. آیا این درسته ؟ اگر درسته شرایط اون مکانها چطوره ؟ ایا مناسب زندگی هستند ؟ و اصلا این کار خوبه ؟ چون می گفتن برای کار هم بیشتر بهشون کمک می کنند . اگر کسی اطلاعاتی داره بگه ؟
والله من هم اینو از خیلی ها شنیدم که برندگان لاتاری از طرف دولت تا زمانی که کار پیدا نکرده باشند مورد حمایت قرار میگیرند
اما خودم چیزی ندیدم و نمیدونم!!!
اگر همچين چيزي واقعيت داشت هيچ وقت سفارت از بابت اسپانسر يا تمكن مالي سختگيري نمي كرد.
سلام
دوستان عزیز همچین چیزی هست و خود من هم کلی کمک مالی گرفتم البته من خودم اسپانسر خودم بودم و اسپانسری نداشتم . نه به این صورتی که این دوستمان گفت بلکه به اداره DSHS محل خودمان رفتم و یک سری کمک ها را به شما با توجه به شرایطتان می کنند . با اینکه نیاز نداشتم ولی گرفتم و کلی حال داد ولی کاش زودتر می دانستم . حتی برای هزینه تلفن هم کمک می کنند ولی حدودآ 11 ماه این کمک هست . و در آن اداره مترجم تلفنی هم بود و هیچ مشکلی هم نبود . با آرزوی موفقیت شما جان

کیس نامبر :***13
تاریخ کارنت شدن: بولتن March 2010
دریافت نامه دوم: 15/5/2010
تاریخ مصاحبه اول : 26 may
تاریخ مصاحبه دوم : 3 August
کنسولگری: آنکارا
تاریخ دریافت کلیرنس: منتظرم
[color=#000080]تاریخ دریافت ویزا : مهر 89

ورود به امریکا : سیاتل ۲۷/۱/۲۰۱۱

(2011-07-24 ساعت 19:54)jan نوشته:  سلام
دوستان عزیز همچین چیزی هست و خود من هم کلی کمک مالی گرفتم البته من خودم اسپانسر خودم بودم و اسپانسری نداشتم . نه به این صورتی که این دوستمان گفت بلکه به اداره DSHS محل خودمان رفتم و یک سری کمک ها را به شما با توجه به شرایطتان می کنند . با اینکه نیاز نداشتم ولی گرفتم و کلی حال داد ولی کاش زودتر می دانستم . حتی برای هزینه تلفن هم کمک می کنند ولی حدودآ 11 ماه این کمک هست . و در آن اداره مترجم تلفنی هم بود و هیچ مشکلی هم نبود . با آرزوی موفقیت شما جان

سلام
اگر میشه کمی بیشتر قضیه رو باز کنید
تا چه زمانیه؟
اگر میتونید همشو نام ببرید
در مورد محل سکونت هم چیزی هست؟
موفق باشید
تشکر کنندگان: free_free ، AmericanHamid ، najibi ، tamanna ، maaref ، California ، tata63
(2011-07-24 ساعت 20:01)vahidvm60 نوشته:  
(2011-07-24 ساعت 19:54)jan نوشته:  سلام

سلام
اگر میشه کمی بیشتر قضیه رو باز کنید
تا چه زمانیه؟
اگر میتونید همشو نام ببرید
در مورد محل سکونت هم چیزی هست؟
موفق باشید

والله یکی از دوستان می گفتن این کمک ها بعدش به ضررمون میشه مثلا وقتی کار پیدا کردید ازتون میپرسن که آیا از این کمک ها استفاده کردید یا نه،و در صورت استفاده یک پوئن منفی به حساب میاد!! حالا من نمی دونم این کمکی که شما می فرمایید همونه یا یک چیز دیگه هست، اگر بیشتر توضیح بدید ممنون میشم.
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
تشکر کنندگان: free_free ، emankh101 ، nasnam ، najibi ، tamanna ، shahrooz59 ، mahdicivil ، maaref ، Hornet ، California ، tata63

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان