کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
دوستان ما که میخواهیم آدرسمون رو تو فرودگاه ورودی تغییر بدیم وقتی وارد شدیم باید بریم اداره سوشال همون شهر ورودی دیگه؟درسته؟
تشکر کنندگان: tamanna ، maaref ، vahidvm60 ، Hornet ، California
(2011-08-09 ساعت 01:40)AmericanHamid نوشته:  سلام
اگر ما پولمون رو در وسایلمون جا سازی کنیم آیا احتمالش هست که متوجه بشند؟ آخه با 5000 تا که هیچ کاری نمیشه کرد.

شما ده هزار تارو با خودت ببر.دروغ هم نگو که 5000 دارید.چندجا بزار.مثلا توکیف دستی..جیب شلوار.کوله پشتی پخش کن.کسی از شما سوال نمیکنه چقدر همراهتون هست ولی یکجا 10000 تا رو ببینن شک میکنن.اگه یه وقتم نگذارن کسی پولتون رو نمیگیره میتونین به همراهتون تو فرودگاه بدید.
دو هفته پیش از ایران اومدم خداروشکر مشکلی نبود
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

سلام دوستان.می خواستم ببینم که نمونه سوالات رانندگی رو از کجا می تونم پیدا کنم؟(من در ایالت کالیفرنیا هستم)

تشکر کنندگان: California ، tata63
(2011-08-09 ساعت 09:17)ali.sh نوشته:  سلام دوستان.می خواستم ببینم که نمونه سوالات رانندگی رو از کجا می تونم پیدا کنم؟(من در ایالت کالیفرنیا هستم)
به آدرس زیر برید اطلاعات کاملی در مورد رانندگی در کالیفرنیا خانوم هستی بانو زحمت کشیده و نوشته:

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3832

مطمئنا" اگر تو سایت بگردی نمونه سوالات را پیدا میکنی ولی اگر پیدا نکردی ایمیلت رو با پیام خصوصی برام بفرست تا برات سوالات را بفرستم.
بازم تاکید می کنم کسانی که می خوان تو آمریکا رانندگی کنند علاوه بر سوالات حتما" نوشته های هستی بانو را بخوانند.موفق باشید.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: Hornet ، sare ، tamanna ، alirezagh ، maaref ، najibi ، arezoo_zarrabi ، free_free ، coming soon ، California
دوستان، یه مسئله در مورد گواهینامه رانندگی در کالیفرنیا هست که خیلی خوبه که بدونید:

شما وقتی امتحان کتبی رو میدید براتون یه گواهینامه موقت صادر میکنن که خوب با داشتن اون به شرطی که کسی که گواهینامه داره پیشتون نشسته باشه میتونید رانندگی کنید تا زمانی که نویت امتحان شهرتون بشه و اون رو قبول شید و گواهینامتون رو بگیرید. اما چیزی که میخوام بگم اینه که روزی که برای امتحان کتبی میرید حتما گواهینامه ایرانیتون رو با خودتون ببرید و بهشون بگید که تو کشور خودتون رانندگی میکردید، اینجوری تو اون فاصله تا نوبت امتحان شهرتون بشه میتونید تنهایی هم رانندگی کنید. چون مخصوصا واسه کسانی که مثل خود من زود میخوان برن سر کار خیلی مهمه که بتونن تنهایی رانندگی کنن. البته من خودم روزی که رفته بودم واسه امتحان کتبی با اینکه گواهینامه ایرانیم رو داده بودم و تو سیستم هم شمارش ثبت شده بود اما اشتباها انتهای گواهینامم باز هم نوشته بودن در صورتیکه کسی که گواهینامه داره پیشم نشسته میتونم رانندگی کنم، تلفنی باهاشون تماس گرفتم و چون اپراتوره اطلاعات کافی نداشت گفت که شما اصلا نمیتونید تنهایی رانندگی کنید. خلاصه که خودم مجبور شدم باز هم برم DMV.... اما خوشبختانه مشکل حل شد و کلی معذرت خواهی کردن که اشتباه گواهینامه پرینت شده و یه گواهینامه موقت دیگه واسم صادر کردن که اجازه رانندگی به تنهایی رو میده.
شماره کیس:2011AS00016XXX
دریافت نامه قبولی:می 2010
کنسولگری:آنکارا
ارسال فرمها:آگوست 2010
کارنت شدن:12 ژانویه 2011
دریافت نامه دوم:15 فوریه 2011
مصاحبه:31 مارس 2011
دریافت ویزا:1 آوریل 2011
خالق تو را شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن

پیام خصوصی دادن درمورد امضاء از من سوال کردن :

شما میتونید امضا تون را عوض کنید در هنگام ورود به خاک آمریکا در فرودگاه اونجا از شما اثر انگشت و امضا میگیرن که این 2 روی گرین کارت همه هست هم امضا شما هم اثر انگشتتون روی گرین گارتتون هست . از لحظه ورود وقتی شما امضا و اثر انگشت دادید باید با این امضا کارهاتون را انجام بدید تو بانک یا هر اداره میرید باید با این امضاتون امضا کنید یادتون نره .

پیروز باشید
تشکر کنندگان: Hornet ، maaref ، vahidvm60 ، tamanna ، najibi ، jilibo ، free_free ، mitr.p ، solanje ، coming soon ، Donantonio ، California ، tata63 ، maryam58
(2011-08-09 ساعت 14:54)mr.amir نوشته:  پیام خصوصی دادن درمورد امضاء از من سوال کردن :

شما میتونید امضا تون را عوض کنید در هنگام ورود به خاک آمریکا در فرودگاه اونجا از شما اثر انگشت و امضا میگیرن که این 2 روی گرین کارت همه هست هم امضا شما هم اثر انگشتتون روی گرین گارتتون هست . از لحظه ورود وقتی شما امضا و اثر انگشت دادید باید با این امضا کارهاتون را انجام بدید تو بانک یا هر اداره میرید باید با این امضاتون امضا کنید یادتون نره .

پیروز باشید
آخه تو پاسپورتمان كه همراهمان ميباشد و همچنين تو فرمهايي سري اول و دوم دريافت ويزا با امضاي جديدي كه تو فرودگاه ميخواهيم بزنيم فرق داره!!
آيا اونجا نميگن امضا مغايرت داره؟؟ و يا اينكه بعد از ورود و تطبيق مدارك تو اداره مهاجرت بعدا" عدم تطابق امضا مشكلي ايجاد كنه؟
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
تشکر کنندگان: tamanna ، maaref ، free_free ، REZA1390 ، coming soon ، Hornet
در فرودگاه به من گفتن یک امضا اینجا بزن که امضاء خودت باشه و همیشه باید بزنی درضمن خود مامور فرودگاه انگشت شمارا میگیره و میگه ریلکس باش و خودش یک اثر انگشت از شما میگیره . و همون اثر انگشت و امضاتون که در فرودگاه کردید در گرین کارتتون هست . مدت اعتبار گرین کارت همه 10 ساله هست .
تشکر کنندگان: tamanna ، maaref ، free_free ، REZA1390 ، mitr.p ، coming soon ، Hornet ، Donantonio ، California ، maryam58
(2011-08-09 ساعت 02:00)najibi نوشته:  دوستان ما که میخواهیم آدرسمون رو تو فرودگاه ورودی تغییر بدیم وقتی وارد شدیم باید بریم اداره سوشال همون شهر ورودی دیگه؟درسته؟

سلام نجیبی جان
طبق اطلاعات من شما در بدو ورودتون میتونید اطلاعات محل ارسال گرین کارتتون رو در فرودگاه تغییر بدید و بعد از اون فکر نمیکنم اینکه کدوم اداره سوشال برید مهم باشه.
هرجایی برید فکر کنم اکی باشه
واگه منظور سوالتون اینه که در اون شهری که فرود میاید گرین کارتتون میخواید ارسال بشه که خب سوشال هم همونجا میرید
موفق باشید
تشکر کنندگان: najibi ، maaref ، tamanna ، free_free ، REZA1390 ، coming soon ، California ، maryam58 ، hojat_nj
(2011-08-09 ساعت 22:12)vahidvm60 نوشته:  
(2011-08-09 ساعت 02:00)najibi نوشته:  دوستان ما که میخواهیم آدرسمون رو تو فرودگاه ورودی تغییر بدیم وقتی وارد شدیم باید بریم اداره سوشال همون شهر ورودی دیگه؟درسته؟

سلام نجیبی جان
طبق اطلاعات من شما در بدو ورودتون میتونید اطلاعات محل ارسال گرین کارتتون رو در فرودگاه تغییر بدید و بعد از اون فکر نمیکنم اینکه کدوم اداره سوشال برید مهم باشه.
هرجایی برید فکر کنم اکی باشه
واگه منظور سوالتون اینه که در اون شهری که فرود میاید گرین کارتتون میخواید ارسال بشه که خب سوشال هم همونجا میرید
موفق باشید

سلام
دوست عزیز اداره سوشال مربوط به سوشال سکوریتی هست و در اونجا فقط میتونید آدرستون رو برای کارت سوشالتون عوض کنید برای تغییر آدرس گرین کارت باید به اداره مهاجرت برید که قبلش حتما باید نزدیکتری اداره رو به خودتون از طریق سایت پیدا کنید و حتما وقت بگیرید. آدرس سایت:
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

موفق باشید
تشکر کنندگان: najibi ، maaref ، tamanna ، free_free ، آمریکا ، California ، tata63
(2011-08-09 ساعت 22:40)زهره نوشته:  سلام
دوست عزیز اداره سوشال مربوط به سوشال سکوریتی هست و در اونجا فقط میتونید آدرستون رو برای کارت سوشالتون عوض کنید برای تغییر آدرس گرین کارت باید به اداره مهاجرت برید که قبلش حتما باید نزدیکتری اداره رو به خودتون از طریق سایت پیدا کنید و حتما وقت بگیرید. آدرس سایت:

موفق باشید

مگه تو فرودگاه در زمان ورود نمیشه آدرس گرین کارتو عوض کرد؟
قبلا که میگفتن میشه
من تو همین سایت خوندم که خیلیها این کارو کردند!
تشکر کنندگان: najibi ، maaref ، tamanna ، free_free ، California
(2011-08-09 ساعت 22:51)vahidvm60 نوشته:  
(2011-08-09 ساعت 22:40)زهره نوشته:  سلام

موفق باشید

مگه تو فرودگاه در زمان ورود نمیشه آدرس گرین کارتو عوض کرد؟
قبلا که میگفتن میشه
من تو همین سایت خوندم که خیلیها این کارو کردند!
شما باید بعد عوض کردن آدرس تان در فرودگاه به سایت زیر برید و فرم مربوط به تغییر آدرس را آنلاین عوض کنید:
ولی حتما" با شخصی که آدرسش را در فرمها دادید در تماس باشید چون احتمال اینکه گریین کارتتان بره به آدرس اول موجوده.(مدارک من رفت به آدرسی که تو فرم اول نوشته بودم- من تو فرم سفارت آنکارا تغییر آدرس داده بودم و تو فرودگاهم این کار رو کرده بودم) موفق باشید.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، najibi ، maxsupermax ، maaref ، sare ، tamanna ، jilibo ، Ali Sepehr ، coming soon ، free_free ، success ، California
دوستان یک سوال داشتم و اون هم در مورد خروج دلار از آمریکا به مقصد ایران هستش که آیا این کار از نظر قانونی چطوری تعریف میشه و اصلا امکانش هست و اگه هست سقف اون چقدره؟

===================================================================

یانکی های قدیمی جواب بدن...[عکس: cowboypistol.gif]
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: zohreh36 ، maxsupermax ، coming soon ، REZA1390 ، tamanna ، California
(2011-08-10 ساعت 21:56)free_free نوشته:  دوستان یک سوال داشتم و اون هم در مورد خروج دلار از آمریکا به مقصد ایران هستش که آیا این کار از نظر قانونی چطوری تعریف میشه و اصلا امکانش هست و اگه هست سقف اون چقدره؟

===================================================================

یانکی های قدیمی جواب بدن...[عکس: cowboypistol.gif]
فری فری عزیز! اول بیا یه دلار ناقابل در بیار بعد به فکر ارسال پول از آمریکا به ایران باشBig Grin

تشکر کنندگان: maxsupermax ، WIKIMAN ، Ali Sepehr ، coming soon ، frozen mind ، REZA1390 ، tamanna ، vahidvm60 ، maaref ، California ، tata63
سلام دوستان
من یک سوال داشتم می خواستم ببینم پوشه زرد رنگی که به ما میدن برای هر نفر یک پوشه هست یا اینکه کلا یک پوشه هست ؟
کیس نامبر: 2011AS38xxx
كنسولگري : آنكارا
تاریخ دریافت نامه قبولی : March 2011 اي ميل
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: َAugust 2010
تاریخ دریافت نامه دوم : June 2011
تاریخ مصاحبه : August-10, 2011
تاریخ دریافت ویزا : 12 آگوست
تاریخ ورود به آمریکا: ۷ اکتبر ۲۰۱۱
ایالت : Kentacky- (Louisville
تشکر کنندگان: tamanna

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان