کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-08-14 ساعت 00:07)siamak999 نوشته:  سلام
یه سوال دارم
این پاکت زرد رنگ چیه و کجا و کی میدن؟؟؟؟؟؟
یا اصولا ما باید از کجا بگیریم؟

سلام
دوست عزیز، پاکت زرد حاوی تمامی مدارکی است که شما به KCC فرستادید و آزمایشات پزشکی که در آنکارا یا ... انجام دادید و اگر اسپانسر داشته باشید برگه های مالیاتی و غیره میباشد.
این پاکت را انشاءا.. موقع دریافت ویزا توسط پست UPS در هتل محل اقامتتون در آنکارا یا ابوظبی دریافت خواهید کرد.
شماره کیس: 2010AS28000
تاریخ مصاحبه:2010August 24+Ankara
تاریخ clear شدن: Sep. 13
تاریخ دریافت ویزا:Sep.16.2010
ورود به سياتل:Feb.04.2011
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، siamak999
(2011-08-13 ساعت 00:43)arezoo_zarrabi نوشته:  دوستان عزیز، من شنیدم که قوانین گرین کارت یه مقدار عوض شده و دیگه نیاز نیست هر 6 ماه ورود داشته باشین و 1 سالش کردن. توی برگه ای که همراه گرین کارت من هم اومد نوشته بود اگر بیشتر از یک سال خارج از آمریکا هستید نسبت به دریافت برگه های لازم اقدام کنید. کسی در این مورد چیزی می دونه؟

سلام
من تو سایت www.uscis.gov همان قانون قبلی مربوط به 6 ماه را دیدم و فکر کنم عوض نشده، اینهم لینک فایل PDF مربوط به M-618 (صفحه 93 فایل)

Welcome to the United States: A Guide for New Immigrants (English Version)
(2011-08-13 ساعت 21:08)arezoo_zarrabi نوشته:  
(2011-08-13 ساعت 15:18)nasnam نوشته:  یک سوال: اگه اولین ورود به آمریکا همون ایالت ذکر شده در آدرسی که قراره گرین کارت بره نباشه مشکلی‌ پیش میاد؟و باعث می‌شه گرین کارت دیرتر به دستمون برسه؟مثلا آدرس توی فرمها نیو یورک باشه ولی‌ اولین ورود کالیفرنیا باشه.ممنون

دوست عزیز، من توی فرمهام آدرس تنسی رو داده بودم، ولی رفتم سیاتل و توی فرودگاه، همونجا که انگشت نگاری می کنن، آدرسمو عوض کردم و نهایتا به آدرس سیاتلم اومد...

ممنون از جوابتون،من نمیخوام تغییر بدم و در حقیقت مایلم که بره به همون آدرس اولیه.چون بعد از یک هفته از کالیفرنیا به ایالتی‌ که قراره گرین کارت بره،میرم پس اشکالی‌ نداره که از ایالت دیگه وارد شم و از اونجا کارها شروع شه؟در مورد SSN چطور؟ باید تو همون جایی که وارد شدیم اقدام کنیم یا نه در ایالت دوم؟خیلی‌ متشکرم از راهنمایی تون.
27xxx
Kuala Lumpur
تاریخ مصاحبه:16june
تاریخ دریافت کلیرنس و ویزا:22August
تشکر کنندگان: maaref ، emankh101 ، tamanna ، vahidvm60 ، California
سلام دوستان،

من برای اواخر آبان ماه می‌خوام برم،و به ترم پاییز نمیرسم، می‌خواستم بدونم ترم بعدی دانشگاه‌ها و کالج‌ها و کلاس زبان‌ها از کی‌ شروع میشود دوباره؟؟؟
CASE NUMBER:33xxxBig Grin

, What you believe from bottom of your heart will come true
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، coming soon ، California
با سلام . یک اتوبوس رفت و برگشت بین فرودگاه مهرآباد و امام خمینی هست.آیا می دونید که چه ساعت هایی کار می کند ؟ و آیا شبانه روزی است؟ فکر می کنم اگر برای آنکارا و ابوظبی رفتن بشه ماشین را مهرآباد پارک کرد و رفت فرودگاه امام خمینی. هزینه 2000 تومان است.
2011As25xxx-منتظر کلیرنس
تشکر کنندگان: Linspire ، maaref ، tamanna
(2011-08-14 ساعت 21:04)سروناز نوشته:  با سلام . یک اتوبوس رفت و برگشت بین فرودگاه مهرآباد و امام خمینی هست.آیا می دونید که چه ساعت هایی کار می کند ؟ و آیا شبانه روزی است؟ فکر می کنم اگر برای آنکارا و ابوظبی رفتن بشه ماشین را مهرآباد پارک کرد و رفت فرودگاه امام خمینی. هزینه 2000 تومان است.
2011As25xxx-منتظر کلیرنس
دوست عزیز شما میتونید ماشین رو در پارکینگ سرپوشیده فرودگاه امام پارک کنید. چرا در مهرآباد؟ شما که به مهرآباد کاری ندارید پرواز از فرودگاه امامه
موفق باشید
تشکر کنندگان: سروناز ، najibi ، maaref ، tamanna ، coming soon ، California
(2011-08-14 ساعت 22:23)vahidvm60 نوشته:  
(2011-08-14 ساعت 21:04)سروناز نوشته:  با سلام . یک اتوبوس رفت و برگشت بین فرودگاه مهرآباد و امام خمینی
2011As25xxx-منتظر کلیرنس
دوست عزیز شما میتونید ماشین رو در پارکینگ سرپوشیده فرودگاه امام پارک کنید. چرا در مهرآباد؟ شما که به مهرآباد کاری ندارید پرواز از فرودگاه امامه
موفق باشید

با تشکر. راستش اجازه رانندگی در شب در جاده به سمت فرودگاه امام را ندارم حوصله تاکسی های مسخره فرودگاه هم ندارم . البته اگر خدا بخواد سفر دیگر برای رفتن به آنکارا در کار باشد.
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، California
(2011-08-14 ساعت 12:17)nima.nabizadeh نوشته:  سلام دوستان،

من برای اواخر آبان ماه می‌خوام برم،و به ترم پاییز نمیرسم، می‌خواستم بدونم ترم بعدی دانشگاه‌ها و کالج‌ها و کلاس زبان‌ها از کی‌ شروع میشود دوباره؟؟؟

معمولا دانشگاه ها دوبار برای مقطع لیسانس برای ترم پاییز در August , وبرای ترم بهار در January , دانشجو میگیرن . ولی برای مقاطع فوق لیسانس ممکن است این تاریخ ها تغییر کند.
این پی دی اف ها شاید کمکت کنن.

فایل‌های پیوست
.pdf   IYWTS Book 1 Persian.pdf (اندازه 669.38 KB / تعداد دانلود: 566)
.pdf   IYWTS Book 2 Persian.pdf (اندازه 745.05 KB / تعداد دانلود: 393)
.pdf   IYWTS Book 3 Persian.pdf (اندازه 2.65 MB / تعداد دانلود: 279)
.pdf   IYWTS Book 4 Persian.pdf (اندازه 2.52 MB / تعداد دانلود: 346)

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان.
تشکر کنندگان: apoornaki ، najibi ، ParsTrader ، sare ، tamanna ، nima.nabizadeh ، hamed_gh ، California
(2011-08-14 ساعت 21:04)سروناز نوشته:  با سلام . یک اتوبوس رفت و برگشت بین فرودگاه مهرآباد و امام خمینی هست.آیا می دونید که چه ساعت هایی کار می کند ؟ و آیا شبانه روزی است؟ فکر می کنم اگر برای آنکارا و ابوظبی رفتن بشه ماشین را مهرآباد پارک کرد و رفت فرودگاه امام خمینی. هزینه 2000 تومان است.
2011As25xxx-منتظر کلیرنس

فکر کنم مجموع هزینه پارکینگ برای چند شب بعلاوه رفت وآمد اتوبوس بین این دو تا فرودگاه و پول بنزینی که از مهر آباد تا خونه میشه بیشتر از هزینه رفت و برگشت آژانس بشه!

شماره كيس : 2011AS26xxx
ابوظبی
تاريخ مصاحبه : 07 Jun
تاريخ كلير شدن: 07 Aug
تشکر کنندگان: najibi ، maaref ، tamanna ، coming soon
سلام دوستان.

ما با klm امدیم دالاس . نفری۲ تا ۲۳ کیلو بار......نفری یعنی من و همسرم ۴ تا ۲۳ کیلو

ی سوال دارم...آیا برای برگشت به ایران هم همین قانونه؟ یعنی میتونیم نفری ۲ تا ۲۳ کیلو ببریم؟

کسی تجربه داره؟

مرسی

انشاءالله در فرسته مناسب سفرنامه مینویسم تا کامی ادای دین کرده باشم

[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
(2011-08-14 ساعت 23:05)سروناز نوشته:  
(2011-08-14 ساعت 22:23)vahidvm60 نوشته:  
(2011-08-14 ساعت 21:04)سروناز نوشته:  با سلام . یک اتوبوس رفت و برگشت بین فرودگاه مهرآباد و امام خمینی
2011As25xxx-منتظر کلیرنس
موفق باشید

با تشکر. راستش اجازه رانندگی در شب در جاده به سمت فرودگاه امام را ندارم حوصله تاکسی های مسخره فرودگاه هم ندارم . البته اگر خدا بخواد سفر دیگر برای رفتن به آنکارا در کار باشد.
پاركينگ مهرآباد شبي 4 تومنه و هيچ ارجحيتي نداره. ميتوني حرم امام پارك كني ولي نميدونم هزينه اش چقدره و آيا سرويس به فرودگاه داره يا نه؟
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: maaref ، najibi ، tamanna ، coming soon
سلام دوستان
مامان وباباي من گرين كارت رو دريافت كردند و اين دفعه كه به آمريكا رفتند، ايالتشون رو عوض كردند، اين تغيير آدرس رو بايد به جايي اطلاع بدهند؟ اگه جواب بله هست، به كجا بايد اطلاع بدهند؟ ممنونم از اطلاع رسانيتون.
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna
(2011-08-15 ساعت 08:51)mirna نوشته:  سلام دوستان
مامان وباباي من گرين كارت رو دريافت كردند و اين دفعه كه به آمريكا رفتند، ايالتشون رو عوض كردند، اين تغيير آدرس رو بايد به جايي اطلاع بدهند؟ اگه جواب بله هست، به كجا بايد اطلاع بدهند؟ ممنونم از اطلاع رسانيتون.
سلام دوست عزيز
چند صفحه به عقب برگرديد ، در يادداشت هاي رايان عزيز توضيحات كاملي داده شده ، ممنون ميشم جستجو بفرمائين
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، frozen mind ، rayan.s ، maaref ، najibi ، tamanna ، California
(2010-11-03 ساعت 10:12)amirhessam نوشته:  
(2010-10-29 ساعت 17:24)kaveh1979 نوشته:  با سلام

دوستان میشه در مورد این فرمهایکه باید در فرودگاه پر کنیم یه توضیحی بدین؟

من اکثر پستها رو خوندم اما یه چیزو متوجه نشدم

تو هواپیما یه فرم میدن که پر کنیم(میشه بگین در چه مورده)
بعدش تو فرودگاه هم یه فرم دیگه (فرم 6059B)
و اگه بگیم بالا تر از 10000$ داریم ایا باید فرم دیگه ای به نام 4790 پر کنیم؟ یا نه.

ممنون از شما

سلام دوست عزیز تا اونجایی که ما دیدیم به ما 2تا فرم دادن یکیش اطلاعات بود که چیز خاصی نبود یکیش راجع به پول بود که بعد اونرو توی فرودگاه آمریکا تحویل دادیم. ولی چیزی که خیلی حساسن بردن لیمو و تخمه و این چیزهاست یا نبرید یا اگه میبرید حتماً توی فرمی که میدن بگین که همراه دارین وگرنه جریمه میشین

ما تو فرممون نوشته بودیم بالای 10000$ داریم واسه همینم مارو بردن تو یه گیت مخصوص بعد یکی اومد و ازمون پرسید که چقدر پول دارید ما هم گفتیم یه چیزی حدود 22000$ بعد گفت تو چمدون هاتون چی دارین ما هم با اینکه یکم خوراکی و زعفرون داشتیم ولی گفتیم همش لباس و کتابه اونها هم دیگه ساکامون رو نگشتند..
خلاصه نگران کارهای فرودگاه نباشید, راحتتر از اونه که فکرشو میکنید.
(2011-08-15 ساعت 05:05)mitr.p نوشته:  سلام دوستان.

ما با klm امدیم دالاس . نفری۲ تا ۲۳ کیلو بار......نفری یعنی من و همسرم ۴ تا ۲۳ کیلو

ی سوال دارم...آیا برای برگشت به ایران هم همین قانونه؟ یعنی میتونیم نفری ۲ تا ۲۳ کیلو ببریم؟

کسی تجربه داره؟

مرسی

انشاءالله در فرسته مناسب سفرنامه مینویسم تا کامی ادای دین کرده باشم

سلام
در برگشت با KLM دوباره میتوانید نفری 2 تا 23 کیلو بیارید، با این تفاوت که واحد وزنش عوض میشه که میشه نفری دو تا 50 پوند .
دالاس خوش بگذره
تشکر کنندگان: najibi ، frozen mind ، free_free ، tamanna ، vahidvm60 ، mitr.p ، coming soon ، Ehsan2011 ، California

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان