کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر و مدارک مرتبط با آن
(2010-09-12 ساعت 09:51)vahid tavassol نوشته:  جناب رایان rayan.s میگن بفرست یکی میگه نفرست یکی میگه بزار بفرستن
یکی از سوالها به ما مربوط میشه ( سوال سوم ) .
خدایی موندم چیکارکنم ؟

دوست عزیز
برای اینکه این تاپیک مفید باقی بمونه و برندگان سال 2012 و بعد از آن به سادگی اطلاعات مورد نیاز خود را از آن استخراج کنند، به شما توصیه می کنم و خواهش می کنم پیش از هر سوالی ابتدا تاپیک را جستجو کنید. تاپیک را دست کم یک نگاه اجمالی بیاندازید. سپس سوال خود را بپبرسید.

هدف از این سایت کمک به کاربران است. اما اینکار فقط با حفظ نظم در تاپیک ها امکان پذیر است.
لطفا تاپیک ها را مطالعه کنید بعد سوالتان را بپرسید.
لازم به تاکید است: مسئولیت هر گونه اشتباه در فرایند لاتری شما فقط به عهده خود شما خواهد بود، و مهاجرسرا و کاربران در این زمینه هیچ مسئولیتی نخواهند داشت.
بنابراین باز هم به شما توصیه می کنم تاپیک ها را مطالعه کنید.

موفق باشید
تشکر کنندگان: rayan.s ، farnaz82 ، hasti_banoo ، taraneh@mini ، OMID_R ، laili ، mohsen mirzaei
آقا یه سوال فنی!
اسپانسر من حدود 6 سال پیش ازدواج کرد و خانومشو از ایران برد اونجا، آیا الان میتونه اسپانسر من باشه؟ میخوام بدونم یه وقت نکنه با بردن خانومش اسپانسردونش پر شده باشه!!
تشکر کنندگان:
(2010-09-13 ساعت 15:30)kiarash86 نوشته:  آقا یه سوال فنی!
اسپانسر من حدود 6 سال پیش ازدواج کرد و خانومشو از ایران برد اونجا، آیا الان میتونه اسپانسر من باشه؟ میخوام بدونم یه وقت نکنه با بردن خانومش اسپانسردونش پر شده باشه!!

میزان درآمد اسپانسر مهمه نه مجرد ومتاهل یا تعداد بچه.اگر فرد مجرد باشه ممکنه نتونه برای کسی اسپانسر بشه و اگه چند تا بچه هم باشه بتون برای یک میلیون نفرم اسپانسر بشه.( برای نمونه بیل گیتس اسپانسر منTongue)

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان:
لطف می کنید فرمهایی که اسپانسر باید پر کند از توی سایت کدومه ؟
تشکر کنندگان:
(2010-09-13 ساعت 20:58)heli نوشته:  لطف می کنید فرمهایی که اسپانسر باید پر کند از توی سایت کدومه ؟

ارسال شماره 18 در صفحه دوم همین تایپیک جواب سوال شماست.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: User ، mohsen mirzaei
(2010-09-11 ساعت 23:31)rayan.s نوشته:  
(2010-09-11 ساعت 22:09)free_free نوشته:  
(2010-09-09 ساعت 07:18)rayan.s نوشته:  
(2010-09-08 ساعت 22:38)DV2011_Winner نوشته:  سلام
من برنده لاتاری 2011 و خانوم هستم.برای ارائه حساب بانکی و سند ملکیت به سفارت لازمه این اسناد به نام من باشه یا اگه به نام همسرم هم باشه "جهت حل مشکل نداشتن اسپانسر"ایرادی نداره؟لطفآ من رو راهنمائی کنید؟

دوست عزیز؛ اولا" سوالتون با موضوع تایپیک هم خوانی نداره . من اگر جای شما بودم حساب بانکی رو به اسم خودم میبردم .فراموش نکنید بخاطر شرایط مالی کسر مدارک میدن ،کیس رو رد نمی کنند. چون تاریخ افتتاح حساب براشون اهمیت داره (( توضیحات اشکان عزیز را مطالعه کنید.ارسال 127)) اگه حساب قدیمی ندارید یه حساب ارزی باز کنید و بگید بعد کارنت شدن افتتاح کردید.

چرا حساب ارزی؟ از کجا چنین توصیه ای میکنید؟

با توجه به توضیحات اشکان عزیز؛ تاریخ افتتاح حساب براشون مهمه و اگه کسی حسابی نداره خوب با افتتاح حساب ارزی توجیه لازم رو خواهد داشت.

حساب ارزی با حساب ریالی از لحاظ تاریخ افتتاح هیچگونه برتری بر هم ندارند!
دلیل "توجیه لازم " بودن برای افتتاح حساب ارزی چیست؟

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان:
(2010-09-14 ساعت 15:35)free_free نوشته:  
(2010-09-11 ساعت 23:31)rayan.s نوشته:  
(2010-09-11 ساعت 22:09)free_free نوشته:  
(2010-09-09 ساعت 07:18)rayan.s نوشته:  
(2010-09-08 ساعت 22:38)DV2011_Winner نوشته:  سلام
من برنده لاتاری 2011 و خانوم هستم.برای ارائه حساب بانکی و سند ملکیت به سفارت لازمه این اسناد به نام من باشه یا اگه به نام همسرم هم باشه "جهت حل مشکل نداشتن اسپانسر"ایرادی نداره؟لطفآ من رو راهنمائی کنید؟

دوست عزیز؛ اولا" سوالتون با موضوع تایپیک هم خوانی نداره . من اگر جای شما بودم حساب بانکی رو به اسم خودم میبردم .فراموش نکنید بخاطر شرایط مالی کسر مدارک میدن ،کیس رو رد نمی کنند. چون تاریخ افتتاح حساب براشون اهمیت داره (( توضیحات اشکان عزیز را مطالعه کنید.ارسال 127)) اگه حساب قدیمی ندارید یه حساب ارزی باز کنید و بگید بعد کارنت شدن افتتاح کردید.

چرا حساب ارزی؟ از کجا چنین توصیه ای میکنید؟

با توجه به توضیحات اشکان عزیز؛ تاریخ افتتاح حساب براشون مهمه و اگه کسی حسابی نداره خوب با افتتاح حساب ارزی توجیه لازم رو خواهد داشت.

حساب ارزی با حساب ریالی از لحاظ تاریخ افتتاح هیچگونه برتری بر هم ندارند!
دلیل "توجیه لازم " بودن برای افتتاح حساب ارزی چیست؟

طبق نوشته شرایط حساب بانکی برای متقاضی در نامه دوم سال پیش :

Statement from a senior officer of a bank showing present balance of applicant’s
account, date account was opened, the number and amount of deposits and withdrawals during the
past 12 months, and the average balance during the year (if there have been recent unusually large
deposits, an explanation should be given);
تاریخ افتتاح حساب،میزان متوسط در یک سال و اگر افزایش ناگهانی داشته دلیلش چی بوده باید در نامه ایی که از بانک گرفته میشه لحاظ شده باشه حالا با وجود اینکه در سالهای پیش به این موردها اهمیت نمیدادند و امیدوارم امسال هم اینچنین باشه ولی اگر کسی میخواد ریسک نکنه و از لحاظ مالی امکانش رو داره (( نمیخواد پول برای یه روز قرض کنه )) افتتاح حساب ارزی ریسکش کمتره و توجیه پذیر تره از حساب بانکیه. (( میشه گفت پولامو از حساب خارج کردم و ارز گرفتم که که با خودم ببرم آمریکا )) البته این نظر شخصی منه و هر کس هر کاری که فکر میکنه به صلاحشه انجام میده.

تشکر کنندگان:
(2010-09-09 ساعت 07:18)rayan.s نوشته:  طبق نوشته شرایط حساب بانکی برای متقاضی در نامه دوم سال پیش :

Statement from a senior officer of a bank showing present balance of applicant’s
account, date account was opened, the number and amount of deposits and withdrawals during the
past 12 months, and the average balance during the year (if there have been recent unusually large
تاریخ افتتاح حساب،میزان متوسط در یک سال و اگر افزایش ناگهانی داشته دلیلش چی بوده باید در نامه ایی که از بانک گرفته میشه لحاظ شده باشه حالا با وجود اینکه در سالهای پیش به این موردها اهمیت نمیدادند و امیدوارم امسال هم اینچنین باشه ولی اگر کسی میخواد ریسک نکنه و از لحاظ مالی امکانش رو داره (( نمیخواد پول برای یه روز قرض کنه )) افتتاح حساب ارزی ریسکش کمتره و توجیه پذیر تره از حساب بانکیه. (( میشه گفت پولامو از حساب خارج کردم و ارز گرفتم که که با خودم ببرم آمریکا )) البته این نظر شخصی منه و هر کس هر کاری که فکر میکنه به صلاحشه انجام میده.

من دو ماه پیش حساب ارزی با 2 تومن باز کردم، اما اینجا خوندم که همه ،از جمله مدیران محترم، می گفتند گردش حساب لازم نیست و فقط 1 ماه قبل از مصاحبه باید 15-20 تومن بریزی به حساب و گواهی که گرفتی از بانک پول را خارج کنی، منم گوش دادم و هم 2 تومن را از حساب کشیدم بیرون و هم دیگه به حساب پولی اضافه نکردم .
اما حالا با این اوصاف که میانگین سالیانه می خواهند، ما چه کنیم؟ مگه همین نامه ی دوم، پارسال یا سال های دیگه برای کسی نیامده؟ یعنی شرایط تغییر کرده؟
یعنی با توجه به متن انگلیسی و توضیحات rayan عزیز از الان پول بریزم به حساب و اگرنه گیر میدن؟

شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

تشکر کنندگان:
(2010-09-18 ساعت 01:14)Donkey chance نوشته:  
(2010-09-09 ساعت 07:18)rayan.s نوشته:  طبق نوشته شرایط حساب بانکی برای متقاضی در نامه دوم سال پیش :

من دو ماه پیش حساب ارزی با 2 تومن باز کردم، اما اینجا خوندم که همه ،از جمله مدیران محترم، می گفتند گردش حساب لازم نیست و فقط 1 ماه قبل از مصاحبه باید 15-20 تومن بریزی به حساب و گواهی که گرفتی از بانک پول را خارج کنی، منم گوش دادم و هم 2 تومن را از حساب کشیدم بیرون و هم دیگه به حساب پولی اضافه نکردم .
اما حالا با این اوصاف که میانگین سالیانه می خواهند، ما چه کنیم؟ مگه همین نامه ی دوم، پارسال یا سال های دیگه برای کسی نیامده؟ یعنی شرایط تغییر کرده؟
یعنی با توجه به متن انگلیسی و توضیحات rayan عزیز از الان پول بریزم به حساب و اگرنه گیر میدن؟

دوست عزیز؛ ببینید این موضوع رو دقت بکنید تا حالا سر این موضوع به کسی گیر ندادن ( طبق تجربه اعضاء مهاجر سرا ) و اگر کسی میخواد ریسک نکه حساب ارزی باز کنه ( بعد از کارنت شدن ) توجیه پذیر تره . به هر حال 2A کنید آفیسر به کسی گیر نده چون دیگه خر طرف زاییده.

تشکر کنندگان: Donkey chance
سلام دوستان
3تا سوال داشتم از خدمتتون
اسپانسر من سیتیزن هستش و در امریکا هم 2 تا خونه داره که یکیش رو اجاره داده و تو یکیش هم بچه هاش زندگی می کنند ولی مساله اینه که ایشون بیشتر در ایران اقامت داره،به دلیل اینکه اینجا کارخونه داره و از اینجا داره پول در میاره.
حالا سوال اول اینکه :اصلا این آقا میتونه اسپانسر من بشه؟ نکنه چون بیشتر اینجاست، قبول نکنند؟
سوال دوم اینکه در فرم I134(قسمت 8)،آیا بچه هاش که سن همشون بالای 18 سال هست هم باید نوشته بشن؟
سوال سوم:در قسمت 11 همین فرم،باید حتما I intend بزنه؟یا اگر do not intend هم بزنه اشکالی نداره
فقط لطفا به همه ی سوالام جواب بدید.
ممنون از کمکهاتون
راستی بچه ها کیس من حدود 12500هستش.الان زود نیست برای گرفتن این فرم؟
تشکر کنندگان:
(2010-09-20 ساعت 11:08)ali.sh نوشته:  بچه ها کسی نیست جواب منو بده؟

دوست عزیز؛ به سایت USCIS بخش FORMS رفته فرم Affidavit of Support را انتخاب کتید در پایین صفحه علاوه بر فرم I-134 فایل نحوه پر کردن فرم هم موجوده این فایل رو بدید اسپانسرتون بخونه جواب سوالاتتون رو میگیرید. با توجه به کیس نامبرت الان دیگه باید اقدام کنی.

تشکر کنندگان:
(2010-09-20 ساعت 01:33)ali.sh نوشته:  سلام دوستان
3تا سوال داشتم از خدمتتون
اسپانسر من سیتیزن هستش و در امریکا هم 2 تا خونه داره که یکیش رو اجاره داده و تو یکیش هم بچه هاش زندگی می کنند ولی مساله اینه که ایشون بیشتر در ایران اقامت داره،به دلیل اینکه اینجا کارخونه داره و از اینجا داره پول در میاره.
حالا سوال اول اینکه :اصلا این آقا میتونه اسپانسر من بشه؟ نکنه چون بیشتر اینجاست، قبول نکنند؟
سوال دوم اینکه در فرم I134(قسمت 8)،آیا بچه هاش که سن همشون بالای 18 سال هست هم باید نوشته بشن؟
سوال سوم:در قسمت 11 همین فرم،باید حتما I intend بزنه؟یا اگر do not intend هم بزنه اشکالی نداره
فقط لطفا به همه ی سوالام جواب بدید.
ممنون از کمکهاتون
راستی بچه ها کیس من حدود 12500هستش.الان زود نیست برای گرفتن این فرم؟

ممنونم رایان جان.من instruction فرم I134 رو خوندم ولی جواب سوالهام رو نگرفتم.
از بچه های دیگه،اگر کسی میتونه کمکم کنه،واقعا ممنون می شم .چون میخوام امروز فرمها رو بدم پر کنند
تشکر کنندگان:
اگر ایشون بتونه مدارکی که مورد نیازه رو آماده کنه، (فرم نوترایز شده) به نظر من نباید مشکلی باشه. اما اگربتونه فرم مالیاتی رو فراهم کنه.
این نظر شخصی بنده بود.
شاد و پیروز باشید
تشکر کنندگان:
سلام
می خواستم بدونم این مدارکی که یه اسپانسرم گفتم بفرسته کافیه :
1) اصل فرم I-134 ( سوال 3 را خودم باید جواب بدم بقیه رو اسپانسرم )
2) کپی w2 یا 1040 (3 سال آخر)
3) کپی پاسپورت
4) کپی greencard یاcitizenship

ممنون می شم زود جواب بدین ...
شماره کیس: 2011As00009###
تاریخ دریافت نامه قبولی:اصفهان 10 خرداد
کنسولگری:ANKARA
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:8 August
تاریخ مصاحبه:feb 3
تاریخ دریافت ویزا:29 April
جمع تقریبی هزینه :9میلیون ( برای 2 نفر+ بلیت HOUSTON)
تاریخ پرواز: houston 30 jun
تشکر کنندگان:
(2010-09-22 ساعت 13:17)shery نوشته:  سلام
می خواستم بدونم این مدارکی که یه اسپانسرم گفتم بفرسته کافیه :
1) اصل فرم I-134 ( سوال 3 را خودم باید جواب بدم بقیه رو اسپانسرم )
2) کپی w2 یا 1040 (3 سال آخر)
3) کپی پاسپورت
4) کپی greencard یاcitizenship

ممنون می شم زود جواب بدین ...

مورد 3 و 4 که لازم نیست مورد 2 اگر سال آخر هم باشه کافیه. فقط حواست باشه اسپانسرت تو ایران فرم رو محضری نکنه فقط امضا هم باشه میپذیرن. راستی شما که اسپانسرت تو ایرانه چرا اینقدر عجله داری؟

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان